m00 schreef op zaterdag 4 juli 2020 @ 22:08:
Ik kan me die kwezel van een Jetten nog wel herinneren met zijn "verstikkende deken van stikstof", wat een debiliteit. Deze onzinmaatregel kost mij 5-10 minuten extra op 30 minuten (zou mij kosten, ik doe er dus niet aan), want achteraan die treintjes op de linkerbaan gaat het niet veel harder dan 80.
Flitsmeister aan en gewoon 130 rijden waar er geen slome treintjes zijn om nog wat tijd in te halen. Voor de veiligheid hoef je het ook niet te doen want slechts een fractie van de ongevallen gebeuren op de snelweg, juist omdat die veilig voor 130 is ingericht. En alhoewel de veiligheid er vaak bij de haren bijgesleept worden, het is allemaal afleiding van de onzinnigheid van dit beleid, want het dient tot "stikstofbeperking", niet verhoging van de veiligheid.
Het beperken dus van dat volgens Jetten o zo verstikkende stikstof. Terwijl het juist goed is voor de plantjes. Er is geen "stikstofcrisis", alleen een bureaucratische crisis. Maar ja, ze houden niet op voordat de landbouw/veeteelt in dit land de nek is omgedraaid, zodat ze lekker goedkope bouwgrond kunnen scoren. Je moet ze ergens kwijt tenslotte, als je immigratierecord na record breekt.
Mocht je toch nog in die stikstof-fabels geloven, mijn A-dieseltje is met 130 alsnog een stuk zuiniger dan 90% van het verkeer met 100km/u.
Je reactie staat nogal vol met borrelpraat... Voor je zo stellig claimt dat stikstof onzin beleid is, raad ik je aan eens een beetje te verdiepen in het dossier en vooral waarom het een probleem is. Want het is echt niet goed voor alle plantjes, en juist planten die in het Nederlandse landschap belangrijk zijn (qua landschap, maar ook bescherming) kunnen slecht tegen te hoge stikstofconcentraties. Denk hierbij aan heide (landschapsbehoud) en helmgras (duinbescherming).
Stikstofuitstoot is ook iets wat regionaal speelt, afhankelijk van de vorm speelt het tot 50 km van de bron. Stikstofuitstoot in Duitsland heeft dus ook nauwelijks invloed in Nederland. Bovendien speelt stikstof lang niet alle landen in dezelfde mate. Nederland heeft verhoudingsgewijs veel stikstofarme grond, en daarmee samenhangende ecosystemen en dat maakt dat het hier gewoon een groter probleem is dan in veel omliggende landen.
Daarnaast is de verkeersdichtheid in Duitsland aanzienlijk lager dan in Nederland, waarbij in Nederland de grootste verkeersdichtheid ook nog eens in de gebieden is waar veel stikstofarme gebieden zijn (westelijk kust, Noord Brabant).
En dat jouw a-dieseltje met 130 schoner is dan veel van het overige verkeer met 100 is natuurlijk een reden van lik-me-vestje om vooral geen 100 te hoeven rijden. Want weet je, met 100 is je dieseltje nog schoner. Of wil je hiermee vrijbrief geven aan alle bestuurders van elektrische auto's rijden dat ze eigenlijk gewoon maar zo hard mogen rijden als ze willen?
En veiligheid speelt zeker wel een rol. Niet zozeer dat weginrichting het punt is, maar wel dat de rest van het verkeer er vanuit gaat dat je 100 rijdt en niet 30km/u harder. Dat is een serieus snelheidsverschil, en in dat verschil schuilt het gevaar.
Persoonlijke ervaringen tot nu toe zijn vooral dat ik merk dat onderlinge snelheidsverschillen kleiner zijn, maar wel talrijker. Gevoelsmatig moet mijn cruise control veel vaker bijstellen of afkoppelen omdat ik even vast zit achter iemand die net wat langzamer rijdt.
Op de meeste ritten kost het nauwelijks meer tijd, vooral omdat overdag op veel snelwegen toch al 100 gold. Maar toen ik laatst vanuit Alphen a/d Rijn naar een gehucht in de Achterhoek moest, was de reistijd wel merkbaar langer dan voorheen. Over een rit van 170 km deed ik 2 uur (zonder files), terwijl dat 's avonds (als je over een groot deel van de route 130 mag) de reistijd daalt tot 1 uur 30 minuten.
Waarschuwing, opperprutser aan het werk... en als je een opmerking van mij niet snapt, klik dan hier