Arnoud hier, van de redactie. Ik ben bezig met de review en ik heb jullie hulp nodig. Ik ben vorige week in contact getreden met Xiaomi, maar de respons is vaag. Dit is wat er is gebeurd:
- ik schoof de Vodafone-testsim erin. Vervolgens kreeg ik 5g. Logisch dacht ik, de telefoon ondersteunt immers 5g.
- maar toen kwam ik erachter dat hij 5g helemaal niet ondersteunt op Nederlandse frequenties, alleen op 3,5GHz. Also: in de instellingen stond dat hij verbonden was met een 4g-netwerk, ondanks dat de statusbalk 5g zei.
- Xiaomi stuurde mij een bullshit-statement - het abonnement van de simkaart zou geen 5g bevatten. Vodafone heeft die simkaart opgestuurd om 5g te testen.
- Ik stuurde terug dat hun verklaring niet juist kon zijn, waarna er de belofte kwam van een uitgebreid antwoord. Dat is er nu vijf dagen later nog steeds niet (het eerste antwoord kwam binnen een paar uur)
- Inmiddels begon de statusbalk 4g+ aan te geven in plaats van 5g. Er was geen update geweest, voor zover ik kan zien. Telefoon lag op exact dezelfde locatie. Na een reboot zegt hij een paar minuten 5g, daarna gaat hij terug op 4g+.
- Vodafone heeft ook een mogelijke verklaring (iets met bereik van 800 vs 1800MHz), maar ik heb kunnen verifiëren dat die in elk geval niet juist is.
- Ik heb contact opgenomen met iemand die een Poco F2 Pro heeft met T-Mobile en die heeft niet alleen 5g in de statusbalk staan, maar ook in de instellingen. T-Mobile heeft momenteel geen 5g-netwerk.
Kortom: ik hoop dat hier iemand is die mij duidelijkheid kan geven over waarom de Poco af en toe weergeeft dat hij 5g heeft, terwijl dat niet zo kan zijn. Dat hoeft niet in het openbaar, het mag ook via dm