HyperH schreef op zondag 16 februari 2020 @ 11:49:
Hoe zit het bij HSB of pre-fab houtbouw met de belastbaarheid van de bovenverdieping en zolder vloer?
Wij wonen nu in een jaren 70 huurwoning met betonnen vloeren. Zowel de bovenverdieping en de zolder vloer hebben een (statische) belastbaarheid van 175kg/m².
Ik durf hier op zolder te sporten en met gewichten te trainen. Dat doe ik uiteraard wel gecontroleerd want de piekbelasting van vallende gewichten kunnen aanzienlijk hoger zijn dan die opgegeven 175kg/m².
Hoe zit dat echter bij HSB of pre-fab bouw? Kun je dan wel 'veilig' een fitness ruimte op zolder realiseren? Een waterbed is minder veeleisend dan een fitnessruimte waar je met gewichten traint, maar die mag ook op veel houten vloeren niet geplaatst worden.
Die gelijkmatig verdeelde belasting van 175 kg/m2 is niet geheel relevant voor dat, het gaat immers om een belasting die over je hele vloerveld gelijkmatig mag optreden. Een vloer wordt (meestal) ook berekend op een puntlast van 300 kg op een vlak van 0,5 x 0,5 m2, maar dit is bijna nooit maatgevend. Dit zijn trouwens nog karakteristieke waardes, om er mee te rekenen komt er nog een veiligheidsfactor bij. Je kan dus prima zonder zorgen op zolder fitnessen, maar ik kan me wel voorstellen dat je dekvloer vallende gewichten wat minder leuk vindt
Constructief kan een HSB-woning met houten balklaag hetzelfde aan als een traditioneel gebouwde woning met (prefab) betonvloer, maar ik zou in jouw geval wel extra aandacht besteden aan de afwerklaag bovenop de houten balklaag.