Scrtz schreef op zondag 23 mei 2021 @ 17:16:
[...]
Klopt dat kan een VW dealer zien op VIN nummer. Maar je kan het zelf ook zien middels de sticker bij je reservewiel. Alle drieletterige codes zoals AYH bijv is een bepaalde optie op de auto.
Elk land heeft zijn eigen 'verzonnen' uitrustingen. Iig in Nederland stelt PON zelf de pakketten samen en stempelt er een naam op. Een Life uit NL is dus niet te vergelijken met een Life uit Duitsland, als deze uitrusting al uberhaupt bestaat daar. Zo is de 'Highline Business R' ook iets wat door PON verzonnen is.
[...]
De 'Business' modellen kwamen toen de 7.5 er al bijna was, vooral om de verkoop te stimuleren van de uitlopende VW modellen. Als je via de prijslijst je uitrusting wil controleren dan moet je dus goed opletten dat je de prijslijst hebt van het correcte modeljaar.
Via deze site vind je vrij veel prijslijsten terug iig:
https://www.businessmobility.nl/actuele-prijslijsten/
EDIT: nvm, zie dat ze de pagina veranderd hebben, via google kun je wel nog wat oudere prijslijsten terugvinden die wel nog via businessmobility in pdf gehost worden.. Voorheen kon je daar vrijwel alle modeljaren terugvinden vanaf ~2013..
En @
giovanni2903
Ik vindt inderdaad dat we vooral moeten kijken of dit model voldoet aan onze wensen. Echter is de verkoopprijs gebaseerd op bepaalde opties.
Het style pakket in Duitsland is nog wat uitgebreider dan in NL, er zit wat meer Chrome op en hij heeft al de meest luxe verlichting buiten. Ook de stoelen (elektrisch instelbaar, massage stand) zijn verschillend.
Ze verkopen ze auto als een style model en daar is de prijs dan ook gebaseerd (€26.445!), als het een life model is (ook prima!!) dan vindt ik ook dat de prijs daar naar moet zijn.
Aangezien de auto nog bij de dealer staat, het dik een uur rijden is en we over 8 weken verhuisd moeten zijn (en we moeten nog beginnen, haha) heb ik geen tijd om even heen en weer te rijden. Wellicht kan ik de garage vragen om een foto te sturen van die PR codes, iemand een fatsoenlijke website waar je kan achterhalen welke code wat is?
Als blijkt dat het een Life model is dan zal ik contact opnemen met de dealer en dat ook aangeven om te kijken wat hoe we hier uit gaan komen. Wat mij betreft legt hij de Twinspoke velgen er onder (met all-season) en is het voor mij wel weer opgelost. Enige waar ik het jammer in zou vinden zijn die lampen, vindt dat zó gaaf staan
Overigens blijf ik het jammer vinden dat je niet gewoon online je VIN nummer bij VW kan intikken om de optie lijsten te kunnen zien.
Een Life model kost €30.000 en wij betalen nu (inclusief rijklaar) €27.000. Ik vindt €3000 korting op een auto van een jaar oud met 11.000 niet heel veel. De style kost €33.000 dus hebben we €6000 ‘korting’. Op die prijs (en korting) hebben we onze keuze gebaseerd.
[
Voor 5% gewijzigd door
Toppe op 24-05-2021 09:51
]