Maar waar had ik dan in de tussentijd gaan wonen? Daarnaast is de drempel om 'savonds nog even iets te doen een stuk groter als je eerst in de auto moet stappen om er naartoe te gaan om dan nog even iets te knutselen.
TwiSteD1 schreef op maandag 2 november 2020 @ 11:02:
Erg mooi geworden en petje af voor je doorzettingsvermogen met al dat werk naast je gezin en je baan

Succes in de komende maanden met de verbouwing en de kleine, gelukkig is de levertijd daar wel van bekend

Ik heb zelf een kleine verbouwing gedaan en het meest irritante is dat iedereen constant vraagt of het al opschiet, vaak zie je een hele tijd geen voortgang, maar is er wel veel gebeurd. Die dakkapel maakt echt een groot verschil, goed dat je daar niet op bezuinigd hebt en de kamertjes zien er ook mooi uit. Hoeveel uur besteed je per week aan je baan en de verbouwing? Het aanleggen van de verwarming en warmtepomp lijkt me ook nog wel een flink klusje, doe je dat ook zelf, of schakel je daar hulp voor in?
Ik denk dat ik per week er, gemiddeld genomen, 15 tot 20 uur in heb zitten. Vaak 1 weekenddag van 0730 tot 1800 en dan nog 1 a 2 avonden. Ik probeer 1 weekenddag vrij te houden voor gezin en de helft van mijn papadag is in principe voor met m'n zoontje, maar soms is het prima om samen nog wat aan te rommelen in de tuin. Ik doe iets, hij werkt vooral tegen

Maar dat heeft ook z'n charmes.
De warmtepomp en vloerverwarming doe ik allemaal zelf. Uiteindelijk komt het vooral neer op pijpen buigen en koppelingen eraan zetten en das geen rocket science. Worst case gaat er een stuk pijp mis en begin ik opnieuw, maar dat stuk pijp is nog steeds goedkoper dan het uitbesteden

We zijn zeker blij met de steenstrips. Een rollaag achter de goot had gekunt als daar daadwerkelijk iets zit, maar door de schuinte van de dakplaat en de hoogte van de gevelplaat mist daar een stuk. De gevelisolatieplaat had iets verder nog naar boven gekunt, maar niet helemaal. Dan leek me dit de minst lelijke oplossing (en redelijk courant, ik heb natuurlijk ook even gekeken naar de huizen om ons heen en daar zit vaak een kantplank achter de goot. Vroeger zat die mooi rechtstreeks op de balklaag, die dan lekker door naar buiten staken op de steens muur....)
SpelFaut schreef op dinsdag 10 november 2020 @ 17:17:
Ontzettend gaaf project zeg! Vanaf jongs af aan altijd al de stiekeme droom gehad om eenzelfde woning als deze semi-zelf te gaan verbouwen. Heb je zelf een achtergrond in de bouw waardoor je zoveel zelf kunt doen? Ik beschouw mezelf als een oké DHZ`er, maar een complete woning is toch andere koek. Petje af voor je project!
Ik heb een PhD in Chemical Engineering

.
Ok, dat is een technische opleiding maar mijn motto is dat als de gemiddelde bouwvakker het kan dan zonder al te lang erover na te moeten denken dan moet ik met een beetje logisch nadenken en de handleiding/verwerkingsvoorschrift wel een eind komen. Mijn vader heeft wel een achtergrond in de bouw dus ik heb van kleins af aan wel het nodige mee gekregen, maar uiteindelijk is het maar gewoon beginnen.
Ik heb de buitenboel uitbesteed omwille van tijd, en voor binnen doe ik in principe alles zelf maar daar speel ik af en toe ook vals en laat ik een dag een ZZP'er mee werken. Met z'n tweeen doe je veel meer en als je iemand hebt die sommige klussen elke dag doet is hij er sneller mee en kan ik nog wat leren (o.a. deuren afhangen, dat lukt mij prima maar ik doe er een halve dag over, iemand met het juiste gereeedschap en de ervaring heeft ze er alle 5 voor de lunch in hangen.)
Goed nieuws, vandaag zijn eindelijk de ontbrekende hoekstenen geleverd!
Verder druk met schilderwerk en aftimmerwerk in de babykamer en tussendoor ben ik de tuin aan het afgraven. De oude paardenbak bestaat uit 1.5 meter diep zand; de marktplaatsadvertentie doet het goed en inmiddels heb ik wat mensen die ook serieuze hoeveelheden zand komen halen. Mooie van landelijk wonen is dat de trekkers dus nu af en aan rijden
De zandafgraving heeft geen prioriteit, maar de buurman gaat een zwembad graven en zo kom ik weer gratis en zonder gedoe aan prima zwarte grond.