Acties:
  • 0 Henk 'm!
mesa57 schreef op vrijdag 17 mei 2024 @ 14:04:
Hoe kan ik in mijn Nokia zien of IPV6 inmiddels is geactiveerd ?
En wat moet ik instellen op mijn router achter de Nokia (dlink dir878l) om daar een IPV6 adres te krijgen.
Ik moet toegeven dat ik er nog niet veel van snap, dus alle hulp is welkom.
De eerste stap is uitzoeken of de Nokia uberhaupt goede ondersteuning heeft voor DHCPv6 prefix delegation. Zodat als de eigen router een DHCPv6 prefix opvraagt de Nokia dat afhandelt / bij meeluistert. Zodat/omdat de Nokia dan ook een (statische) route moet instellen om de prefix die de eigen router gaat gebruiken te routeren naar... de router. En dat is een feature die nog wel eens ontbreekt.
Ik weet dat @Roetzen hier eerder wel eens over IPv6 en dit soort zaken heeft gepost, waarbij ik er van uit ga dat hij dan ook klant is (ik niet namelijk, heb alleen een kabel aan de voordeur uit de grond steken). En Roetzen heeft IIRC ook wel eens in het Ziggo topic geklaagd dat daar bij een modem in router modes (dat dus uberhaupt het enige is dat bij Delta kan) prefix delegation niet werkte. Dus bij Delta zal die het dan vast ook geprobeerd hebben.

En om te weten kf IPv6 beschikbaar is kun je natuurlijk even een laptop of zo direct op de Nokia aansluiten :p Als je dan een (publiek) IPv6 adres krijgt dan doet die IPv6.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mesa57
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 15:48
Direct aansluiten vind mijn ega niet leuk (dan gaan alle andere devices offline).
In de nokia zie ik wel staan : DHCPv6_PD
Maar mijn router krijgt een link local adres zegt hij (fe80 ...)
Van deze pagina snap ik ook niet veel:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/uyrpVukuN2qLhNqK8BmXIUIepUo=/800x/filters:strip_exif()/f/image/0Y8In6hC5v9Mybkp9pi8Sbey.png?f=fotoalbum_large

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dmagyar
  • Registratie: Mei 2024
  • Laatst online: 18-05-2024
Ik probeerde nu een week lang mijn eigen modem in te zetten met Delta en ik ben zeeeer gefrustreerd met hun klantenservice. Afgelopen vrijdag kwam de monteur voor de installatie - alles werkte met de origineel Nokia-B modem. Na bellen naar Delta was mijn eigen modem aangemeld en dan alles werkt - behalve CG-NAT IPs. Het duurde de hele week om dit uit te schakelen en vanmorgen zei de technische afdeling; top in 20 minuten zal je modem weer online komen met de gewone publiek IP. Na ja, mijn modem is online (PON led kinppert, dan brandt) maar het moment PON aan is, valt DATA (dus uplink naar mijn router) meteen uit. Ik heb ook mijn modem firmware gecontroleerd en het is op 3FE49337BOCK21 dus heel goed.

Na meerdere pogingen om dit op te lossen Delta stuurt mij een SMSje dat ze mijn probleem kan niet oplossen en het kan tot 5 werkdagen duren om een "gespecialiseerde afdeling" in te schakelen.

Ik werk in ICT met netwerk beveiliging ik kan niet me voorstellen waarom duurt het zo lang om een MAC te registreren en de juiiste DHCP pool te instellen. Nu ziit ik hier door de weekend zonder TV en internet... Ik wil echt mijn ouwe Caiway dienst terug :(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Renegade666
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 17:53
mesa57 schreef op vrijdag 17 mei 2024 @ 14:04:
Hoe kan ik in mijn Nokia zien of IPV6 inmiddels is geactiveerd ?
En wat moet ik instellen op mijn router achter de Nokia (dlink dir878l) om daar een IPV6 adres te krijgen.
Ik moet toegeven dat ik er nog niet veel van snap, dus alle hulp is welkom.
Ik heb mijn mijn nokia in gesteld met DMZ naar mijn OPNsense fw. Die heeft via DHCP zowel 4 als 6 gekregen.

want poort geeft 192.168.1.x en 2001:xxxxxx aan.
Dus als je Dlink het ondersteund, zou hij het moeten krijgen van de het modem.

Panasonic 55FZ804 | Marantz sr7010 | Dune HD Pro 4K | Panasonic dp-ub424 | 2x Klipsch RF82 | 2x RP-140SA | 2x RB61 | 2xRB51 | RC52 Mk2 | SVS PB-1000 |


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lord Anubis
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 11:05
Renegade666 schreef op vrijdag 17 mei 2024 @ 19:38:
[...]


Ik heb mijn mijn nokia in gesteld met DMZ naar mijn OPNsense fw. Die heeft via DHCP zowel 4 als 6 gekregen.
Welke NIC’s gebruik je op mobo? Wel 2.5Gbs ? Nu ik toch de QNAP QHora 321 wat duur vind en toch wat klachten lees lijkt OPNSense me ook wel handig op eigen hardware. Heb je 1 port in en meerdere out? Werkt dat eventueel met meerdere porten out 6 stuks of zo?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Renegade666
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 17:53
Lord Anubis schreef op vrijdag 17 mei 2024 @ 20:06:
[...]


Welke NIC’s gebruik je op mobo? Wel 2.5Gbs ? Nu ik toch de QNAP QHora 321 wat duur vind en toch wat klachten lees lijkt OPNSense me ook wel handig op eigen hardware. Heb je 1 port in en meerdere out? Werkt dat eventueel met meerdere porten out 6 stuks of zo?
Een 4poort intel 1gbit kaart in mijn truenas.
2.5 heb ik nog niet zoveel aan. Heb alleen 10gbit in mijn pc en truenas server met een 10gv switchje om wat makkelijker data over te pompen

Panasonic 55FZ804 | Marantz sr7010 | Dune HD Pro 4K | Panasonic dp-ub424 | 2x Klipsch RF82 | 2x RP-140SA | 2x RB61 | 2xRB51 | RC52 Mk2 | SVS PB-1000 |


Acties:
  • +1 Henk 'm!
Renegade666 schreef op vrijdag 17 mei 2024 @ 19:38:
want poort geeft 192.168.1.x en 2001:xxxxxx aan.
Dus als je Dlink het ondersteund, zou hij het moeten krijgen van de het modem.
Een IPv6 op de WAN poort is wel een beetje een apart verhaal, en bij Delta met router achter router nog "raarder". Ikzelf bij Ziggo heb op de router op de WAN poort een compleet afwijkend IPv6 adres ten opzichte van wat ik intern heb. Dit doordat het modem in vridge staat en de WAN poort zich daardoor in het "Ziggo netwerk" bevindt en die via SLAAC een IPv6 adres genereert binnen hetzelfde subnet als de andere routers. Aan de LAN kant van de router echter wordt gebruik gemaakt van DHCP-PD. Waarbij de router via DHCP een volledige prefix opvraagt bij de DHCP server van de ISP. En deze prefix is hetgeen dat die zelf gebruikt op de LAN poort(en) en ook via IPv6 router advertisements communiceert naar de LAN apparaten. Waarbij het internetveekeer vanaf de LAN clients dus totaal niks te maken heeft met het IPv6 adres van de WAN poort (en "totaal niks te maken heeft met" bedoel ik dus mee dat die zich niet in hetzelfde /56 subnet bevindt of wat dan ook).

Maar uiteraard is stap 1 wel om te zorgen dat de eigen router een IPv6 adres krijgt op de WAN poort. Immers zal het anders denk ik ook problematisch worden om DHCP-PD toe te passen. En om dat IPv6 adres te krijgen zou een DMZ niet nodig hoeven te zijn. Als het Nokia modem gewoon netjes aan SLAAC doet en via een RA een(/de) prefix communiceert kan de router zichzelf een IPv6 adres geven. Waarbij vanuit het perspectief van de Nokia het een client als elke andere is.
Maar met router-achter-router loop je dan wel alsnog het risico dat je het niet aan de praat krijgt. Want die eigen router zal DHCP-PD moeten toepassen om een prefix te verkrijgen die die vervolgens aan de clients kan communiceren. En dit is waar het ogenschijnlijk nogal eens mis gaat (bij "consumenten modem/routers"). Het is hierbij namelijk van belang dat het modem/router de DHCP-PD request afhandelt / doorzet / afluistert (ik meen dat het formeel een vorm van relaying is, het modem/router moet luisteren naar de request, en op basis van eigen bekende informatie (PD request die die zelf gedaan heeft om prefix te krijgen die die zelf aan LAN uitdeelt?) of door een nieuwe aanvraag naar "de ISP" te sturen de prefix verkrijgen) en daarbij de prefix als route koppelt aan het IPv6 adres dat de aanvraag doet.

Dus de situatie die je krijgt is dat bv de Nokia zelf aan de WAN kant het 2001:db8:1111::2345 adres krijgt. Via DHCP-PD wordt het modem vervolgens verteld dat die de 2001:db8:1234:5600:: prefix moet gebruiken (met een bij het moden bekende prefix size van /56). Hem modem kan er vervolgens voor "kiezen" om bv 2001:db8:1234:5601::/64 als prefix te gebruiken bij de LAN clients.
De eigen router verneemt op de WAN poort via SLAAC / een RA bericht deze 2001:db8:1234:5601::/64 prefix, en kent zichzelf een IP adres toe, bv 2001:db8:1234:5601::9876.
Voor aan de LAN kant wil de eigen router echter ook een prefix hebben. Hiervoor zal de router dan (op de WAN poort) zelf een DHCP-PD request uitsturen. In dit geval moet de Nokia deze afhandelen. En een /64 prefix retourneren binnen de bij hem bekende /56 prefix van 2001:db8:1234:5600::/56. Bijvoorbeeld 2091:db8:1234:5610::/64. Maar buiten alleen dit antwoorden naar de eigen router, moet de Nokia in zijn eigen routing tabel ook vastleggen dat verkeer naar dus 2001:db8:1234:5610::/64 verzonden moet worden via 2001:db8:1234:5601::9876, dus het WAN IP van de eigen router (/het IP adres van diegene die de aanvraag deed).

En dat afhandelen van de DHCP-PD request is dus waar de modems (/modem/routers) die ISPs leveren nog wel eens steken laten vallen. Door of helemaal geen afhandeling van de PD request te doen of door de routing regel niet aan te maken.

En doordat bij een juiste afhandeling het modem(/router) weet waar dat subnet zich bevind (naar welk IP adres dat verkeer gestuurd moet worden) heb je dus ook helemaal geen DMZ meer nodig.

Kanttekening. Dit is lichtelijk versimpeld. Want naast de publieke IP adressen heb je ook nog de link local addressen, fe80::/10. Waarbij broadcast verkeer, zoals de PD request, verstuurt zal worden met het link local adres als afzender. En de route die het modem definieert zal dus oon gebruik maken van dit link local address.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lord Anubis
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 11:05
Interessant, heel informatief.

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Lord Anubis schreef op vrijdag 17 mei 2024 @ 21:27:
[...]


Interessant, heel informatief.
Extra stukje informatie dan nog :p
De 2001:db8: heb ik niet gekozen. Maar die is officieel gereserveerd voor documentatie doeleinden. Of ja, ik heb wel gekozen om de officieel gereserveerde prefix te gebruiken.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Lord Anubis
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 11:05
Er zijn dus meerdere ‘vervelende’ scenarios hier:

Delta moet aan hun kant open zijn.
Tevens zijn er verschillende FW’s in omloop.
‘Zelf regelen’ schijnt niet altijd te werken en er zouden verschillende versies zijn. Ik heb er zelfs geen; staat al een week een ticket voor open.
Bij mij en een kennis kan ik poorten openen onder de ~3000, daarboven krijg ik het niet voor elkaar.
DHCP-PD afhandeling.
CGNat on/off
Bridge mode on/off ( helaas niet instelbaar)


Om hier omheen te werken; wat met het gebruiken van een eigen modem/router en de Nokia dumpen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • martdj
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 12-09 11:07
dmagyar schreef op vrijdag 17 mei 2024 @ 16:18:
Ik probeerde nu een week lang mijn eigen modem in te zetten met Delta en ik ben zeeeer gefrustreerd met hun klantenservice. Afgelopen vrijdag kwam de monteur voor de installatie - alles werkte met de origineel Nokia-B modem. Na bellen naar Delta was mijn eigen modem aangemeld en dan alles werkt - behalve CG-NAT IPs. Het duurde de hele week om dit uit te schakelen en vanmorgen zei de technische afdeling; top in 20 minuten zal je modem weer online komen met de gewone publiek IP. Na ja, mijn modem is online (PON led kinppert, dan brandt) maar het moment PON aan is, valt DATA (dus uplink naar mijn router) meteen uit. Ik heb ook mijn modem firmware gecontroleerd en het is op 3FE49337BOCK21 dus heel goed.

Na meerdere pogingen om dit op te lossen Delta stuurt mij een SMSje dat ze mijn probleem kan niet oplossen en het kan tot 5 werkdagen duren om een "gespecialiseerde afdeling" in te schakelen.

Ik werk in ICT met netwerk beveiliging ik kan niet me voorstellen waarom duurt het zo lang om een MAC te registreren en de juiiste DHCP pool te instellen. Nu ziit ik hier door de weekend zonder TV en internet... Ik wil echt mijn ouwe Caiway dienst terug :(
De helpdesk is inderdaad nogal positief in hun uitlatingen over hoe snel dat zou moeten gaan. Foutje in hun script vermoed ik. Maar er is dus een afdeling die moet regelen dat jouw modem wordt aangemeld. Het bericht dat je hebt gehad, betekent dat het daarnaar is doorgezet. En zij regelen het dan meestal binnen een dag… op werkdagen. Ik vrees dus voor je dat als het nu nog niet werkt, je tot dinsdag moet wachten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mesa57
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 15:48
IPV6 heb ik maar opgegeven. Het is met geen mogelijkheid te zien waar het fout gaat en hoe je dat zou kunnen oplossen.
Nog een waarschuwing voor Plex gebruikers : na de storing had ik mijn dns server weer op default (Delta) gezet. Dit blijkt niet te werken met Plex web.
Dat komt door DNS-rebinding protectie (van Delta neem ik aan).
Door de dsn servers op 1.1.1.1, google dns of quad9 dns te zetten werkt Plex web nu weer.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Frant!c
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 01-09 16:53
Vraag van een bijna Delta gebruiker.
Nieuw aangelegde aansluiting, eind volgende week komt de monteur om spullen aan te sluiten, maar eind vorige week kwam de spullenboel (inclusief handleiding voor eindgebruikerinstallatie) al in de bus.

Kan ik met onderstaande screenshot aannemen dat de glasverbinding goed aangesloten is maar de lijn verderop het netwerk in nog niet actief is? :-)

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/aQa-TuZK7cBd5aLnf7MoYtBH4sI=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/oWGbhrlysQHGUsGGTsbcnK4r.jpg?f=user_large

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bjusterbaarlik
  • Registratie: December 2022
  • Niet online
Frant!c schreef op dinsdag 21 mei 2024 @ 12:28:
Vraag van een bijna Delta gebruiker.
Nieuw aangelegde aansluiting, eind volgende week komt de monteur om spullen aan te sluiten, maar eind vorige week kwam de spullenboel (inclusief handleiding voor eindgebruikerinstallatie) al in de bus.

Kan ik met onderstaande screenshot aannemen dat de glasverbinding goed aangesloten is maar de lijn verderop het netwerk in nog niet actief is? :-)

[Afbeelding]
Lijn werkt, maar abonnement is nog niet actief, wat ook klopt omdat de monteur pas volgende week langs komt. Pas die dag zal het ook gaan werken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Trackerfire
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 14-09 20:11

Trackerfire

BTC HODLER

bjusterbaarlik schreef op dinsdag 21 mei 2024 @ 12:40:
[...]

Lijn werkt, maar abonnement is nog niet actief, wat ook klopt omdat de monteur pas volgende week langs komt. Pas die dag zal het ook gaan werken.
Jep, ook bij ons zelfde verhaal. Na stroom eraf te doen om 0:00 en bij de restart een werkende verbinding. Gaat dus gewoon administratief om, om 0:00.

Skoda Enyaq 80x FE | 2-kap '96, HR++(+) zonder na isolatie 160m2 vv beneden en radiatoren boven | Tado | 28 panelen 11.620Wp IQ7A 22 op NNO en 6 panelen op ZZW | Alblasserwaard | PV-output


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Frant!c
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 01-09 16:53
Dank! Goed nieuws. dan kan ik ook de monteur afbellen wat mij betreft.
instellen van Mesh-wifi / TV ontvanger / email account etc. etc. etc hoeft van mij allemaal niet :-)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bjusterbaarlik
  • Registratie: December 2022
  • Niet online
Frant!c schreef op dinsdag 21 mei 2024 @ 12:51:
Dank! Goed nieuws. dan kan ik ook de monteur afbellen wat mij betreft.
Onverstandig, kunnen nog steeds veel dingen misgaan. Daarnaast zit de activatiedatum van het abonnement gekoppeld aan de monteursafspraak. Heb je dus gecheckt wat daarmee gebeurt?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Frant!c
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 01-09 16:53
bjusterbaarlik schreef op dinsdag 21 mei 2024 @ 12:56:
[...]

Onverstandig, kunnen nog steeds veel dingen misgaan. Daarnaast zit de activatiedatum van het abonnement gekoppeld aan de monteursafspraak. Heb je dus gecheckt wat daarmee gebeurt?
Goed punt, dus beter monteur laten komen en hopelijk al na een paar minuten weer op pad sturen dus :)
Dank voor je input!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jimmy87
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 12-09 19:59
Is het gunstigste geval geef je de monteur een kop koffie en kan die daarna weer weg :)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Renegade666
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 17:53
Ik heb geen monteur gehad, zelf aangesloten en was voor de datum al actief. Maar kan zijn omdat ik het in eerste instantie had uitgesteld.

Panasonic 55FZ804 | Marantz sr7010 | Dune HD Pro 4K | Panasonic dp-ub424 | 2x Klipsch RF82 | 2x RP-140SA | 2x RB61 | 2xRB51 | RC52 Mk2 | SVS PB-1000 |


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bjusterbaarlik
  • Registratie: December 2022
  • Niet online
Renegade666 schreef op dinsdag 21 mei 2024 @ 14:03:
Ik heb geen monteur gehad, zelf aangesloten en was voor de datum al actief. Maar kan zijn omdat ik het in eerste instantie had uitgesteld.
Dat was dan de reden, dan is er administratief iets misgegaan. De activatiedatum hoorde namelijk ook mee op te schuiven, maar dit gaat wel eens mis.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Renegade666
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 17:53
bjusterbaarlik schreef op dinsdag 21 mei 2024 @ 14:59:
[...]

Dat was dan de reden, dan is er administratief iets misgegaan. De activatiedatum hoorde namelijk ook mee op te schuiven, maar dit gaat wel eens mis.
En hierdoor is mijn einddatum in augustus ipv april dir jaar😅
Kan ik straks mooi weer opzeggen.

Panasonic 55FZ804 | Marantz sr7010 | Dune HD Pro 4K | Panasonic dp-ub424 | 2x Klipsch RF82 | 2x RP-140SA | 2x RB61 | 2xRB51 | RC52 Mk2 | SVS PB-1000 |


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mitssz
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 14:44
bjusterbaarlik schreef op dinsdag 21 mei 2024 @ 12:56:
[...]

Onverstandig, kunnen nog steeds veel dingen misgaan. Daarnaast zit de activatiedatum van het abonnement gekoppeld aan de monteursafspraak. Heb je dus gecheckt wat daarmee gebeurt?
Hier nooit een afspraak gemaakt voor een monteur ondanks de mails er over. Op ingangsdatum modem gewisseld en werkte direct.

Yamaha R6 RJ15 2008 | Yamaha XJ6 Diversion 2011 | Honda MSX125 Grom 2018 | Kia Ceed SW PHEV 2024


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bjusterbaarlik
  • Registratie: December 2022
  • Niet online
Mitssz schreef op dinsdag 21 mei 2024 @ 15:04:
[...]

Hier nooit een afspraak gemaakt voor een monteur ondanks de mails er over. Op ingangsdatum modem gewisseld en werkte direct.
Omdat je de mails hebt genegeerd inderdaad. :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dolopfriet
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 26-12-2024
de prijzen van het televisieproduct van Delta rijzen inmiddels de pan uit !!

https://www.totaaltv.nl/n...e-prijsstijging-internet/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bjusterbaarlik
  • Registratie: December 2022
  • Niet online
Ik zie bij een contract van 1 jaar, 8 maanden gratis en 4 maanden 15 euro voor 50 zenders en bij een 2 jarig contract 1 jaar 0 euro en het tweede jaar 15 euro. Bij een contract van 2 jaar dan zijn de bedragen voor het eerste jaar 0 euro, tweede jaar 15 euro en bij 120 zenders het eerste jaar 12,50 euro en het tweede jaar 27,50 euro. Duur, maar niet de duurste provider. Gelukkig is er iets als keuze en concurrentie, niemand wordt dus verplicht Delta te nemen. Mocht je ze te duur vinden, stap je gewoon over. Zover ik weet is nergens in Nederland de enige keuze Delta glasvezel en niks anders.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • iPadawan
  • Registratie: April 2024
  • Laatst online: 11-06-2024
bjusterbaarlik schreef op woensdag 22 mei 2024 @ 15:42:
Zover ik weet is nergens in Nederland de enige keuze Delta glasvezel en niks anders.
Toch wel. Hier is er alleen Delta fiber.
Maar ik denk dat je een ISP bedoelt.
Maar die zijn wat de meeste betreft duurder dan Delta ISP.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • bjusterbaarlik
  • Registratie: December 2022
  • Niet online
Ik zei inderdaad Delta en niet Delta Fiber, omdat ik Delta bedoelde en niet Delta Fiber.

Acties:
  • 0 Henk 'm!
dolopfriet schreef op woensdag 22 mei 2024 @ 14:16:
de prijzen van het televisieproduct van Delta rijzen inmiddels de pan uit !!

https://www.totaaltv.nl/n...e-prijsstijging-internet/
Nog gekker is dat Delta nu het duurste tv-abonnement onder de providers heeft, maar tijdens het EK het NPO 1 UHD kanaal niet gaat leveren. Dit slaat echt kant nog wal!

Forum over de provider Delta http://deltagebruikers.nl https://deltausers.freeforums.net/


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • iPadawan
  • Registratie: April 2024
  • Laatst online: 11-06-2024
bjusterbaarlik schreef op woensdag 22 mei 2024 @ 18:28:
Ik zei inderdaad Delta en niet Delta Fiber, omdat ik Delta bedoelde en niet Delta Fiber.
Ik zal je wel niet begrijpen maar Delta heeft geen glasvezel netwerk. Het is een ISP op het glasvezel netwerk van Delta Fiber; Delta, biedt zijn diensten aan via het open netwerk van DELTA Fiber. Net zoals enkele andere ISPers doe op dat netwerk vertoeven. Zo is het mij verteld door Delta Fiber.

Acties:
  • 0 Henk 'm!
iPadawan schreef op woensdag 22 mei 2024 @ 23:06:
[...]


Ik zal je wel niet begrijpen maar Delta heeft geen glasvezel netwerk. Het is een ISP op het glasvezel netwerk van Delta Fiber; Delta, biedt zijn diensten aan via het open netwerk van DELTA Fiber. Net zoals enkele andere ISPers doe op dat netwerk vertoeven. Zo is het mij verteld door Delta Fiber.
Wel met de kanttekening dat zowel Delta als Delta Fiber Nederland (als Caiway) van dezelfde investeringsmaatschappij zijn en in ieder geval Delta en Caiway wat zaken delen (een klantenservice bv meen ik).
En als Delta of Caiway iets wilt over de fiber dan zal dat vast makkelijker te regelen zijn dan dat een andere ISP op het DFN netwerk iets wilt (bv 8Gbit/s dus. Voor DFN is er niet perse een reden om dat te kunnen leveren, voor Delta wel).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bjusterbaarlik
  • Registratie: December 2022
  • Niet online
iPadawan schreef op woensdag 22 mei 2024 @ 23:06:
[...]


Ik zal je wel niet begrijpen maar Delta heeft geen glasvezel netwerk. Het is een ISP op het glasvezel netwerk van Delta Fiber; Delta, biedt zijn diensten aan via het open netwerk van DELTA Fiber. Net zoals enkele andere ISPers doe op dat netwerk vertoeven. Zo is het mij verteld door Delta Fiber.
Er wordt vermeld dat het Delta TV aanbod duur is. Mijn reactie daarop was dat je altijd meer keuze hebt dan Delta (de provider) als er glasvezel ligt van Delta Fiber. De keuze is zover mij bekend nooit alleen Delta als provider.

Acties:
  • 0 Henk 'm!
bjusterbaarlik schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 06:55:
[...]

Er wordt vermeld dat het Delta TV aanbod duur is. Mijn reactie daarop was dat je altijd meer keuze hebt dan Delta (de provider) als er glasvezel ligt van Delta Fiber. De keuze is zover mij bekend nooit alleen Delta als provider.
De berekeningen kloppen ook niet. In 120+ zit ESPN en Film1 erbij. Om te vergelijken met andere providers moet je eerst de prijzen van doe lossen pakketten er af halen.

Het niet leveren van ESPN UHD en NPO 1 UHD, daar vind ik wel iets van. Dat wordt nu echt tijd, geen excuses meer!

Forum over de provider Delta http://deltagebruikers.nl https://deltausers.freeforums.net/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bjusterbaarlik
  • Registratie: December 2022
  • Niet online
Sjakie0101 schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 07:50:
[...]

De berekeningen kloppen ook niet.
Ik heb geen berekeningen gedaan. Heb je het tegen iemand anders?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dolopfriet
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 26-12-2024
Het is al jaren bekend dat Delta aanrommelt met zijn televisie platform dus mij verbaast het niet dat HD het hoogst haalbare is voor Delta

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BlazeMuis
  • Registratie: Juni 2013
  • Laatst online: 15-09 12:31
Recentelijk mijn abonnement verlengt voor €45 voor de eerste 12 maanden. De eerste factuur was zoals het moest, €45. Nu staat in mijn Delta weer €55 per maand i.p.v. de €45 wat er eerst stond.

Contact opgenomen met de klantenservice, ze gingen het aanpassen, een dag later de mail gekregen dat de aanpassing verwerkt is.

Maar er staat al een tijdje nog steeds €55 per maand en ik zie inmiddels ook nergens meer terug dat ik een 12 maand contract heb :F

Anderen hier ervaring met Odido en dan vooral de overstap, geen of weinig downtime? Aangezien ik daar een iets betere deal kan krijgen op dit moment met klantvoordeel (10 maanden €25 en daarna €50 per maand).

Edit: Nog eens contact opgenomen via de chat, ik heb volgens hun geen contract (deze staat wel in de mail als pdf, maar goed..).

[ Voor 8% gewijzigd door BlazeMuis op 26-05-2024 10:57 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!
BlazeMuis schreef op zondag 26 mei 2024 @ 10:50:
Recentelijk mijn abonnement verlengt voor €45 voor de eerste 12 maanden. De eerste factuur was zoals het moest, €45. Nu staat in mijn Delta weer €55 per maand i.p.v. de €45 wat er eerst stond.

Contact opgenomen met de klantenservice, ze gingen het aanpassen, een dag later de mail gekregen dat de aanpassing verwerkt is.

Maar er staat al een tijdje nog steeds €55 per maand en ik zie inmiddels ook nergens meer terug dat ik een 12 maand contract heb :F

Anderen hier ervaring met Odido en dan vooral de overstap, geen of weinig downtime? Aangezien ik daar een iets betere deal kan krijgen op dit moment met klantvoordeel (10 maanden €25 en daarna €50 per maand).

Edit: Nog eens contact opgenomen via de chat, ik heb volgens hun geen contract (deze staat wel in de mail als pdf, maar goed..).
Gewoon weer bellen en aangeven op welke datum je dot hebt afgesproken en dat je een bevestiging hebt.
Ik heb het vorig jaar gehad dat het niet was verwerkt, ook gebeld en dat is recht gezet.

Ik overweeg vanaf augustus Solcon, die gaat ook UHD leveren en ook NPO 1 UHD.
Veel vooruitstrevender, ben wel klaar met Delta op dat vlak.

[ Voor 5% gewijzigd door Sjakie0101 op 26-05-2024 11:00 ]

Forum over de provider Delta http://deltagebruikers.nl https://deltausers.freeforums.net/


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Thomas H
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 14-09 20:46
Jemig, wat een toko. In ons dorp is Delta op grote schaal glasvezel aan het uitrollen. Er steekt al maanden zo'n sprietje uit de grond en afgelopen november kregen we een brandbrief dat we maar snel een abonnement moesten afsluiten nu de fysieke aansluiting nog gratis was. Ik had nog een Ziggo abbo lopen dus na wat twijfel toch niet op het aanbod ingegaan. Nu is mijn Ziggo abbo bijna afgelopen en heb ik eind april alsnog geïnformeerd of ik een glasvezelaansluiting kon krijgen. Ja, geen probleem. Ik ben gebeld door Guidion voor de fysieke installatie. Nog gemeld dat er op dit moment een groen draadje tussen de stoeptegels uitsteekt. Dat was bekend, geen punt, over een maandje komen we langs.

Mooi, Ziggo afgezegd en flink verheugd naar mijn glasvezelaansluiting uitkijken. Maar steeds geen bevestiging van de afspraak, en nu toch maar even in de chat geklommen. Blijkt dat het dus nog NIET mogelijk is om een glasvezelaansluiting te krijgen. Wanneer dan wel: geen idee. Dus men accepteert aanvragen, bevestigt dat ik een glasvezelabonnement krijg, ze bellen zelfs voor een afspraak, maar dat gaat dan niet door. Kan ik nu weer met hangende pootjes terug naar Ziggo voor een verlenging :(

Komt dit vaker voor bij Delta? Ik was al een week aan het inlezen betreffende eigen modem keuze en zo...

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • bjusterbaarlik
  • Registratie: December 2022
  • Niet online
Ja ik heb het wel vaker gehoord dat mensen hun oude abonnement opzeggen nog voordat ze überhaupt de nieuwe glasvezel hebben.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Renegade666
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 17:53
bjusterbaarlik schreef op zondag 26 mei 2024 @ 13:20:
Ja ik heb het wel vaker gehoord dat mensen hun oude abonnement opzeggen nog voordat ze überhaupt de nieuwe glasvezel hebben.
Ja, zou ik ook niet doen. Liever 1x 2x lasten dan helemaal geen connectie.

Panasonic 55FZ804 | Marantz sr7010 | Dune HD Pro 4K | Panasonic dp-ub424 | 2x Klipsch RF82 | 2x RP-140SA | 2x RB61 | 2xRB51 | RC52 Mk2 | SVS PB-1000 |


Acties:
  • 0 Henk 'm!
https://dnsleaktest.com/

Delta maakt nu gebruik van GoogleDNS

Forum over de provider Delta http://deltagebruikers.nl https://deltausers.freeforums.net/


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Bedoel je dat de reguliere DNS adressen van de ISP alles forwarden naar Google? Hebben ze geen eigen DNS serverpark meer?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XoReP
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 17:41
Vraag mij af of dit zo maar kan i.v.m. privacy voorwaarde die voor de Google DNS anders zijn dan als ze hun eigen DNS servers hebben

Acties:
  • 0 Henk 'm!
XoReP schreef op zondag 26 mei 2024 @ 22:06:
[...]


Vraag mij af of dit zo maar kan i.v.m. privacy voorwaarde die voor de Google DNS anders zijn dan als ze hun eigen DNS servers hebben
Dat dacht ik ook. Kan iemand eens een kruistest doen of het voor iedereen zo werkt als Sjakie beschrijft?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wowbagger
  • Registratie: April 2024
  • Laatst online: 14-06-2024
XoReP schreef op zondag 26 mei 2024 @ 22:06:
[...]


Vraag mij af of dit zo maar kan i.v.m. privacy voorwaarde die voor de Google DNS anders zijn dan als ze hun eigen DNS servers hebben
Wat bedoel je met “privacy voorwaarde”? Overigens staan de Google DNS servers in NL dus AVG is van toepassing. Er is veel info te vinden over wat Google wel/niet doet met via DNS requests gekregen info.

“What’s up?” “I don’t know,” said Marvin, “I’ve never been there.”


Acties:
  • 0 Henk 'm!
stormfly schreef op zondag 26 mei 2024 @ 21:45:
[...]


Bedoel je dat de reguliere DNS adressen van de ISP alles forwarden naar Google? Hebben ze geen eigen DNS serverpark meer?
Het was al bekend dat Delta een aantal oude servers uit zou zetten.


Gelieve de volgende keer een bron vermelden.

[ Voor 8% gewijzigd door rens-br op 27-05-2024 21:33 ]

Forum over de provider Delta http://deltagebruikers.nl https://deltausers.freeforums.net/


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Iemand al beeld op NPO 1 UHD? Bij Solcon wordt deze al doorgegeven.

Forum over de provider Delta http://deltagebruikers.nl https://deltausers.freeforums.net/


Acties:
  • +2 Henk 'm!
Sjakie0101 schreef op maandag 27 mei 2024 @ 07:34:
[...]

Het was al bekend dat Delta een aantal oude servers uit zou zetten.
Uitzetten is wat anders dan alles 1:1 doorklappen naar Google.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mapje
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 13:05
stormfly schreef op maandag 27 mei 2024 @ 08:44:
[...]


Uitzetten is wat anders dan alles 1:1 doorklappen naar Google.
Ik zie hier op dit moment wel drie verschillende DNS partijen : Amazon, Cloudfare en Google

https://surfshark.com/nl/dns-leak-test

Dus zal wel een tijdelijke situatie zijn op dit moment.

[ Voor 5% gewijzigd door Mapje op 27-05-2024 11:30 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Digicien
  • Registratie: September 2022
  • Laatst online: 16-09 20:31
[b]Thomas H in "[Delta glasvezel] Ervaringen & Discussie"

Komt dit vaker voor bij Delta? Ik was al een week aan het inlezen betreffende eigen modem keuze en zo...
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/9k3Z-6lJ40bAjY2J4g24m-nMAMU=/800x/filters:strip_exif()/f/image/869tOUgVUYhCLLbv6ME6q4q5.png?f=fotoalbum_large

Bron: https://www.deltanetwerk.nl/veelgestelde-vragen/

Bij eerste aansluiting is dit het standaardadvies, anders was er wel overstapservice aangeboden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wowbagger
  • Registratie: April 2024
  • Laatst online: 14-06-2024
Mapje schreef op maandag 27 mei 2024 @ 08:55:
[...]


Ik zie hier op dit moment wel drie verschillende DNS partijen : Amazon, Cloudfare en Google

https://surfshark.com/nl/dns-leak-test

Dus zal wel een tijdelijke situatie zijn op dit moment.
Heb jij een pihole draaien?

“What’s up?” “I don’t know,” said Marvin, “I’ve never been there.”


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • bluewalk
  • Registratie: Juli 2004
  • Niet online
Sjakie0101 schreef op maandag 27 mei 2024 @ 07:34:
[...]

Het was al bekend dat Delta een aantal oude servers uit zou zetten.
Dat lijkt mij heel sterk. Weet je zeker dat jij geen 8.8.8.8 uitdeelt aan jouw clients of het gebruikt in je pihole oid als forwarder?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • iPadawan
  • Registratie: April 2024
  • Laatst online: 11-06-2024
Sjakie0101 schreef op maandag 27 mei 2024 @ 07:34:
[...]

Het was al bekend dat Delta een aantal oude servers uit zou zetten.
Was dat niet CAIWAY?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rfbroek
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
Sjakie0101 schreef op maandag 27 mei 2024 @ 07:34:
[...]

Het was al bekend dat Delta een aantal oude servers uit zou zetten.
Inderdaad Caiway, Er staat weer eens geen bron bij, dan krijg je dat. Bij deze dan:
nieuws: Caiway waarschuwt voor mogelijke netwerkonderbreking na uitschakelen ...

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • dolopfriet
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 26-12-2024
*knip*, Bron ontbreekt.

[ Voor 90% gewijzigd door rens-br op 27-05-2024 17:43 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • hvwees
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 17-09 08:42
Caiway = Delta
Of eigenlijk andersom, het is maar hoe je het bekijkt.

Maar ik snap wel dat Delta dan oude meuk van Caiway uit gaat zetten.

[ Voor 14% gewijzigd door hvwees op 27-05-2024 15:59 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mapje
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 13:05
Wowbagger schreef op maandag 27 mei 2024 @ 13:40:
[...]


Heb jij een pihole draaien?
Nee, ik heb geen Pihole draaien

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/VrQYI_Uxv1Pws44iK0bq6VtBJYc=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/fAJGEsDQrmPoAtAATks8OKAU.jpg?f=fotoalbum_large

Het is nu alleen weer Cloudfare

Acties:
  • 0 Henk 'm!
hvwees schreef op maandag 27 mei 2024 @ 15:58:
[...]


Caiway = Delta
Of eigenlijk andersom, het is maar hoe je het bekijkt.

Maar ik snap wel dat Delta dan oude meuk van Caiway uit gaat zetten.
Ze zitten toch op een tweesprong. Wat te doen met de Amdroidecoders, weer separate software maken of gewoon geen nieuwe abonnementen meer toestaan op Caiway. Een keer moet men eens gaan kiezen voor zaken. Geldt ook voor coax nasst glasvezel, ze blijven dubbele kosten maken. In ieder bedrijf zou daarafscheid van genomen worden.

Forum over de provider Delta http://deltagebruikers.nl https://deltausers.freeforums.net/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hvwees
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 17-09 08:42
Sjakie0101 schreef op maandag 27 mei 2024 @ 19:44:
[...]

Ze zitten toch op een tweesprong. Wat te doen met de Amdroidecoders, weer separate software maken of gewoon geen nieuwe abonnementen meer toestaan op Caiway. Een keer moet men eens gaan kiezen voor zaken. Geldt ook voor coax nasst glasvezel, ze blijven dubbele kosten maken. In ieder bedrijf zou daarafscheid van genomen worden.
Ik ben van Caiway overgestapt naar Delta, het reverse record van mijn IP eindigd nog steeds op .dynamic.caiway.nl

Coax wordt al niet meer nieuw aangelegd (nieuwbouw), ik verwacht dat coax uiteindelijk ook het veld zou moeten ruimen.

En voor wat betreft die decoders, ik ben er niet in (meer) in thuis, ik heb al jaren geen TV abbo meer.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Wowbagger
  • Registratie: April 2024
  • Laatst online: 14-06-2024
Sjakie0101 schreef op maandag 27 mei 2024 @ 19:44:
[...]

Ze zitten toch op een tweesprong. Wat te doen met de Amdroidecoders, weer separate software maken of gewoon geen nieuwe abonnementen meer toestaan op Caiway. Een keer moet men eens gaan kiezen voor zaken. Geldt ook voor coax nasst glasvezel, ze blijven dubbele kosten maken. In ieder bedrijf zou daarafscheid van genomen worden.
Dat heet product differentiatie:

“Vooral op het gebied van kwaliteit en imago wordt soms gebruikgemaakt van oneigenlijke differentiatie. In dat geval zijn twee of meer producten daadwerkelijk identiek, maar door het merk een ander imago en kwaliteitsperceptie hebben. Om deze reden worden sommige producten ook onder verschillende merken, met verschillende prijzen, op de markt gezet.”

Bron: Wikipedia: Productdifferentiatie

Moet je eens kijken hoeveel verschillende potjes jam en merken er bij AH in de schappen staan.

Het is een bijzonder verschijnsel maar een tweede (of zelfs derde of meer) merk leidt tot meer verkoop. Weet je nog: Erres, Aristona, Philips… zelfde product, ander stickertje. Unilever heeft tientallen soorten zeep. Zou er verschil zijn tussen Dove en Lux handzeep?

“What’s up?” “I don’t know,” said Marvin, “I’ve never been there.”


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mapje
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 13:05
Geen fusie maar wel een klein gedeelte :

https://www.glaspoort.nl/...-glaspoort---delta-fiber/

[ Voor 31% gewijzigd door Mapje op 29-05-2024 09:53 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dolopfriet
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 26-12-2024
Ik vind 200.000 aansluitingen van Deltafiber naar Glaspoort heel wat!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • iPadawan
  • Registratie: April 2024
  • Laatst online: 11-06-2024
dolopfriet schreef op woensdag 29 mei 2024 @ 09:22:
Ik vind 200.000 aansluitingen van Deltafiber naar Glaspoort heel wat!
Vind het drie keer niks. Kunnen ze voor buiten gebieden hogere prijzen vragen. Straks gaat het weer, zoals bij xs4all, opgeslokt worden door KPN zelf.
Wie gaat het beheren en ondersteunen, de helpdesk van KPN?

[ Voor 7% gewijzigd door iPadawan op 29-05-2024 09:34 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
iPadawan schreef op woensdag 29 mei 2024 @ 09:33:
[...]

Vind het drie keer niks. Kunnen ze voor buiten gebieden hogere prijzen vragen. Straks gaat het weer, zoals bij xs4all, opgeslokt worden door KPN zelf.
Wie gaat het beheren en ondersteunen, de helpdesk van KPN?
Als het over gaat naar Glaspoort zou ik er eigenlijk vanuit gaan dat Delta / Caiway er vanaf gaat (en dus KPN er op). Als... Delta / Caiway er al op zit. Wellicht gaat het alleen om kabels die DFN in de grond heeft gestopt en nooit heeft af gemaakt. Zoals bij mij in het dorp "Verwachte opleverdatum: nader te bepalen". Sprietjes steken al om en nabij een jaar in het hele dorp uit de grond (bij mijzelf al iets meer dan een jaar).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dolopfriet
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 26-12-2024
Ik zit op Deltafiber maar niet in een buiten gebied.
Blijft dat hangen bij Deltafiber?

Ik wil dolgraag een abonnement nemen bij KPN vanwege de combivoordelen met een mobiel abonnement die verder gaan dan Solcon.

Helaas kan ik dat nu niet

Acties:
  • +1 Henk 'm!
dolopfriet schreef op woensdag 29 mei 2024 @ 09:56:
Ik zit op Deltafiber maar niet in een buiten gebied.
Blijft dat hangen bij Deltafiber?

Ik wil dolgraag een abonnement nemen bij KPN vanwege de combivoordelen met een mobiel abonnement die verder gaan dan Solcon.

Helaas kan ik dat nu niet
Er is echt nog niks anders bekend. Ook niet intern bij KPN. Behalve waarschijnlijk bij het hoogste management.
Zolang de aanvraag bij de ACM loopt wordt er ook niets gecommuniceerd qua details over plaatsen en dergelijke.

Speculeren heeft dus geen zin.

Geen ongevraagde verzoeken via DM svp.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bonyuri
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 11:38

bonyuri

Investigator!

Ik ben blijkbaar recent overgezet naar Standaard IP (CGNAT). Ik merkte dit omdat mijn WireGuard tunnel ineens niet meer werkte.
Na een hoop gevloek de optie gevonden, nu weer Dynamisch IP ingesteld. Mijn WAN adres is nu 141.x.x.x, maar mijn WireGuard tunnel is nog altijd kapot. Aan de router kant is niets gewijzigd, port forward staat nog altijd hetzelfde, en aan mijn WireGuard settings is ook niets veranderd.
Iemand enig idee, zie ik iets over het hoofd?

What Do You Call An Alligator In A Vest?


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Dennis-L
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 17-09 16:41
bonyuri schreef op woensdag 29 mei 2024 @ 11:46:
Ik ben blijkbaar recent overgezet naar Standaard IP (CGNAT). Ik merkte dit omdat mijn WireGuard tunnel ineens niet meer werkte.
Na een hoop gevloek de optie gevonden, nu weer Dynamisch IP ingesteld. Mijn WAN adres is nu 141.x.x.x, maar mijn WireGuard tunnel is nog altijd kapot. Aan de router kant is niets gewijzigd, port forward staat nog altijd hetzelfde, en aan mijn WireGuard settings is ook niets veranderd.
Iemand enig idee, zie ik iets over het hoofd?
Naar welke endpoint maakt wireguard client verbinding?
Naar een ipadres en is dat dan nu nog een verkeerd ipadres, of op DNS naam en klopt het ipadres van het betreffende a-record niet meer?

Acties:
  • 0 Henk 'm!
*knip*. Geen bron.

Ik voorzie overigens nog wel eens een fusie tussen Delta en een andere partij, Ziggo of Odido bijvoorbeeld.
Delta heeft ook nog een coaxnetwerk….

[ Voor 41% gewijzigd door rens-br op 29-05-2024 13:02 ]

Forum over de provider Delta http://deltagebruikers.nl https://deltausers.freeforums.net/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Piet91
  • Registratie: November 2009
  • Niet online
Nou, dan weet ik wel vrij zeker dat wij hier onder vallen:
Piet91 schreef op zondag 12 mei 2024 @ 21:20:
Overigens is de afgelopen weken ook bekend geworden dat Glaspoort dit gebied in onderzoek heeft; las ergens dat ze schijnbaar eerst bij bedrijven (bedrijf in de buurt was al benaderd) doen en later mogelijk woningen.
KPN heeft het bij hun postcodecheck ook over dat deze woonplaats glasvezel gaat krijgen van Glaspoort.

Benieuwd hoe dat gaat uitpakken omdat er ook wordt gesproken over eventuele overnames tussen Glaspoort en Delta enzo. (en of er dus uiteindelijk nóg een glasvezelkabelnetwerk hier wordt aangelegd of niet)

Maar goed; ik wou het na de hulp van diverse Tweakers in dit topic even terugkoppelen. ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Piet91 schreef op woensdag 29 mei 2024 @ 12:37:
[...]

Nou, dan weet ik wel vrij zeker dat wij hier onder vallen:


[...]
Voorlopig gaat het over dunbevolkte gebieden en buitengebieden, dus giswerk.
Ook in Twenterand gaat Glaspoort alleen leveren op de industrieterreinen voorlopig.

*knip*. Geen bron

[ Voor 11% gewijzigd door rens-br op 29-05-2024 13:02 ]

Forum over de provider Delta http://deltagebruikers.nl https://deltausers.freeforums.net/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bonyuri
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 11:38

bonyuri

Investigator!

Dennis-L schreef op woensdag 29 mei 2024 @ 11:59:
[...]


Naar welke endpoint maakt wireguard client verbinding?
Naar een ipadres en is dat dan nu nog een verkeerd ipadres, of op DNS naam en klopt het ipadres van het betreffende a-record niet meer?
Zowel op IP adres als op (Cloudflare) DNS geprobeerd. IP van DNS record is ondertussen al lang (automatisch) aangepast.
Thanks voor het meedenken!

What Do You Call An Alligator In A Vest?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jwoolbekkink
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 12-09 13:58
Ik heb een best bijzonder geval, heb op het forum zo ook geen vergelijkbare situatie gevonden.

Ik heb een ISP, bij een nieuwe locatie van een (zakelijke) klant is 3x een FTU van Cogas (inmiddels Delta Netwerk/DFN) aanwezig.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/4DU3Rafxlq0zxDqeoUnDVn8fsBw=/800x/filters:strip_exif()/f/image/HfnKJCTCoWylQiVERFwxqbZR.png?f=fotoalbum_large

Nu wil deze klant perse iptv door redenen, dus zelf leveren via NG-BLU is geen optie voor ons.
Ik zie in ons eigen portaal dat alle 3 de aansluitingen beschikbaar zijn via DFN.

Nu komt het bijzondere:
Delta zakelijk flex/particulier geeft aan beschikbaar te zijn op alle 3 aansluitingen met max van 8Gbit.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/gQ7Cp-EQxOW-TO7ZYfqOfFJFlXs=/800x/filters:strip_exif()/f/image/WS0GnnP4qeF2yw7p3bT1agYH.png?f=fotoalbum_large

Delta zakelijk pro geeft aan dat er geen aansluiting is en niets mogelijk is. Ook na contact met klantenservice kunnen ze niets vinden in de systemen om er te leveren...
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/qFgvNpvP4Vlqbaxyp5I07qMR_XU=/800x/filters:strip_exif()/f/image/VoSMzmNr60dVxbAVcHgBnddO.png?f=fotoalbum_large

Gezien de klant een uitgebreid intern netwerk heeft, is zakelijk pro wel gewenst/vereist. Het risico van de vrije modemkeuze i.c.m. de Zaram SFP+ ONT willen wij liever niet aan gaan, Vast IP adres is niet perse een must.

Nu is de vraag of er hier iemand een inside look heeft en eens zou kunnen kijken of er toch iets mogelijk is.
Helpdesk van DFN geeft aan geen problemen te zien, dat Delta gewoon zou moeten kunnen leveren, aansluiting is beschikbaar, alleen nog niet gepatched (logisch).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bjusterbaarlik
  • Registratie: December 2022
  • Niet online
Jwoolbekkink schreef op woensdag 29 mei 2024 @ 20:57:

Delta zakelijk pro geeft aan dat er geen aansluiting is en niets mogelijk is. Ook na contact met klantenservice kunnen ze niets vinden in de systemen om er te leveren...
Hoe vaak heb je het geprobeerd? Soms moet je gewoon even iemand krijgen die wat verder wil kijken dan zijn neus lang is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jwoolbekkink
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 12-09 13:58
bjusterbaarlik schreef op woensdag 29 mei 2024 @ 21:09:
[...]

Hoe vaak heb je het geprobeerd? Soms moet je gewoon even iemand krijgen die wat verder wil kijken dan zijn neus lang is.
Inmiddels 3x
2e x verwezen naar DFN omdat de beste man wel kon zien dat er via DFN een aansluiting was, maar hij deze als Delta ISP niet kon leveren.
Vervolgens geeft DFN aan dat er niets mis zou zijn en Delta er gewoon op moet kunnen leveren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Jwoolbekkink schreef op woensdag 29 mei 2024 @ 21:18:
[...]


Inmiddels 3x
2e x verwezen naar DFN omdat de beste man wel kon zien dat er via DFN een aansluiting was, maar hij deze als Delta ISP niet kon leveren.
Vervolgens geeft DFN aan dat er niets mis zou zijn en Delta er gewoon op moet kunnen leveren.
Kan @R3D ie helpen? Hem even DM’ en?

Forum over de provider Delta http://deltagebruikers.nl https://deltausers.freeforums.net/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Digicien
  • Registratie: September 2022
  • Laatst online: 16-09 20:31
Sjakie0101 schreef op woensdag 29 mei 2024 @ 21:39:
[...]

Kan @R3D ie helpen? Hem even DM’ en?
Lijkt mij niet echt een technisch probleem.....

Bij Odido komt dit ook voor, op mijn eigen adres:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/ypW-6YXASiF0DXJ8rFW6OZGzX14=/800x/filters:strip_exif()/f/image/MPjllJ4jMG4i50pi5ErBsQJF.png?f=fotoalbum_large

Zakelijk op hetzelfde adres:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/_Ub5XwhhJ2gUow4ekfvBdsOPnvQ=/800x/filters:strip_exif()/f/image/FP3M7H81P2jbpCkI8Eal2oBI.png?f=fotoalbum_large

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bjusterbaarlik
  • Registratie: December 2022
  • Niet online
Bij Odido is dat een bewuste keuze. Bij Delta moet het gewoon mogelijk zijn, dus opnieuw proberen is de enige oplossing.

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Digicien schreef op woensdag 29 mei 2024 @ 23:51:
[...]


Lijkt mij niet echt een technisch probleem.....

Bij Odido komt dit ook voor, op mijn eigen adres:

[Afbeelding]

Zakelijk op hetzelfde adres:

[Afbeelding]
Ik weet niet beter dat je bij het bestellen bij Delta kunt aangeven een zakelijke aansluiting te willen en dat dit op ieder adres kan. Je kan op een normale aansluiting ook een zakelijke abo aanvragen met vast IP.
Dat doe je door dit op je normale aansluiting aan te geven binnen het flexpakket.
Je kan later ook zakelijk er weer af halen.

[ Voor 6% gewijzigd door Sjakie0101 op 30-05-2024 10:36 ]

Forum over de provider Delta http://deltagebruikers.nl https://deltausers.freeforums.net/


Acties:
  • +1 Henk 'm!
Sjakie0101 schreef op donderdag 30 mei 2024 @ 10:36:
[...]


Ik weet niet beter dat je bij het bestellen bij Delta kunt aangeven een zakelijke aansluiting te willen en dat dit op ieder adres kan. Je kan op een normale aansluiting ook een zakelijke abo aanvragen met vast IP.
Dat doe je door dit op je normale aansluiting aan te geven binnen het flexpakket.
Je kan later ook zakelijk er weer af halen.
Hij geeft ook aan dat Flex Zakelijk wel kan maar Zakelijk Pro niet.

Geen ongevraagde verzoeken via DM svp.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Evertt
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 16:33
Blijft nog steeds bizar vinden dat via glasvezel met Caiway of Delta nog geen Dolpy digitale surround sound mogelijk is.
Ik kijk nog steeds coax via Caiway en daar is het geluid beter.

Weet iemand of dat hetzelfde is bij Odido?

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Bij Caiway en Delta is er gewoon Dolby beschikbaar. Via de OPT-toets aan te zetten als standaard op een zender. *knip*. Geen bron.

Heeft iemand beeld op zender 701 ESPN UHD ? Demokanaal.

[ Voor 36% gewijzigd door rens-br op 30-05-2024 12:53 ]

Forum over de provider Delta http://deltagebruikers.nl https://deltausers.freeforums.net/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Drardollan
  • Registratie: Juli 2018
  • Nu online
Morgen komen ze eindelijk de glasvezel naar binnen brengen en aansluiten, meer dan 2 jaar onderweg ondertussen.

Benieuwd hoe lang het daarna duurt voor het pakket met apparatuur geleverd wordt.

Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Flappie
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 14:45
Ik heb Delta Fiber glas besteld voor mijn moeder inclusief een TV ontvanger.
Moet deze direct op het modem worden aangesloten? Of mag dit ook via een switch?
Volgens de vragenlijst van Guidion voor installatie moet er een kabel van TV ontvanger naar het glasmodem.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fox-Racing
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 16:36
Nee hoor mag gewoon via een switch.

Heb zelf 2 switches tussen Router en TV ontvanger zitten

[ Voor 6% gewijzigd door Fox-Racing op 30-05-2024 13:23 ]

RichardVos.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Drardollan
  • Registratie: Juli 2018
  • Nu online
Denk dat je wel een switch moet hebben met IGMP Snooping?

Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fox-Racing
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 16:36
Ik heb een USW Lite 8 PoE met daarachter een USW Flex Mini
USW Flex Mini heeft geen IGMP Snooping.

RichardVos.nl


Acties:
  • +2 Henk 'm!
Drardollan schreef op donderdag 30 mei 2024 @ 13:56:
Denk dat je wel een switch moet hebben met IGMP Snooping?
Ligt aan de techniek. En volgens mij is/was KPN de enige die TV via multicast deed aanbieden, en daarmee IGMP vereist. Waarbij KPNs nieuwe TV platform ook singlecast gebruikt en dus geen switch met IGMP snooping meer vereist.
Voor de klant natuurlijk makkelijker met singlecast, omdat het "gewoon werkt", net zoals alle andere dingen op internet "gewoon werken" (en bv ook YouTube, Netflix, ... dat kinda hetzelfde is geen "speciale hardware" vereisen). Nadeel is dan weer dat singlecast wel / meer bandbreedte verbruikt en dat mogelijk afsnoept van de snelheid van het abo (en dat bij multicast wellicht niet het geval is). Maarja, YouTube & Netflix etc gaat ook gewoon "van de snelheid af".

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Evertt
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 16:33
Sjakie0101 schreef op donderdag 30 mei 2024 @ 11:29:
Bij Caiway en Delta is er gewoon Dolby beschikbaar. Via de OPT-toets aan te zetten als standaard op een zender. [mbr]*knip*. Geen bron.[/]

Heeft iemand beeld op zender 701 ESPN UHD ? Demokanaal.
Staat er wel maar wordt niet doorgegeven.

Het blijft minimaal in Dolby Stereo maar niet in
Dolby Surround. Wat wel is bij Caiway coax tv.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dolopfriet
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 26-12-2024
Waarom geeft Delta nog steeds niet het goede Dolby Digital 5.1 door?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Drardollan
  • Registratie: Juli 2018
  • Nu online
Glas ligt eindelijk binnen, aangesloten en getest. Nu gaat het grote wachten op het installatiepakket beginnen denk ik. Iemand een zinnig idee over hoeveel tijd daar overheen gaat?

Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Fox-Racing
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 16:36
Was bij mij +/- 1 week.

Belangrijkste is dat de monteur snel ook aan Delta doorgeeft dat alles aangelegd is.
kan soms ook 2/3 dagen overheen gaan.

RichardVos.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Drardollan
  • Registratie: Juli 2018
  • Nu online
Fox-Racing schreef op vrijdag 31 mei 2024 @ 12:40:
Was bij mij +/- 1 week.

Belangrijkste is dat de monteur snel ook aan Delta doorgeeft dat alles aangelegd is.
kan soms ook 2/3 dagen overheen gaan.
Dat zal wel in bulk aan het einde van de dag gaan, hoop dat het vandaag is. Kunnen ze boel afsturen. De monteur mogen ze houden verder, maar die zal ook nog wel langskomen voor koffie haha.

Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • peewee.
  • Registratie: December 2014
  • Laatst online: 13:35
@Drardollan Bij mij was het juli/augustus vorig jaar, ik wacht nog steeds. Geeft de postcodecheck bij jou aan dat het netwerk al klaar is? Hier wordt nog gewacht op enkele onderdelen tussen de verdeelpunten (de stroom op de wijkkast is er nu eindelijk).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Drardollan
  • Registratie: Juli 2018
  • Nu online
peewee. schreef op vrijdag 31 mei 2024 @ 13:08:
@Drardollan Bij mij was het juli/augustus vorig jaar, ik wacht nog steeds. Geeft de postcodecheck bij jou aan dat het netwerk al klaar is? Hier wordt nog gewacht op enkele onderdelen tussen de verdeelpunten (de stroom op de wijkkast is er nu eindelijk).
Ja, alles is al geruime tijd klaar zelfs. We zaten te wachten op het aansluitteam, die schijnen nogal overbezet te zijn. De kabel lag al meer dan een jaar bij de voordeur. Recent ook berg mail gehad dat verdeelpunt en weet ik het allemaal klaar is. Vandaag is de vezel ook getest, dat kan neem ik aan alleen als het verdeelpunt werkt.

Ik zou, met mijn beperkte ervaring met Delta, zeggen dat alles klaar ligt op het inprikken van het modem na.

Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fox-Racing
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 16:36
Bij mij werd op 5 Feb de verbinding afgemonteerd in de meterkast.

13 Feb de email dat alles gereed was en het pakket (modem enz) op gestuurd werden. (14 Feb binnen)
ook in deze email stond dat de verbinding 27 februari actief werd.

dus dat duurde ook nog en kleine 2 weken. ;)

RichardVos.nl


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • peewee.
  • Registratie: December 2014
  • Laatst online: 13:35
Drardollan schreef op vrijdag 31 mei 2024 @ 14:33:
[...]

Ja, alles is al geruime tijd klaar zelfs. We zaten te wachten op het aansluitteam, die schijnen nogal overbezet te zijn. De kabel lag al meer dan een jaar bij de voordeur. Recent ook berg mail gehad dat verdeelpunt en weet ik het allemaal klaar is. Vandaag is de vezel ook getest, dat kan neem ik aan alleen als het verdeelpunt werkt.

Ik zou, met mijn beperkte ervaring met Delta, zeggen dat alles klaar ligt op het inprikken van het modem na.
Dat laatste weet ik niet, volgens mij werd dat alleen getest tot aan het verdeelpunt. Tenminste, mijn lijn werd ook getest en in orde bevonden, maar volgens de laatste updates ontbreken er nog wat schakels voor het opleveren van de daadwerkelijke verbinding.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Drardollan
  • Registratie: Juli 2018
  • Nu online
peewee. schreef op vrijdag 31 mei 2024 @ 15:06:
[...]

Dat laatste weet ik niet, volgens mij werd dat alleen getest tot aan het verdeelpunt. Tenminste, mijn lijn werd ook getest en in orde bevonden, maar volgens de laatste updates ontbreken er nog wat schakels voor het opleveren van de daadwerkelijke verbinding.
Dan gaan we maar eens duimen, ik houd je wel op de hoogte hoe het hier loopt.

Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Digicien
  • Registratie: September 2022
  • Laatst online: 16-09 20:31
Drardollan schreef op vrijdag 31 mei 2024 @ 14:33:
[...]

Ja, alles is al geruime tijd klaar zelfs. We zaten te wachten op het aansluitteam, die schijnen nogal overbezet te zijn. De kabel lag al meer dan een jaar bij de voordeur. Recent ook berg mail gehad dat verdeelpunt en weet ik het allemaal klaar is. Vandaag is de vezel ook getest, dat kan neem ik aan alleen als het verdeelpunt werkt.

Ik zou, met mijn beperkte ervaring met Delta, zeggen dat alles klaar ligt op het inprikken van het modem na.
Dan moet in de POP nog een patch worden geplaatst.

Doormeten van je verbinding is van FTU thuis tot aan de POP

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Beuker
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 05-07 00:58
Zijn er toevallig meer mensen die vandaag een niet stabiel internet hebben van Delta?

Ik ervaar dat soms een webpagina niet laad. Browser geeft een error en op de achtergrond gaat die weer proberen en in eens heb ik een pagina.

Traceroutes naar mijn eigen server bij hetzner stoppen bij de router van delta en soms gaan ze door, maar soms hangen ze ook binnen Delta. Mijn buurman ervaarde het zelfde.
Pagina: 1 ... 94 ... 126 Laatste

Let op:
- Post geen informatie zonder deze te kunnen beargumenteren middels een bronvermelding.
- Val elkaar niet persoonlijk aan en speel niet op de man.