Sjakie0101 schreef op donderdag 21 oktober 2021 @ 20:30:
[...]
Delta hanteert gewoon de nieuwe KPN methode. Wanneer je abonnee wordt komen ze alsnog aansluiten,
Dat kost minder dan iedereen aansluiten. Het schieten van glas gaat niet gepaard met hele toestanden zoals hier beschrevem door @
J.E. Weinor. In de straat ligt al jouw aansluiting die ze dan tot in je huis gaan leggen,
Welke toestanden? aan de straat stoep wordt een gleuf gegraven daar ligt de bundel glasvezel vanuit de bundel gaat er een glasvezel lijntje tot aan je voordeur tegen de gevel verder niet. ze kunnen ook niet verplichten jouw direct een abonnement aan te smeren om het glasvezel tot aan de voordeur te leggen geen abonnement geen glaslijn zo werkt dat niet.
Dat is in het verleden ook wel eens gebeurd wil je glasvezel tot aan de deur dan was je verplicht een abonnement te nemen daar zijn ze rap vanaf gestapt volgens mij was het juridisch ook niet mogelijk.
Als je niet aanmeld of registreert voor gratis aanleg tot aan de voordeur dat staat buiten een abonnement om wordt er ook geen glasvezel lijntje aangelegd gewoon een feit, al zal het hele dorp worden verglaast door voldoende inschrijvingen.
Het is in feite jij bepaalt of jouw glasvezel de laatste meters tot aan de voordeur komt niemand anders.
jij bepaalt ook wanneer je gebruik maakt van die aansluiting op glas al ligt de kabel jaren buiten tegen jouw voorgevel maak je gebruik maak je een afspraak dan wordt pas de de aansluiting in je woning gerealiseerd.
Bij mij in de straat zijn nog steeds woningen waar de glasvezel kabel tegen de voorgevel ligt en dat ligt er al gemiddeld 8 jaar ze gebruiken nog steeds via de coax kabel Caiway voorheen Ziggo hebben internet tv en telefoon. glasvezel is KPN .infra was toen Reggefiber.
Het ging mij om het laatste stukje naar je woning als dat er niet ligt en je wilt later alsnog zijn kosten aan verbonden en heeft niet met abonnee of wat dan ook te maken alleen de aansluiting in je woning is vaak dan wel kosteloos maar niet dat laatste stukje wat er nog niet ligt naar je woning de straat moet open om specifiek alsnog het laatste stukje meters uit de glasvezelbundel aan te leggen naar je voordeur.
Kan me haast niet voorstellen dat dat alsnog kosteloos wordt gedaan, in mijn gemeente zijn ook niet alle woningen in een wijk de glasvezel aangelegd tot aan de voordeur wegens geen interesse of weigering van bewoner om geen gebruik te maken van de gratis aanleg naar de woning wil je het achteraf gerealiseerd hebben of er komen later nieuwe bewoners mogen zij de aansluiting betalen als ze glasvezel willen hebben hoe hoog de kosten zijn op dit moment weet ik niet.
Wat zijn de kosten tegenwoordig voor glasvezelaanleg tot aan de woning vanuit de staat per woning?
De aanleg kosten per woning zal stukken lager liggen als in begin periode tijdens de aanleg glasvezel 8 jaar terug als ik me het herinner gemiddeld op 800 euro per woning voor aanleg berekend tijden s een voorlichting.