Ik ben zelf aan het kijken om ZZP'er te worden, maar dan in België, er zijn inderdaad heel wat haken en ogen aan heel het verhaal van TS.
Heb zelf wel de mogelijkheid om een dagtarief te kunnen hanteren van
Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers.
Inloggen
, zijn vrijwel altijd projecten van minstens 1 jaar met mogelijkheid tot verlenging, voordeel bij mij is dat ik dit via een zakelijke relatie kan laten lopen die goede connecties hebben bij grote firma's, wat betekent dat ze ook proactief mee zoeken naar andere opdrachten indien mijn opdracht ten einde loopt, natuurlijk pakken ze wel een % op mijn dagtarief, maar zoals hier al eerder in het topic aangehaald merk ik hier vrij weinig van.
Dagtarief kan ook omhoog, mits je een beetje je opdrachten goed uitkiest, kwestie van het goed aan te pakken en ook te blijven bijstuderen, als je jaren in dezelfde functies blijft draaien dan wordt het moeilijk om een hoger tarief aan te rekenen, maar als het bedrijf dat je plaatst meer voor je kan vragen, kan je ook meer factureren.
Natuurlijk, de belastingdruk in België is gigantisch hoog (reken maar minstens 50% van je inkomsten die je kwijt bent als je alles laat uitbetalen), en als je een goede vergelijking wilt met wat je verdient in loondienst:
- Bruto loon
- Lease/renting/aankoop wagen + brandstof en evt. bijkomende kosten (indien aankoop)
- 13de maand + vakantiegeld
- 20 verlofdagen (+12 ADV dagen op basis van 40 uur in België)
- Pensioensparen
- Verzekeringen
- Maaltijdvergoeding
- Netto onkostenvergoeding
- GSM abbo + gsm + laptop
- Vaderschapsverlof (mochten er kinderen komen)
- Accountant kosten
- Trainingen kosten je geld + mislopen inkomsten (je kan niet factureren als je op training zit)
...
Er zijn veel trucjes waardoor je wel wat voordeel eruit kan halen, veel kosten kan je inbrengen, etentjes, je kan een kamer van je woning (bureel) inbrengen en 'verhuren' aan je firma, etc.
Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers.
Inloggen
Reden dat ik het zou doen, is omdat ik relatief wat werkzekerheid heb vanwege de zakelijke relatie, waardoor weinig tot geen tijd in het zoeken van nieuwe projecten moet stoppen, anderzijds kan ik een mooi bruto dagtarief aanrekenen en heb ik garantie op 40 uur te factureren per week.
Als je dan daarbuiten nog extra projectjes kan doen buiten je uren/weekend of standby kan meedraaien bij je opdrachtgever, dan kan je mooi verdienen, maar dan moet je er wel wat voor over hebben, het is niet (voor iedereen) haalbaar om jaren aan een stuk 60-80u per week te kloppen
Kinderen heb ik (nog) niet maar als dat komt zou ik ook meer tijd voor met m'n gezin willen, sociaal leven moet je ook in blijven investeren en in je relatie natuurlijk ook.
Op dit moment er is er ook een schrijnend te kort aan (goede) IT profielen op de markt, waardoor je nu makkelijk aan werk komt tegen een goed tarief, maar wat als de tijden minder zijn, of wat als mijn zakelijke relatie me toch zou laten vallen, etc.
Komt veel bij kijken en ik snap dat veel mensen zich rijk rekenen als ze de bedragen horen.
Als je wat verstandig bent met het geld dat binnenkomt en een goede boekhouder hebt, zelf goed op de hoogte bent van alle fiscale trucjes dan kan je het overwegen, maar ik snap waarom veel mensen in loondienst blijven, je moet het er voorover hebben om op het einde van de rit iets meer te verdienen.
En als je als ZZP'er geen garantie hebt om 40 uur te factureren dan zou ik al helemaal goed uitrekenen wat je overhoudt.
Ik ben nog alle pro's en contra's aan het afwegen maar bovenstaande zijn alle zaken waar ik tot nu toe al rekening heb mee gehouden, en ik zal vast nog een hoop vergeten zijn.
Sorry voor de lap tekst trouwens.
-
[
Voor 1% gewijzigd door
exoOw op 22-02-2019 02:16
. Reden: membersonly tags ]