Iemand hier met ervaring in het migreren van print servers met behoud van de oude naam zodat je printers niet hoeft te remappen?
Afgelopen weekend een migratie gedaan van onze printserver.
Export - Import printers
Haal oude server uit AD en verwijder het AD object
Op de nieuwe server:
netdom computername s25-print /add:srv2016-print
netdom computername s25-print /add:srv2016-print.fqdn.nl
ipconfig /registerdns
setspn -l s25-print
Registered ServicePrincipalNames for CN=S25-PRINT,OU=Servers,OU=Systemen,DC=fqdn,DC=nl:
TERMSRV/SRV2016-PRINT
TERMSRV/srv2016-print.fqdn.nl
WSMAN/SRV2016-PRINT
WSMAN/srv2016-print.fqdn.nl
RestrictedKrbHost/SRV2016-PRINT
HOST/SRV2016-PRINT
RestrictedKrbHost/srv2016-print.fqdn.nl
HOST/srv2016-print.fqdn.nl
TERMSRV/S25-PRINT
TERMSRV/S25-Print.fqdn.nl
WSMAN/S25-Print
WSMAN/S25-Print.fqdn.nl
RestrictedKrbHost/S25-PRINT
HOST/S25-PRINT
RestrictedKrbHost/S25-Print.fqdn.nl
HOST/S25-Print.fqdn.nl
Dit lijkt dus allemaal goed te zijn gegaan.
reg add HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print /v DnsOnWire /t REG_DWORD /d 1 voor printen op DNS naam gevolgd door een herstart print server.
Vervolgens zelf ingelogd en getest, geen problemen ondervonden, collega laten testen ook geen problemen. Succesvolle migratie denk je dan. Maandagochtend veel collega's die niet kunnen printen, totale willekeur voor mijn gevoel.
Als ik printers wil toevoegen krijg ik een foutmelding: 0x000003eb
Als ik de driver Lexmark Universal V2 XL vervang voor Lexmark XXXX Series class driver werkt de printer weer. Maar om dit voor alle printers te doen heeft niet mijn voorkeur. Ook de nieuwste universal driver doet het niet. Mijn vermoeden is iets met print nightmare omdat type 3 drivers niet werken maar type 4 drivers wel.
Edit 1:
Onze labelprinters (Brother en Zebra) werken wel correct en maken ook gebruik van type 3 drivers. Dus dan zou het iets met de Lexmarks zijn die wij gebruiken
Edit 2:
Uiteindelijk overgestapt op de universal v4 driver van Lexmark en dat heeft het voor ons opgelost. Al weet ik nog niet goed wat er uiteindelijk mis is gegaan.
[
Voor 7% gewijzigd door
Neles7 op 27-01-2026 13:14
]