ikwilvanmijnautoaf.nl probeert "overeenkomst" af te dwingen

Pagina: 1 2 3 Laatste
Acties:
  • 50.467 views

  • loki504
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 15-09 20:02
Verwijderd schreef op donderdag 15 november 2018 @ 05:40:
Zijn jullie ook overeengekomen wanneer en waar de auto overgedragen gaat worden? Zoniet, dan wordt dat een discussiepuntje. Als we daar maar uitkomen..... Zo heb ik een huis ooit niet kunnen kopen terwijl mijn bod al geaccepteerd was. Verkoper bedacht zich en ging gewoon dwarsliggen zodat we niet tot een leverdatum kwamen.
Dan machtig je toch iemand om voor je te tekenen? De orginele eigenaren waren ook niet aanwezig toen wij gingen tekenen. Maar de makelaar.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • gop1
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 11-12-2024
Mr. Detonator schreef op donderdag 15 november 2018 @ 00:55:
[...]
om vervolgens via een andere weg erachter te komen dat 600 toch best wel een realistisch bedrag was :) :X

of misschien met heel veel geluk een partikulier die er het dubbele voor geeft
Nog even voor de duidelijkheid, het gaat hier niet om het vorige model, zoals @MAX3400 , @OmeJoyo en wat anderen abusievelijk stellen, maar om de L276, de nieuwste en laatste generatie.

Maar nog maals, wat de auto precies waard is lijkt me alleen van belang als er sprake zou zijn van dwaling/misleiding.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Gunner
  • Registratie: Oktober 1999
  • Niet online

Gunner

Invincibles

Verwijderd schreef op woensdag 14 november 2018 @ 23:31:
Als er een opname van het gesprek is, en er kan ook in het gesprek aangegeven worden dat er een overeenkomst wordt opgenomen, dan is dit bindend. Bij Tele2 belde ik ook klanten op en als ik ze wat verkocht stelde ik de klant ervan op de hoogte dat ik het gesprek ging opnemen en of ze daar mee akkoord gingen. Vervolgens verkooppraatje en de producten, is het u allemaal duidelijk en klaar weer een bonus. Dus ook tijdens het gesprek kan er een opname gestart worden.
Ja maar met de nieuwe AVG moet een bedrijf dit wel aankondigen, zoals ook al eerder opgemerkt in dit topic.

Still warm the blood that courses through my veins. | PvOutput | ARSENAL FC


  • gop1
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 11-12-2024
Verwijderd schreef op donderdag 15 november 2018 @ 05:40:
Zijn jullie ook overeengekomen wanneer en waar de auto overgedragen gaat worden? Zoniet, dan wordt dat een discussiepuntje. Als we daar maar uitkomen....
Er is geen datum overeengekomen voor overdracht. De koper en bemiddelaar zijn wel continu aan het bellen en willen heel dringend afspreken om de auto op te halen.

  • emnich
  • Registratie: November 2012
  • Niet online

emnich

kom je hier vaker?

gop1 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 08:18:
[...]

Nog even voor de duidelijkheid, het gaat hier niet om het vorige model, zoals @MAX3400 , @OmeJoyo en wat anderen abusievelijk stellen, maar om de L276, de nieuwste en laatste generatie.

Maar nog maals, wat de auto precies waard is lijkt me alleen van belang als er sprake zou zijn van dwaling/misleiding.
Als er geen sprake van dwaling is dan zie ik niet in hoe je er onderuit zou kunnen. Je kan ontkennen dat er een overeenkomst is geweest (maar dat is niet waar) en je zou eventueel bepaalde artikelen uit de AV ongeldig kunnen verklaren omdat je deze niet hebt gelezen voor het sluiten van de overeenkomst.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Mrlten
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 06:37

Mrlten

Premium Deluxe Plus

gop1 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 08:21:
[...]

Er is geen datum overeengekomen voor overdracht. De koper en bemiddelaar zijn wel continu aan het bellen en willen heel dringend afspreken om de auto op te halen.
Ah mooi, ophalen over 5 jaar voor de afgesproken 600 euro? :+

Acties:
  • +1 Henk 'm!

Verwijderd

Hebben ze de bandopname al gestuurd?


Oja bij de overdracht moet je d identiteit controle.
Deze met exact overeenkomen met de gegevens boven aan de overeenkomst...

Nu acht ik de kans vrij klein dat iemand procan auto's als naam heeft volgens zijn is paspoort of legitimatiebewijs

[ Voor 77% gewijzigd door Verwijderd op 15-11-2018 08:41 ]


  • s0ulmaster
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 15-09 07:34
Mrlten schreef op donderdag 15 november 2018 @ 08:37:
[...]

Ah mooi, ophalen over 5 jaar voor de afgesproken 600 euro? :+
Dan kun je er ook 5 jaar niet in rijden? want de teller stand mag niet meer dan 5% afwijken van de aangeboden stand :X

tijd voor wat klusjes!


  • Gomez12
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 17-10-2023
Verwijderd schreef op donderdag 15 november 2018 @ 05:40:
Zijn jullie ook overeengekomen wanneer en waar de auto overgedragen gaat worden? Zoniet, dan wordt dat een discussiepuntje. Als we daar maar uitkomen.....
Dat is geen discussiepunt, zie algemene voorwaarden :
6. Levering vindt, tenzij anders wordt afgesproken, plaats door het bezorgen van het Voertuig door Verkoper bij Koper. Indien afhalen van het Voertuig nadrukkelijk is overeengekomen, dan dient het afhalen plaats te vinden op het door Verkoper aangegeven adres.
Of als je nog discussie denkt te willen voeren over tijd dan geldt het volgende :
8. Indien er nadrukkelijk is afgesproken dat het Voertuig door Koper bij Verkoper wordt afgehaald, dan is Verkoper verplicht om Koper op de afgesproken afhaaldatum in staat te stellen het Voertuig tussen 9 en 17 uur af te kunnen halen. Voor het geval dat de partijen over het tijdstip van het afhalen geen overeenstemming kunnen bereiken, wordt het tijdstip naar redelijkheid door Koper vastgesteld, maar wel binnen de aangegeven levertijd van 14 dagen en met een termijn voor kennisgeving aan Verkoper van het afhaaltijdstip van ten minste 24 uur.
Maar ze lijken de hele algemene voorwaarden overhoop gegooid te hebben vandaag en opeens biedt het allerlei mogelijkheden om eronderuit te komen volgens mij, want opeens hebben ze het in hun eigen voorwaarden over de wkoa :
Artikel 6 – Herroepingsrecht

Bij producten:

De consument kan een overeenkomst met betrekking tot de aankoop van een product gedurende een bedenktijd van 14 dagen zonder opgave van redenen ontbinden. De ondernemer mag de consument vragen naar de reden van herroeping, maar deze niet tot opgave van zijn reden(en) verplichten.
De in lid 1 genoemde bedenktijd gaat in op de dag nadat de consument, of een vooraf door de consument aangewezen derde, die niet de vervoerder is, het product heeft ontvangen, of:
als de consument in eenzelfde bestelling meerdere producten heeft besteld: de dag waarop de consument, of een door hem aangewezen derde, het laatste product heeft ontvangen. De ondernemer mag, mits hij de consument hier voorafgaand aan het bestelproces op duidelijke wijze over heeft geïnformeerd, een bestelling van meerdere producten met een verschillende levertijd weigeren.
als de levering van een product bestaat uit verschillende zendingen of onderdelen: de dag waarop de consument, of een door hem aangewezen derde, de laatste zending of het laatste onderdeel heeft ontvangen;
bij overeenkomsten voor regelmatige levering van producten gedurende een bepaalde periode: de dag waarop de consument, of een door hem aangewezen derde, het eerste product heeft ontvangen.
Bij diensten en digitale inhoud die niet op een materiële drager is geleverd:

De consument kan een dienstenovereenkomst en een overeenkomst voor levering van digitale inhoud die niet op een materiële drager is geleverd gedurende 14 dagen zonder opgave van redenen ontbinden. De ondernemer mag de consument vragen naar de reden van herroeping, maar deze niet tot opgave van zijn reden(en) verplichten.
De in lid 3 genoemde bedenktijd gaat in op de dag die volgt op het sluiten van de overeenkomst.
Afaik is een auto een product.

En voordat ze beginnen over dat het een veiling is, dit zeggen ze er zelf over :
Artikel 10 - Uitsluiting herroepingsrecht

De ondernemer kan de navolgende producten en diensten uitsluiten van het herroepingsrecht, maar alleen als de ondernemer dit duidelijk bij het aanbod, althans tijdig voor het sluiten van de overeenkomst, heeft vermeld:
...
2. Overeenkomsten die gesloten zijn tijdens een openbare veiling. Onder een openbare veiling wordt verstaan een verkoopmethode waarbij producten, digitale inhoud en/of diensten door de ondernemer worden aangeboden aan de consument die persoonlijk aanwezig is of de mogelijkheid krijgt persoonlijk aanwezig te zijn op de veiling, onder leiding van een veilingmeester, en waarbij de succesvolle bieder verplicht is de producten, digitale inhoud en/of diensten af te nemen;
Het is zeker geen openbare veiling.

En in wezen dit gedeelte verklaart denk ik ook een vraagtekentje wat ik nog had (waarom als een mondelinge overeenkomst geldig is, willen ze het toch op papier hebben) en ik vermoed dat het zo zit :
- De mondelinge overeenkomst doe je denk ik met iwvmaa.nl
- Daarna krijg je een schriftelijke overeenkomst die tussen jou en de dealer gaat.

En ik vermoed dus dat je van de 1e overeenkomst wel af kan, als je het papieren ding terugstuurt dan vermoed ik dat je er niet echt meer onderuit kan.

  • paQ
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 05:10

paQ

nee, ze hebben enkele AV achter elkaar geplakt.
Doorloop het systeem maar eens.
Daar waar je bevestigt, staat "de link naar de AV"
Als je daar op klikt, krijg je eerst de standaard webwinkel AV (waar je eerste artikel 6 herroeping uit komt) en daar aan vastgeplakt de "aanvullende AV" die bepalen dat zodra je akkoord gaat, je geen aanbieder meer bent, maar de verkoper waarmee een (voor jou) onherroepelijke deal is gesloten.

In totaal zijn er 3 AV waar de moeder van TS zich aan heeft moeten conformeren.
Mag dat wel @Verwijderd ?

[ Voor 3% gewijzigd door paQ op 15-11-2018 09:53 ]

Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.


Verwijderd

loki504 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 07:13:
[...]


Dan machtig je toch iemand om voor je te tekenen? De orginele eigenaren waren ook niet aanwezig toen wij gingen tekenen. Maar de makelaar.
Nee, hij ging gewoon niet akkoord met een redelijke opleverdatum. Hij wilde niet leveren, dus hij wilde ineens alleen akkoord gaan met belachelijk snelle levering (en dan krijg je je financiering niet geregeld, dus dat kan niet). Een overeenkomst bestaat uit meer dan een prijs alleen. Over de prijs hadden we mondeling al een akkoord, over leverdatum nog niet.

  • emnich
  • Registratie: November 2012
  • Niet online

emnich

kom je hier vaker?

Verwijderd schreef op donderdag 15 november 2018 @ 09:53:
[...]

Nee, hij ging gewoon niet akkoord met een redelijke opleverdatum. Hij wilde niet leveren, dus hij wilde ineens alleen akkoord gaan met belachelijk snelle levering (en dan krijg je je financiering niet geregeld, dus dat kan niet). Een overeenkomst bestaat uit meer dan een prijs alleen. Over de prijs hadden we mondeling al een akkoord, over leverdatum nog niet.
Bij een huis is het pas definitief na het tekenen van de (voorlopige) koopovereenkomst. Verkoper had dus helemaal niet zo moeilijk hoeven doen en had gewoon kunnen afzeggen.

  • hmr
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 15-09 11:46

hmr

paQ schreef op donderdag 15 november 2018 @ 09:52:
nee, ze hebben enkele AV achter elkaar geplakt.
Doorloop het systeem maar eens.
Daar waar je bevestigt, staat "de link naar de AV"
Als je daar op klikt, krijg je eerst de standaard webwinkel AV (waar je eerste artikel 6 herroeping uit komt) en daar aan vastgeplakt de "aanvullende AV" die bepalen dat zodra je akkoord gaat, je geen aanbieder meer bent, maar de verkoper waarmee een (voor jou) onherroepelijke deal is gesloten.

In totaal zijn er 3 AV waar de moeder van TS zich aan heeft moeten conformeren.
Mag dat wel @Verwijderd ?
Als de AV maar correct van toepassing zijn verklaard, niet in strijd zijn met de zwarte en grijze lijsten en eventuele toepasselijke regels van dwingend recht zie ik niet in waarom niet.

hmr hmr hmr hmr hmr hmr


  • Bushie
  • Registratie: Juni 2015
  • Laatst online: 15-09 19:44
betaal die 15% leergeld en ga verder met leven.

  • loki504
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 15-09 20:02
Verwijderd schreef op donderdag 15 november 2018 @ 09:53:
[...]

Nee, hij ging gewoon niet akkoord met een redelijke opleverdatum. Hij wilde niet leveren, dus hij wilde ineens alleen akkoord gaan met belachelijk snelle levering (en dan krijg je je financiering niet geregeld, dus dat kan niet). Een overeenkomst bestaat uit meer dan een prijs alleen. Over de prijs hadden we mondeling al een akkoord, over leverdatum nog niet.
misschien ging het bij mij heel raar en snel. Maar na een overeenkomst van een mondelinge overeenkomst. gingen wij die avond nog naar de makelaar om het voorlopige contract te tekenen. En daar stond ook in tijdsbestek in wanneer alles rond moest zijn.
het uiteindelijke tekenen heeft de makelaar van de tegenpartij getekend.(net zoals de korte bezichtiging vlak voor de koop).

  • paQ
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 05:10

paQ

Bushie schreef op donderdag 15 november 2018 @ 10:15:
betaal die 15% leergeld en ga verder met leven.
Die 15% staat niet in de AV.
Wel in die aan de handelaar zijde, en dan 15% met een minimum van 300 euro.

er wordt alleen hier iets aangehaald over een boete:
14. Verkoper dient de kwitantie en het verstrekte vrijwaringsbewijs goed te bewaren. Op verzoek van Dealerdirect is Verkoper verplicht hiervan kopieën te zenden aan Dealerdirect. Indien Verkoper hier niet aan meewerkt, dan is de boete zoals genoemd in artikel 6.2 van deze Algemene Voorwaarden van toepassing.
alleen, 6.2 bestaat niet (meer) 8)7
er eerder een mutatie in de tenaamstelling heeft plaatsgevonden.
4. Biedingen zijn, tenzij anders aangegeven en voor zover van toepassing, in euro's en inclusief BTW.

Artikel 6 - Bemiddelingskosten en schadevergoeding wegens misgelopen provisie
1. De bemiddeling bij de verkoop van een Voertuig via de Verkoopsite(s) van Dealerdirect is voor Aanbieder c.q. Verkoper kosteloos.

Artikel 7 - Koopovereenkomst, betaling, levering en overdracht
1. De Koopovereenkomst komt tot stand door aanvaarding door Aanbieder van de Bieding van een Bieder. Aanbieder wordt daardoor Verkoper en Bieder wordt Koper.
:')

[ Voor 66% gewijzigd door paQ op 15-11-2018 10:19 ]

Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.


  • Bushie
  • Registratie: Juni 2015
  • Laatst online: 15-09 19:44
Die 15% staat niet in de AV.
Wel in die aan de handelaar zijde, en dan 15% met een minimum van 300 euro.
ah ok, niet gezien, dan wordt het wel veel leergeld.

  • alki
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 08:38
Ik ben er zelf onderuit kunnen komen doordat ze me een handelaar aan de andere kant van het land aanboden. 3 uur heen rijden en dan bijna 4uur terug met de trein, heb ze duidelijk gemaakt dat dit niet loont. Dat begrepen ze en de verkoop werd ontbonden. Ik was ook toen wat snel met ja zeggen tegen de verkoop

[ Voor 21% gewijzigd door alki op 15-11-2018 10:21 ]


  • paQ
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 05:10

paQ

Bushie schreef op donderdag 15 november 2018 @ 10:19:
[...]
ah ok, niet gezien, dan wordt het wel veel leergeld.
Die AV krijg je als verkoper nooit te zien, dus die kunnen onmogelijk van toepassing zijn.
Er staat dus verder nergens wat de consequentie is als je niet meewerkt.

Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • NotSoSteady
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 23:32
Je moeder was er blij mee en de auto is niet heel veel meer waard. Je had beter alles kunnen laten zoals het was, want de mensen die je in deze prijsklasse aan de deur krijgt zijn nog veel vervelender. Bovendien kon je moeder ook weten dat ze niet de hoofdprijs zou krijgen bij ikwilvanmijnautoaf. Ik vind het overigens niet eens een slecht bedrag, vooral met die KM-stand moet je nog maar afwachten hoelang je dat ding bij huis hebt staan (verzekering, wegenbelasting).

[ Voor 44% gewijzigd door NotSoSteady op 15-11-2018 10:30 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • hmr
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 15-09 11:46

hmr

Los van de gehele discussie over de praktijken van die website moeten we niet vergeten dat die moeder:

1) de auto zelf op de site heeft gezet zonder kennelijk goed door te nemen welk proces ze in gaat;
2) waarschijnlijk niet zelf heeft onderzocht wat haar auto ongeveer waard is; en
2) het aanbod van 600 zelf heeft geaccepteerd.

hmr hmr hmr hmr hmr hmr


  • loki504
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 15-09 20:02
hmr schreef op donderdag 15 november 2018 @ 10:28:
Los van de gehele discussie over de praktijken van die website moeten we niet vergeten dat die moeder:

1) de auto zelf op de site heeft gezet zonder kennelijk goed door te nemen welk proces ze in gaat;
2) waarschijnlijk niet zelf heeft onderzocht wat haar auto ongeveer waard is; en
2) het aanbod van 600 zelf heeft geaccepteerd.
1. Dat ziet er enig sinds wel naar uit. Maar ze geven zelf aan dat het geheel vrijblijvend is.
2. en dit is ook niet nodig. je wil immers weten wat je auto ongeveer waard is.
3. dit weten we niet. Omdat wij geen toegang hebben tot die gegevens.

Als IWVMAA belt naar mij en zegt wij verwachten niet dat er meer dan 600 euro voor kan krijgen en ik zeg oke we gaan het meemaken. Dan wil dat niet direct zeggen dat ik akkoord heb gegeven op die 600 euro. Al wil IWVMAA dat natuurlijk wel graag.

IWVMAA staat bekend om deze intimiderende en niet duidelijke manier van handelen. TS moeder is niet de eerste die raar stond op te kijken van een koop overeenkomst.

Zou het dan aan de moeder van TS liggen Of IWVMAA? ik heb zelf 2 keer gebruik gemaakt van hun service. En beide keren heb ik extreem duidelijk dingen aangegeven. anders geven ze er een mooie draai aan.

  • Gomez12
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 17-10-2023
paQ schreef op donderdag 15 november 2018 @ 09:52:
nee, ze hebben enkele AV achter elkaar geplakt.
Doorloop het systeem maar eens.
Daar waar je bevestigt, staat "de link naar de AV"
Als je daar op klikt, krijg je eerst de standaard webwinkel AV (waar je eerste artikel 6 herroeping uit komt) en daar aan vastgeplakt de "aanvullende AV" die bepalen dat zodra je akkoord gaat, je geen aanbieder meer bent, maar de verkoper waarmee een (voor jou) onherroepelijke deal is gesloten.
Maar dat is toch best knap die aanvullende AV, want volgens hun eigen werkwijze is de auto op dat moment nog niet bij de veiling aangekomen, oftewel er is nog geen dealer bekend en je kan dus alleen nog maar een overeenkomst met iwvmaa.nl afsluiten.

Het enige wat er in de aanvullende voorwaarden staat is dat je afstand doet van de WKOA (kan dat?) als je doorgaat naar een koopovereenkomst.
Artikel 8 - Herroepingsrecht
1. De door bemiddeling van Dealerdirect tot stand gekomen Koopovereenkomst kan door Koper en Verkoper niet worden herroepen.
2. De Bemiddelingsovereenkomst kan door Aanbieder worden herroepen tot 14 kalenderdagen na het sluiten van de Bemiddelingsovereenkomst. Aanbieder stemt ermee in dat dit herroepingsrecht vervalt, zodra binnen de herroepingstermijn een Koopovereenkomst tot stand komt.
8.1 is (neem ik aan) nog niet van toepassing want bij het akkoord gaan is er nog geen koper bekend.
8.2 zegt dat je afstand doet van de WKOA, maar ik heb nog nooit gehoord dat dit kon, anders kan iedere webshop in hun AV zetten dat de klant bij een koopovereenkomst afscheid neemt van de WKOA en dan is dat een lege wet geworden.

Oftewel ik gok dat 8.2 een grijze / zwarte regel is en dat je op basis daarvan je 14 dagen behoud.
hmr schreef op donderdag 15 november 2018 @ 10:28:
Los van de gehele discussie over de praktijken van die website moeten we niet vergeten dat die moeder:

1) de auto zelf op de site heeft gezet zonder kennelijk goed door te nemen welk proces ze in gaat;
2) waarschijnlijk niet zelf heeft onderzocht wat haar auto ongeveer waard is; en
2) het aanbod van 600 zelf heeft geaccepteerd.
De discussie gaat er hier dan ook over hoe je onder een (onschuldig tot schuld bewezen is) volledig legale overeenkomst uit kan komen.
loki504 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:04:
[...]
3. dit weten we niet. Omdat wij geen toegang hebben tot die gegevens.
3 weten we wel, aangezien TS dit gewoon zegt. Moeder was ermee akkoord, alleen TS zelf wordt er niet vrolijk van.

[ Voor 19% gewijzigd door Gomez12 op 15-11-2018 11:09 ]


  • Steefph
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 11-09 22:48
s0ulmaster schreef op donderdag 15 november 2018 @ 08:40:
[...]


Dan kun je er ook 5 jaar niet in rijden? want de teller stand mag niet meer dan 5% afwijken van de aangeboden stand :X
Dan is dat toch de oplossing :P
Ga een flink stuk rijden zodat je over die 5% heen gaat. Dan naar de handelaar en die zal de auto voor een nog lagere prijs willen overnemen waarmee je niet akkoord gaat :*)

Alles is terug te redeneren naar 4


  • hmr
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 15-09 11:46

hmr

@Gomez12 - "onschuldig tot schuld bewezen is" dit is echt iets wat totaal niet relevant is binnen het civiele recht.

En inderdaad, volgens de TS is zijn moeder akkoord gegaan.. @loki504 - het punt wat ik probeer te maken is dat het juridisch mogelijk schimmig is wat de website doet, maar dat mensen ook vaak dingen doen zonder een beetje na te denken om vervolgens de gebeten hond uit te hangen..

Dat soort gedrag moet ook niet worden gestimuleerd..

*edit* ik ben het overigens wel met je eens dat wij, zoals vaak bij dit soort zaken, eigenlijk gewoon te weinig specifieke informatie hebben om een gedegen oordeel te vormen. Waarbij ik geeneens rekening houd met de factor dat de TS mogelijk een rooskleuriger beeld wil schetsen dan er daadwerkelijk is of details vergeet te melden.

[ Voor 69% gewijzigd door hmr op 15-11-2018 11:19 ]

hmr hmr hmr hmr hmr hmr


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • loki504
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 15-09 20:02
@Gomez12 Zolang we niet weten wat er echt gezegd is weten we nog steeds niet.
Als IWVMAA mij belt en aangeeft dat de auto niet meer dan 600 euro waard is. Ga ik er niet direct van uit dat er ook echt maar 600 is geboden.

Bellen ze mij op met er is 600 euro geboden. En meer zal je er ook echt niet voor krijgen. Vind u het goed als ik het bod accepteer is het wel een anders verhaal.

Dus in mijn ogen kan je nog steeds niet met duidelijkheid zeggen dat er een koop overeenkomst is. Zoals je ook kan lezen iets veder in het verhaal van zijn moeder ook verbaasd dat er een koop overeenkomst was.

@hmr Ik heb wel vakker offertes opgevraagd bij verschillende bedrijven/vergelijking sites. En dat doe je ook te kijken wat iets zou kosten. En jij geeft aan dat het gedrag van de moeder van TS niet beloond moet worden. Maar de hele werkwijzen van IWVMAA wel? dit soort bedrijven zijn de pest van de samenleven. En moet je uitroeien. Niet belonen.

[ Voor 22% gewijzigd door loki504 op 15-11-2018 11:18 ]


  • hmr
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 15-09 11:46

hmr

loki504 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:14:
@Gomez12 Zolang we niet weten wat er echt gezegd is weten we nog steeds niet.
Als IWVMAA mij belt en aangeeft dat de auto niet meer dan 600 euro waard is. Ga ik er niet direct van uit dat er ook echt maar 600 is geboden.

Bellen ze mij op met er is 600 euro geboden. En meer zal je er ook echt niet voor krijgen. Vind u het goed als ik het bod accepteer is het wel een anders verhaal.

Dus in mijn ogen kan je nog steeds niet met duidelijkheid zeggen dat er een koop overeenkomst is. Zoals je ook kan lezen iets veder in het verhaal van zijn moeder ook verbaasd dat er een koop overeenkomst was.

@hmr Ik heb wel vakker offertes opgevraagd bij verschillende bedrijven/vergelijking sites. En dat doe je ook te kijken wat iets zou kosten. En jij geeft aan dat het gedrag van de moeder van TS niet beloond moet worden. Maar de hele werkwijzen van IWVMAA wel? dit soort bedrijven zijn de pest van de samenleven. En moet je uitroeien. Niet belonen.
Ik ook, maar zodra men dan een bedrag geeft denk ik wel 3 keer na over wat ik zeg of doe..... Daarnaast, nogmaals, ben ik het niet eens met dat soort praktijken. Maar in het algemeen komt dit soort gedrag vaker voor op het Shopping Forum..

[ Voor 5% gewijzigd door hmr op 15-11-2018 11:21 ]

hmr hmr hmr hmr hmr hmr


  • CaLeX
  • Registratie: September 2002
  • Niet online

CaLeX

Maar NC'walst'liever

Steefph schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:09:
[...]


Dan is dat toch de oplossing :P
Ga een flink stuk rijden zodat je over die 5% heen gaat. Dan naar de handelaar en die zal de auto voor een nog lagere prijs willen overnemen waarmee je niet akkoord gaat :*)
LOL

Even 10.000 km weg rijden.

Aanname dat de auto 1 op 20 rijdt is dat 500 liter maal 1.5 euro per liter is minstens 750 euro aan brandstof. Goed advies 8)7

offtopic:
[DPC]Noizy Cows Join ons op RC5-72,OGR-25,TSC,DPAD of R@H. JOIN de grootste van DPC 4 more FUN, STATS and FLUSHING


  • Gomez12
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 17-10-2023
hmr schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:11:
@Gomez12 - "onschuldig tot schuld bewezen is" dit is echt iets wat totaal niet relevant is binnen het civiele recht.
Het was de meest korte en duidelijke omschrijving die ik zo snel kon bedenken om aan te geven dat zolang niemand een daadwerkelijke AV-overtreding benoemt de hele transactie gewoon 100% legaal en dus bindend is.

Oftewel verstoppertje spelen zoals in het begin gesuggereerd werd etc leidt er enkel maar toe dat je een incassoburo achter je aan krijgt. Rechtszaak aanspannen oid is nutteloos.

Iwvmaa.nl is niet het meest duidelijke bedrijf in hun AV etc, maar vooralsnog ziet het er gewoon naar uit dat moeder van TS of haar auto zal moeten afstaan of mogelijk een boete moet gaan betalen.
loki504 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:14:
@Gomez12 Zolang we niet weten wat er echt gezegd is weten we nog steeds niet.
Tja, zo kan jij het lezen. Ik lees het meer als dat was TS niet langsgekomen dan was de auto verkocht en had er geen haan naar gekraait en was moeders gewoon tevreden geweest met de 600 euro op haar rekening.
@hmr Ik heb wel vakker offertes opgevraagd bij verschillende bedrijven/vergelijking sites. En dat doe je ook te kijken wat iets zou kosten. En jij geeft aan dat het gedrag van de moeder van TS niet beloond moet worden. Maar de hele werkwijzen van IWVMAA wel? dit soort bedrijven zijn de pest van de samenleven. En moet je uitroeien. Niet belonen.
Het gaat niet om belonen of uitroeien, het gaat er hier om hoe je onder een legale overeenkomst uit kan komen.

  • gop1
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 11-12-2024
CaLeX schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:23:
[...]

LOL

Even 10.000 km weg rijden.

Aanname dat de auto 1 op 20 rijdt is dat 500 liter maal 1.5 euro per liter is minstens 750 euro aan brandstof. Goed advies 8)7
offtopic:
De auto rijdt in de praktijk serieus 1 op 24 (hij weegt 740 kg(

  • loki504
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 15-09 20:02
@Gomez12 uit de eerste post.

Direct na dit gesprek kreeg mijn moeder een mail met daarin een "Verkoopovereenkomst", volgens mijn moeder was tijdens het gesprek niet vermeld dat men bezig was een overeenkomst te sluiten.

Dus ik vraag mij af hoe legaal hij is. Maar hier kunnen we eeuwig over door gaan. Het feit dat er nog steeds geen gesprek boven is komen drijven zegt mij al dat het allemaal niet zo duidelijk is als sommige beweren.

  • xinix03
  • Registratie: Juli 2015
  • Laatst online: 07:17
Maak die afspraak met Procan en ga er naar toe. De kans is HEEL erg groot dat ze minder bieden dan 600 euro, zeker gezien de vele ervaringen die er te lezen zijn op de div. fora.

Je kunt een lager bod gewoon weigeren en kosteloos dan de overeenkomst ontbinden.

Bieden ze wel 600 euro, dan ook weigeren en vertrekken. Betaal dan de 300 euro boete en verkoop de auto aan een particulier.

Probleem opgelost.

  • gop1
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 11-12-2024
loki504 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:27:
@Gomez12 uit de eerste post.

Direct na dit gesprek kreeg mijn moeder een mail met daarin een "Verkoopovereenkomst", volgens mijn moeder was tijdens het gesprek niet vermeld dat men bezig was een overeenkomst te sluiten.

Dus ik vraag mij af hoe legaal hij is. Maar hier kunnen we eeuwig over door gaan. Het feit dat er nog steeds geen gesprek boven is komen drijven zegt mij al dat het allemaal niet zo duidelijk is als sommige beweren.
Ze hebben inderdaad nog steeds geen bandopname verstuurd. Zodra dit het geval is laat ik het hier weten.
Gomez12 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 09:40:
Maar ze lijken de hele algemene voorwaarden overhoop gegooid te hebben vandaag en opeens biedt het allerlei mogelijkheden om eronderuit te komen volgens mij, want opeens hebben ze het in hun eigen voorwaarden over de wkoa :
Waaruit maak je op dat ze vandaag hun AV aangepast hebben?

  • CaLeX
  • Registratie: September 2002
  • Niet online

CaLeX

Maar NC'walst'liever

gop1 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:27:
[...]

offtopic:
De auto rijdt in de praktijk serieus 1 op 24 (hij weegt 740 kg(
offtopic:
benzine kost ook geen 1,50. Mijn punt is dat dit niet uit kan

offtopic:
[DPC]Noizy Cows Join ons op RC5-72,OGR-25,TSC,DPAD of R@H. JOIN de grootste van DPC 4 more FUN, STATS and FLUSHING


  • paQ
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 05:10

paQ

xinix03 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:34:

Bieden ze wel 600 euro, dan ook weigeren en vertrekken. Betaal dan de 300 euro boete en verkoop de auto aan een particulier.

Probleem opgelost.
welke "de 300 euro"?
Dat staat nergens

Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

Verwijderd

Wat is nu eigenlijk het probleem? Dat je moeder er misschien 300 euro meer uit had kunnen persen. Je moet je gewoon niet met dit soort kleine zaken van je ouders bemoeien.

Ze koos gemak en daar hoort meestal een lagere prijs bij. Dat gemak is nu behoorlijk on zeep geholpen.

  • gop1
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 11-12-2024
Verwijderd schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:41:
Wat is nu eigenlijk het probleem? Dat je moeder er misschien 300 euro meer uit had kunnen persen. Je moet je gewoon niet met dit soort kleine zaken van je ouders bemoeien.

Ze koos gemak en daar hoort meestal een lagere prijs bij. Dat gemak is nu behoorlijk on zeep geholpen.
Het probleem is dat mijn goedgelovige moeder oprecht denkt dat "verkopers" er zijn om je te helpen en niet inziet dat ze afgezet word. Helaas is mijn moeder op eigen houtje haar auto gaan verkopen zonder mij daarover in te lichten waardoor dit heeft kunnen gebeuren, ik zou zelf nooit met dit soort bedrijven in zee gaan.

Ik vind dit geen kleine zaak en bemoei me er wel mee, want ik accepteer niet dat bedrijven misbruik maken van goedgelovige mensen die er duidelijk geen verstand van hebben.

edit: En ik weet niet hoe je op €300 extra komt, maar de waarde van €1350 die anderen abusievelijk noemen zijn gebaseerd op de laagst te vinden prijzen van kale uitvoeringen tot modeljaar 2007 (na 2007 nog wel nieuw geleverd)

[ Voor 11% gewijzigd door gop1 op 15-11-2018 11:57 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • weertenaar
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 15-09 15:51
Ik heb enkele jaren geleden ook een auto verkocht via IWVMAA, Citroen C1, paar jaar oud, inkoopprijs overal €4500-5000, dus €4800,- als richtprijs opgegeven, bellen ze me op dat dat echt te hoog is en ze max. €3500,- heeel misschine €4000 kon krijgen.... kort antwoord: "Dan laat maar"
Vervolgens bellen ze 2 dagen later met een bod van een garage van €4600,-
Kortom....wat een waardeloze bemiddeling, ze willen alleen maar zo snel mogelijk de deal maken, voordat iemand zich bedenkt en tegen de slechtste prijs (voor de verkoper)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • hmr
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 15-09 11:46

hmr

Stip je daar dan niet misschien mijn punt aan... het feit dat je moeder goedgelovig is is dan toch ook een "probleem" wat moet worden aangepakt?

Anders heeft pakt ze morgen nog even een "gratis krantje van de NRC mee" of een "speelt ze gratis mee met de Postcode loterij" en koopt ze ook nog even alle kleren die volgens de verkoper "haar onwijs goed staan".

hmr hmr hmr hmr hmr hmr


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • Gomez12
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 17-10-2023
gop1 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:51:
[...]
Het probleem is dat mijn goedgelovige moeder oprecht denkt dat "verkopers" er zijn om je te helpen en niet inziet dat ze afgezet word.
Het is al een aantal keer gezegd, ze wordt niet afgezet binnen het verkoopmodel.

En goedgelovig, tja jij denkt even 4 tot 6k te kunnen cashen. Wie is er dan goedgeloviger vraag ik me af, jij of je moeder?

De website heet : Ik wil van mijn auto af, en je moeder is van haar auto af.
De website heet niet : Help mij van mijn auto af tegen een 2e hands consumenten verkoopprijs, daarvoor heb je MP etc wat weer vele andere nadelen heeft.
weertenaar schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:55:
Ik heb enkele jaren geleden ook een auto verkocht via IWVMAA, Citroen C1, paar jaar oud, inkoopprijs overal €4500-5000, dus €4800,- als richtprijs opgegeven, bellen ze me op dat dat echt te hoog is en ze max. €3500,- heeel misschine €4000 kon krijgen.... kort antwoord: "Dan laat maar"
Vervolgens bellen ze 2 dagen later met een bod van een garage van €4600,-
Kortom....wat een waardeloze bemiddeling, ze willen alleen maar zo snel mogelijk de deal maken, voordat iemand zich bedenkt en tegen de slechtste prijs (voor de verkoper)
Het is juist geen waardeloze bemiddeling die jij hebt ontvangen, iwvmaa.nl is opgericht en gericht op dealers en niet op consumenten en wat is de beste bemiddeling voor een koper? Juist, de laagste prijs. En de verkoper heeft er als voordeel van dat het zo snel mogelijk gebeurt.

Grappig om te zien hoeveel mensen niet snappen hoe dit soort sites werken...

[ Voor 42% gewijzigd door Gomez12 op 15-11-2018 12:00 ]


  • xinix03
  • Registratie: Juli 2015
  • Laatst online: 07:17
paQ schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:41:
[...]

welke "de 300 euro"?
Dat staat nergens
Verhipt! dat klopt. Het heeft er voorheen echt gestaan. Nu lees ik alleen nog dat de overeenkomst niet kan worden herroepen :?

"Op grond van art 7 lid 1 Algemene Voorwaarden bent u bij niet nakoming van de overeenkomst kosten verschuldigd aan Dealerdirect BV ter hoogte va 15% verkoopprijs auto met een minimum van € 300,-."

  • Hackus
  • Registratie: December 2009
  • Niet online

Hackus

Lifting Rusty Iron !

@gop1 Is het niet zo dat jij zelf baalt van het geheel "buitenom of het wel of niet schimmig is".
Je moeder heeft het hele systeem doorlopen, foto's gestuurd etc etc. en er is een bedrag van €600,- (overeengekomen). Jij beweert glashard dat het voertuig €4000/€6000,- waard is en hebt dat waarschijnlijk tegen moeders verteld. Natuurlijk schrikt ze dan en denkt dat ze bedondert is.

Kijk ze kopen de auto voor €600,-
transport €150,-
reinigen en poetsen €150,-
auto nakijken op mankementen €150,-
kosten auto in bedrijfsvoorraad ....
praat ik nog niet eens over nieuwe apk of reparaties bij een 1.0L 3cil met 2 ton op de klok.


nu is de inkoop €1050,- auto wordt door garage aangeboden voor €2750,-
etc etc. hier zie je 21 van die autootjes met hooguit 160.000km op de teller.
https://www.autoscout24.d...09&fregfrom=2009&atype=C&

Verder zou ik afwachten wat er op de bandopname staat. dit notuleren en beoordelen of je moeder duidelijk geïnformeerd is en hoe het geheel is gegaan.

[ Voor 8% gewijzigd door Hackus op 15-11-2018 12:48 ]

Kiest als MTB' er voor het mulle zand en drek, ipv het naastgelegen verharde pad.


  • weertenaar
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 15-09 15:51
Gomez12 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:57:
Het is juist geen waardeloze bemiddeling die jij hebt ontvangen, iwvmaa.nl is opgericht en gericht op dealers en niet op consumenten en wat is de beste bemiddeling voor een koper? Juist, de laagste prijs. En de verkoper heeft er als voordeel van dat het zo snel mogelijk gebeurt.

Grappig om te zien hoeveel mensen niet snappen hoe dit soort sites werken...
Ik snap wel hoe die sites werken, maar de site richt zich met name op mensen die er niet zoveel verstand van hebben, geen zin in hebben, met de illusie dat ze voor jou (verkoper) aan de gang gaan om je auto zo goed mogelijk te verkopen, voor een goede prijs...dat doen ze dus echt niet. het is idd een verlengstuk van de handelaren.
Als ik mijn auto op marktplaats had gezet voor een prijs die een paar honderd euro boven prijs lag, was ik hem ook de dag erna kwijt geweest met nog minder geode (nu moest ik hem brengen, een handelaar komt hem thuis nog ophalen en overschrijven)

  • Gomez12
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 17-10-2023
gop1 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:35:
[...]
Waaruit maak je op dat ze vandaag hun AV aangepast hebben?
Gevoelsmatig heb ik het idee dat ik gisteravond bijv niets zag over een treinticket retour bij verkoop. Maar ik kan me ook vergissen en in de war zijn met de voorwaarden van dealerdirect.
weertenaar schreef op donderdag 15 november 2018 @ 12:43:
[...]
Ik snap wel hoe die sites werken, maar de site richt zich met name op mensen die er niet zoveel verstand van hebben, geen zin in hebben, met de illusie dat ze voor jou (verkoper) aan de gang gaan om je auto zo goed mogelijk te verkopen, voor een goede prijs...dat doen ze dus echt niet. het is idd een verlengstuk van de handelaren.
Onder welke steen kom jij vandaan gekropen? Welkom in de wereld van reclame en marketing...
Als ik mijn auto op marktplaats had gezet voor een prijs die een paar honderd euro boven prijs lag, was ik hem ook de dag erna kwijt geweest met nog minder geode (nu moest ik hem brengen, een handelaar komt hem thuis nog ophalen en overschrijven)
Jij wellicht wel, maar anderen niet...
Het punt is dat je simpelweg een redelijke/rijdende auto niet aan dit soort partijen moet verkopen, je kan dan idd beter een prijs bij hun opvragen +200 euro en op MP zetten en dan is hij ook in 2 dagen weg.
Alleen als je nu een niet-rijdende auto hebt, of bijv een APK-afgekeurde auto dan kunnen dit soort bedrijven uitkomst bieden omdat ze nog wel meer bieden dan de sloop.

[ Voor 62% gewijzigd door Gomez12 op 15-11-2018 12:54 ]


  • weertenaar
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 15-09 15:51
Gomez12 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 12:48:
[...]

Gevoelsmatig heb ik het idee dat ik gisteravond bijv niets zag over een treinticket retour bij verkoop. Maar ik kan me ook vergissen en in de war zijn met de voorwaarden van dealerdirect.
Trein ticket wordt idd gewoon vergoed. mailtje met foto en klaar
Gomez12 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 12:48:
[...]

Onder welke steen kom jij vandaan gekropen? Welkom in de wereld van reclame en marketing...

[...]
Ik lag niet onder een steen, heb er via die site dan ook gewoon een goede prijs voor gekregen, maar daarvoor moet je wel zelf weten wat een goede prijs is en volhouden. :)

Maar idd, als ik nu nog eens hun site bekijk staat er
"Wij nemen je dit graag uit handen en bemiddelen tussen jou en de RDW-erkende dealer. Dat is onze passie, kunnen we goed en doen we nu al ruim 10 jaar. Met een netwerk van 11.000 erkende dealers zorgen we er altijd voor dat jij veilig en snel van je auto af bent."

niet voor een goede prijs :)

  • Mr. Detonator
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 15-08 19:35
gop1 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 08:18:
[...]

Nog even voor de duidelijkheid, het gaat hier niet om het vorige model, zoals @MAX3400 , @OmeJoyo en wat anderen abusievelijk stellen, maar om de L276, de nieuwste en laatste generatie.
dat maakt niet uit..van 2011 staan ze zelfs nog voor paar 1000 goedkoper te koop dan waar jij het over hebt en ook nog met een lagere kilometerstand... en de L276 is van 2007-2012...dus van 2009 zijn ze allemaal type L276 !!

ook heb je rond de 2 ton vaak met groot onderhoud te maken..distributieriem ed...zit ook in de prijs inbegrepen

en dan heb je ook nog dat er eigenlijk geen te koop staan boven de 2 -2.5 ton...dat geeft ongeveer wel een indicatie wat maximaal met die wagens gehaald word qua kilometers...dus dan is dat groot onderhoud vaak niet eens de moeite als de blokjes het niet eens gaan halen

[ Voor 24% gewijzigd door Mr. Detonator op 15-11-2018 14:24 ]


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • pennywiser
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 15-09 17:25
Hackus schreef op donderdag 15 november 2018 @ 12:26:
@gop1 Is het niet zo dat jij zelf baalt van het geheel "buitenom of het wel of niet schimmig is".
Je moeder heeft het hele systeem doorlopen, foto's gestuurd etc etc. en er is een bedrag van €600,- (overeengekomen). Jij beweert glashard dat het voertuig €4000/€6000,- waard is en hebt dat waarschijnlijk tegen moeders verteld. Natuurlijk schrikt ze dan en denkt dat ze bedondert is.

Kijk ze kopen de auto voor €600,-
transport €150,-
reinigen en poetsen €150,-
auto nakijken op mankementen €150,-
kosten auto in bedrijfsvoorraad ....
praat ik nog niet eens over nieuwe apk of reparaties bij een 1.0L 3cil met 2 ton op de klok.


nu is de inkoop €1050,- auto wordt door garage aangeboden voor €2750,-
etc etc. hier zie je 21 van die autootjes met hooguit 160.000km op de teller.
https://www.autoscout24.d...09&fregfrom=2009&atype=C&

Verder zou ik afwachten wat er op de bandopname staat. dit notuleren en beoordelen of je moeder duidelijk geïnformeerd is en hoe het geheel is gegaan.
Wat een totale lulkoek die kosten die jij noemt, die auto's worden ongezien doorverkocht en transport gaat per grote massa. Poetsen :+

Verwijderd

gop1 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:51:
[...]

Het probleem is dat mijn goedgelovige moeder oprecht denkt dat "verkopers" er zijn om je te helpen en niet inziet dat ze afgezet word. Helaas is mijn moeder op eigen houtje haar auto gaan verkopen zonder mij daarover in te lichten waardoor dit heeft kunnen gebeuren, ik zou zelf nooit met dit soort bedrijven in zee gaan.

Ik vind dit geen kleine zaak en bemoei me er wel mee, want ik accepteer niet dat bedrijven misbruik maken van goedgelovige mensen die er duidelijk geen verstand van hebben.

edit: En ik weet niet hoe je op €300 extra komt, maar de waarde van €1350 die anderen abusievelijk noemen zijn gebaseerd op de laagst te vinden prijzen van kale uitvoeringen tot modeljaar 2007 (na 2007 nog wel nieuw geleverd)
Wat zie jij dan als goede handelaarsprijs dan? Daarbij lijkt het erop dat je anderen hun marge gewoon niet gunt.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Gomez12
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 17-10-2023
Verwijderd schreef op donderdag 15 november 2018 @ 13:33:
[...]
Wat zie jij dan als goede handelaarsprijs dan? Daarbij lijkt het erop dat je anderen hun marge gewoon niet gunt.
Het probleem is dat hij simpelweg geen handelaars inkoop prijs wilt, hij wilt nog niet eens een consumenten verkoop prijs, hij wil een collectors prijs hebben.

Oftewel hij vind geen enkele handelaarsprijs goed, daar kan ik me wel iets bij voorstellen. Alleen dan moet je niet een handelarenveiling je auto aanbieden en gaan klagen dat ze te weinig bieden.

Acties:
  • Beste antwoord
  • +19 Henk 'm!

  • gop1
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 11-12-2024
@ Iedereen.
Ik ben vandaag twee keer gebeld en kan jullie vertellen dat het bij deze is is opgelost. Ikwilvanmijnautoaf.nl heeft verteld dat ze het dossier gaan sluiten en het voor de rest zo goed is.

Het was volgens hun niet de bedoeling om mijn moeder onder druk te zetten en te dwingen tot verkoop. Ze gaan mijn moeder dan ook excuses aanbieden d.m.v. een presentje hebben ze me verteld.

Ze zijn op de hoogte van dit topic en hebben hier ook de reacties meegelezen, wellicht dat dat ook wel heeft meegespeeld in deze beslissing.

Dank allen voor jullie (veelal nuttige) reacties. Voor mij is het hierbij afgehandeld.

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Raznov
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 11-09 10:08
Mooi, heeft je moeder er straks nóg een Cuore bij (goedkoop presentje, want die kunnen ze bij ikwilvanmijnautoaf nogal goedkoop regelen)!

Strava & Untappd - Do not combine!


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • pennywiser
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 15-09 17:25
Mooi, valt me mee van ze. En iedereen maar klagen, je gunt een anders zijn marge niet bla, echt lazer op, dit zijn autohandelaren, die verkopen hun schoonmoeder nog.

Acties:
  • +8 Henk 'm!

  • paQ
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 05:10

paQ

pennywiser schreef op donderdag 15 november 2018 @ 15:28:
Mooi, valt me mee van ze. En iedereen maar klagen, je gunt een anders zijn marge niet bla, echt lazer op, dit zijn autohandelaren, die verkopen hun schoonmoeder nog.
ikwilvanmijnschoonmoederaf.nl :+

vast laag bod.... oudje met gebreken klassieke trekken

[ Voor 9% gewijzigd door paQ op 15-11-2018 15:31 ]

Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.


  • loki504
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 15-09 20:02
paQ schreef op donderdag 15 november 2018 @ 15:29:
[...]

ikwilvanmijnschoonmoederaf.nl :+

vast laag bod.... oudje met gebreken klassieke trekken
Kan ze koken? En schoonmaken? En kinder van school ophalen? Zoja dan bied ik 20 euro. Wie bied er meer?

  • hmr
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 15-09 11:46

hmr

Stuurt iedereen even zijn consultancyrekening naar @gop1 ;).

[ Voor 4% gewijzigd door hmr op 15-11-2018 16:46 ]

hmr hmr hmr hmr hmr hmr


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • gop1
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 11-12-2024
hmr schreef op donderdag 15 november 2018 @ 16:46:
Stuurt iedereen even zijn consultancyrekening naar @gop1 ;).
Stuur maar een bindende betalingsovereenkomst ;)

Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • hmr
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 15-09 11:46

hmr

gop1 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 17:08:
[...]

Stuur maar een bindende betalingsovereenkomst ;)
Das toevallig, ik hang je moeder net op. Zal je even een opname sturen.

hmr hmr hmr hmr hmr hmr


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 22:47
*knip* Zo'n "Huiskamer"-opmerking voegt niets toe.

[ Voor 87% gewijzigd door Yorinn op 18-11-2018 19:14 ]

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


  • Thijsmans
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 14-09 21:53

Thijsmans

⭐⭐⭐⭐⭐ (5/5)

hmr schreef op donderdag 15 november 2018 @ 10:28:
Los van de gehele discussie over de praktijken van die website moeten we niet vergeten dat die moeder:

1) de auto zelf op de site heeft gezet zonder kennelijk goed door te nemen welk proces ze in gaat;
2) waarschijnlijk niet zelf heeft onderzocht wat haar auto ongeveer waard is; en
2) het aanbod van 600 zelf heeft geaccepteerd.
En het tweede lijkt mij precies waarom een beroep op dwaling niet zal slagen. Spijt hebben van een afspraak is iets anders dan verschoonbaar onder een onjuiste indruk verkeren. Als je iets verkoopt, mag ervan worden uitgegaan dat je weet wat je in handen hebt. En dat de wederpartij het liefst zo min mogelijk kwijt is om dat over te nemen, mag ook bepaald geen nieuws heten.

Dwaling is:
- U moest begrijpen dat ik een echt schilderij wilde kopen, maar het blijkt een vervalsing;
- Ik zei u dat ik een waterdichte telefoonhoes zocht, en u heeft mij een model verkocht dat die eigenschap niet blijkt te bezitten;
- etc...

Niet voor niets staat in artikel 6:228, tweede lid, van het BW (de grondslag van dwaling):
De vernietiging kan niet worden gegrond op een dwaling die [...] in verband met de aard van de overeenkomst, de in het verkeer geldende opvattingen of de omstandigheden van het geval voor rekening van de dwalende behoort te blijven.
Gelukkig voor TS heb ik ook andere oplossingen voorbij zien komen om de overeenkomst te ontbinden :)

/edit: Spuit 11... Fijn voor TS!

Privacy-adepten vinden op AVGtekst.nl de Nederlandse AVG-tekst voorzien van uitspraken en besluiten.


  • MAX3400
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 22:15

MAX3400

XBL: OctagonQontrol

@gop1 & @ iwvmaa.nl: geen idee maar zou er ook een verklaring kunnen komen over dit dossier? Ontzettend fijn dat beide partijen er nu uitgekomen zijn maar eerlijk gezegd zou ik dan wel de reden voor deze ontbinding willen weten.

Of, @ iwvmaa, een indicatie of/hoe de interpretatie en verwoording van de AV op de site toch lijkt te botsen met de gang van zaken en wat jullie er aan gaan doen.

Mijn advertenties!!! | Mijn antwoorden zijn vaak niet snowflake-proof


  • Gomez12
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 17-10-2023
Thijsmans schreef op donderdag 15 november 2018 @ 17:46:
[...]
En het tweede lijkt mij precies waarom een beroep op dwaling niet zal slagen.
Ehm, laten we eerst eens beginnen bij het begin en leg eens uit hoe je überhaupt bij dwaling uitkomt?
Ik zie geen enkele reden om dit als dwaling te bestempelen.

Zo kan je net zo goed een post maken die begint met :
"En het tweede lijkt mij precies waarom een beroep op doodslag niet zal slagen"
MAX3400 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 18:08:
@gop1 & @ iwvmaa.nl: geen idee maar zou er ook een verklaring kunnen komen over dit dossier? Ontzettend fijn dat beide partijen er nu uitgekomen zijn maar eerlijk gezegd zou ik dan wel de reden voor deze ontbinding willen weten.
Vergeet het maar, iwvmaa.nl doet dit gewoon omdat het te veel geneuzel en te veel slechte pr begint te worden.
Net zoals hun AV bewust onduidelijk is opgesteld.
Als ze dat gaan uitleggen dan wordt het enkel maar slechtere reclame en ze gaan dan toekomstige klagers ook nog eens middelen in handen geven om te gaan klagen, iwvmaa.nl en consorten zijn simpelweg gebaat bij onduidelijke AV die hun telefonisch op een bepaalde manier kunnen uitleggen.

  • koektrommeltje
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 15-09 00:32
weertenaar schreef op donderdag 15 november 2018 @ 11:55:
Ik heb enkele jaren geleden ook een auto verkocht via IWVMAA, Citroen C1, paar jaar oud, inkoopprijs overal €4500-5000, dus €4800,- als richtprijs opgegeven, bellen ze me op dat dat echt te hoog is en ze max. €3500,- heeel misschine €4000 kon krijgen.... kort antwoord: "Dan laat maar"
Vervolgens bellen ze 2 dagen later met een bod van een garage van €4600,-
Kortom....wat een waardeloze bemiddeling, ze willen alleen maar zo snel mogelijk de deal maken, voordat iemand zich bedenkt en tegen de slechtste prijs (voor de verkoper)
Waarschijnlijk krijgt 'ikwilvanmijnautoaf' gewoon een bepaald bedrag van de handelaar bij het voltooien van een deal. Dan maakt de verkoopprijs ze ook niet uit en willen ze idd gewoon zo snel mogelijk een verkoop regelen.

Volgens mij knallen ze die auto op een of andere App, waar handelaren dan dr bod kunnen uitbrengen waarvoor zij die auto dan moeten afnemen. En vervolgens gaat Ikwilvan.. bellen en de deal rond proberen te maken en soms zelfs met een lager bedrag ook.

  • Hackus
  • Registratie: December 2009
  • Niet online

Hackus

Lifting Rusty Iron !

Thijsmans schreef op donderdag 15 november 2018 @ 17:46:
[...]


En het tweede lijkt mij precies waarom een beroep op dwaling niet zal slagen. Spijt hebben van een afspraak is iets anders dan verschoonbaar onder een onjuiste indruk verkeren. Als je iets verkoopt, mag ervan worden uitgegaan dat je weet wat je in handen hebt. En dat de wederpartij het liefst zo min mogelijk kwijt is om dat over te nemen, mag ook bepaald geen nieuws heten.

Dwaling is:
- U moest begrijpen dat ik een echt schilderij wilde kopen, maar het blijkt een vervalsing;
- Ik zei u dat ik een waterdichte telefoonhoes zocht, en u heeft mij een model verkocht dat die eigenschap niet blijkt te bezitten;
- etc...


Niet voor niets staat in artikel 6:228, tweede lid, van het BW (de grondslag van dwaling):

[...]
Gelukkig voor TS heb ik ook andere oplossingen voorbij zien komen om de overeenkomst te ontbinden :)

/edit: Spuit 11... Fijn voor TS!
Boek 6. Algemeen gedeelte van het verbintenissenrecht
Titel 5. Overeenkomsten in het algemeen
Afdeling 2. Het tot stand komen van overeenkomsten
Artikel 228
2.
De vernietiging kan niet worden gegrond op een dwaling die een uitsluitend toekomstige omstandigheid betreft of die in verband met de aard van de overeenkomst, de in het verkeer geldende opvattingen of de omstandigheden van het geval voor rekening van de dwalende behoort te blijven.


omschrijving van dwaling:
Een `gebrek in de wilsvorming` bij het tot stand komen van een overeenkomst door een valse voorstelling over de zaak of de persoon waarmee men handelt. Foutieve waarde-indicatie, iets beloven en niet nakomen, foutief of niet informeren etc.

Hier laat ik het bij, het loopt uit tot lollig, ongeloofwaardig topic hier.

Kiest als MTB' er voor het mulle zand en drek, ipv het naastgelegen verharde pad.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • hmr
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 15-09 11:46

hmr

Hackus schreef op donderdag 15 november 2018 @ 18:56:
[...]

Boek 6. Algemeen gedeelte van het verbintenissenrecht
Titel 5. Overeenkomsten in het algemeen
Afdeling 2. Het tot stand komen van overeenkomsten
Artikel 228
2.
De vernietiging kan niet worden gegrond op een dwaling die een uitsluitend toekomstige omstandigheid betreft of die in verband met de aard van de overeenkomst, de in het verkeer geldende opvattingen of de omstandigheden van het geval voor rekening van de dwalende behoort te blijven.


omschrijving van dwaling:
Een `gebrek in de wilsvorming` bij het tot stand komen van een overeenkomst door een valse voorstelling over de zaak of de persoon waarmee men handelt. Foutieve waarde-indicatie, iets beloven en niet nakomen, foutief of niet informeren etc.

Hier laat ik het bij, het loopt uit tot lollig, ongeloofwaardig topic hier.
Gewoon even ter zijde, heb jij iets van rechten gestudeerd? Je bent namelijk vrij stellig in veel juridische topics... dat veronderstelt, althans laat mensen denken, dat je juridisch onderlegd bent..

[ Voor 6% gewijzigd door hmr op 15-11-2018 19:26 ]

hmr hmr hmr hmr hmr hmr


  • Thijsmans
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 14-09 21:53

Thijsmans

⭐⭐⭐⭐⭐ (5/5)

Gomez12 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 18:41:
Ehm, laten we eerst eens beginnen bij het begin en leg eens uit hoe je überhaupt bij dwaling uitkomt?
Ik zie geen enkele reden om dit als dwaling te bestempelen.

Zo kan je net zo goed een post maken die begint met :
"En het tweede lijkt mij precies waarom een beroep op doodslag niet zal slagen"
Misschien eerst even het topic lezen voordat je zo uit de hoogte doet?
Hackus schreef op donderdag 15 november 2018 @ 18:56:
[...]
omschrijving van dwaling:
Een `gebrek in de wilsvorming` bij het tot stand komen van een overeenkomst door een valse voorstelling over de zaak of de persoon waarmee men handelt. Foutieve waarde-indicatie, iets beloven en niet nakomen, foutief of niet informeren etc.

Hier laat ik het bij, het loopt uit tot lollig, ongeloofwaardig topic hier.
Kennelijk val je over mijn woorden "dwaling is [opsomming]", gelet op je markering. Ik herformuleer: "Juridische dwaling is [opsomming]". Jij omschrijft feitelijke dwaling.
Dwaling: De term 'dwaling', in zijn juridische betekenis, geeft de situatie aan waarin aan de vereisten van art. 6:228 BW is voldaan, zodat de litigieuze overeenkomst voor vernietiging in aanmerking komt. In het Engels spreekt men van error of – vaker – mistake (vgl. aant. 1.1.12).
De term 'dwaling' wordt daarnaast gebruikt in een feitelijke betekenis, waarin hij (slechts) aangeeft dat bij een contracterende partij een juiste voorstelling van zaken ontbreekt. Aldus bezien kan men zeggen dat dwaling (feitelijke betekenis) één van de vereisten is voor een beroep op dwaling (juridische betekenis).

Groene Serie Verbintenissenrecht, A Kernoverzicht bij: Burgerlijk Wetboek Boek 6, Artikel 228 [Dwaling]

Privacy-adepten vinden op AVGtekst.nl de Nederlandse AVG-tekst voorzien van uitspraken en besluiten.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Fornoo
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 22:49
Ik verwacht dat de website ook wel aanvoelt dat de werkwijze die ze hanteren jegens klanten (dwingend en manipulatief) een zwakke juridische case is. Ik twijfel er niet of nauwelijks aan dat de opname van dit gesprek dat beeld bevestigd.

Men gaat er hier op tweakers ten onrechte vanuit dat de gemiddelde autobezitter wel weet wat zijn auto waard is EN welke (ver)kooptaktieken er worden gebruikt.

Dit is hoogst waarschijnlijk een kleine groep. Wat het verdienmodel en bestaansrecht van deze website verklaart.

Totdat dit soort topics en verder negatief nieuws de website aansporen beleid drastisch te wijzigen danwel failliet te gaan. Staaltje damagecontrol wat hier zichtbaar is.

Toch goed dat ze de 'zaak' zo oplossen.

  • Hackus
  • Registratie: December 2009
  • Niet online

Hackus

Lifting Rusty Iron !

@Thijsmans Vanwege je vage voorbeeldje.

Misschien is dit duidelijker voor de lezer dan mijn vorige omschrijving.
Dwaling is één van de vier wilsgebreken die de wet kent. Het is dus een gebrek bij het vormen van de wil van de verkoper of van de koper. Dat gebrek kan op meerdere manieren tot stand zijn gekomen, maar bij dwaling komt het er altijd op neer dat een van beide partijen van de verkeerde informatie uitging.

Zonder de geluidsopname is Dwaling niet uit de info van TS te halen is mijn mening. Onderhandelen in prijs is geen dwaling. TS doet het lijken alsof de €600,- een misleidend bod is tov van zijn 'eigen bedachte waarde' dit is door mij en meerdere forumleden al ontkracht.

Kiest als MTB' er voor het mulle zand en drek, ipv het naastgelegen verharde pad.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Gomez12
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 17-10-2023
Thijsmans schreef op donderdag 15 november 2018 @ 21:32:
[...]
Misschien eerst even het topic lezen voordat je zo uit de hoogte doet?
Tja, als je nou echt het topic had gelezen had je gezien dat dat enkel in het begin van dit topic een mogelijkheid was die vrij snel de grond is ingestampt omdat er feitelijk geen aanwijzing voor is. Oftewel er is niemand meer die zich beroept op dwaling, behalve jij door het weer ter sprake te brengen.
Dus ben ik gewoon benieuwd waarom je denkt dat het nu wel relevant is.
Kennelijk val je over mijn woorden "dwaling is [opsomming]", gelet op je markering. Ik herformuleer: "Juridische dwaling is [opsomming]". Jij omschrijft feitelijke dwaling.
En jouw definitie van "juridische dwaling" verwijst naar 6:228 BW en wat zegt die :
Artikel 228
1. Een overeenkomst die is tot stand gekomen onder invloed van dwaling en bij een juiste voorstelling van zaken niet zou zijn gesloten, is vernietigbaar:
a. indien de dwaling te wijten is aan een inlichting van de wederpartij, tenzij deze mocht aannemen dat de overeenkomst ook zonder deze inlichting zou worden gesloten;
b. indien de wederpartij in verband met hetgeen zij omtrent de dwaling wist of behoorde te weten, de dwalende had behoren in te lichten;
c. indien de wederpartij bij het sluiten van de overeenkomst van dezelfde onjuiste veronderstelling als de dwalende is uitgegaan, tenzij zij ook bij een juiste voorstelling van zaken niet had behoeven te begrijpen dat de dwalende daardoor van het sluiten van de overeenkomst zou worden afgehouden.
2. De vernietiging kan niet worden gegrond op een dwaling die een uitsluitend toekomstige omstandigheid betreft of die in verband met de aard van de overeenkomst, de in het verkeer geldende opvattingen of de omstandigheden van het geval voor rekening van de dwalende behoort te blijven.
Oftewel je eigen definitie verwijst of naar zichzelf of verwijst naar feitelijke dwaling oftewel of je het nu juridische of feitelijke dwaling wilt noemen dat is irrelevant, want ik vraag idd naar de onderbouwing voor feitelijke dwaling.

Maar ik hou het er maar op dat je het topic niet goed hebt gelezen en daardoor dacht dat dwaling nog als optie genoemd werd.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • aex351
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 15-09 09:36

aex351

I am the one

Mijn ervaring met dit soort bedrijven is slecht. Via de website/mail geven ze nog een redelijke taxatie. Vervolgens kom je langs voor de eind taxatie. En dan is het bedrag nog maar een fractie van de initiële taxatie. Met als argument, ja dit is wat het hoofdkantoor hanteert. Kortom, het is een uitgedacht spel waarbij ze vooral mensen willen strikken die 1) echt hard het geld nodig hebben 2) niet beter weten.

De initiële taxatie was zo'n 1250-1500 euro. De eind taxatie was 50 euro. De sloop taxeerde de auto op 600 euro (oud ijzer waarde), waarbij de auto ook kosteloos werd opgehaald.

< dit stukje webruimte is te huur >


Acties:
  • +13 Henk 'm!

  • gop1
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 11-12-2024
Moeder heeft vandaag een bloemetje mogen ontvangen, vond het toch netjes om even te melden. Case closed.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Gomez12
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 17-10-2023
gop1 schreef op zaterdag 17 november 2018 @ 21:20:
Moeder heeft vandaag een bloemetje mogen ontvangen, vond het toch netjes om even te melden. Case closed.
Tja, toch netjes van een bedrijf wat enkel maar gewoon zaken deed.

Maar wat ik veel interessanter vind, heb jij die auto nou al verkocht voor 4 tot 6k?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Nou begint het toch? Ik ben heel benieuwd hoeveel de auto extra gaat opleveren of mocht de auto eigenlijk helemaal niet verkocht worden.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • WEBGAMING
  • Registratie: Oktober 2017
  • Laatst online: 15-09 10:18
Max 1500 euro, met een hoop gezeik van goedkoop marktplaats volk, waar je hoofdpijn van krijgt.
Daar zal het op uitkomen.
Meer als 2 zal die auto never nooit opleveren.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • KopjeThee
  • Registratie: Maart 2005
  • Niet online
Gomez12 schreef op zaterdag 17 november 2018 @ 22:39:
[...]
Tja, toch netjes van een bedrijf wat enkel maar gewoon zaken deed.
Dit lijkt mij precies de reactie waar ze naar op zoek waren toen ze het bloemetje gaven. Op zich begrijpelijk, maar het gaat me wat ver om de hele situatie "netjes" te noemen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gop1
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 11-12-2024
Gomez12 schreef op zaterdag 17 november 2018 @ 22:39:
[...]
Tja, toch netjes van een bedrijf wat enkel maar gewoon zaken deed.

Maar wat ik veel interessanter vind, heb jij die auto nou al verkocht voor 4 tot 6k?
Jij hebt blijkbaar een andere opvatting van "gewoon zaken doen".

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MarkHero
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 13-08 18:38
Helaas (lees onbegrijpelijk) dat mensen in dit soort bedrijven hun trucjes vallen. Zijn gewoon ordinaire oplichters.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WEBGAMING
  • Registratie: Oktober 2017
  • Laatst online: 15-09 10:18
Dus na dat het bedrijf het netjes voor je oplost, met een bloemetje zelfs, blijf je klagen? Klasse!

Het hele verhaal is helemaal niet zo idioot als dat jij het schetst.
Jij hebt volgens mij ook echt een heel verkeerd beeld van hoe alles werkt, en vooral over wat die auto waard is.

Iemand zet zelf zijn auto er op, dan komen er biedingen, en kan je kiezen om die te accepteren. Ben je het er niet mee eens, zeg je nee, en dan is het ook gewoon klaar.
Als je akkoord gaat, dan heb je de auto in principe gewoon verkocht. Niet zo raar dat er dan wat haken en ogen aan zitten om de boel terug te draaien. (naar mijn mening)

Ik vind het ook heel kort door de bocht om deze mensen oplichters te noemen. Sterker nog, ik vind het behoorlijk belachelijk.

Onthoud dat de mensen die dan bij je aan de deur komen handelaars zijn, en dus eigenlijk niets met die site te maken hebben. En het kan wel eens zijn dat die dan nog willen afdingen oid. Zeg je nee, is het ook afgelopen.

Iemand kiest ergens zelf voor, zegt meerdere keren ja. Hoe zijn die mensen van die website dan precies oplichters?

[ Voor 104% gewijzigd door WEBGAMING op 18-11-2018 20:26 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gop1
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 11-12-2024
WEBGAMING schreef op zondag 18 november 2018 @ 20:06:
Dus na dat het bedrijf het netjes voor je oplost, met een bloemetje zelfs, blijf je klagen? Klasse!

Het hele verhaal is helemaal niet zo idioot als dat jij het schetst.
Jij hebt volgens mij ook echt een heel verkeerd beeld van hoe alles werkt, en vooral over wat die auto waard is.

Iemand zet zelf zijn auto er op, dan komen er biedingen, en kan je kiezen om die te accepteren. Ben je het er niet mee eens, zeg je nee, en dan is het ook gewoon klaar.
Als je akkoord gaat, dan heb je de auto in principe gewoon verkocht. Niet zo raar dat er dan wat haken en ogen aan zitten om de boel terug te draaien. (naar mijn mening)

Ik vind het ook heel kort door de bocht om deze mensen oplichters te noemen. Sterker nog, ik vind het behoorlijk belachelijk.

Onthoud dat de mensen die dan bij je aan de deur komen handelaars zijn, en dus eigenlijk niets met die site te maken hebben. En het kan wel eens zijn dat die dan nog willen afdingen oid. Zeg je nee, is het ook afgelopen.

Iemand kiest ergens zelf voor, zegt meerdere keren ja. Hoe zijn die mensen van die website dan precies oplichters?
Waar zie je mij het woord "oplichters gebruiken"?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WEBGAMING
  • Registratie: Oktober 2017
  • Laatst online: 15-09 10:18
Dat was in reactie op de persoon onder je.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fornoo
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 22:49
WEBGAMING schreef op zondag 18 november 2018 @ 20:06:
Iemand zet zelf zijn auto er op, dan komen er biedingen, en kan je kiezen om die te accepteren. Ben je het er niet mee eens, zeg je nee, en dan is het ook gewoon klaar.
Als je akkoord gaat, dan heb je de auto in principe gewoon verkocht. Niet zo raar dat er dan wat haken en ogen aan zitten om de boel terug te draaien. (naar mijn mening)
De fout die je maakt is de aanname dat jou referentiekader en die van de gemiddelde Nederlander overeenkomen.

Jij kent of houdt wellicht rekening met de trukendoos van de autohandelaar. Het gros van de mensen heeft echter geen weet en wordt er door overrompeld.

Dat is geen oplichting. Als dit voor enkelen de definitie van 'gewoon' zakendoen is, zegt dat meer over de mentaliteit van jezelf dan van de moeder van TS.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Maar de trucendoos is helemaal niet open gegaan. Er is een bod gekomen van 600 euro en geheel volgens het proces op de website is dit telefonisch besproken en bevestigd via de mail. Allemaal geheel in lijn met de werkwijze volgens de website.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • redwing
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 08:26
Fornoo schreef op zondag 18 november 2018 @ 20:51:
[...]
De fout die je maakt is de aanname dat jou referentiekader en die van de gemiddelde Nederlander overeenkomen.
Als je iets wilt verkopen is het toch logisch dat jij als verkoper de hoofdprijs wilt vangen en de koper juist zo min mogelijk wil betalen ? Dus als je dan niet van te voren bedenkt wat je minimaal wilt hebben vraag ik me af of je dat de koper aan kunt rekenen. Laten we wel wezen, als je hem op marktplaats zet zul je dezelfde soort biedingen krijgen en ik mag toch hopen dat de gemiddelde Nederlander dat wel weet :)
Jij kent of houdt wellicht rekening met de trukendoos van de autohandelaar. Het gros van de mensen heeft echter geen weet en wordt er door overrompeld.

Dat is geen oplichting. Als dit voor enkelen de definitie van 'gewoon' zakendoen is, zegt dat meer over de mentaliteit van jezelf dan van de moeder van TS.
Zoals ik het hier lees lijkt het er op dat ze wat te opdringerig zijn geweest en dat ook toegeven door een bloemetje te sturen. En helemaal 'gewoon' is het zakendoen dan niet geweest maar het lijkt me zo netjes opgelost.

[removed]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WEBGAMING
  • Registratie: Oktober 2017
  • Laatst online: 15-09 10:18
Verwijderd schreef op zondag 18 november 2018 @ 20:58:
Maar de trucendoos is helemaal niet open gegaan. Er is een bod gekomen van 600 euro en geheel volgens het proces op de website is dit telefonisch besproken en bevestigd via de mail. Allemaal geheel in lijn met de werkwijze volgens de website.
Precies.

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Gomez12
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 17-10-2023
KopjeThee schreef op zondag 18 november 2018 @ 18:59:
[...]
Dit lijkt mij precies de reactie waar ze naar op zoek waren toen ze het bloemetje gaven. Op zich begrijpelijk, maar het gaat me wat ver om de hele situatie "netjes" te noemen.
Wat is er niet netjes aan de situatie? De site noemt zichzelf al :"Ik wil van mijn auto af".
TS zijn moeder wil van haar auto af, bedrijf biedt aan om dit voor 600 te regelen en moeder gaat ermee akkoord.

Je hebt alleen een onwetende zoon die denkt dat de auto 6k waard is (want er vind nooit een afschrijving plaats in TS zijn wereld)

Nogmaals de site heet niet : "Wij helpen u van uw auto af voor de hoogste prijs en dit kan wel maanden duren".
gop1 schreef op zondag 18 november 2018 @ 19:43:
[...]
Jij hebt blijkbaar een andere opvatting van "gewoon zaken doen".
Ik ben heel benieuwd naar jouw opvatting van "gewoon zaken doen".

Het volgende valt namelijk perfect binnen mijn opvatting van gewoon zaken doen :
- Een klant benadert je via de website
- Je belt de klant terug en komt een prijs overeen en hebt gewoon een overeenkomst.
- Je bevestigt dit nog even zwart op wit en het proces gaat lopen.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • paQ
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 05:10

paQ

Kijken we opgelicht? :)

Andere site, zelfde systeem

Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gomez12
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 17-10-2023
paQ schreef op dinsdag 4 december 2018 @ 22:07:
Kijken we opgelicht? :)

Andere site, zelfde systeem
Dat was juist een totaal ander systeem, daar had je maar 2 autoverkopers en er werd telefonisch een redelijke prijs geboden die ter plekke de grond ingeboord werd.

Hier heb je gewoon aantoonbaar meerdere autoverkopers, het probleem van de TS is dat er volgens hem totaal geen redelijke prijs geboden was en het ter plekke is nooit voorgekomen.

Oftewel ik zie vooral verschillen en weinig overeenkomsten.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Gomez12
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 17-10-2023
*knip* Heeft TS een update, komt die er vanzelf wel mee. Dat hoeft niet elke keer gevraagd te worden en al helemaal niet zo aanvallend als jij nu doet.

[ Voor 64% gewijzigd door Yorinn op 06-12-2018 12:00 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

Verwijderd

Gomez12 schreef op donderdag 6 december 2018 @ 10:12:
[mbr]*knip* Heeft TS een update, komt die er vanzelf wel mee. Dat hoeft niet elke keer gevraagd te worden en al helemaal niet zo aanvallend als jij nu doet.[/]
Bovendien een onnodige vraag, want volgens mij is dit onderwerp per 15 november al afgehandeld, toen TS het volgende schreef:
gop1 schreef op donderdag 15 november 2018 @ 15:17:
@ Iedereen.
Ik ben vandaag twee keer gebeld en kan jullie vertellen dat het bij deze is is opgelost. Ikwilvanmijnautoaf.nl heeft verteld dat ze het dossier gaan sluiten en het voor de rest zo goed is.

Het was volgens hun niet de bedoeling om mijn moeder onder druk te zetten en te dwingen tot verkoop. Ze gaan mijn moeder dan ook excuses aanbieden d.m.v. een presentje hebben ze me verteld.

Ze zijn op de hoogte van dit topic en hebben hier ook de reacties meegelezen, wellicht dat dat ook wel heeft meegespeeld in deze beslissing.

Dank allen voor jullie (veelal nuttige) reacties. Voor mij is het hierbij afgehandeld.

Acties:
  • +18 Henk 'm!

Verwijderd

GRATIS annuleren.

Hier is Niels Oude Luttikhuis, de oprichter van ikwilvanmijnautoaf.nl en wil graag ook nog even persoonlijk reageren op dit item.

Allereerst wil ik bedanken voor alle kritiek hier, hier kan ik en wij als organisatie echt veel van leren. In 2019 bestaan wij 12,5 jaar, toen ik het idee had voor deze dienstverlening in 2006 had ik nooit kunnen dromen waar wij 12,5 jaar later zouden staan en de hoeveelheid consumenten die we mogen helpen bij de verkoop. Daar ben ik dankbaar voor. Het is een continue leerproces van veel fouten maken, vallen & opstaan. Niet alle verkopen gaan goed, onze beoordeling na verkoop is een 7,9 op dit moment en dit kan hoger.

Wat leer ik persoonlijk van dit item op Tweakers? Onze service is een dienstverlening vanuit kracht. Wij willen helpen bij het verkopen van je auto in de ondoorzichtige markt van auto verkoop, dat is onze misse. Zonder gedoe. verkocht is onze slogan.

Niet altijd de hoogste prijs, wij verkopen uitsluitend aan erkende autobedrijven. Maar in ieder geval geen vreemde mensen aan de voordeur, je ontvangt altijd je geld, geen kans op diefstal, wij zijn transparant over onze werkwijze.

Gratis annuleren
Wees eerlijk en zo compleet mogelijk bij het aanmelden. Ben je onverhoopt een schade vergeten te melden, of is er een schade ontstaan vlak voor levering, ben je onbekend met een (technisch) mankement? De koper mag in dat geval de verkoopprijs corrigeren met de kosten van deze schade, uiteraard in redelijk-en billijkheid, hij koopt de auto op basis van de online omschrijving. Ben je het niet eens met de correctie dan vervalt de oorspronkelijke verkoopovereenkomst. Zonder annuleringskosten.

Aanvullend gaan wij dit nu breder trekken, heb je spijt van de verkoop via ikwilvanmijnautoaf dan mag je bij ons gewoon gratis annuleren na verkoop, dit maakt ikwilvanmijnautoaf.nl uniek in de markt!

Groet,
ikwilvanmijnautoaf.nl
Niels Oude Luttikhuis

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 08:10

CyBeRSPiN

sinds 2001

@Verwijderd leuk dat je hier reageert! Waar precies staat deze nieuwe werkwijze op jullie website en AV vermeld? Of komt dit nog?

[ Voor 21% gewijzigd door CyBeRSPiN op 13-12-2018 11:30 ]


Acties:
  • +4 Henk 'm!

Verwijderd

@CyBeRSPiN Dit volgt, de tickets voor development zijn uitgeschreven. Werkwijze wordt nu al gehanteerd.

Verwijderd

@Verwijderd
"Aanvullend gaan wij dit nu breder trekken, heb je spijt van de verkoop via ikwilvanmijnautoaf dan mag je bij ons gewoon gratis annuleren na verkoop, dit maakt ikwilvanmijnautoaf.nl uniek in de markt! "

Zie ik wel wat haken en ogen aan maar volgens mij is dit het probleem niet. Het probleem is dat mensen denken een bedrag X te krijgen en uiteindelijk Y geboden krijgen. Op dat moment moeten ze kunnen stoppen met de deal zonder allerlei moeizame toestanden.

  • Gomez12
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 17-10-2023
Verwijderd schreef op donderdag 13 december 2018 @ 12:26:
Zie ik wel wat haken en ogen aan maar volgens mij is dit het probleem niet. Het probleem is dat mensen denken een bedrag X te krijgen en uiteindelijk Y geboden krijgen. Op dat moment moeten ze kunnen stoppen met de deal zonder allerlei moeizame toestanden.
Contractueel kan dat al :
Gratis annuleren
Wees eerlijk en zo compleet mogelijk bij het aanmelden. Ben je onverhoopt een schade vergeten te melden, of is er een schade ontstaan vlak voor levering, ben je onbekend met een (technisch) mankement? De koper mag in dat geval de verkoopprijs corrigeren met de kosten van deze schade, uiteraard in redelijk-en billijkheid, hij koopt de auto op basis van de online omschrijving. Ben je het niet eens met de correctie dan vervalt de oorspronkelijke verkoopovereenkomst. Zonder annuleringskosten.
Het probleem is alleen dat dat contractueel is en dat de dealer je net naar de andere kant van het land heeft laten rijden (wil je die hele terugreis zonder geld doen en dan opnieuw beginnen met de verkoop van je auto?) waarna hij redelijk in je gezicht zit te bluffen...

Het is een beetje een problematisch iets voor allebei de partijen, je kan niet 100% bindend gaan bieden op enkel foto's van particulieren, want dan moet je of exact omschreven hebben waaraan de foto's moeten voldoen of je gaat opgelicht worden.
Stel dat ik mijn hele motor uit mijn auto takel en de hele bodemplaat eruittrek en ik zorg dat dit niet zichtbaar is op de foto, is de dealer dan verplicht om het volle pond te betalen wat hij geboden heeft?

  • LankHoar
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 21:19

LankHoar

Langharig tuig

@Verwijderd dat gratis annuleren zal iets nieuws zijn? Een 3 of 4-tal jaar geleden heb ik een auto verkocht via jullie website, waarvan ik me later bedacht (nog voor de afspraak om de auto op te halen stond). Echter stond er een afschrikkend hoge boete clausule in de AV... Sindsdien zijn mijn gedachten niet positief wanneer ik ergens ikwilvanmijnautoaf.nl zie..

When life throws you a curve, lean into it and have faith!


Verwijderd

@LankHoar dat is nieuw inderdaad.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • anboni
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 07:48
Arnoud Engelfriet heeft eergisteren ook nog over dit topic geblogt:
https://blog.iusmentis.co...internet-met-een-bedrijf/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Euro88
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 15-09 20:12
*knip* Zoals eerder ook is vermeld hoeft niet elke keer gevraagd te worden of TS zijn auto al verkocht heeft. Heeft TS een (nuttige) toevoeging aan het topic, zal deze er vanzelf mee komen.

[ Voor 66% gewijzigd door Yorinn op 22-12-2018 23:07 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • gop1
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 11-12-2024
We hebben hem nog niet te koop gezet. Er spelen momenteel nog wat verzekeringskwesties, zodra die zijn opgelost gaan we de auto te koop zetten.

[ Voor 26% gewijzigd door Yorinn op 22-12-2018 23:07 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yucon
  • Registratie: December 2000
  • Nu online

Yucon

*broem*

Ik twijfelde even om te kicken, maar omdat het direct inhaakt op het voorafgaande verhaal doe ik het toch. Iwvmaa en consorten hebben zoals ook deels uit dit topic blijkt best een slechte naam. Mede door wat @Verwijderd vertelde over de koerswijziging heb ik ze afgelopen week het voordeel van de twijfel gegeven.

Vandaag kreeg ik best een netjes bod op m'n auto binnen en ook als je naar de gang van zaken er omheen kijkt heb ik de indruk dat men inderdaad geleerd heeft van het verleden. Ze zitten nu naar mijn ervaring echt als intermediair tussen verkopende consument en handelaar. Dat was het volgens mij altijd al, maar ik had er toch een beetje het gevoel bij dat ze zich zelf wat gedrag betreft ook gewoon als handelaar opstelden maar dat keihard ontkenden. Handelsprijzen horen gewoon bij dit model. Mensen het mes op de keel zetten niet, en wat dat laatste betreft lijken ze nu wat meer de belangen van beide partijen in het oog te houden.

Ik heb geen relatie met ze maar positieve dingen mogen ook gemeld worden. Nu staat of valt het natuurlijk wel een beetje met de overdracht zelf begin volgende week. We zullen zien.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yorinn
  • Registratie: Februari 2009
  • Niet online

Yorinn

Moderator General Chat

XOPIUM

Gezien alles in de originele discussie wel gezegd is en dit geen algemeen ervaringentopic is, gaat dit topic op slot.

@gop1 heb je nog een nuttige toevoeging, kan je altijd één van de mods middels DM aanspreken om het topic weer te openen/iets bij te voegen.

After Hours | Dawn FM | Hurry Up Tomorrow
Tweakers Discord || Mijn V&A ads

Pagina: 1 2 3 Laatste

Dit topic is gesloten.