Toon posts:

Hoger niveau gewenst & strengere moderatie

Pagina: 1 2 Laatste
Acties:
  • 224 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Het valt me op dat de laatste tijd het niveau van de topics bedroevend slecht is. Paar topics van de site op dit moment:
Gek redeneren... we bestaan niet
wanneer zal de aarde totaal...
Hoe loopt water weg
Amerika is weer zeer sterk gecompromiteerd
En de rest is meestal niet veel beter. Titels die de lading niet dekken of die zo vaag zijn dat ze overal op kunnen slaan, een popie-jopie toontje (interessant stukkie tekst |:( ), nodigt niet echt uit tot lezen toch? Dat geeft een compleet verkeerd beeld van dit forum...

Gevolg is dat de inhoud van die topics er ook onder lijdt. Users met nog niet eens lagere-school niveau die hier hun theorietje neergooien dat ze verzonnen hadden op een avondje doorzuipen, zonder onderbouwing, vaak als enige commentaar in de openingspost: "nou luitjes, wat vinden jullie hier nou van?"

De gemiddelde reactie in zulke posts is daarna 2 regels lang en bevat tenminste 3 smileys, is flauw en volkomen irrelevant.
Bovendien zijn er veel teveel van dit soort topics, waardoor de goede topics (want af en toe zijn die er wel) verdwijnen in een enorme berg zooi.

Ik krijg zelf steeds minder zin om al die zooi door te lezen, en ik vind het jammer dat het forum zo achteruit gaat, want ik heb hier toch in het verleden zeer leuke discussies gevoerd. Daarom vind ik dat hier iets aan gedaan moet worden.

Allereerst lijkt een strengere moderatie mij op zijn plaats. Topics die onduidelijk zijn of geen discussie opleveren, dubbele topics, topics die vragen naar dingen die ook met een zoekmachine te vinden zijn, allemaal onmiddelijk weg. Users die het forum vervuilen met veel van dit soort topics, een waarschuwing en bij herhaling, een ban.

Onduidelijke topictitels moeten door de mods gewijzigd worden, zodat ze de lading dekken en wat meer niveau uitstralen. Dus ipv van "wanneer zal de aarde totaal..." gewoon "Het einde van de aarde" of nog liever: "het einde van de mensheid" want daar gaat het topic eigenlijk over. Verder is het misschien een idee om offtopic posts te deleten.

Alle hierboven genoemde zaken zijn uiteindelijk de verantwoordelijkheid van de mods. Maar ook wij users zijn verantwoordelijk voor het niveau.

Daarom zou ik jullie willen vragen: wie is het met me eens dat het niveau hier tegenwoordig erg laag ligt, en dat het wenselijk is dit te verhogen? Zijn jullie dit met me eens, of wordt het tijd dat ik een andere hobby ga zoeken?

  • BitBit3r
  • Registratie: November 1999
  • Laatst online: 11-03-2025

BitBit3r

Lid

helemaal mee eens, het was altijd lekker filosofisch, maar nu lijkt het steeds meer op de kijk citeren :)
Maar ja, je kan ook niet elke dag met een nieuw filosofisch concept komen om te discussieren (lijkt me nogal veel) :)
Maar je hebt gelijk :)

Wat er ook gebeuren moogh...


Verwijderd

Op zondag 08 juli 2001 15:09 schreef Captain Proton het volgende:
Het valt me op dat de laatste tijd het niveau van de topics bedroevend slecht is. Paar topics van de site op dit moment:
[..]
..een popie-jopie toontje (interessant stukkie tekst |:( ), nodigt niet echt uit tot lezen toch?
wat had ik dan neer moeten zetten? want het onderwerp was best intersant, ging over bewustzijn, dromen en neurochemie ed.

"een uiterst boeiende publicatie" had ook niet echt tot lezen uitgenodigd..

En als je de huidige topics niks vindt ben je vrij om er zelf een te starten die je zelf wel interesant vindt. Maar idd er zijn een hoop kansloze topics die maar een beetje helemaal nergens overgaan.

Verwijderd

Je hebt gelijk, kom met een geweldige stelling want ik weet er geen 1 meer.
Ik ben altijd goed voor een kort en bondige reply.

  • Diadem
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 31-05-2023

Diadem

fossiel

Wij (de mods) kunnen niet anderse dan CP gelijk geven. We hadden dit ook al eerder geconstateerd en zijn al bezig met het nadenken over oplossingen.

Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life - Terry Pratchett


Verwijderd

Naar mijn mening heb je het niveau altijd zelf in de hand en kan je er altijd wat van maken als je wilt. Je bent immers niet met alleen maar met mensen met een hoger niveau hier en dat is naar mijn mening maar goed ook. Je moet er met zijn allen iets van maken en niet alleen met mensen van een hoger niveau.

  • MrMartinH
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 29-07-2024
Ik ben het er wel mee eens ja.
Het niveau daalt volgens mij per topic, er zijn gelukkig nogwel een paar die wel intresante topics openen.

Ik denk dat e veel met je eens zijn.

Signature


Verwijderd

Wat mij opvalt is dat heel veel topics over aliens, ufo's en god gaan, is dat het enige waar mensen op dit moment over kunnen "discussieren"? Begrijp me niet verkeerd, alles is interessant aleen als je naar de topics van de laatste tijd kijkt staat het daar vol mee en dat verbaast me echt. Is het niet gewoon zo dat er zat moeilijke onderwerpen zijn maar dat die discussies al gauw verzanden in hopeloze offtopic posts?

Verwijderd

Wat me dus wel is opgevallen is dat sinds bepaalde GoT groepen (ik d8 'stuffis generalis' en 'TV en muziek') verborgen zijn voor niet-ingelogd en pas nieuw publiek, deze group ook een beetje veranderd is! Ligt dat aan mij of hebben anderen dat ook gemerkt?

Maar afgezien daarvan... niveau daalt en stijgt. Zelf heb ik zoiets van "nou, en?" Dat is overal, denk ik zo. het is gewoon de tijd van het jaar, en mischien is iedereen uitgeluld! ;) Over een paar maanden is het mischien weer helemaal 'ok'. Bovendien, als iemand het niveau te laag vindt, dan kan die persoon toch zelf een leuke topic starten die dan wel op het juiste niveau is?

Verwijderd

de onzinnige posts in W&L is waarschijnlijk te wijten aan het feit dat dit het enigste forum is ( op de techfora na dan ) wat nog te zien is voor newbe's
aangezien ze gewoon willen blaten in de HK
en ze de balle verstand hebben van puutters.. gaan ze dus maar in W&L posten

weten hun veel dat W&L posts niet meetellen voor de SG en HK quota

  • Bart Coppens
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 25-11-2021
Een oplossing zou het eveneens hidden maken van W&L, maar ik vrees dat er dan weer protest gaat komen.

Copyright Auteur heeft Tweakers.net BV geen exclusieve licentie op bovenstaande post verleend. Voorafgaande en uitdrukkelijke schriftelijke toestemming van Tweakers.net BV is dus niet noodzakelijk voor het vermenigvuldigen van bovenstaande post


  • faraway
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 25-01 12:06

faraway

Dank U...

Daarom zou ik jullie willen vragen: wie is het met me eens dat het niveau hier tegenwoordig erg laag ligt, en dat het wenselijk is dit te verhogen? Zijn jullie dit met me eens, of wordt het tijd dat ik een andere hobby ga zoeken?
Ik ben het helemaal met je eens. Wat ik nog het ergste vind is dat mensen die wel wat zinnigs en opbouwends te melden hebben meestal na een aantal weken weer vertrokken zijn. Ik kan me niet aan de indruk ontrekken dat dit mede het gevolg is van het dalende niveau op W&L.
Oplossingen liggen helaas niet voor de hand, het lijkt me in ieder geval nuttig om ook W&L niet zichtbaar te maken voor newbie's. Maar ook voordat SG uit het zicht van de nieuwkomers werd geplaatst bestond het probleem al.

Verwijderd

Hmmm... persoonlijk denk ik dat de meest gangbare W&L-onderwerpen zo onderhand wel uitgediept zijn. Een gevolg daarvan is wel, dat er ondertussen een aardig archiefje is ontstaan, natuurlijk.

Dus wordt een topic gestart dat in het (nabije) verleden al een keer aan bod is geweest, kan ik me zo ook wel voorstellen dat die-hard W&L-ers eerder een verwijzing naar de search geven of helemaal niet meer reageren, dan het onderwerp opnieuw uit te spitten en uiteindelijk in herhalingen te vallen.

Zoiets ondervind ikzelf dus (niet dat ik zo'n regelmatige poster ben), maar vooral de laatste tijd zie ik eerlijk gezegd weinig interessants voorbij komen. In ieder geval niet interessant genoeg om erop te reageren, om daarmee, afhankelijk van de topic, wat meer persoonlijk inzicht op te bouwen.

Maar goed: het is misschien ook wel een beetje komkommertijd :+

  • XElD
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 18:57
Ik vind W&L wel een beetje hetzelfde de laatste tijd, ik denk dat het slim is alleen te replieen als je iets toe te voegen hebt en niet simpelweg je bovenbuurman naapraat, dit zal draden meer het lezen waard houden, en hopelijk ook het aantal draden over vrijwel hetzelfde beperken.

Ook zou het fijn zijn als mensen meer de moeite namen interessante draden tot aan het einde door te lezen, zo krijgen mensen achteraan de draad tenminste het gevoel dat het zin heeft om te replieen, zodat er niet weer een nieuwe draad wordt gestart...

En ja, mensen die hier met vragen van een laag niveau komen, dat vind ik meer iets voor de SG, mischien slim om dat soort draden naar de SG te verplaatsen...

  • Lord Daemon
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 08-01 13:31

Lord Daemon

Die Seele die liebt

weten hun veel dat W&L posts niet meetellen voor de SG en HK quota
Die tellen wel mee.

Ik wil best strenger modereren, en ik neem aan dat dat voor Morgoth en Diadem ook geldt, maar dan wil ik wel eerst weten of de mensen op W&L dat willen.

Eventueel zouden we een proefperiode kunnen draaien met strengere moderatie, waarna een evaluatie kan plaatsvinden of het wel of niet een goed idee is dit door te zetten.

Welch Schauspiel! Aber ach! ein Schauspiel nur!
Wo fass ich dich, unendliche Natur?


Verwijderd

Topicstarter
LD
Eventueel zouden we een proefperiode kunnen draaien met strengere moderatie, waarna een evaluatie kan plaatsvinden of het wel of niet een goed idee is dit door te zetten.
ik ben daar iig voor.

Jona

Dat jij het interessant vindt, lijkt me zowiezo wel duidelijk, anders had je het niet gepost... Dat hoef je dus niet te zeggen. Als je dat dan toch nodig vindt, dat alternatief is stukken beter. Mensen die daardoor afgeschrikt worden, zijn het toch niet waard om op W&L te komen :)
Maar ik heb geen zin om te gaan mierenneuken, en dat ik die post van jou aanhaalde, was puur als willekeurig voorbeeld.

  • Ruud2001
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 19:50

Ruud2001

a.ka. Ruud2000

Geplaatst door Bart Coppens - zondag 08 juli 2001 19:11

Een oplossing zou het eveneens hidden maken van W&L, maar ik vrees dat er dan weer protest gaat komen.
Ik denk niet dat hier protest op gaat komen. Uiteindelijk is GoT toch een forum van computergebruikers. Nieuwe mensen zullen in eerste instantie toch vooral voor de computer-informatie e.d. hier komen. Later als blijkt hoe gezellig het hier kan zijn :) , zullen ze ook meer over andere onderwerpen willen praten en hopelijk voor hen zitten ze dan al aan de 50 posts...

"Imagination is more important than knowledge" - Albert Einstein


Verwijderd

Maar je moet wel in acht houden dat het een forum is voor adolescenten. Ik ben zelf 16 jaar, en ik merk gewoon dat sommige topics, qua wetenschappelijke theoriën te hoog gegrepen zijn voor me, puur omdat ik de stof/theorie nog nooit behandeld/gezien heb.

GoT en T.net is een adolescentenkamp, en dat zal het voorlopig ook wel even blijven. Zaak is het dan ook om de eerste de beste 14-jarige die hier een topic opent over eerstejaars middelbare natuurkunde, en zijn eigen, totaal zelfbedachte theorie daar op los laat, niet bruut af te zeiken, of op een chagereinige manier een thread dicht te pleuren.

Je kan zo'n iemand stimuleren om bepaalde zaken te gaan lezen, alhoewel ik het zelf ook als een remming heb gezien dat bijna alle interessante wetenschappelijke leerstof in het engels te krijgen is (behalve Subject.nl dan)). Een vaste verwijslijst met url's en ander interessant leesvoer in het Nederlands zou niet overbodig zijn, en het modden een stuk eenvoudiger maken. (En daar bedoel ik niet mee dat mensen met een sarcastische/chagereinige zin naar www.google.com verwezen worden Morgoth, want telkens als je dat doet erger ik me dood :( ). Je bent mod, dus hoor je een voorbeeld te stellen, dus een paar mooie :) :P :D zouden niet misstaan :)

Zaak is het om respect te hebben voor wetenschappelijke en levensbeschouwelijke interesse, van welke leeftijdscatagorie dan ook. Daar kunnen wij de komende jaren (want ik hoop dat dit forum nog lang voorbestaat) nog veel plezier van hebben.

Daarintegen vind ik dat mensen die dingen plaatsen die voor SG of HK zijn bedoelt qua niveau, maar doelbewust hier plaatsen omdat ze SG en HK niet kunnen zien, meteen een ban aan hun broek moeten krijgen. Men weet over het algemeen donders goed dat je wat inhoudelijks moet posten hierzo, en als ze te lam zijn om ZELFS maar de beschrijving van het forum door te lezen (of naar de naam te kijken) dan mogen ze meteen weg van mij, dat irriteert me mateloos.

Dan rest mij nog te zeggen dat ik toch verschrikkelijk veel geleerd heb over bepaalde wetenschappen en andere levenbeschouwelijke visies, en dat ik vind dat dit forum goed is, maar het met de punten die ik voor verbetering vatbaar verbeterd een top forum wordt :) :D

Verwijderd

Strenger modden zei je? Laten we dan beginnen met deze thread weg te pleuren.. dit is toch geen w&l..........

  • veryip
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 15:47

veryip

Nikon D7000 + Glas

Leuk he dat filosoferen....

Maar, af en toe wordt het echt gigantisch saai en dan mag er toch best wel eens een keer een grapje tussendoor of ffies jennen....

Verder vind ik het goed als er op de kwaliteit van de topics wordt gecontroleerd maar zo af en toe een lolletje om de spanning van de ketel te halen en om te voorkomen dat het wel een heel erg droog/ vaag forum wordt denk ik dat het wel handig is om zo af en toe ook eens lekker te kunnen lachen.....

Of mag ik niet plagen??

Maar vage topic waar je nix mee kan, die mogen voor mijn part ook direct; na een goede motivatie, direct de prullenbak in.

Nikon D7000


  • Crusader
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 22:20

Crusader

Arc Nature

Ik ben het met CP eens.
De lust om te reageren in topics is bij mij grotendeels verdwenen omdat er gewoon geen zinnige replies op komen waarmee je verder kunt. Nu zijn er sowieso maar weinig onderwerpen die mij echt aanspreken, dus je kunt nagaan dat ik bijna helemaal niet meer post hiero.
Eigenlijk is voor mij naast de argumenten die CP noemt één punt waar ik mij aan irriteer en dat is de arrogante houding van sommige W&L-ers. Hoe kun je in hemelsnaam een discussie starten cq. onderhouden wanneer je verkondigt dat jouw stelling de enige juiste is en dat de rest onzin verkoopt zonder goede argumenten te geven?
Een andermans mening onderuit schoffelen met een reply op het niveau Sesamstraat vind ik persoonlijk niet getuigen van een professionele benadering... en dat gebeurd naar mijn gevoel steeds vaker.

If it ain't broken, play with it till it breaks.


Verwijderd

Topicstarter
Strenger modden zei je? Laten we dan beginnen met deze thread weg te pleuren.. dit is toch geen w&l..........
Volledig correct. En toch is dit zeker niet de meest irrelevante thread op dit forum. Dat zegt wel iets over bepaalde andere threads...

Maar als er hier strenger gemod gaat worden, vind ik het niet erg als deze thread vertrekt...

Verwijderd

ben het opzich wel eens met cp, maar, waarom mag iedereen niet discussieren op zijn eigen niveau? tis duidelijk dat je wel stellingen enzo moet onderbouwen en dat je wel enigzins serieus bent, topictitels een goede naam geeft ed, maar de een is nou eenmaal niet de ander, en niet iedereen leeft op hetzelfde superieure niveau van je... als je bepaalde topics onder je niveau vindt, dan moet je die gewoon niet doorlezen...voor de een kan dat nl WEL een nuttige topic zijn en voor jou dan blijkbaar niet...

wat betreft het gebruik van smileys, geen smileys? dat doet me meer denken aan een saai boekwerk dan gewoon een interactief forum. Een beetje feedback (besides tekst) is juist gewenst bij een discussie...of voer je nooit discussies irl? dan let je toch ook op bepaalde uitdrukkingen van een persoon? bepaalde manier van praten ed?

Verwijderd

Topicstarter
ben het opzich wel eens met cp, maar, waarom mag iedereen niet discussieren op zijn eigen niveau? tis duidelijk dat je wel stellingen enzo moet onderbouwen en dat je wel enigzins serieus bent, topictitels een goede naam geeft ed, maar de een is nou eenmaal niet de ander, en niet iedereen leeft op hetzelfde superieure niveau van je... als je bepaalde topics onder je niveau vindt, dan moet je die gewoon niet doorlezen...voor de een kan dat nl WEL een nuttige topic zijn en voor jou dan blijkbaar niet...
Als je serieus bent, topics een goede naam geeft, en vooral: je stellingen onderbouwt, ben ik tevreden. Mijn niveau hoeft echt niet iedereen te halen, net zoals ik ook niet het niveau van sommigen hier kan halen. Maar voor de meeste topics op dit moment geldt helaas dat aan deze 3 voorwaarden niet voldaan wordt.
wat betreft het gebruik van smileys, geen smileys? dat doet me meer denken aan een saai boekwerk dan gewoon een interactief forum. Een beetje feedback (besides tekst) is juist gewenst bij een discussie...of voer je nooit discussies irl? dan let je toch ook op bepaalde uitdrukkingen van een persoon? bepaalde manier van praten ed?
Zei ik dat ik geen smileys wil? lees die eerste post nog maar eens door... Ik zei dat ik flauwe posts met meer smileys dan regels beu ben. Dat smoort namelijk iedere discussie. Tuurlijk, een geintje hier en daar moet kunnen, maar als je alleen maar geintjes wil maken, is de kroeg een betere plaats...

Verwijderd

Ik ben het volledig met CP eens. Het forum is een stuk minder interresant dan een tijdje geleden.

Het kan natuurlijk zijn dat het komt doordat ik nu alle populaire onderwerpen al veel te vaak voorbij heb zien komen, maar er komen ook weinig leuke nieuwe onderwerpen bij. En als er dan een keer een leuk onderwerp komt zijn er maar weinig replies die echt iets toevoegen aan de discussie. Toeval bestaat niet is een goed voorbeeld. Dat had best een interresante discussie kunnen zijn volgens mij, maar in elke post wordt ongeveer hetzelfde gezegd. En in Hoe loopt water weg wordt in het begin al een duidelijk antwoord gegeven door Burat, maar daarna blijven nog steeds mensen het tegenovergestelde beweren. Zo'n topic blijft maar doorgaan terwijl het antwoord allang gegeven is. Dat geeft maar weer aan hoe hoog het niveau is.

Wij als gebruikers kunnen trouwens ook de modjes helpen om dit weer een mooi forum te maken. Uit de policy:
Als moderators zullen wij natuurlijk de boel in de gaten houden, maar er kunnen zich gemakkelijk dingen aan onze aandacht onttrekken. Als je denkt dat ergens iets aan gedaan moet worden door een moderator (topic op slot zetten, verplaatsen of een waarschuwing aan een user geven bijvoorbeeld), neem dan contact op met ons via icq (zie onderaan voor de nummers) of mail ons op wlmods@tweakers.net.
Stuur dan ook zoveel mogelijk opmerkingen over het forum naar de modjes, dan kunnen zij beter modereren en weten ze ook beter wat de gebruikers er van vinden.

Dit is trouwens niet de eerste keer dat er klachten over het niveau zijn. Een tijdje geleden heb ik een soortgelijk topic geopend waarna er een policy is gekomen. Daarna was het niveau redelijk hoog, maar helaas was dit maar tijdelijk.

Het is ook niet alleen op W&L dat het niveau laag is. Heel GoT schijnt er last van te hebben. Hopelijk gaat het binnenkort weer iets beter door het verbergen van HK en SG. Maar persoonlijk ben ik van mening dat T.net en GoT zich moeten richten op een iets andere doelgroep.

Dan zal het niveau van W&L misschien ook weer omhoog gaan. De gemiddelde middelbare scholier zal meer van het Kijk-niveau zijn en "hoger-opgeleiden" (naar woord, ik bedoel dus mensen die hbo of wo doen of al een baan hebben) zullen vaker geinterreseerd zijn in serieuzere wetenschap. Misschien generaliseer ik hier een beetje, ik weet dat er ook mbo'ers en zelfs vbo'ers zijn die geinterreseerd zijn in wetenschap, maar die zijn dan wel in de minderheid.

En verder vind ik een proefperiode met strengere moderatie wel een goed idee (maar dan ook super strenge moderatie >:)). Misschien is het nuttig om een soort meta-discussies te houden. Dus dat in de discussie zelf post worden gemaakt over het niveau van die discussie (niet alleen "slotjuh!" roepen, maar met motivatie) en of de moderatie nog strenger moet of dat het wel iets minder streng mag, etc.

edit:

Misschien dat het mogelijk is om tijdens de strenge moderatie periode posts die niets toevoegen aan de discussie te verwijderen. Dat is wel veel meer werk voor de modjes, maar dan krijg je wel discussies met alleen maar nuttige posts en blijven lamers misschien ook weg omdat toch elke post verwijdert wordt.

Verwijderd

Ik heb levensbeschowingsposts al op andere boards verspreid door de jaren heen en sorry als ik niet meer boeiend ben, even geen inspiratie meer. Het is inderdaad zo dat de populaire posts al zijn gedaan en omdat men meestal niet achter het antwoord komt ontstaan er steeds meer 'laat-maar-zitten' onderwerpen. Misschien kunnen er wat kundige mensen bij komen die ook wat boeiende nieuwe discussies kunnen opensnijden...

Verwijderd

Topicstarter
hmmm, dat laatste topic van je vond ik wel redelijk, is op zich al wel regelmatig langsgeweest maar ok...
maar waar het nu ineens heen is??? het is niet gesloten of gemoved, en topics worden hier uit principe niet gedeleted geloof ik...

  • Morgoth
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 22-11-2025
Ik weet iig van niks met die topic :? Beetje vaag, maar ik ga slapen ik ben moe :)

Verwijderd

Ik wil als NEWBIE hier graag ff een klein dingetje kwijt.
CP heeft gelijk als het gaat over het niveau.. daar ben ik het mee eens, maar, en dan gaat het me even over nieuwe topics.
Ik voel me NU niet geroepen 'interessante' topics te openen en dan reacties van de DIEhards te krijgen dat het al besproken is..
Kan ook wel begrijpen dat iedereen dan dat onderwerp al helemaal uitgediept heeft, maar om dan ALLES na te spitten wat OOIT al eens gepost is in W&L... lijt me een beetje overdone! Als het gaat over Tech ala.. maar dit, ik baal er een beetje van dat newbies er dan direct op gewezen worden, dat er al een thread zoals die bestaat.. voor de rest, ben ik hier echt niet om te lullen.. zijn genoeg andere fora voor...

Verwijderd

Op maandag 09 juli 2001 00:21 schreef hybridz het volgende:
[..lap tekst..]
voor een groot deel mee eens, maar ik denk dat je niet zozeer moet modden op het niveau van de vraag maar het niveau van de topic opzich (zoals je zelf ook al deels aangaf).

  • Sir_Killalot
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 02:45
Op maandag 09 juli 2001 00:50 schreef Charys het volgende:
Ik wil als NEWBIE hier graag ff een klein dingetje kwijt.
CP heeft gelijk als het gaat over het niveau.. daar ben ik het mee eens, maar, en dan gaat het me even over nieuwe topics.
Ik voel me NU niet geroepen 'interessante' topics te openen en dan reacties van de DIEhards te krijgen dat het al besproken is..
Kan ook wel begrijpen dat iedereen dan dat onderwerp al helemaal uitgediept heeft, maar om dan ALLES na te spitten wat OOIT al eens gepost is in W&L... lijt me een beetje overdone! Als het gaat over Tech ala.. maar dit, ik baal er een beetje van dat newbies er dan direct op gewezen worden, dat er al een thread zoals die bestaat.. voor de rest, ben ik hier echt niet om te lullen.. zijn genoeg andere fora voor...
Je bent wel mijn newbie :*

Verwijderd

Op maandag 09 juli 2001 00:50 schreef Charys het volgende:
Ik voel me NU niet geroepen 'interessante' topics te openen en dan reacties van de DIEhards te krijgen dat het al besproken is..
Kan ook wel begrijpen dat iedereen dan dat onderwerp al helemaal uitgediept heeft, maar om dan ALLES na te spitten wat OOIT al eens gepost is in W&L... lijt me een beetje overdone! Als het gaat over Tech ala.. maar dit, ik baal er een beetje van dat newbies er dan direct op gewezen worden, dat er al een thread zoals die bestaat..
Maar zoveel moeite kost het toch niet om even te kijken of er al soortgelijk topic is geweest? Daar hebben we de search voor.

Het valt in W&L trouwens wel heel erg mee. Ik kan me niet herinneren dat een topic dat pas voorbij is gekomen helemaal vol kwam te staan met "UTFS". Topics over UFO's, geloof en theorien ala Von Danniken worden elke maand wel weer opnieuw geopend, en elke maand ontstaat er ook weer discussie. Nadeel is dan alleen dat de mensen die er ook iets van af weten niet meer zoveel reageren omdat ze vorige maand en de maand daarvoor diezelfde discussie ook al hebben gevoerd. Dan krijg je dus een discussie met een vreselijk laag niveau.

Newbies schijnen we nodig te hebben om topics te openen. Hoe langer je op dit forum bent, hoe moeilijker het is om een topic te openen. Dus newbies zijn volgens mij altijd welkom, alleen dat betekend niet dat je zomaar allerlei onzin mag gaan posten. Ook al weet je niks van wetenschap, dan moet toch mogelijk zijn om normaal te discussieren. Als je bereid bent om te leren en zelf wat dingen op te zoeken kun je al meer bijdragen dan iemand die veel weet maar ook denkt dat hij altijd gelijk heeft.

Verwijderd

Als iedereen die bij w&l wil posten nu eerst eens een vragenlijst in moest vullen. Over de motivatie om te gaan posten bv. Dat zou toch weer een hoop mensen weren. Je kan ook een format maken voor de beginpost en als daar niet volledig aan voldaan wordt meteen schrappen.

Verwijderd

Als voorbeeld voor de strenge moderatie:
Op maandag 09 juli 2001 00:52 schreef Sir_Killalot het volgende:

[..]

Je bent wel mijn newbie :*
Deze post is totaal offtopic. Het is misschien een beetje flauw, maar het is ook irritant als dit soort onzin er tussen zit. Daarom stel ik voor dit soort posts te verwijderen. Een mailtje naar wlmods@tweakers.net met link naar het topic, de naam van de poster en tijdstip van de post is onderweg.

Ik hoop dat meer mensen dit doen als ze "foute" posts tegen komen.

Verwijderd

Maar dan moet het wel duidelijk off topic gedrag zijn. Kijk, iemand kan ook iets vrolijk brengen terwijl het toch een belangrijke betekis heeft voor de topic (terwijl niet iedereen er serieus op in haakt)
voorbeeld: "ja maar als je door de tijd kon reizen zouden de ventjes uit de toekomst allang op visite zijn gekomen" (mijn motto :))

maar dat newbie gezeur is inderdaad off topic :)

Verwijderd

Op maandag 09 juli 2001 01:21 schreef Teup het volgende:
Maar dan moet het wel duidelijk off topic gedrag zijn. Kijk, iemand kan ook iets vrolijk brengen terwijl het toch een belangrijke betekis heeft voor de topic (terwijl niet iedereen er serieus op in haakt)
voorbeeld: "ja maar als je door de tijd kon reizen zouden de ventjes uit de toekomst allang op visite zijn gekomen" (mijn motto :))

maar dat newbie gezeur is inderdaad off topic :)
Maar dat is ook gewoon een goed argument. Die mogen altijd natuurlijk :)

Ik vind dat iemand daarna niet meer mag beweren dat tijdreizen wel mogelijk is zonder eerst jouw argument te weerleggen. Want als je niet naar elkaars argumenten luistert heeft de hele discussie geen zin.
Je mag eventueel wel afspreken dat je dat argument even buiten beschouwing laat omdat je niet direct kan weerleggen, maar er een kans bestaat dat tijdreizigers daar een oplossing voor hebben gevonden. Maar de verdere discussie gaat dan uit van het feit dat dit dus gelukt is en de discussie heeft dan verder geen wetenschappelijke waarde (als discussies in W&L dat al hebben ;)).

Verwijderd

Ja dat is het beste. Als iedereen gewoon eerst het argument weerlegt voordat er allerlei nieuwe komen. Zo voorkom je:

- mensen die smijten met 'argumenten' omdat ze 'gelijk hebben'

- laat-maar-zitten discussies, omdat er anders teveel genoemt wordt maar niets wordt behandeld dus er valt niets te leren en er komen alleen maar meer vragen (gebeurt ook nog wel es)

kan dat btw in de policy ofzo?

Verwijderd

Op maandag 09 juli 2001 01:33 schreef Teup het volgende:
kan dat btw in de policy ofzo?
Staat er al in:
Gebruik argumenten Op W&L wordt het sterk gewaardeerd als je je meningen onderbouwt met argumenten. Het is dus niet de bedoeling dat je roept: "God bestaat niet!" of "Evolutie is onzin" en verder niets; onderbouw je mening met argumenten waarvan jij denkt dat ze overtuigend zijn.
Reageer serieus Als je het niet eens bent met mensen, reageer dan op serieuze wijze. Opnieuw is het de bedoeling dat je beargumenteert waarom je het niet eens bent, en dat je in gaat op de argumenten van de ander. Probeer te voorkomen dat je langs elkaar heen praat, en alleen allebei je eigen verhaaltje ophangt zonder naar de ander te luisteren.

  • Morgoth
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 22-11-2025
Op maandag 09 juli 2001 01:11 schreef Absolyte het volgende:
Als iedereen die bij w&l wil posten nu eerst eens een vragenlijst in moest vullen. Over de motivatie om te gaan posten bv. Dat zou toch weer een hoop mensen weren. Je kan ook een format maken voor de beginpost en als daar niet volledig aan voldaan wordt meteen schrappen.
Watvoor vragen lijst en watvoor format :?

En verder is het nodige al gezegd, diadem & ik heb gisteravond wel ff schoonmaak gehouden in w&l, maar er zijn nog geen beslissingen genomen. Die komen er binnenkort.

Verwijderd

Topicstarter
Het zou ook wel mooi zijn als GoT een online spellingscontrole kreeg :)

  • Elvhenk
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 22:32

Elvhenk

Madam Mikmak

Heb er even over nagedacht en ik vind ook dat de manier van communiceren af en toe te wensen overlaat hier. Maar ik neig meer naar "serieuze discussie gewenst" of "inhoudelijke bijdrage gewenst". Niet iedereen hier is even snugger en niveau-verschillen hou je altijd. Maar als mensen hier komen met een integere instelling, zou er al veel gewonnen zijn naar mijn idee.

Verwijderd

Als mensen gewoon zeggen wat ze wel weten en geen dingen gokken, dan maakt het niet uit of iemands niveau lager is. Dan draagt ieder steentje bij. Misschien kunnen kundige moderators ook ingrijpen als er interessant klinkende onzin uitgekraamt wordt, waardoor de anderen gaan denken: ben ik nou gek?

Verwijderd

Mijn topic over denken in een taal is trouwes gemoved, naar een forum waar ik nog niet bij kan. Kan iemand mij daar toestemming voor verlenen? Of hoe lang moet ik nog wachten? Het zou jammer zijn als die topic uitsterft (vind ik).

  • Lordy79
  • Registratie: Januari 2000
  • Nu online

Lordy79

Vastberaden

Ik het niet alles gelezen, maar wil wel even mijn mening kwijt:

ik ben het helemaal met CP eens

Het niveau is dalende en ik merk zelfs dat ik zonder te zweten een paar dagen niet op W&L kan komen. Het komt ook door wat lollige smurf zei: de topics zijn wel uitgediept.

Over God enzo tja... daar hebben we al veel punten over gehad en de harde kern weet wel zo'n beetje hie iedereen erover denkt. Tijdreizen, lichtsnelheid, quantummechanica en andere boeiende theoretische natuurkundige dingen is ook genoeg te vinden via de search.

In feite is de wetenschap op zoek naar de Ein Sof


  • Lord Daemon
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 08-01 13:31

Lord Daemon

Die Seele die liebt

Ik heb even redelijk heftig zitten modden nu, ik hoop dat jullie het verschil merken. :)

Als toevallig een van je posts verwijderd is, dan kwam dat omdat je alleen maar "fout!!!" of zo had ingetypt.

Welch Schauspiel! Aber ach! ein Schauspiel nur!
Wo fass ich dich, unendliche Natur?


Verwijderd

Wat mij opvalt is dat iedereen ineens als een gek lappen text begint te citeren. Zelfs als het niets met de topic te maken heeft. Citeren is nu iets geworden om te verhullen dat iemand het onderwerp niet helemaal onder de knie heeft.

Verwijderd

Het klinkt grappig, maar de topic-opener moet eerst naar zichzelf kijken en dan pas andere users gaan prekineren. Deze topic heeft bv. niks van doen met "Wetenschap en Levensbeschouwing", deze topic zou eerder horen in Lieve adjes of iets anders, maar niet hier.

Dus mods, gaarne topic verhuizen naar juiste subforum of sluiten.

  • Ortep
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

Ortep

Soylent Green is People!

Tsja, hier een 'me too' antwoord. Ik vind dat er best streng mag worden gemod hier. Ik heb een tijdje geleden al eens in LA mijn angst uitgesproken dat W&L een speeltuin zou worden voor hangjongeren die nog niet op de rest van GOT mochten. Ik zie dat ook wel gebeuren op dit moment.

Mischien is het mogelijk om het 'read only' te maken? Dan kunnen de nieuwe leden wel zien wat er gebeurd maar niet direkt er in duiken.

En ja, de ouwe rotten hebben vaak al gezegd wat ze willen zeggen en het aantal onderwerpen is natuurlijk beperkt. Ik post zelf ook minder op dit moment. Maar zo nu en dan zie ik toch weer een subject voorbij komen waar ik me actief mee bemoei. Dus leven zit er wel in.

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, Einstein
Alleen de doden kennen het einde van de oorlog, Plato


  • Diadem
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 31-05-2023

Diadem

fossiel

teup: Ik meen het serieus als ik zeg dat ik het erg vervelend voor je vind dat je niet meer bij je topic kunt.

Het was op zich een goed topic namelijk.

Alleen ik kan geen uitzonderingen gaan maken. We hebben meer dan 100 nieuwe gebruikers per dag, we kunnen die niet individueel gaan beoordelen. De regels die er zijn gemaakt zijn er niet voor niets. GoT is een computerforum, en je mag pas in SG als je bewezen hebt dat je op GoT, dus op een computerforum, thuishoort.


Even iets anders. Ik hoorde een aantal mensen beweren dat dit topic op zich ook offtopic is. Daar ben ik het niet mee eens. Topics over een forum zijn per definitie on-topic. De policy is toch ook niet off-topic?

Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life - Terry Pratchett


Verwijderd

tja ik ben hier ook nog niet zo lang, maar ik vind het best interessant wat zich hier allemaal afspeelt. Zo ook dit forum.

Tuurlijk is het zo dat je op een gegeven moment de meest interessante en voor de hand liggende (wat het meest in iemands alledaagse gedachten ligt)onderwerpen behandelt heb, dit is voor jullie ouwe koek, maar voor de newbie's een kans om zichzelf een beetje te educaten met af en toe hulp van een 'senior'. Deze herhaling zal je om de zoveel tijd zeker terug zien (de harde kern dan)

Maar goed dat begrijpen jullie wel. Verder klinkt het wel heel lullig dat op het moment dat iemand (in dit geval een newbie) een topic opent, ik meen dat het teus was, en dat deze dan gemoved is naar een forum waar hij niet bij kan. Dan ontneem je hem de kans om zijn eigen opening/argumenten/mening (kweet niet wat het was) te verdedigen, terwijl hij er juist misschien wel wat nuttigs over had kunnen zeggen (anders had ie hem niet geopend).

Misschien bemoei ik me er te veel mee.
Strenger modden vink ook best, maar af en toe wil ik als newbie ook wel eens een reply plegen.
(voorbeeld:)van de 100 zijn er misschien 90 die lopen te kloten, en 10 die serieus mee willen converseren (daar ben ik er een van).

gegroet, ik moet verder werken

Verwijderd

Op dinsdag 10 juli 2001 15:07 schreef Diadem het volgende:
teup: Ik meen het serieus als ik zeg dat ik het erg vervelend voor je vind dat je niet meer bij je topic kunt.

Het was op zich een goed topic namelijk.
ok ok ik snap het wel... op zich goed dat ie verplaatst is maar dat ik er niet bij kan is wel irri... als je nog eens een grensgeval hebt van iemand die er anders niet meer bij kan moet je hem maar laten staat als et kan? Of ergens heen verplaatsen waar hij wel bij kan. Als iemand het nou niet met me eens is kan ik niet meer verdedigen ;(
Maar het is moeilijk nog nieuwe dingen te bedenken anders dan 'zijn er goden en waar komen ze vandaan' of 'is tijd een dimensie'
Ik dacht aan een topic over 'zijn er nog meer zintuigen mogelijk dat die die wij bezitten' maar dat is allemaal een beetje onzinnig. Er zijn natuurlijk talloze wetenschappelijke topics te bedenken maar de lager opgeleiden onder ons (wauw :)) kunnen het niet volgen en het is ook niet erg boeiend of grappig om te weten... tis moeilijk...

Verwijderd

Eindelijk weer een topic waar het zin heeft om op te reageren :)

Vroeger zat hier een redelijk hechte groep (tussen meeting 1 en 2), maar die is helemaal uit elkaar gevallen door :

1) alles is al een keer voorbij geweest
2) de groep is weg, dus er komen andere onderwerpen, wat sommige (van die oude groep) dus niet goed kunnen verdragen
3) tis niet meer interresant
4)niveau van SG stijgt ook langzaam


Voor mij is de belangrijkste reden dat het gewoon een pot nat is geworden, er zit niets interessants/leuks meer tussen. Lees wel altijd snel eventjes de topics door en als ik reageer, dan heb ik het idee dat ik voor jan lul zit te type

Verwijderd

sorry dat ik erbij ben gekomen *D
somehow vond ik de Moby boards altijd wel interessant (www.moby-online.com). Misschien moet wetenschap bij SG gevoegd worden, en topics over opvattingen en religie op een ander forum. Die zijn dan wel interresant, en de huishoudelijke onderwerpen zoals 'denken in een taal' gewoon bij SG, die gewoon boeiend of leuk zijn om ff te lezen wat iedereen ervan denkt.
Overigens heb ik nog nooit echt meegemaakt dat er op de Moby boards gemoderate wordt maar dat is niet zo nodig omdat iedereen daar zo verrekte aardig is :). Maar ik geloof dat daar inmiddels ook een hoop onzin tussen zit maar er blijven interessante dingen tussen.

  • Lordy79
  • Registratie: Januari 2000
  • Nu online

Lordy79

Vastberaden

Ik ben het wel met Viptweak eens. Ik ben net voor meeting 2 aangetreden en vond het toen zeer interesting om hier te gaan posten. Toen zei de kei-harde kern al dat het niveau dalende is en nu zeg ik het als beetje-harde-kern ook...

Ik blijf erbij dat 't vooral komt doordat de onderwerpen even uitgemolken zijn.

In feite is de wetenschap op zoek naar de Ein Sof


Verwijderd

nahja als we alle topics al gehad hebben kunnen we net zo goed van W&L een Read only archief maken

want zoals het nu gaat is het ook niks..
alle nieuwe topics die de modz (met hun strengere moderatie ) niet aanstaan omdat ze blijkbaar niet of juist wel over de reeds al uitgemolken onderwerpen gaan, worden nu over heel GoT geloosd..

W&L valt hierdoor dood omdat er geen nieuwe inbreng meer is
behalve dan wat huiswerkhulp topics..

Verwijderd

Even sidesteppen :)

Ik denkt dat het niveau van de discussie ook veel te maken heeft met het respect dat de discussiepartners al dan niet voor elkaar hebben. Dit respect voor iemand die een andere mening is toegedaan dan jij is vaak ver te zoeken. Zo getuigt het bv. niet van respect om een integere en zorgvuldig opgestelde post af te doen met een oneliner als antwoord (liefst nog met eoa. boertig stopwoord) als je het niet met die poster eens bent.

Als je elkaar respecteert kun je iets van elkaar opsteken; maar respecteer je elkaar niet, dan is de uitkomst van elke discussie dat je discussiepartner "dom" is. Daar is alleen jouw gevoel van eigenwaarde mee gebaat, je "blaast gewoon je ego buiten proporties op".

Af en toe is dit respect nog mogelijk, een leuk voorbeeldje is het (voorlopige) besluit van Hoe is God ontstaan?. Ik heb een totaal andere levensvisie dan chromisX, maar toch kunnen we elkaars ideeen over spiritualiteit respecteren. We bewegen in deze discussie naar elkaar toe ipv. van elkaar af, en we steken alletwee iets van elkaar op.

  • Diadem
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 31-05-2023

Diadem

fossiel

Hey Flamez...

Ik weet dat je het waarschijnlijk verschrikkelijk zult vinden om te horen, maar je bent inmiddels toch wel een gerespecteerd lid van de W&L harde kern geworden..

Kom eens een keer langs op de chat, dan kunnen we eens over dit onderwerp praten.

Dat laatste geld trouwens voor iedereen ...


Deze thread bewijst trouwens voor mij dat er hier nog steeds zinvol gediscussieerd kan worden. Daar ben ik erg blij om.

Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life - Terry Pratchett


Verwijderd

Wat zou de oorzaak zijn van het ontbreken van respect? Zijn het enkele mensen die dat aanwakkeren zodat anderen ook t harnas in gejaagd worden? Het voordeel van een artiestverwand forum is trouwens dat de artiest mee kijkt, daardoor hoeft er niet gemod te worden.

  • Diadem
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 31-05-2023

Diadem

fossiel

Tsja.

GoT heeft op het moment dat ik dit schrijf 26494 gebruikers. Als 1 op de 100 mensen aso's zijn hebben we dus nog altijd 265 asociale mensen hiertussen zitten.

Dat is gewoon een probleem van een groot forum, je hebt altijd vervelende lui. En die trekken altijd het niveau naar beneden. Of tenminste, die zullen dit altijd proberen.

Als je daar laks tegenover staat dan lukt het ze en is het over en sluiten.

Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life - Terry Pratchett


Verwijderd

Op woensdag 11 juli 2001 22:47 schreef Teup het volgende:
Wat zou de oorzaak zijn van het ontbreken van respect? Zijn het enkele mensen die dat aanwakkeren zodat anderen ook t harnas in gejaagd worden? Het voordeel van een artiestverwand forum is trouwens dat de artiest mee kijkt, daardoor hoeft er niet gemod te worden.
Zoals gezegd zijn er diverse redenen, echt niet alleen respect hoor.

"vroeger" hoefde er niet zoveel gemoderete worden en kon ik makkelijk een hele avond op W&L blijven, dat is nu niet meer zo (helaas).

Verwijderd

ik denk zeker wel dat het het OOK met respect idd te maken heeft.
Op het moment dat er met zo'n oneliner gereageerd wordt (dit zie je heel vaak als eerste reactie op een nieuwe posting) dan is het vaak zo dat die persoon het alleen maar leuk vindt om zijn naam als eerste achter die opening te zien staan (en het feit dat ie niet eens over het onderwerp mee kan praten) omdat ie weet dat dat door iedereen gelezen wordt. Hij wil zijn populariteit als het ware verhogen door (voor hem) grappige danwel neerbuigende opmerkingen te maken.
hierbij niet rekening houdend met het gevolg dat dat voor de serieuze posting heeft

misschien is het wel een idee om op het moment dat iemand een nieuwe posting maakt van een interessant onderwerp deze persoon de mogelijkheid te geven om zelf wat postings (onzinnige opmerkingen, afkrakers) te deleten van zijn eigen discussie. Deze mogelijkheid wordt hem pas gegeven nadat een moderator zijn posting heeft goedgekeurd. Zo kan je een klein beetje van je werk delegeren en misschien blijven de ergenissen tijdens het lezen van een goeie discussie dan uit.
just an idea

Verwijderd

Een nadeel is overigens wel, dat als je iemand volledig respecteert de discussie minder vaart heeft en je eigenlijk bijna niets meer duidelijk kunt maken. Ik vind dat de mate waarin je iemand mag disrespecteren moet opwegen tegen het aantal argumenten dat je gebruikt (maar een groep uitschelden is sowieso nooit toegestaan, wel opmerkingen als "Christenen denken veel te simpel!" als deze met supergoede argumenten onderbouwd is).
Als iemand zich beledigd voelt maar er worden veel argumenten gebruikt die hij kan weerleggen, is er niets aan de hand. Als hij kan weerleggen, is hij niet meer beledigd. Als hij het niet kan, zal hij toegeven en is hij ook niet meer beledigd.

Mits hij er volwassen mee om gaat, anders is hij degene die verkeerd bezig is.

Misschien kan er ook een simpel puntensysteem komt zodat je iemands waarde kan aflezen. Mensen die alleen maar flamen en niets toevoegen zullen dan gekicked worden. En mensen die veel interessante discussies openen meer punten krijgen. Ofzo.

*'hij' kan ook 'zij' zijn *D

  • Stoffel
  • Registratie: Mei 2001
  • Laatst online: 19-01 13:05

Stoffel

Engineering the impossible

Ik wacht met jullie reactie ook de nadelen hiervan af, maar als iemand die een topic post nou eens het recht krijgt om zelf te modden binnen zijn eigen topic, i.i.g. het topic kan sluiten als het niet meer strookt met zijn originele bedoeling?

Probleem is natuurlijk wel dat een topic totaal offtopic toch een interessante discussie kan zijn...
Maar goed. :)

Verwijderd

Dan moet je je modrecht op je topic wel verdienen door interessante discussies te openen. En als het off topic wordt mag de tweakers mod hem alsnog sluiten anders wordt het een rommeltje.

  • -=Confuzer=-
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 08-08-2024

-=Confuzer=-

My judgement rulez

hhhmmm een toelatings-examen voor het W&L forum !!!!!

;)

The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one.The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality.-Quis custodiet ipsos custodes Diadem?Ik ook met zonnebril


Verwijderd

Op donderdag 12 juli 2001 17:28 schreef -=Confuzer=- het volgende:
hhhmmm een toelatings-examen voor het W&L forum !!!!!

;)
hehehe, ik denk dat sommige mensen niet toegelaten worden wegens het aanzetten tot schoenendiefstal :)

Verwijderd

Trouwens, je eigen smileys gebruiken moet ook wat vaker gebeuren, en goeie moeten worden opgenomen in de GoT smiley reeks Afbeeldingslocatie: http://content.communities.msn.nl/_Secure/0KwAAABEPJ0YbANlEqPfC5OIPw16pxRAlHuCJ88oWxf!PJPkRqMDNxBXPOCoZgElScyI1hahANCs/Smile_hond.gif

Verwijderd

Op donderdag 12 juli 2001 17:15 schreef Teup het volgende:
Dan moet je je modrecht op je topic wel verdienen door interessante discussies te openen.
Maar niet iedereen kan toch interessante discussies gaan openen? De meeste onderwerpen hebben jullie 'harde kern' al gehad, das voor jullie dus niet meer interessant. Dus het gaat er gewoon om of ze serieus met de discussie meedoen, en of ze zichzelf nuttig kunnen maken tijdens een discussie of goeie (weerleggende) argumenten op tafel gooien.

Ik vind het idee om de poster zelf op zijn eigen posting het recht te geven deze te beheren (met mate) toch niet slecht.

greetz

  • Lordy79
  • Registratie: Januari 2000
  • Nu online

Lordy79

Vastberaden

hmm.. oude topics...

misschien een idee om die wel open te laten. Als het vorige week ook al aan bod is geweest en het topic is amper weggezakt, dan gaat dat wel wat ver, maar als iets 3 maanden geleden aan bod is geweest en weer eens langskomt, dan heb ik er geen moeite mee.

De harde kern kan eventueel wat copy/paste werk doen vanuit een oude draad zodat de discussie sneller gevoerd kan worden. Daarna is het sowieso weer 'nieuw' zodat iedereen weer blij is. (als er dan tenminste nog ruimte is voor discussie want misschien is/zijn het antwoord/de antwoorden al gegeven in een vorige draad)

In feite is de wetenschap op zoek naar de Ein Sof


Verwijderd

Ik ben het helemaal met de openingsstelling eens. "Vroeger" vonden hier heel interessante discussies plaats van hoog niveau. Ik woonde hier bijna.

Tegenwoordig gaat alles over hetzelfde en kun je er een dagtaak van maken om al het quasiwetenschappelijke gespeculeer te gaan weerleggen.

Ik had ook gedacht dat er een FAQ zou komen waarin heel veel topics die hier veel aan de orde komen uitgediept zouden worden.

Een gedeelte waar de basisprincipes van de relativiteitstheorie uitgleged worden, evolutietheorie, hoofdargumenten tegen en voor (bestaan die dan >:) FLAME!) het bestaan van een god.

Op die manier voorkom je dat er steeds topics geopend worden die nergens over gaan en dat iedereen weer moet zeggen "nee! Je kan niet sneller dan het licht...".

Verwijderd

Apoc2, je hebt natuurlijk gelijk. Die FAQ moet er zo snel mogelijk komen! Eigenlijk raar dat dit niet eerder genoemd werd, want toen ik hier nog newbie was werd er ook al gesproken over een FAQ...

Maar ik heb ook het gevoel dat misschien niet zo veel uit zal maken. Ik vraag me af hoeveel van de huidige bezoekers de policy heeft en gelezen en zich er ook aan houdt. Volgens mij zijn dat er niet veel en een FAQ zal wel een langere lap tekst worden dan de policy dus ik vrees dat die ook niet gelezen zal worden. Bovendien zijn er al heel veel FAQ's op internet te vinden en iedereen die ook maar een beetje geinteresseerd is in wetenschap kan daar al voldoende over lezen. Binnen een uurtje lezen kan je al het niveau halen waarop je geen topics meer over tijdreizen opent of het ruimteschild van bush verwart met de sciencefiction van highlander. Maar als dat al te veel moeite is...

Verwijderd

Op vrijdag 13 juli 2001 23:25 schreef baantje het volgende:

[..]

Maar niet iedereen kan toch interessante discussies gaan openen? De meeste onderwerpen hebben jullie 'harde kern' al gehad, das voor jullie dus niet meer interessant. Dus het gaat er gewoon om of ze serieus met de discussie meedoen, en of ze zichzelf nuttig kunnen maken tijdens een discussie of goeie (weerleggende) argumenten op tafel gooien.

Ik vind het idee om de poster zelf op zijn eigen posting het recht te geven deze te beheren (met mate) toch niet slecht.

greetz
Nog meer mensen met een mening hier over?
Als er genoeg animo voor is kan het eens serieus besproken worden... :)

Verwijderd

Misschien is het een idee om W&L als het ware te splitsen in een "normaal" forum en een (hidden) topforum, waar heel streng gemoddereerd wordt en absoluut geen crab toegestaan wordt. Je moet dan alleen wel oppassen dat het geen eliteclubje wordt van "jij bent cool, dus jij mag erbij en jij komt er niet in"
Misschien dat het wel als een soort beloning kan voor mensen die in het gewone W&L voldoende goede posts plaatsen, waarbij onzinnige opmerkingen strafpunten opleveren.
Op die manier werkt het misschien ook wel als aanmoediging voor fatsoenlijk posten in het normale W&L

Verwijderd

Over het eigen onderwerp beheren:
Is dat niet technisch wat lastig te regelen (ben geen expert, maar als dat erg ingewikkeld is om het zo te bouwen lijkt het me ook geen goed plan. maar das dan meer wat voor de weetikveelwies om dat te regelen.)

Verwijderd

Op zondag 15 juli 2001 20:07 schreef el_marcianito het volgende:
Over het eigen onderwerp beheren:
Is dat niet technisch wat lastig te regelen (ben geen expert, maar als dat erg ingewikkeld is om het zo te bouwen lijkt het me ook geen goed plan. maar das dan meer wat voor de weetikveelwies om dat te regelen.)
Technisch is dit wel te doen, en ook eerder voorgesteld, in de praktijk gaat dit door misbruik hoogstwaarschijnlijk niet werken.

  • Diadem
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 31-05-2023

Diadem

fossiel

el_marcianito:

Dat soort dingen werken misschien op een forum waar W&L de hoofdzaak is. Maar dit is niet zo'n forum, dit is GoT.

GoT is een computerforum, waar er behalve computergerelateerde zaken ook over andere dingen mag worden gediscussieerd. Maar het is in principe een extratje, en in het geval van W&L een klein extratje. Je kunt niet verwachten dat ze speciaal voor ons hun complete forum gaan aanpassen en allerlei ingewikkelde extra functionaliteit gaan inbouwen.

McVirus is overigens terug van zijn vakantie, dus we kunnen nu serieus beginnen met overleggen over wat we gaan doen. We hebben al een aantal goede ideeën, het zal niet lang meer duren voordat we ze gaan implementeren.

Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life - Terry Pratchett


  • Diadem
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 31-05-2023

Diadem

fossiel

Op zondag 08 juli 2001 22:12 schreef LoWLaNDeR het volgende:
Maar je moet wel in acht houden dat het een forum is voor adolescenten. Ik ben zelf 16 jaar, en ik merk gewoon dat sommige topics, qua wetenschappelijke theoriën te hoog gegrepen zijn voor me, puur omdat ik de stof/theorie nog nooit behandeld/gezien heb.

GoT en T.net is een adolescentenkamp, en dat zal het voorlopig ook wel even blijven. Zaak is het dan ook om de eerste de beste 14-jarige die hier een topic opent over eerstejaars middelbare natuurkunde, en zijn eigen, totaal zelfbedachte theorie daar op los laat, niet bruut af te zeiken, of op een chagereinige manier een thread dicht te pleuren.

Je kan zo'n iemand stimuleren om bepaalde zaken te gaan lezen, alhoewel ik het zelf ook als een remming heb gezien dat bijna alle interessante wetenschappelijke leerstof in het engels te krijgen is (behalve Subject.nl dan)). Een vaste verwijslijst met url's en ander interessant leesvoer in het Nederlands zou niet overbodig zijn, en het modden een stuk eenvoudiger maken. (En daar bedoel ik niet mee dat mensen met een sarcastische/chagereinige zin naar www.google.com verwezen worden Morgoth, want telkens als je dat doet erger ik me dood :( ). Je bent mod, dus hoor je een voorbeeld te stellen, dus een paar mooie :) :P :D zouden niet misstaan :)

Zaak is het om respect te hebben voor wetenschappelijke en levensbeschouwelijke interesse, van welke leeftijdscatagorie dan ook. Daar kunnen wij de komende jaren (want ik hoop dat dit forum nog lang voorbestaat) nog veel plezier van hebben.

Daarintegen vind ik dat mensen die dingen plaatsen die voor SG of HK zijn bedoelt qua niveau, maar doelbewust hier plaatsen omdat ze SG en HK niet kunnen zien, meteen een ban aan hun broek moeten krijgen. Men weet over het algemeen donders goed dat je wat inhoudelijks moet posten hierzo, en als ze te lam zijn om ZELFS maar de beschrijving van het forum door te lezen (of naar de naam te kijken) dan mogen ze meteen weg van mij, dat irriteert me mateloos.

Dan rest mij nog te zeggen dat ik toch verschrikkelijk veel geleerd heb over bepaalde wetenschappen en andere levenbeschouwelijke visies, en dat ik vind dat dit forum goed is, maar het met de punten die ik voor verbetering vatbaar verbeterd een top forum wordt :) :D
Op verzoek een reactie op deze post :)

Ik ben het eigenlijk wel gewoon met je eens, op zo'n beetje alle punten. Meer kan ik er eigenlijk niet van zeggen, je hebt gewoon gelijk.

Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life - Terry Pratchett


Verwijderd

Op zondag 15 juli 2001 21:34 schreef Diadem het volgende:

[..]

Op verzoek een reactie op deze post :)

Ik ben het eigenlijk wel gewoon met je eens, op zo'n beetje alle punten. Meer kan ik er eigenlijk niet van zeggen, je hebt gewoon gelijk.
Maar waarom worden zulke topics dan keihard op slot gepleurd (meestal ook nog met een chagereinige sluitmsg)?

Verwijderd

Eigenlijk vind ik dat de leeftijd in het profiel moet komen. Ok, er zijn natuurlijk altijd mensen die dat masken, maar als ze een beetje slim zijn vullen ze het naar waarheid in zodat wij er rekening mee kunnen houden als iemand bijv. 14 jaar is zoals LoWLaNDeR als zei (mocht iemand met mijn niveau rekening willen houden ik ben 17 :)). En aangezien bijna niemand in het profiel kijkt (ik althans nooit) is het een idee om het belangrijkste deel daarvan bij iedere post automatisch bij te laten voegen misschien. Zoals opleiding.
Verder denk ik dat dat sommige posts met belangrijke informatie over een topic het beste op waarheid gecontroleerd kunnen worden omdat, als niemand de fouten opmerkt, het de boel totaal in de war kan sturen.

  • Diadem
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 31-05-2023

Diadem

fossiel

Op zondag 15 juli 2001 21:38 schreef LoWLaNDeR het volgende:
Maar waarom worden zulke topics dan keihard op slot gepleurd (meestal ook nog met een chagereinige sluitmsg)?
Doen wij dat dan? Dat soort topics worden inderdaad op slot gegooid, zoals het hoort. Maar meestal proberen we dat wel enigszins vriendelijk te doen, tenzij het echt onzinnig is, of de gebruiker best met 1 search commando het antwoord het kunnen vinden.

Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life - Terry Pratchett


Verwijderd

Jo, opzich ben ik het eens met jouw stellingen c.q meningen...Alleen wat ik vind is dat je word bekrompen op je mogelijkheid tot meningsuiting...Op dit moment word er al vanalles geedit/deleted als je ook maar iets post wat de mods niet aanstaan...En nu wil jij het nog meer beperken. Ik denk dat er veel users veel moeite mee gaan hebben dat hun posts of replies verwijdert worden, ik ben er eigenlijk zef ook wel eentje van.

Verwijderd

En aangezien bijna niemand in het profiel kijkt (ik althans nooit) is het een idee om het belangrijkste deel daarvan bij iedere post automatisch bij te laten voegen misschien. Zoals opleiding.
Dit zou ik niet willen. Bij discussies over quantummechanica ed is het misschien nuttig, maar als je het over meer levensbeschouwelijke dingen hebt kan het best dat iemand dat niet wil. Het kan zelfs slecht zijn, dat je de waarde van een reactie gaat beoordelen aan de hand van oa leeftijd en opleiding. Er staat wat er staat.

Misschien dat mensen zelf in hun openingspost een niveau indicatie kunnen geven als ze dat willen.

Verwijderd

Op maandag 16 juli 2001 00:02 schreef Diadem het volgende:

[..]

Doen wij dat dan? Dat soort topics worden inderdaad op slot gegooid, zoals het hoort. Maar meestal proberen we dat wel enigszins vriendelijk te doen, tenzij het echt onzinnig is, of de gebruiker best met 1 search commando het antwoord het kunnen vinden.
Misschien bedoelen jullie het niet zo, maar het komt meestal wel zo over als ik die slotmsgtjes zo lees... dat is het gevaar van geschreven woord, je kan als lezer niet zien of iemand het met een glimlach heeft ingetypt. Misschien zijn smileys een idee? ;)
Op maandag 16 juli 2001 21:40 schreef el_marcianito het volgende:

[..]

Dit zou ik niet willen. Bij discussies over quantummechanica ed is het misschien nuttig, maar als je het over meer levensbeschouwelijke dingen hebt kan het best dat iemand dat niet wil. Het kan zelfs slecht zijn, dat je de waarde van een reactie gaat beoordelen aan de hand van oa leeftijd en opleiding. Er staat wat er staat.
Ja daar heb je gelijk in. Daar dacht ik ook al even aan. Misschien moet het profile knopje gewoon iets groter?

Verwijderd

Ik denk niet dat dat zal helpen. De meeste mensen zijn daar gewoon te lui voor. Ik vrees dat je, als je gepaste reacties wil, je gewoon zelf zoiets aan moet geven. En de mensen die echt willen weten tegen wie ze het hebben zullen het knopje wel weten te vinden. Al staat er in sommige profiles bijzonder weinig.

Misschien zou er iets in deze richting in de policy geplaatst kunnen worden.

Verwijderd

Ik irriteer me overigens ook aan mensen die niet de totale discussie lezen. Nou irriteren is een groot woord, maar ik moet iedere keer dezelfde argumenten gebruiken en niemand gaat daar dan echt op in. Als er een topic is met al meer dan 50 replys waar ik nog niet eerder bij zat, waag ik me er gewoon niet meer aan, tenzij het me dermate interesseert dat ik toch de hele topic ga lezen. Maar gewoon naar beneden scrollen en ff je zegje doen schept alleen maar afleiding...

Verwijderd

Ik erger me de laatste tijd mateloos aan topics over tijdreizen, UFO's, buitengewone krachten en meer van die onzin. Dit zijn topics die helemaal nergens over gaan. Er kan ook geen serieus antwoord op worden gegeven, omdat het zaken zijn die niet bestaan enzo.

Misschien beter om een special startrek-topic te starten waar deze mensen hun onzin in kwijt kunnen

  • Elvhenk
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 22:32

Elvhenk

Madam Mikmak

Op donderdag 19 juli 2001 19:49 schreef Destruction_Dimbo het volgende:
Ik erger me de laatste tijd mateloos aan topics over tijdreizen, UFO's, buitengewone krachten en meer van die onzin. Dit zijn topics die helemaal nergens over gaan. Er kan ook geen serieus antwoord op worden gegeven, omdat het zaken zijn die niet bestaan enzo.

Misschien beter om een special startrek-topic te starten waar deze mensen hun onzin in kwijt kunnen
Wat sneu dat je je zo ergert. :? Maar het staat je volkomen vrij om een onderwerp te starten dat je wel interesseert. Tot die tijd posten wij gewoon wat ons interesseert, okay?

Verwijderd

destruction Dimbo

als je eens had gekeken in de Ufo topics had je gezien dat er wel degelijk keiharde feiten op tafel komen..
en dat elk argument tegen ufo's ondertussen wel weerlegd is..

maarja :Z lekker verder

Verwijderd

Een hoger niveo is toch niet veel anders dan het logische gevolg van diadem, die van zijn moderator schap word ontslagen-;

(heeft men mij begrepen?...)

  • Morgoth
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 22-11-2025
Nee, verklaar je nader want zo zie ik dat als een flame.

  • Diadem
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 31-05-2023

Diadem

fossiel

Gebruikersnaam: v0litaire
Voornaam:
Achternaam:
E-mail adres:
Aantal posts: 2
Gem. aantal posts/dag: 1
Geregistreerd op: 20 juli 2001
anyway, ik ben geneigd met Morgoth mee te gaan in zijn opvatting dat dit een flame was. En flamen naar modjes is niet lief. Flamen is überhaupt niet lief.

Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life - Terry Pratchett


  • Lordy79
  • Registratie: Januari 2000
  • Nu online

Lordy79

Vastberaden

flamen naar diadem is dom >:)

In feite is de wetenschap op zoek naar de Ein Sof


Verwijderd

eventuele bedreigingen kunnen naar eli.jansen@wanadoo.nl
zie vooral mijn topic psychopatie, op een of andere manier bestond v0litaire niet meer en was genoodzaakt om een nieuwe gebruikersnaam aan te vragen.
naar mijn mening vind michiel bouwhuis het nodig discussies te verkloten met zijn eigen misantropische inzicht. Vind het nogig om hier de sofist uit te hangen, naar mijn inzicht zou dit forum een utopie moeten zijn-: en dat is het niet.
Misantroop is natuurlijk een drogreden van mijn kant; want wees eerlijk, anders zaten wij toch niet achter een scherm?

  • Diadem
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 31-05-2023

Diadem

fossiel

Op zaterdag 21 juli 2001 16:48 schreef v0litaire het volgende:
eventuele bedreigingen kunnen naar eli.jansen@wanadoo.nl
zie vooral mijn topic psychopatie, op een of andere manier bestond v0litaire niet meer en was genoodzaakt om een nieuwe gebruikersnaam aan te vragen.
naar mijn mening vind michiel bouwhuis het nodig discussies te verkloten met zijn eigen misantropische inzicht. Vind het nogig om hier de sofist uit te hangen, naar mijn inzicht zou dit forum een utopie moeten zijn-: en dat is het niet.
Misantroop is natuurlijk een drogreden van mijn kant; want wees eerlijk, anders zaten wij toch niet achter een scherm?
Bedreigingen? pfff...

Als moderator ben ik aanklager, rechter èn beul. Ik heb geen reden om te dreigen, ik kan gewoon doen.

Ach, laat ook maar. Ik heb geen zin om waarschuwingen te gaan geven. Ik wil alleen nog wel even mededelen dat je zowel mijn voor als mijn achternaam met een hoofdletter schrijft. Dank u wel.

Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life - Terry Pratchett


Verwijderd

Ah, er is geen geestelijke ruimte voor discussie? Waar is trouwens mijn onder werp psychopatie gebleven, Michiel?

  • Diadem
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 31-05-2023

Diadem

fossiel

De naam is Diadem...

Geestelijke ruimte voor een discussie? Tsja, ik weet niet, ik geloof dat er genoeg hardeschijfruimte is op de GoT-servers, maar geestelijke ruimte? Ik zou het niet weten.

PS: je onderwerp over psychopatie is niets meer gebeurd afaik. Gewoon naar beneden gevallen I guess, of verdwenen in BC3

Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life - Terry Pratchett


Verwijderd

Wat IS DAT VOOR GOZER HEE!!
tsss...
Kan dit anders ff via jullie mail ik hoef dat v0litaire geflame niet te lezen, het ging hier over wat er aan het forum moet veranderen.

Verwijderd

Is het een idee een topic te sluiten voor mensen die na 30 posts ofzo nog niet hebben deelgenomen aan de discussie? Dat voorkomt 'voorbijgangers' die zeggen wat al gezegd is, gevolgd door mensen die daar weer op in gaan waardoor het in herhaling valt.
Waarschijnlijk is dat een slecht idee, maar misschien iets in die richting. Of als instelbare optie voor de topic opener. Naja zoiets.

Verwijderd

Op zaterdag 21 juli 2001 18:36 schreef Teup het volgende:
Is het een idee een topic te sluiten voor mensen die na 30 posts ofzo nog niet hebben deelgenomen aan de discussie? Dat voorkomt 'voorbijgangers' die zeggen wat al gezegd is, gevolgd door mensen die daar weer op in gaan waardoor het in herhaling valt.
Waarschijnlijk is dat een slecht idee, maar misschien iets in die richting. Of als instelbare optie voor de topic opener. Naja zoiets.
Lekker zielig ben jij, alsof iedereen te lui is om te lezen???

Als je iets interessant vindt, dan lees je toch wel de hele topic. Maar een topic op slot pleuren slaat nergens op.

Verwijderd

30 posts is ook helemaal niet veel, zeker als de discussie pas wat later op gang komt. En het zou lullig zijn mensen uit te sluiten als ze niet bij die eerste paar posts gezeten hebben.
Hoe zou dat bijvoorbeeld moeten met een meetingtopic? Ok, geen topniveau, maar daar heb je ook mensen die pas na een hele tijd erbij komen, en waarschijnlijk zelfs meer dan 30 deelnemers.

Misschien moet je discussies kunnen sluiten voor vervelende personen... (V)
Maar daar hebben we al mods voor |:( >:)
Pagina: 1 2 Laatste