Wat ik mis in deze discussie is het feit dat er twee verhalen door elkaar lopen, enerzijds de uitkomst van de commissie Samsom die de energiebelasting wil verschuiven van elektra naar gas en daarbij bedragen ex BTW noemt zonder de heffingskorting te benoemen. De gasprijs gaat naar 1,00 euro per m3
Anderzijds is daar het verhaal van Wiebes die de saldering gaat vervangen door een subsidieregeling waarbij bestaande installaties hun terugverdientijd van 7 jaar houden.
Op basis van onderstaande businesscase heb ik mijn panelen aangeschaft:
Ik investeer na BTW teruggave 4.550,- euro in een PV installatie. Deze installatie levert 3.100 kWh per jaar en saldeer ik tegen 21 cent, dat bespaart 650,- euro per jaar. Dan heb ik in 7 jaar mijn investering terugverdient.
Wiebes wil naar een subsidie op terug geleverde energie bij een gelijkblijvende terugverdientermijn van 7 jaar. Dit houdt in dat ik dan een subsidie moet krijgen van 21 cent per terug geleverde kWh.
Wel moet ik verplicht mijn Ferraris kWh meter vervangen door een slimme op afstand uitleesbare (afschakelbare?) kWh meter
Zodra je je aanmeld bij energieleveren,nl krijg je gelijk een mail van je netwerkbeheerder:
Geachte heer of mevrouw,
Uw aanmelding via Energieleveren.nl voor het adres (adresgegevens) hebben wij verwerkt in onze administratie. Graag geef ik u onderstaande informatie en heb ik een verzoek aan u.
Geschiktheid meter
Uw huidige meter is een draaischijfmeter zonder terugloopblokkering. Dit type meter is niet ontworpen en getoetst voor een juiste werking bij teruglevering aan het net. Dit houdt in dat er een afwijking in de verwerking van (terug)levering kan ontstaan. Om deze reden bieden wij u kosteloos een vervanging van uw huidige meter voor een slimme digitale meter aan.
Slimme digitale meter
De slimme digitale meter registreert op aparte telwerken hoeveel energie u verbruikt of teruglevert. Op verzoek van uw energieleverancier lezen wij de meter uit. Standaard gebeurt dit 6 keer per jaar. Wanneer u kiest voor de slimme digitale meter vervangen wij, indien technisch mogelijk, ook de gasmeter.
Regelmatig komen er apparaten op de markt die u op uw slimme digitale meter kunt aansluiten. Een overzicht hiervan vindt u op
www.energieverbruiksmanagers.nl. Meer informatie over slimme meters vindt u op
www.onsenergie.net.
U wilt uw meterstanden niet automatisch laten uitlezen?
Als u niet wilt dat uw meterstanden op afstand worden uitgelezen, zetten we deze functie uit. U blijft dan zelf de meterstanden doorgeven aan uw energieleverancier.
Als u geen slimme digitale meter geplaatst wilt hebben dan kunt u deze weigeren. In dat geval plaatst Enexis Netbeheer kosteloos een conventionele digitale meter. Dit type meter registreert op dezelfde wijze als de slimme digitale meter maar is niet op afstand uitleesbaar.
Graag attendeer ik u erop dat het aanbod van een kosteloze slimme digitale meter éénmalig is. Indien u in een later stadium toch een slimme digitale meter wenst, dan worden hiervoor mogelijk kosten in rekening gebracht.
Aanvraag kosteloze metervervanging
Om opdracht te geven voor de metervervanging vragen wij u deze e-mail te beantwoorden en onderstaande informatie te verstrekken:
• Telefoonnummer waarop de uitvoerende afdeling u overdag kan bereiken, voor het inplannen van de metervervanging.
Ik vertrouw erop dat u volledig geïnformeerd bent.
Met vriendelijke groet,
Duurzaam Enexis Netbeheer B.V.