Ankona schreef op woensdag 18 oktober 2017 @ 10:57:
Beugelsdijk toch weer wel geschorst. Misschien is het handig als de knvb eens wat regels en richtlijnen op papier zet. Het is nu teveel afhankelijk van het feit of er mensen wel of geen goede wip met hun vrouw gehad hebben wat er besloten wordt.
Inderdaad. Het lijkt heel erg alsof ze handelen op emotie. Maar dat is niet zo. Alleen weet de KNVB dat heel slecht te communiceren en haalt er soms een wedstrijdje af wat voor verwarring zorgt.
Er zijn gewoon duidelijke richtlijnen:
https://www.knvb.nl/downl...ichtlijnen-straftoemeting
Lozano werd bijvoorbeeld voor ernstig gemeen spel (raak) aangeklaagd. Zoals je ziet 2 wedstrijden schikkingsvoorstel zoals het schikkingsvoorstel was. PSV gaat in beroep en het wordt 3. Dat staat precies in dat document. Uiteindelijk is het originele schikkingsvoorstel van 2 gevolgd.
Maar nu komt de crux. Er zijn heel veel kleine regeltjes en interpretaties die de boel omgooien. Er is mij bijvoorbeeld niet duidelijk wat onvoorwaardelijk en voorwaardelijk is in het document.
Beugelsdijk zou eigenlijk 5 wedstrijden moeten krijgen. Maar kreeg er 4. En het werd bij de tuchtcommissie 5 terwijl het er dan 6 moesten zijn. Echter wordt ie vrijgesproken omdat er minimaal twee bewijsstukken moeten zijn. Dan vraag je je af waarom de eerste aanklacht überhaupt kwam als je weet dat je alleen TV beelden hebt:
Echter, oordeelde de tuchtcommissie dat alleen tv-beelden onvoldoende bewijs zijn voor een veroordeling. Volgens het reglement heeft een tuchtcommissie namelijk minimaal twee bewijsmiddelen nodig om een straf uit te spreken en dat kan in deze zaak niet worden geleverd volgens de commissie.
Echter wordt hij nu wel gestraft voor 4 wedstrijden (wat raar is want volgens het document moet het minimaal 5 zijn

) omdat de verdediger nu toch een belastende verklaring afgelegd zou hebben (het tweede bewijsstuk wat nodig is voor de schorsing). ADO verklaart zelf dat de verklaring onveranderd was met de originele: "Ik werd slechts gehinderd". Heel apart.
Maar als PSV supporter vraag ik mij meteen dan weer af waarom Lozano geschorst is (alleen TV beelden i.m.o.). Want de scheids stond heel ver weg. De zogenaamde beoordeling van de situatie door de grensrechter was er helemaal niet want die hield zijn vlag gewoon omlaag. En er waren geen belastende verklaringen door spelers. Dat stinkt toch?
Ze moeten gewoon het document verder versimpelen. Schaf voorwaardelijk af en geef gewoon één duidelijke straf. Dus geen verschillen met schikking en de tuchtcommissie.
Waarom maakt de KNVB het zo vaag en niet transparant.
(wat is nou bijvoorbeeld de verklaring van de NAC speler geweest?)
Edit:
Bij Lozano was het bijvoorbeeld ook dat er gezegd werd: Het doet er niet toe dat Dumfries en Schaars een niet belastende verklaring afleggen.
Wat de tuchtcomissie misschien bedoelt is dat het er niet toe doet want we hebben al het minimaal aantal van twee bewijsstukken. Maar dat hebben ze niet gezegd. Waardoor ik weer als leek kan denken: "Waarom maakt het Beugelsdijk wel uit wat het 'slachtoffer' zegt en bij Lozano niet. Er wordt met twee maten gemeten."
Ten minste ik neem dat de tuchtcommissie daarom aangaf dat de niet belastende verklaringen niet uit maakten. Want anders slaat het natuurlijk nergens op

.
[
Voor 9% gewijzigd door
Fleximex op 18-10-2017 11:47
]