Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Gé Brander
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 23-06 13:01
Mede-auteurs:
  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

  • Willie Wortel
  • Registratie: Maart 2012
  • Niet online

Willie Wortel

Topic wordt opgebouwd op dit moment. Als het klaar is zal deze tekst verwijderd worden.

Link naar de nieuwe website voor het downloaden van de software: http://ultimate-datalogging.nl/

In dit topic wordt de DaL software voor de Raspberry Pi besproken welke door @Willie Wortel is geschreven en geport naar de Raspberry Pi. Deze versie is gebouwd voor Windows IoT10 en zal andere mogelijkheden bevatten dan de vorige NetDuino versie. Zaken die over de NetDuino versie gaan graag bespreken in het betreffende topic en voor de Windows IoT op Raspberry Pi graag hier bespreken.

Wat kun je er mee?
P1 poort van je smart meter loggen, S0 pulsen van kWh-Meter(s) loggen, watermeter(s) loggen, meerdere DS18b20 temperatuursensoren loggen, alles naar PVOutput loggen, dagelijks naar Mindergas loggen, actuele standen bekijken op een of meerdere LCD schermpjes. Een eigen dashboard bouwen.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/MZpzzUPZAvQaGOxa8gWpCb4D/medium.png


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/KbKTbBlHVNbsqYI995AqVrRo/medium.png

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/eOnLCrJZGRspix6PcPeK3UBY/medium.jpg



Een beknopte handleiding:

Installeer Visual studio 2017 community op je computer.(Wat je nodig hebt is Visual Studio 2017, aangevinkt: Universal Windows Platform development (c# en VB).
https://www.visualstudio.com/downloads/
Installeer de SDK op je computer.
https://developer.microso.../downloads/windows-10-sdk

Installeer Windows 10 IoT Core op je Raspberry Pi2 of 3, dit kan met je IoT dashboard. https://developer.microsoft.com/en-us/windows/iot/downloads
Gebruik bij voorkeur een nieuwe 8 of 16 GB SD-kaart met class10, in het Win IoT Dasboard onder "Setup a new device" staan voorbeelden van ondersteunde SD-kaarten.
De eerste keer opstarten van de Raspberry met de nieuwe software kan even duren dus heb geduld.
Inloggen op je Raspberry via het IoT-dasboard: gebruikersnaam = minwinpc\Administrator en het wachtwoord wat je zelf hebt ingevuld tijdens installatie.

Download DaL-pakketje van de website. https://ultimate-datalogging.nl/
Uitpakken in een map b.v.: Dal 1.0.1
Je hebt nu 2 mappen te weten: Dal en Raspberry_Dal_Webpages.
In Dal staat de software die je via Visual Studio 2017 naar je raspberry moet deployen.
Klik op DaL op DaL.sln, als alles goed gaat start nu Visual studio op, dit duurt even.
Als alles geladen is (2 projecten) klik je links boven aan op Project en dan op Dal properties, vul bij Debug het IP-adres van je Raspberry in.
Zet je deploy op remote machine en ARM processor
Deploy de kale DaLsoftware d.m.v het groene driehoekje (midden bovenaan) naar je Raspberry, dit duurt even (in je immediate window zie je of het gelukt is)
Stop VS en start DaL op in je IoT dashboard in het tabblad Apps-Appsmanager.
Als alles goed is gegaan heb je nu een draaiende kale Dal.
Stop eventueel een USB-Stick geformateerd fat32 en naam DAL in je Raspberry Pi, dit voorkomt het vele schrijven naar je SD-kaart.
Verander nu in de map Raspberry_Dal_Webpages de RaspberryConfig (rechtermuisknop, openen met kladblok) je IP van de Raspberry en laat het poortnummer staan op 65444
code:
1
2
3
4
//Raspberry1
    RaspberryOnline[0] = "http://192.168.0.22";
    //Raspberry1 port
    RaspberryOnline[1] = 65444;

Even het bestand saven en sluiten.
Start de OPTIONS pagina in Dal 1.0.1/webpages/pages/OPTIONS.HTML
Stel de opties in via deze pagina(bovenaan staat een wikihelp) en save dit naar DaL op je Raspberry(wachtwoord is standaard "raspberry")
Start je Raspberry of Dal-software opnieuw op via de Windows Device portal.

Denk eraan dat je de Raspberry altijd uitzet in de Device Portal en nooit zo de spanning eraf halen, aanzetten is gewoon de spanning erop zetten.
Vragen kun je op dit forum :)





De topic start zal nog verder worden bijgewerkt gedurende de komende tijd. Hieronder staan vrijwel alle belangrijke posts uit het oude topic met betrekking tot de Raspberry Pi versie.

Bedankt voor jullie support zover!
klump4u schreef op vrijdag 12 mei 2017 @ 19:56:
[...]

Je bent dus met windows 10 bezig op de raspberry?
Ja DaL voor de Raspberry .... onder Windows 10 IOT...... (je maakt wat mee) ben ik mee bezig en al best ver mee. Er moet een nieuw draadje geopend worden zodat alle schema's, uitleg etc voorhanden zijn. De eerste versie, ....... ik moet eerst wachten tot ik de bestelde artikelen binnen heb zodat ik kan testen.

Laden van en wegschijven direct op een USB geheugen, extern device.
junr schreef op woensdag 17 mei 2017 @ 13:38:

Maar geef de moed niet op Willie😉
[raspberry3]

Ik geef de moed niet op hoor.

Hier de programma code overgezet van Netduino naar Raspberry voor de sainsmart display. Rechts zie je de aangesloten raspberry 3 met een groot display op zijn kop liggen.
We proberen alles zo eenvoudig mogelijk te maken.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/zHZH4kBrzUIxzc9BFjDtC4O0/full.jpg

Alle timings zijn opnieuw uitgerekend, de Netduino heeft een andere verwerking snelheid.

[raspberry 3]

De Bosch BME280 temperatuur, luchtdruk en luchtvochtigheid sensor wordt in de Raspberry geprogrammeerd, in plaats van de DHT22. De Bosch is super accuraat moet ik zeggen. Zo heb je met 1 sensor een compleet setje.

Ik zal deze sensor (als ik tijd heb) in de Neduino programma code ook nog meenemen.

https://www.bosch-sensort...ducts/all_products/bme280


InDepth waarom?

De raspberry 3 Windows 10 IoT kent geen gebufferde interrups (Queue) met de GPIO pins methode "ValueChanged" en geeft ook geen time argument mee waardoor je niet weet wanneer de "ValueChanged" is getriggerd. Hierdoor wordt het programmeren in C# of VB van sensoren als de DHT22 onmogelijk. De Netduino met netMF heeft dit alles wel aan boord.

[raspberry 3]

De oneWire DS18B20 temperatuur sensor in combinatie met een DS2482-100 I2C zit in de DaL Raspberry software geprogrammeerd.

software aanroep:
Visual Basic:
1
2
3
4
5
6
7
8
Dim devices = oneWireDeviceHandler.OneWireDevices.GetDevices(Of Temperature.DS18B20.DS2482_100.IoT.OneWire.DS18B20)()

For Each oneWireItem In devices

      Debug.WriteLine(oneWireItem.GetTemperature())
      Debug.WriteLine(oneWireItem.OneWireAddressString)

Next


De software wordt uiteraard bestuurd met de opstartstring uit de OPTIONS pagina en werkt identiek als de Netduino.

De library van de arduino is overgezet en ook delen van Rinsen (die ook de arduino lib heeft overgezet)
https://github.com/cyberg...e/blob/master/OneWire.cpp
https://github.com/Rinsen/OneWire

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/rJBoxkP5edZ4EAe10Ts6Wvt5/full.jpg
klump4u schreef op dinsdag 30 mei 2017 @ 14:06:
Je maakt het wel spannend Willie.
Ik ga maar eens sparen voor een pi3
[Raspberry 3]

Duurt nog wel zo een 2 maanden voordat de eerste versie voor de Raspberry 3 klaar is.
Kan wel tussentijds, indien gewenst, en testversie online zetten.

De windows 10 IoT is een jong besturingssysteem waardoor nog niet alle drivers voor sensors etc beschikbaar zijn zoals PWM voor de servo en OneWire voor de GPIO pins. Er moesten dus workarounds gehatseflatst worden.

Ik heb van de week de 2482-100 bridge voor de ds18b20 over I2C op een SO8 micro breakout boardje gesoldeerd, ondanks dat het miniatuur is en ik 3 brillen tegelijk moest gebruiken ging dat voorspoedig.

Volgende week eens testen hoe al dat I2C geweld met elkaar werkt, zoals de ds18b20 x5 + sainsmart display + luchtdruk sensor. Blijft het soepel lopen?, zit een en ander met elkaar in de weg? etc?

De slimme meter uitlezen icm de UART RX op de Raspberry werkt overigens uitstekend.

Voor DaL voor de Raspberry heb je Visual Studio (Community) 2017 nodig op je computer.
https://www.visualstudio.com/downloads/

DaL voor de Raspberry is trouwens een idee van Gé Brander en de hardware is ook door hem beschikbaar gesteld.

[raspberry 3]

@Cranberry ik vermoed dat de Windows 10 IoT ook op een Raspberry 2. draait, de DaL software is op win 10 iot gebaseerd. Als het er niet op werkt weet ik het ook niet, ik heb geen Raspberry 2.

@junr De P1 loggen kan, de display werkt ook, voor de ds18b20 heb je de eerder beschreven hardware nodig maar dat is maar een paar euro. ADD: de pulsemeter werkt ook, sterker nog, haast alle oude sensoren werken.

Wat je verder nodig hebt is een extern USB stick geheugen (hoe noem je zo een ding), daar gaat de opstart string op en wordt de data naar toe gelogd. In welk slot de USB zit maakt niet uit.

De software zal kijken of er een USB aanwezig is met het volume naam "DAL" of "DaL_startupString.txt"


Visual Basic:
1
2
3
4
5
6
7
Public Const DEFAULT_USB_VOLUME_NAME As String = "DaL"

Public Const CONFIGURATION_FILE As String = "DaL_startupString.txt"
    

Public Const MEMORY_FILE As String = "DaL_Memoryfile.txt"
Public Const DEFINITIONS_HISTORY As String = "DaL_Definitions.txt"


Is er geen USB of geen DAL volumenaam of geen opstart string aanwezig dan wordt de USB lezen schrijven uitgezet.

waarom extentie .txt ? omdat alle extenties in het pakket manifest moet worden aangemeld en de txt bestandjes kunnen met 1 klik worden geopend met wordpad.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/L7RzBYsq2422JIY57nVK6tCh/medium.jpg

[raspberry 3]
Voor het deployen van DaL moeten een paar instellingen worden veranderd aan het programma.


Selecteer TAB Project/DaL properties:
Tab DEBUG.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/vJ123Q9BsFJBjQ6UqKUn2eYj/full.jpg

Als de instellingen niet zo staan selecteer dan target: REMOTE MACHINE en vul het IP adres in van je Raspberry.

Het IP adres haal je uit het IoT dashboard.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/BrdPVjxjnrYtdpQGBlGoHxDN/medium.jpg

Het IP adres kan je veranderen door rechtermuis en optie OPen in Device Portal.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/2XiMgqUkLm2MoDCMDdK80FIV/medium.jpg

Je kan ook in je router een static adres aanmaken icm het MAC adres van je raspberry. (dit heb ik gedaan)

Het invoeren van de IP adres etc invoer in de Dal Options.html pagina is komen te vervallen. Hiervoor is het Windows 10 IoT dashboard in de plaats gekomen.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/vEDjtdbtfFYOUkXDHgg88CWS/medium.jpg


reset van de raspberry is ook ondersteund, dit was wel even uitvogelen how to.

Visual Basic:
1
Windows.System.ShutdownManager.BeginShutdown(Windows.System.ShutdownKind.Restart, TimeSpan.FromSeconds(10))


EN NU HET BELANGRIJKSTE:

Ga in het begin niet alles tegelijk aanzetten in de Options pagina. Begin sensor voor sensor. Zo kan je heel snel zien of er wat fout gaat en waar het fout gaat. Als alles tegelijk is gekozen dan is het zoeken naar een naald in een hooiberg.

Dus eerst de P1, testen. Dan x erbij, testen. etc....

Het overzenden van de opstart String naar de Raspberry werkt goed maar mijn voorkeur in het begin is hardcoded.

[raspbery 3]

De raspberry kent maar 1 UART, deze staat dus ook gelinkt met de P1
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/jym6nkLB8CghrJ7ZkoghIYjz/medium.jpg
Later kunnen er externe UARTS toegevoegd worden.

De GPIO (General Purpose Input Output) die geselecteerd kunnen worden in de PulseMeters:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/GXlSng3pQnUlzpRlB10dg4un/full.jpg

zijn gelijk aan deze:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/ofMRYTk2NyumqsUOT5M1gTel/full.jpg


Dus GPIO 25 = dPin 25 De UART0 = is de UART RX pin op de Raspberry

de P1 routine is totaal nieuw, hier een stukje:
Visual Basic:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
 Private Async Sub readOutP1port()

        Dim aqs = SerialDevice.GetDeviceSelector(DaL.P1config.commPort)
        Dim allCOMMDevices As DeviceInformationCollection = Await DeviceInformation.FindAllAsync(aqs)

        _serialDevice = Await SerialDevice.FromIdAsync(allCOMMDevices(0).Id)

        _serialDevice.ReadTimeout = TimeSpan.FromMilliseconds(1000)
        _serialDevice.BaudRate = DaL.P1config.Baudrate
        _serialDevice.Parity = DirectCast(DaL.P1config.parity, SerialParity)
        _serialDevice.StopBits = DirectCast(DaL.P1config.stopBits, SerialStopBitCount)
        _serialDevice.DataBits = CUShort(DaL.P1config.dataBits)
        _serialDevice.Handshake = SerialHandshake.None


        Dim dataReaderObject = New DataReader(_serialDevice.InputStream) With {
            .InputStreamOptions = InputStreamOptions.None
        }

        Do While True


Het loggen naar de data providers UbiDots, PVOutput, ThingSpeak, GroveStreams, MinderGas en naar de sd kaart is vernieuwd en output is gelijk gebleven. De sdCard is uiteraard de USB stick geheugen uit mijn vorige uitleg.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/67yhsT5HenXFXUfk61Dhb3FJ/medium.jpg

En last but not least, er is een nieuw module GlobalFeatures:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/hrIrcnzffyt5sGLaOkinfhU3/medium.jpg
klump4u schreef op maandag 5 juni 2017 @ 20:51:
De aansluitschema's van de P1 en S0 zijn hetzelfde gebleven met de weerstanden e.d.?
Er mag op de Raspberry alleen maar 3,3v worden gebruikt volgens mij.
[raspberry]
Ja, de aansluitschema's zijn dezelfde. Het verschil zit in het lezen bijvoorbeeld dPIN 3 = GPIO 3, dus lees voor dPIN GPIO. In de selectie dropdown is alles aangepast, je kan dus niet selecteren wat er niet is.

zoek maar pin 14, 15 .... :)
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/mL8eKRpG4JhRbFbbdojR3VLP/full.jpg

Nu kan ik dat wel in de options pagina veranderen maar dan moeten alle schema's aangepast worden, dat is een karwei.

------
De 5v,..... ik weet dat niet, ik zit hier alles aan te sluiten op de 5v uitgangen. De Sainsmart display werkt niet op 3.3v

https://www.sainsmart.com...-arduino-uno-mega-r3.html


------
Het beste is een nieuw draadje te openen voor dit projectje, een draadje wat de lading dekt, zoiets als " Log It Easy met DaL op de Raspberry. " :) ...... verzin maar.
klump4u schreef op dinsdag 6 juni 2017 @ 08:16:
Ik zeg het verkeerd, volgens mij mag er niet meer dan 3,3v op de gpio ingangen komen.
Goed dat je het opmerkt Klump.

Zou zomaar kunnen dat de GPIO input niet 5 volt tolerant zijn. Tot nu toe werkt alle geteste sensoren en de raspberry zoals het hoort. Geen vreemde dingen ontdekt.

Van de week sluit ik alle sensoren tegelijk aan tot een orkest zeg maar.

Zolang Microsoft geen native code voor de ds18b20 levert, zijn we tot de ds2482 veroordeeld:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/C2ttxtxVBGE5pHWKVRcDrd5P/medium.jpg

Nu moeten er nog 2 zaken aangepakt worden en dan is alles overgezet.

1- de LDR resistor, omdat de raspberry geen ADC analog naar digitaal converter heeft moet dit gedaan worden door de ads1115, ik moet deze code nog overzetten.

2.- de sevensegments moet nog aangepakt worden.


------------------

aan het begin van de DAL programma code staat een klein hulp programmatje die kan helpen om je ds18b20 temperatuur sensoren te tunen.

Visual Basic:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
'here your I2C_address 0x18 or 0x19 or 0x1A or 0x1B      replace 0x for &H 
Dim I2C_address As Byte = &H18

Dim oneWireDeviceHandler As OneWireDeviceHandler = New OneWireDeviceHandler(I2C_address)

Dim _collection = oneWireDeviceHandler.GetDevices(Of DS18B20)()

Do While True

   For Each oneWireSensor In _collection

      oneWireSensor.ReadTemperatureFromScratchpad()
      Debug.WriteLine(oneWireSensor.Celcius)
      Debug.WriteLine(oneWireSensor.OneWireAddressString)
      Debug.WriteLine(oneWireSensor.ID)
   Next

   Task.Delay(3000).Wait()
Loop


Ik krijg de seven segments display zo 123 niet aan de praat op de Raspberry. Er licht zelfs niet eens een pixel op.


heb de code onder handen genomen, nu werkt ook de seven segments met een Raspberry.

Hier het testlab in beeld:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/kAbBIugR1JEfBt1T4qf0DIyJ/full.jpg

Hier als voorbeeld met 2x ds18b20 temperatuur sensoren.

aansluitschema:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/5zBo5fMh0gLVDoOMklL7Ylqv/full.jpg

Het 7 segment kan door gelust (cascade) worden tot 8 modules.

te koop op ebay.:
http://www.ebay.com/sch/i...+display+arduino&_sacat=0

In de Options pagina aangepast, er zijn 2 SPI bussen aanwezig op de Raspberry, dus je kan maximaal 16 modules van de 7 segments in cascade door lussen:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/xtq28jQque8lTSsPJVeoz4nJ/full.jpg

Kijk, ook de clock frequenties zijn op een Raspberry anders, heel wat uitzoekwerk:

Visual Basic:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Private Async Function setDevice() As Task

        Try

            '// Set clock to 10MHz 
            Dim settings = New SpiConnectionSettings(0) With {
                .ClockFrequency = 164000, ' 10000000 '164000 '  300000 '  1000000   '164000
                .Mode = SpiMode.Mode0,
                .SharingMode = SpiSharingMode.Shared
            }

            '// Get a selector string that will return our wanted SPI controller
            Dim aqs As String = SpiDevice.GetDeviceSelector(_SPIbus)

            '// Find the SPI bus controller devices with our selector string
            Dim dis = Await DeviceInformation.FindAllAsync(aqs)

            _device = Await SpiDevice.FromIdAsync(dis(0).Id, settings)

        Catch ex As Exception
            DaL.exeptions.storeExeption("trouble with SPI device", ex)

        End Try

    End Function


Nieuw in DaL voor de Raspberry (dus niet voor de Netduino)

De Bosch BME280 Luchtdruk, Temperatuur en luchtvochtigheid sensor.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/nbONS5crzaWBkIatN8g0v9Te/medium.jpg

Pas Op, BME280 en BMP280.....zitten beide in DaL voor de raspberry,.... het is maar 1 lettertje maar andere sensoren. Je moet natuurlijk voor de BME280 gaan, daar zit ook een luchtvochtigheid uitlees in.

de pulldown menu's
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/EBVbRPocJPt2OLrAzuJhSqit/full.jpg

en in livedata:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/vanpx6Jdukomlxa1f8z6L0Kb/medium.jpg

Wat niet terug komt in DaL voor Raspberry:

de display met buttons.
de display van Digole.
de grafische display van Digole.

Dus alleen de sainsmart display over I2C blijft ondersteund.
klump4u schreef op vrijdag 9 juni 2017 @ 12:29:
@Willie Wortel
Moet het een echte sainsmart display zijn of werken de 20x4 met I2C ook? (of gewoon proberen natuurlijk)
2 dagen gekloot om Windows 10 ioT op een Pi2 te krijgen, soms lukte het en vaker niet.
Er moet blijkbaar een goede SD-kaart in anders werkt het voor geen meter bij mij.
Ga maar eens kijken voor een goed kaartje.
Klump, met welk display werk je nu dan mee.?

Sainsmart heeft een bepaalt protocol wat onze software aanroept/gebruikt. Ik weet niet of een ander display daar ook mee werkt, dat is te proberen. Kijk de diepe gedachte is om de raspberry eigen pagina's te laten hosten en de data direct vanaf de usb in te lezen. Zo krijg je een mini pvoutput. :) Maar dat kost ook geheugen......dus ballast verwijderen om teleurstelling te voorkomen.

De sd kaart,... ja ik weet het niet, ik heb de IoT er opgezet niet meer aangekomen, het draait goed moet ik zeggen. Ik werk wel met een raspberry 3 wifi, werkt ook super moet ik zeggen.
klump4u schreef op vrijdag 9 juni 2017 @ 12:52:
Ik heb nu de button lcd op een Netduino en op de andere een 20x4 van Ebay.
Ik denk dat ik binnenkort een Rp3 ga bestellen dan is me misschien een hoop ellende al bespaard.
Als ik er een heb laat ik je het wel weten.
Wifi zit al op de Rp3 geloof ik.
Als ik het goed heb dan werk ik met deze:
https://www.sossolutions....OaW6q_NsNQCFcoaGwod8BgJoQ

Er is een dropdown menu in de pulsemeter menu:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/uAnpYbA5wTYXX7dG8raZQ2Fl/full.jpg

Het standaard password = "raspberry"

het standaard port nummer = 65444

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/hq8A5aztSf9HSnhta2HxaeUf/full.jpg

TESTING.......de nieuwe NOW op de raspberry:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/Ekm7xtpEcTbHsgPOHRHgVJ8A/full.jpg

je ziet hier 2 ds18b20 temperatuur sensoren met de BME280 over I2C

in livedata:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/bBIKDh5qbqjwcW1rNOQHvMiX/full.jpg

Nu moet (voorlopig) nog de LDR erin geprogrammeerd worden en dan kan DaL voor de Raspberry getest worden.

Je kan dus ook alle tekst aanduiding in de source code naar believen veranderen : oa in de JSON builder.
Visual Basic:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
'dit niet veranderen
Case "BME280sensor"

   For p As Integer = 0 To DaL.BME280sensors.Length - 1

      'de rode tekst mag veranderd worden.
      z &= (If(p = 0, """bme280sensor"":[", ",") & "{ ""ID"":""" & DaL.BME280sensors(p).ID & """" &
                             ",""temperature"":" & DaL.BME280sensors(p).Celcius.ToString("F1") &
                             ",""airPressure"":" & DaL.BME280sensors(p).Airpressure.ToString("F1") &
                             ",""Humidity"":" & DaL.BME280sensors(p).Humidity.ToString("F1") &
                             ",""Dewpoint"":" & DaL.BME280sensors(p).DewPoint.ToString("F1") & "}")
   Next


Het is best wel veel werk want ook alle web pagina's moesten aangepast worden, één lettertje verkeerd en de boel loopt vast.

Ik heb veel tijd verloren waarom de MAX7219 in cascade wel werkt op een Netduino en waarom niet op een Raspberry.

Maar hij werkt het nu ook in cascade op een raspberry. ppffffff

in combinatie met de ds18b20 temp sensoren en de BME280 luchtdruk.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/EMzqI1RooJSY9qXLz8oQH2LO/full.jpg

voor geïnteresseerden:
Visual Basic:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Public Sub Write(register As Byte, value As Byte, Optional ByVal cascadeDevice As Integer = 0)

        Dim WriteRegister() As Byte = New Byte(1 + (cascadeDevice * 2)) {}

        WriteRegister(0) = register
        WriteRegister(1) = value

        For t As Integer = 1 To (cascadeDevice * 2) Step 1
            WriteRegister(t + 1) = &H0
        Next

        _device.Write(WriteRegister)

        Task.Delay(2).Wait()
        _device.Write(New Byte() {&H0, &H0, &H0, &H0, &H0, &H0, &H0, &H0})

    End Sub


Om wat tijd te winnen zal ik de rest even laten voor wat het is een pakketje samenstellen voor de testers, dat drop ik in je PM postbakje.

Tweakers, even op herhaling:, hier haal je webpagina's de IP en Port nummer vandaan.
RaspberryConfig.js
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/9hSXYber8ugOlpyFgi2GpZdR/full.jpg

Bij problemen, door in de solution explorer menu op "DAL (universal windows)" rechtermuistoets, kan je het project "clean" en "rebuild" te klikken.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/AoMBgZnO311slag5omaZu6UG/full.jpg

misschien heb je de NUGET manager nodig want NetCore MOET geïnstalleerd zijn.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/IwbZ6GDFYp1rThjLCjFuFfKJ/full.jpg

Het klinkt allemaal wat overweldigend maar is het niet.
Veel plezier ermee.

De link naar de testversie is niet openbaar omdat we het groepje testers niet te groot willen hebben. Na die test fase wordt de source code van DaL voor de raspberry gewoon op Tweakers of zo (Gé ? ) geplaatst.
klump4u schreef op zondag 11 juni 2017 @ 09:57:
@Willie Wortel
Kan ik de visual 2017 ook nog gebruiken voor de netduino?
kan ik alle oude van de pc verwijderen en dan alleen 2017 erop zetten
Nee, voor de Netduino zit je vast aan de versie VS 2013.

Je kan de verschillende Visual Studio versies naast elkaar gebruiken op 1 pc.

[ Voor 231% gewijzigd door klump4u op 29-05-2019 17:24 . Reden: Handleiding toegevoegd ]

Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gé Brander
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 23-06 13:01
2018-04-11 - Het is tijd voor een nieuwe versie van DaL, versie NG.

Er zijn 2 opties voor het installeren van DaL NG op de Raspberry:
1- via de source code (wat ik alleen zou doen als ik wat te programmeren had)
2- met het bijgeleverde package installer. Howto?:

start je Raspberry met WIndows 10 IOT (Internet Of Things) OPEN je DASHBOARD.
ga naar APPS\APP MANAGER klik o ADD
Afbeeldingslocatie: https://dalue.blob.core.windows.net/ultimate-datalogging/NG/Afbeelding01.jpg

Dan zie je dit:
Afbeeldingslocatie: https://dalue.blob.core.windows.net/ultimate-datalogging/NG/Afbeelding02.jpg

ga naar de map ..\DaL_JSON_Executable\DaL_2.0.0.0 en klik op je apppxbundle

NB: ALS je al een DaL hebt geïnstalleerd, De-installeer deze versie voordat je een nieuwe installeer.

DaL kan je programmeren vanuit de OPTIONS webpagina en staat in je DaL webpagina's map:
..\DaL_NG\Raspberry_DaL_WEBpages\DALwebpages\Pages\OPTIONS.html
Met de WiKi in dezelfde map kan je kennis opdoen.

Deze versie van DaL NG is met zorg geschreven en degradeert alle andere logging software tot kinderspeelgoed maar zorg indien je met een vorige versie van DaL werkt dat je van alles een backup hebt zodat je altijd naar de vorige versie terug kan.

@Willie Wortel weer hartelijk dank voor het mooie programmeerwerk! De website is bijgewerkt met de nieuwe download.
De link naar de testversie is niet openbaar omdat we het groepje testers niet te groot willen hebben. Na die test fase wordt de source code van DaL voor de raspberry gewoon op Tweakers of zo (Gé ? ) geplaatst.
Inderdaad, laat maar weten als het zover is. Dan werk ik de website bij.
Goed bezig Willie! Onvermoeibaar aan het door programmeren. Respect!

[ Voor 208% gewijzigd door Gé Brander op 29-05-2019 21:23 ]

Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Nou hier lukt het nog niet zo.
Ik heb de 10.0.150630 windows10 IoT core draaien op de Raspberry Pi 2.
Ben nu met Visual community 2017 aan het stoeien maar krijg deze meldingen
code:
1
2
3
4
5
1>------ Build started: Project: DaL, Configuration: Debug ARM ------
1>D:\DAL-Pi\DaL_raspberry_Versie_0001\DaL_TEST_Raspberry\DaL\DaL\DaL.vbproj : XamlCompiler error WMC1006: Cannot resolve Assembly or Windows Metadata file 'System.Runtime.dll'
1>C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\2017\Community\MSBuild\Microsoft\WindowsXaml\v15.0\8.2\Microsoft.Windows.UI.Xaml.Common.targets(266,5): Xaml Internal Error error WMC9999: Type universe cannot resolve assembly: System.Runtime, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a.
========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========
========== Deploy: 0 succeeded, 0 failed, 0 skipped ==========

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/oifNz1FQq4pcSdtGbU3rNKSB/medium.png

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/Y5FJQkfN35ZgWBZNlpLi0Czj/medium.png

Komt dat omdat ik een hogere core versie heb?

[ Voor 7% gewijzigd door klump4u op 11-06-2017 19:32 ]

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Dit is een leuk installatie leer moment. Heb ik ook gehad de eerste keer toen ik begon met de raspberry programmeren.

Klump aan je errors te zien heb je Windows Universal Platform SDK niet geïnstalleerd.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/Pm0Al0VlXO4YKrlFrl7TRyUW/medium.jpg

Kijk eens bij referenties.

Je zal in je source code bijna overal rode golflijntjes zien. Kijk in je NuGet manager (had ik uitgelegd)

Het probleem is dat ik geen computer meer heb waar VS2017 + SDK nog niet op geïnstalleerd is. Het is dus zoeken/raden wat je zoal nodig hebt.

Ik heb geloof ik ook deze SDK handmatig ingeladen. (niet automatisch met VS 2017)?
https://developer.microso.../downloads/windows-10-sdk


En in de solution manager rechtermuis, "clean" en "rebuild"

[ Voor 27% gewijzigd door Willie Wortel op 11-06-2017 21:07 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Deze is geinstalleerd volgens mij.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/zz89D2qq3cjKQy78Mh3R3iPL/medium.png

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
kijk nog eens goed, er is een verschil bij references.

edit:

het probleem is dat je met een broncode programma niet ook automatisch de bijbehorende hulp programma's ( bibliotheken) kan laten installeren. Dit in verband met hacks van ongenode gasten etc. Je wil namelijk niet dat anderen wat veranderen aan je computer.

Bij de Netduino moest je ook eerst alle libraries installeren voordat je aan de gang kon.

[ Voor 77% gewijzigd door Willie Wortel op 11-06-2017 20:29 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Genoeg voor vandaag, ik kom er niet uit.

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jmeinders
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 21-06 22:06

jmeinders

www.jmeinders.nl

@klump4u , Ik heb windows sdk10 moeten installeren en windows IoT extensions for uwp moet aangevinkt zijn. Dit doe je in project/dal properties, daarna kon ik het naar de raspberry schrijven.

Omnik 3.0 15 Eging panelen 195wp


Acties:
  • 0 Henk 'm!
@klump4u
Ik denk dat als je de SDK geinstalleerd hebt en daarna een schone zip die je gedownload hebt gebruikt, alle problemen voorbij zijn. Visual Studio heeft in je huidige broncode veranderingen aangebracht en verwijzingen die er niet waren verwijderd. (clean).

Zo niet dan:
Dit heb je:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/QfxBeSlI81aHkP7LDxVZ3UnC/medium.jpg

Dit moet je doen:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/Umld1D251RsL6BxROoCgSFNZ/medium.jpg

UniversalWindows/Extentions vink IoT extention voor UWP (Universal Windows),
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/MFF0fMwQaIi1bfEVCo4APjP4/medium.jpg

Dat er bij mij meer IoT libs geinstalleerd zijn komt omdat na een VS update de oude libs behouden blijven.

daarna Clean, rebuild.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Update,
Ik krijg de software naar de Pi2 geschreven dankzij jullie tips.
Mijn pi2 draait met core versie 10.0.15063
Als ik in de webpagina van de Apps manager kijk zie ik het volgende.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/snquYQCJskvXsFO4EziSlPlF/medium.png

Start ik deze via de pagina dan loopt hij heel even en stopt dan weer vanzelf.

Ik kom ook niet op de webpagina.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/wd4cBz0PcCvsP47sV3vG0sPO/medium.png

Edit,
Dit krijg 10 seconden in visual 2017 nadat hij naar de pi is geschreven.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/kZzDNfvgu1SUUGsGsCeo73tw/medium.png

[ Voor 16% gewijzigd door klump4u op 12-06-2017 10:42 ]

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
@klump4u waarom de app stopt weet ik niet, zie ik nu ook voor het eerst. Eerder bleef de app gewoon doorlopen. Zal ik moeten onderzoeken. Ook als ik de app als startup instel, dan start de app iedere keer opnieuw op, dat is ook weer nieuw voor mij, deed de app eerder ook niet. Een fout in de software heb ik niet kunnen ontdekken, in de debug mode aan de VS loopt de app gewoon netjes door. Kom ik op terug.


Ik heb het al gevonden hoor, heb helaas alleen geen tijd meer om vandaag met een nieuwe versie te komen.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/98dnuT77vZepsjXFMjb7MZJo/full.jpg

[ Voor 18% gewijzigd door Willie Wortel op 12-06-2017 14:53 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Het heeft geen haast Willie, het moet wel leuk blijven, er zijn nog meer dingen in het leven.

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cranberry
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 15:39
'k Heb DaL gedeployed naar de RPi. DaL is nog niet geconfigureerd. Het valt me op dat de RPi regelmatig zichzelf herstart.

Helaas heb ik de komende dagen een dusdanig volle agenda, dat ik niet toekom aan het verder testen.
Ik wacht even op de volgende release, waarin de bug dat DaL zelf regelmatig stopt, is opgelost.


Bij het samenstellen van de configuratiestring dmv de webpagina's, ontbreken bij PVOutput de content pulsemeter("x").kwh en pulsemeter("x").watts

De webpagina geeft een waarschuwing van een pin conflict, terwijl er wel degelijke verschillende dpins zijn gebruikt.
Afbeeldingslocatie: https://s7.postimg.org/4gx9rnucb/pinconfl.jpg

[ Voor 34% gewijzigd door Cranberry op 13-06-2017 12:41 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
@Cranberry dit moet nog aangepast worden, DaL bestaat uit 150.000 regels programma code. De conflict melding is maar een hulpmiddel en niet meer dan dat.

EDIT: ik heb het gezien, later aanpassen.


Je kan de testversie gewoon draaien met de debugger ingeschakeld in VS.

ik heb eerst de zoveelste bug in de core software van Windows IOT moeten slechten:
https://stackoverflow.com...s-in-windows-iot-core-app

Het probleem doet zich voor bij een headless app (achtergrond app en dat is DaL) .
Heb er een helper solution (hulp progje) voor geschreven, de nieuwe code is klaar, volgende week verder.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/Nit1V8OILs7UFQtq3IMWZUB3/full.jpg

[ Voor 25% gewijzigd door Willie Wortel op 13-06-2017 14:39 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
@Cranberry goed opgemerkt, is aangepast.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/6ArffsNZllJ2KEXaEXjZbLtE/full.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Cranberry schreef op dinsdag 13 juni 2017 @ 11:51:


Bij het samenstellen van de configuratiestring dmv de webpagina's, ontbreken bij PVOutput de content pulsemeter("x").kwh en pulsemeter("x").watts
Dit ontbreek in alle schermen ( lcd, sd-kaart, builder en alle externe data-opslag)

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
klump4u schreef op dinsdag 13 juni 2017 @ 17:05:
[...]

Dit ontbreek in alle schermen ( lcd, sd-kaart, builder en alle externe data-opslag)
Klump, gerepareerd. Nog meer?

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/JEys0fsgJUVsDs1bsfbgMddt/full.jpg

Ik zal de volgende versie naar je uploaden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gé Brander
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 23-06 13:01
Cranberry schreef op dinsdag 13 juni 2017 @ 11:51:
'k Heb DaL gedeployed naar de RPi. DaL is nog niet geconfigureerd. Het valt me op dat de RPi regelmatig zichzelf herstart.
Als Windows IoT op de RPi voor het eerst is opgestart worden er nog wat updates geïnstalleerd welke een herstart nodig hebben. Dat is waarschijnlijk wat je opgemerkt hebt.

Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Willie Wortel schreef op dinsdag 13 juni 2017 @ 20:34:
[...]

Klump, gerepareerd. Nog meer?

[afbeelding]

Ik zal de volgende versie naar je uploaden.
Bij de sain smart in de options pagina kun je nog steeds de com1 t/m com4 selecteren, klopt dit?
En schrijven naar de sd- kaart is dit nu standaard een USB-stick genaamd DAL?

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
klump4u schreef op dinsdag 13 juni 2017 @ 21:21:
[...]

Bij de sain smart in de options pagina kun je nog steeds de com1 t/m com4 selecteren, klopt dit?
En schrijven naar de sd- kaart is dit nu standaard een USB-stick genaamd DAL?
Ja maar dat wordt toch genegeerd, wordt niks mee gedaan. Sainsmart werkt met I2C
Voor de displays komen nieuwe menu's voor displays van deze tijd zeg maar. Maar het oude menu is ook nog functioneel.

Ja, schrijven is naar een USB stick, het slot maakt niet uit, Dal zoekt naar een stick met de volume naam "DAL" of bestand "DAL_startupString.txt" . De naam is niet hoofdletter gevoelig.

aangepast:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/ZJNR4d00Jf4ExgxTGojxTO0S/medium.jpg


Ik heb net het lezen en schrijven uitgetest. Alles werkt maar jullie kennende zal ik wel weer wat over het hoofd zien. :)

Starten en stoppen van de app met het IoT dashboard werkt ook als een tierelier.

[ Voor 8% gewijzigd door Willie Wortel op 14-06-2017 08:03 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
De nieuwe test versie is gereed.

HowTo:

We hebben het geprobeerd zo eenvoudig mogelijk te maken.

Hier staat nu de totale source code van DaL.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/OmRr351ycl3QitTWRULd4m0A/full.jpg

omdat er 2 projecten aanwezig zijn is het mogelijk ook de DaL_Helper te selecteren. Je moet gewoon DaL project selecteren, het andere project doet niets en heeft alleen verwijzingen om USB bestanden te bewerken.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/ut94YAFOnzVNEPlbG3vN6daB/full.jpg

Als je het DaL project op je Raspberry hebt gezet kan je, als een USB stick aanwezig is, een opstart string naar je Raspberry uploaden. Daarna reset Of nog beter in je Windows IoT dashboard DaL stoppen en daarna weer opstarten. Thats it.

Dus IoT dashboard, start portal:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/wimnZA3Rt3Sy5Bz2ZmjN95j9/medium.jpg

In Windows Portal :
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/RgJvmGA5FXyaJkOjbtKwBJt9/medium.jpg

stop start
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/mjeZKbWnBED0VX4OESRbv0Kn/medium.jpg


besturingssysteem + versie nummer raspberry
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/XaoZTmibchFXcnZpTT2fjDEN/medium.jpg


Visual Basic:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Case 3

   'version family and version number raspberry  ( Windows IoT x.xx.xxx.xxxx )  

   Try
      Dim sv As String = Windows.System.Profile.AnalyticsInfo.VersionInfo.DeviceFamilyVersion

      Dim v As ULong = ULong.Parse(sv)
      Dim v1 As Long = (v And &HFFFF000000000000L) >> 48
      Dim v2 As Long = (v And &HFFFF00000000L) >> 32
      Dim v3 As Long = (v And &HFFFF0000L) >> 16
      Dim v4 As Long = v And &HFFFFL

      Return String.Format("{0} : {1}.{2}.{3}.{4}", Windows.System.Profile.AnalyticsInfo.VersionInfo.DeviceFamily, v1, v2, v3, v4)   
   
   Catch ex As Exception

      Return ""

   End Try
'



verstreken tijd DaL programma, niet de raspberry zelf. In Dagen, Uren, Minuten, Seconden
Visual Basic:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Case 5

    'elapsed time DaL (days.hours.minutes.seconds)

    Const SECONDS = TimeSpan.TicksPerSecond
    Const MINUTES = 600000000
    Const HOURS = 36000000000
    Const DAYS = 864000000000

    Dim elapsed = Date.Now.Ticks - DaL.RaspBerryConfig.startTime

    Dim elapsedDays = elapsed \ DAYS
    Dim rest = elapsed Mod DAYS
    Dim elapsedHours = rest \ HOURS
    rest = rest Mod HOURS
    Dim elapsedMinutes = rest \ MINUTES
    rest = rest Mod MINUTES
    Dim elapsedSeconds = rest \ SECONDS

   Return String.Format("upTime: {0}.{1}.{2}.{3}", elapsedDays, elapsedHours, elapsedMinutes, elapsedSeconds)'

[ Voor 41% gewijzigd door Willie Wortel op 15-06-2017 21:20 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
@Willie Wortel
Domme vraag misschien maar hoe krijg ik de oude versie van de pi af, ze draaien nu naast elkaar en dat geeft "storing"
In het IoT dashboard kan ik niks verwijderen.

Laat maar al gevonden, niet goed gekeken 8)7
Ik heb een led aangesloten die moet knipperen als er een puls wordt geregistreerd echter krijg deze foutmelding:
DateTime: Wednesday, 14 Jun 2017 - 20:17:24
Detail: writePin
Message: The parameter is incorrect. value': Invalid argument
Stack: at Windows.Devices.Gpio.GpioPin.Write(GpioPinValue value) at StartupDaL.logsensor.WritePin(strcPinOnWrite pinToWrite, Boolean state)
Type: System.ArgumentException

[ Voor 69% gewijzigd door klump4u op 14-06-2017 20:20 ]

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
@klump4u zal kijken. PinOnWrite heb ik niet getest.

Oké Klump goed ontdekt, is gerepareerd.
Zal even vertellen.

Visual Basic:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
 ''' <summary>
    ''' initialize the digital pins for PinOnWrite
    ''' </summary>
    ''' <param name="pin"></param>
    ''' <remarks></remarks>
    Private Sub initDpin(ByVal pin As Integer)
        If DPins(pin) Is Nothing Then
            DPins(pin) = GpioController.GetDefault().OpenPin(pin)

            'DEZE REGEL WAS VERGETEN.
            DPins(pin).SetDriveMode(GpioPinDriveMode.Output)

            DPins(pin).Write(GpioPinValue.Low)
        End If
    End Sub


en de dPin buffer vergroot omdat de Raspberry veel meer GPIO pinnetjes heeft (27)

Visual Basic:
1
2
'dPins buffer vergroot van 14 naar 30
Public Shared DPins(30) As GpioPin

[ Voor 87% gewijzigd door Willie Wortel op 14-06-2017 22:20 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jmeinders
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 21-06 22:06

jmeinders

www.jmeinders.nl

Klump4u, Hoe heb je de oude versie van de pi afgehaald ?.

Omnik 3.0 15 Eging panelen 195wp


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Verwijderen DaL app:

In de App manager van de Windows Device Portal:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/9Y760y72t2kse0krEMWaI9Eo/medium.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Een Raspberry heeft geen ADC Analog to Digital Converter aan board. Dit moet gedaan worden met een ADS1115 converter.

In DaL is dus ook de tab LDR Light Dependend resistor verplaatst naar de ADS1115 tab.
Ook is de invoer aangepast met pulldown menu's om fouten te voorkomen.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/hAtYjd6zLqGZmNhzrxK0zxme/full.jpg

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/sQu195u44ZKb0kxGwwgSl0IO/medium.jpg

Extreem data loggen hoeft niet moeilijk te zijn, het moet allemaal simpel blijven net als het leven.

Als de handleiding aan de beurt is zal alles uitgebreid uitgelegd worden.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Yucon
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 16:15

Yucon

*broem*

Even een n00b vraag.. ik lees er misschien overheen, maar wat is DaL precies? Is het een afkorting?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Cranberry
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 15:39
Volgens mij is het afkomstig van Data Logging :)

[ Voor 26% gewijzigd door Cranberry op 15-06-2017 11:54 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gé Brander
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 23-06 13:01
Klopt! Goede vraag, DaL staat voor Data Logging inderdaad.

Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jmeinders
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 21-06 22:06

jmeinders

www.jmeinders.nl

P1 poort aangesloten en werkt goed, daar bij heb ik een led voor de puls p1 poort aangesloten op (d18) alleen het ledje blijft branden tot er een puls komt dan gaat het ledje 40Ms uit en weer aan.Bij de netduino is het net andersom dan gaat de ledje 40ms aan en weer uit. morgen ga ik de ds18b20 aansluiten met de breakout 2482s.

Omnik 3.0 15 Eging panelen 195wp


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 22-06 07:10

Rol-Co

3,8kWpZ 4,98kWpO-Z-W 2,86kWpN

Vraagje
Wat voor bruikbare info kan je halen uit de p1 poort ?

Noord-Oost-Zuid-West 11640Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
I
jmeinders schreef op donderdag 15 juni 2017 @ 19:06:
P1 poort aangesloten en werkt goed, daar bij heb ik een led voor de puls p1 poort aangesloten op (d18) alleen het ledje blijft branden tot er een puls komt dan gaat het ledje 40Ms uit en weer aan.Bij de netduino is het net andersom dan gaat de ledje 40ms aan en weer uit. morgen ga ik de ds18b20 aansluiten met de breakout 2482s.
Ik heb nu drie ledjes aangesloten, twee voor iedere S0 puls en een voor het schrijven naar PVoutput en schrijven naar USB.
Ik heb de ledjes met het lage pootje aan de ground liggen en het hoge aan de gpio-pin met een pullupweerstand van 220 ohm vanaf 3,3v voor elke led apart.
EDIT: dit moet natuurlijk een weerstand zijn naar de betreffende gpio pin.
De leads branden wel langer als dat ze deden op de netduino, het is net of hij dubbel knippert.

Edit ik heb nu de 2 S0 van mijn 2 inverters lopen naar PVoutput die dit weer in een parent(totaal) systeem zet.
Dit laat ik nu even lopen en in het weekend kijken we weer verder.

[ Voor 13% gewijzigd door klump4u op 16-06-2017 09:17 ]

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gé Brander
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 23-06 13:01
Rol-Co schreef op donderdag 15 juni 2017 @ 19:36:
Vraagje
Wat voor bruikbare info kan je halen uit de p1 poort ?
Elektriciteitsverbruik, Electriciteitsteruglevering (is verbruik - opwekking), Gasverbruik, Stroomverbruik per fase (als je een driefase aansluiting hebt dus 3 verschillende waarden), Ampère per fase, Aantal langdurige stroomstoringen en hoe lang deze geduurd hebben etc. etc.

Maar volgens mij wist jij dat toch al wel Rol-Co of vergis ik me nu heel erg?

Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!


Acties:
  • 0 Henk 'm!
@klump4u ik ga kijken.

EDIT: van het weekend zal ik ledjes op de GPIO pinnetjes aansluiten en testen. Ik dacht dit is zo basic.

[ Voor 68% gewijzigd door Willie Wortel op 15-06-2017 21:07 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 22-06 07:10

Rol-Co

3,8kWpZ 4,98kWpO-Z-W 2,86kWpN

Gé Brander schreef op donderdag 15 juni 2017 @ 20:23:
[...]

Elektriciteitsverbruik, Electriciteitsteruglevering (is verbruik - opwekking), Gasverbruik, Stroomverbruik per fase (als je een driefase aansluiting hebt dus 3 verschillende waarden), Ampère per fase, Aantal langdurige stroomstoringen en hoe lang deze geduurd hebben etc. etc.

Maar volgens mij wist jij dat toch al wel Rol-Co of vergis ik me nu heel erg?
Nee sorry, anders zou ik het niet vragen, ik was in de veronderstelling dat je er weinig aan hebt, opwek is het verbruik af en verbruik is - de paneelopbrengst.
Maar die berekening doet DAL natuurlijk, of vergis ik me?

Noord-Oost-Zuid-West 11640Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Rol-Co schreef op donderdag 15 juni 2017 @ 19:36:
Vraagje
Wat voor bruikbare info kan je halen uit de p1 poort ?
Wat Gé al zei en je eventuele gasverbruik I.c.m. uploaden naar Mindergas.
Als je je echte realtime verbruik wilt zien en loggen kun je het beste een S0 aansluiten (of 3 als je driefases hebt)

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • +1 Henk 'm!
Er is extra info toegevoegd in NOW:

Waar vanaf de startupString is ingeladen, USB device of hardcoded source code en aanmaak date time.

De DaL software version nummer wordt nu uit het manifest geladen.

Visual Basic:
1
2
3
4
5
Public Function ManifestVersion() As String
        Dim version As PackageVersion = Package.Current.Id.Version

        Return String.Format("{0}.{1}.{2}", version.Major, version.Minor, version.Build)
    End Function


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/bz0EqNca4dYJ1eEUdl8xEIsL/medium.jpg

Bij de volgende testversie is de opstart string niet compatible met de 0.0.2 versie. Dit omdat ook de string voor de toekomst is gereedgemaakt. Met de nieuwe versie is bij iedere update de opstart string downwards compatible. Dus nooit meer overtikken.....nou hoe vind je dat... :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!
@klump4u
@jmeinders


Ik heb de doc geraadpleegd betreffende de Raspberry GPIO pins input / output maar er zijn vele mogelijkheden van programmeren en aansluiten. De schema's staan in de doc erbij getekend.

https://docs.microsoft.co...ces.gpio.gpiopindrivemode

nu staan de GPIO pins zo geprogrammeerd:

Visual Basic:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Private Sub initDpin(ByVal pin As Integer)
        If DPins(pin) Is Nothing Then
            DPins(pin) = GpioController.GetDefault().OpenPin(pin)
           
            'Op deze mode staan de pins nu OUTPUT
            DPins(pin).SetDriveMode(GpioPinDriveMode.Output)
            
             'dit heb ik net toegevoegd.
            DPins(pin).DebounceTimeout = TimeSpan.FromMilliseconds(10)
            
             DPins(pin).Write(GpioPinValue.Low)
        End If
    End Sub

Acties:
  • 0 Henk 'm!
De LED getest over een GPIO pin en werkt naar behoren.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/4fO8GggXY0wzdYFQCfVKqIsn/full.jpg

Je mag wel even in de keuken kijken,......let op het gele LED-je op het linker breadboard.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jmeinders
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 21-06 22:06

jmeinders

www.jmeinders.nl

Ja dat is een mooie pulserende led. ds18b20 temperatuur sensor en 7 segments aangesloten en werken goed. Ga nu eerst 2 weken er tussen uit maar blijf het wel volgen.

Omnik 3.0 15 Eging panelen 195wp


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
@Willie Wortel
Display aangesloten 20x4 van Ebay.
Dit scherm wordt 7 seconden weergegeven zoals aangegeven in de optionspagina

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/9NRCMPUpyG1fiJmsabfw1ua3/medium.jpg

Dit scherm wordt 20 seconden weergegeven. Kan ik niet instellen.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/iwjqryaO1e3ShV9HTpPvwYoq/medium.jpg

Dit scherm wordt 4 seconden weergegeven. Kan ik niet instellen en er staat teveel info op 1 regel zodat het door elkaar wordt weergegeven.
Misschien veranderen in Core En Dal-V

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/1bEpeA76AXWvWIdcpLmnmLpv/medium.jpg

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
@klump4u

Er staat idd 20 seconden wachten, is veranderd in 4 seconden.

Er wordt idd teveel info naar de display gestuurd. Zal het aanpassen.

Ben toevallig met de display bezig.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/yFxmVK2n03Ue8gjRLkNuZnj9/medium.jpg

Klump, wat is je indruk van de Raspberry in combinatie met DaL tot nu toe?


------------
INFO over de 7 segments display.
Als je deze besteld, de groene !
http://www.ebay.com/itm/M...m:merp-KyWH7MaBm6y4bd88GQ

dan is het mogelijk om de display modules van het printje te halen en modules met een andere kleur erin te prikken.
Zoals bij mijn test boardje. Dit zijn 2 seven segments in cascade aan elkaar gekoppeld.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/K5C8y3jV0fy08cjkmvDLl72u/full.jpg

[ Voor 38% gewijzigd door Willie Wortel op 16-06-2017 21:46 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Willie Wortel schreef op vrijdag 16 juni 2017 @ 21:15:
@klump4u

Er staat idd 20 seconden wachten, is veranderd in 4 seconden.

Er wordt idd teveel info naar de display gestuurd. Zal het aanpassen.

Ben toevallig met de display bezig.
[afbeelding]

Klump, wat is je indruk van de Raspberry in combinatie met DaL tot nu toe?
Ik gebruik ook sain smart met 0x3F dus dat werkt.
Mijn indruk tot nu toe is goed.
Ik lig alleen nog steeds te stoeien met visual 2017 maar dat ligt waarschijnlijk aan mij, het is alleen even wennen als je de stroom van de Pi moet afhalen, je moet dan even het windows dashboard opstarten maar dat is niet erg.
Het loopt tot nu toe vrij soepel t.o.v. de Netduino, zeker met het schrijven en uploaden van de opstartstring.
Ik draai nog steeds op de Pi2 en dat blijf ik ook voorlopig doen of er moeten problemen mee komen.
Ik ben er blij mee en ik denk velen met mij.
Willie en niet te vergeten Gé bedankt en dat het een mooi project mag worden _/-\o_

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • +1 Henk 'm!
@klump4u

Als je de startup button van DaL in Windows IoT Device Portal aanvinkt dan zal DaL automatisch opstarten na stroomuitval.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/oSeYBteYUS8NH46xPrwJp8n0/full.jpg


---------------------------------
Met pijn in mijn hart moet ik voorzichtig toegeven dat DaL op de Raspberry soepel loopt en (wellicht) betrouwbaarder is dan DaL op een Netduino.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Vandaag de P1 aangesloten, het signaal wordt nu gesplits naar 3 devices (Netduino,Domoticz en Dal-Raspberry) gaat goed.
Wel een rommeltje in het meterkastje maar dat komt wel goed t.z.t.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/jU6pD4Mq7Kl6QHMvTyvoh1Go/medium.jpg

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/YIjl1U0PtD9KIkvCMHKBviaw/medium.png

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/eOnLCrJZGRspix6PcPeK3UBY/medium.jpg

Ik heb ook maar even de builder getest, 2 S0 meters samengevoegd naar 1 totaal systeem.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/xOvDuUCTuY1tmjY7q4lilcjH/medium.jpg

@Willie Wortel
Zou je voor de functie Mindergas deze code,
Visual Basic:
1
Dim jsonToSend As String = "{""date"":""" & DateTime.Now.ToString("yyyy-MM-dd") & """,""reading"":""" & functions.GetContent(minderGas.content, "F3").ToString("F3") & """}"

willen veranderen naar dit?
Visual Basic:
1
Dim jsonToSend As String = "{""date"":""" & DateTime.Now.AddDays(-1).ToString("yyyy-MM-dd") & """,""reading"":""" & functions.GetContent(minderGas.content, "F3").ToString("F3") & """}"

Dit moet ik normaal iedere keer veranderen in een nieuwe versie en zorgt ervoor dat de gasstand van de dag ervoor juist wordt geplaats op mindergas, en dan hoeft daar ook geen timefilter meer voor worden gebruikt.

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
@klump4u
Ziet er mooi uit zeg, je bent al ver met aansluiten.
Je maakt het echt af met seven segments display modules, gebouwd in een apart kastje en 5 draadjes naar je Raspberry. Voor in de wintermaanden. :)

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/3cdC1n3mpIlUg8nxVz19Y19J/full.jpg

De mindergas aanpassing zit erin geprogrammeerd.

---------------------
Bij mij is het probleem dat ik alle aansluitingen bij mij thuis niet gedocumenteerd heb. Dus welk draadje hoort bij wat?, ik als blinde kip heb daar wel even werk aan maar dat komt wel goed. Als ik daar uit ben bouw ik alles over naar de Raspberry.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Ik moet nog even wachten op de DS2482S-100 voor de thermometers, als die binnen zijn soldeer ik alles op een printje en vervang dan de Netduino (jammer maar het is niet anders).
Ik ben nog aan het denken of ik de watermeter erbij ga testen, deze geeft ook gewoon 1 puls als het metalen plaatje onder de sensor komt, is een stuk preciezer als de TRCT5000 en minder storing, hij wordt echter gevoed door 12 volt maar het signaal naar de GPIO is 3,3v d.m.v. enkele weerstanden en een paar componenten, ik heb hem nu op een Esp8266 bordje aangesloten met deze sensor:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/qavycb7LkFxRozmqiMwGw0Jo/medium.jpg

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/ezUDoJoFXtn7LSLJT8ZwHDJ3/medium.jpg

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Gewoon doen, maar eerst even meten voor alle zekerheid, als het signaal hoger is dan 3.3v kan je eenvoudig een voltshunt maken, 2 weerstandjes en klaar is kees:)

De Zener diode is voor een te hoog voltage tegen te houden maar in dit geval niet echt nodig.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/HbqquYzacaaWzlORG0oJpHXn/full.jpg

de weerstand calculatie kan je met het in DaL ingebouwde proge doen.

2 waarden weet je al te weten 12 volt en 3.3 volt (de 3.3volt mag afwijken)
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/rtu5VqRVlwPfrBSt1j1DZp26/medium.jpg


----------------------
De DS2482 werkt goed moet ik zeggen, dat is echt goed getest.

Zit te denken om van de winter voor de ds18b20 sensoren de originele OneWire dll te herschrijven in C++ en compileren met Universal Windows zodat we de sensoren op een GPIO pin aan kunnen sluiten. Dat dit nog niet is gedaan door Raspberry of Microsoft vind ik 1 duimpje naar beneden. :) Zal wel geen geld mogen kosten.

[ Voor 3% gewijzigd door Willie Wortel op 17-06-2017 22:45 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Ik gebruik nu ditschemaAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/fARqa3aVmRSArzisZzDhNDKQ/full.jpg

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Klump, is dezelfde tekening alleen die van jou is mooier en een transistor rijker. :)
Ik werk al een tijdje met volt shunts en werkt goed moet ik zeggen. Zo weet ik ook dat mijn panelen omvormer een beetje afwijkt van mijn meting en dat ik kabel verliezen heb tot mijn SO meter. Leuk om te weten maar niet meer dan dat.

--------------
Ik ben nu de handleiding (help) en de OPTIONS pagina aan het aanpakken en alles wat niets met de Raspberry te maken heeft eruit aan het halen.

zoals IPaddress etc eruit, dit moet je regelen met je Windows IoT dashboard.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/eDl1zZNT1ERuvwqoTpNdpSm0/medium.jpg

En gisteravond de 433Mhz support her-geprogrammeerd voor de Raspberry,

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
@Willie Wortel
Gisteren heeft de Pi2 de hele dag gelopen naast de Netduino, ze zijn beide aangesloten op dezelfde S0 meters. Het enige verschil dat ik zie is dat de Pi2 hogere pieken laat zien als de netduino. Mijn omvormer op ZW kan niet hoger dan 2540watt maar de Pi2 registreert pieken die hoger zijn. Het dagtotaal is precies hetzelfde. Het gaat uiteindelijk om het dagtotaal maar het viel me gewoon op
https://pvoutput.org/comp...24&sid1=11139&dt=20170618

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/zPBEsfj9rS8Igg35eCsgcjM9/medium.png

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
@klump4u

Dit is het fine tunen, .... heeft waarschijnlijk te maken met interferentie op je data lijn.

We kunnen dit proberen op te lossen maar dan moet je zelf programmeren, OF de nieuwe DaL source code 0.0.3 maar dan moet je je string opnieuw intikken. Ik hoor het wel.

PulseMeters.vb in tab hardware:
Visual Basic:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
 Private Sub InterruptPortTask()

        _GpioPin = GpioController.GetDefault().OpenPin(_dPin)

        'resistor to GND
        _GpioPin.SetDriveMode(GpioPinDriveMode.InputPullDown)

        'resistor to VCC
        '_GpioPin.SetDriveMode(GpioPinDriveMode.InputPullUp )


        _GpioPin.DebounceTimeout = TimeSpan.FromMilliseconds(40)


Je kan pulldown veranderen in pullup, dus de ene regel quoten en de ander unquoten
zo:
Visual Basic:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
 Private Sub InterruptPortTask()

        _GpioPin = GpioController.GetDefault().OpenPin(_dPin)

        'resistor to GND
        '_GpioPin.SetDriveMode(GpioPinDriveMode.InputPullDown)

        'resistor to VCC
        _GpioPin.SetDriveMode(GpioPinDriveMode.InputPullUp )


        _GpioPin.DebounceTimeout = TimeSpan.FromMilliseconds(40)


Je kan je Debounce in "TimeSpan.FromMilliseconds(40)" verhogen van 40 naar 60

Als niets helpt dan kan je de MAX CAPACITY wijzigen:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/yC9ijIHsZHPMALLMWHaEumPR/thumb.jpg

Je bevindingen worden in de nieuwe code geplaatst.

ER IS MAAR 1 ABSOLUUT IJKPUNT, je pulsen op je Netduino en op je Raspberry,

Log naar je USB je pulsen, ook naar je Netduino.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/6NEaNt1XRQSzBQb3lFGJODGT/medium.jpg

--------------------
Als je de DaL startup in IoT dashboard hebt aangevinkt kan je niet debuggen, je moet eerst startup uitzetten. Ik verzin dit niet dat is zo in IoT geprogrammeerd.

[ Voor 13% gewijzigd door Willie Wortel op 19-06-2017 10:32 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
@klump4u ik zit mee te monitoren met je output, het lijkt wel of het veroorzaakt wordt door PVOutput waarbij de data niet direct verwerkt wordt. Maar overall is het wel juist.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Willie Wortel schreef op maandag 19 juni 2017 @ 11:26:
@klump4u ik zit mee te monitoren met je output, het lijkt wel of het veroorzaakt wordt door PVOutput waarbij de data niet direct verwerkt wordt. Maar overall is het wel juist.
Ja de totalen kloppen ook van zowel de ZW als de ZZW.
Het zou misschien kunnen komen doordat in de software pulldown staat en ik een pullupweerstand gebruik vanaf de 3.3v
Het klote bij mij is dat als ik iets verander in de software met visual2017 ik hem dan niet meer naar de pi krijg geschreven.
Ik zal eens proberen als ik met Notepad+ de code verander naar pullup ik hem dan wel krijg verwerkt naar de pi met visual 2017
Komt goed, daar testen we voor.

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Gé Brander
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 23-06 13:01
Website online: http://ultimate-datalogging.nl/
Downloads nog niet vrij toegankelijk. Als @Willie Wortel denkt dat de software stabiel genoeg is voor bredere verspreiding dan wordt de publieke downloadpagina aangemaakt.

Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Vandaag met de S0 instellingen in visual2017 gestoeid maar geen resultaat, de now waarde blijft hoger als die op mijn netduino, ik weet niet of anderen dit ook hebben met een pi en netduino naast elkaar. De totalen kloppen wel.
Ook de watermeter aangesloten en dit werkt op zich goed maar hetzelfde probleem als bij de TCRT5000 als de pin hoog blijft als het metalen driehoekje eronder zit dan wordt de software instabiel en reset zich dan vanzelf, ik zal dit nog testen met een capaciitor tussen de gnd en gpio pin. Willie je hoeft niet meteen naar de watermeter te kijken dat komt later wel.
Ik heb tot nu toe 2 S0, de P1, de 20x4 lcd, schrijven naar 3 pvoutputs accounts tegelijk en schrijven naar de USB getest, ook 4 ledjes die een puls geven bij iedere actie van de software draaien mee.
3 var.builders aangemaakt die de 2 S0 stapelen.
Ook het schrijven en lezen van de opstartstring via de webpagina heb ik veelvuldig gedaan
Mijn bevinding tot nu toe is zeer positief moet ik zeggen uitgezonderd de watermeter maar dat komt nog wel denk ik.
Ga nog even met de water meter stoeien en dan zien we morgen na het werk wel weer verder.

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
@klump4u Je PVOutput is identiek voor Dal voor de Raspberry en DaL voor de Netduino.

Als ik dit eind resultaat zie weet ik ook waarom dat de twee verschillen qua output maar niet qua totaal.
Om dat te begrijpen moeten we even onder de motorkap van beide stukjes software.

Raspberry code:
code:
1
2
3
Private Sub interrupt_soPulseMeter(sender As GpioPin, e As GpioPinValueChangedEventArgs)

'hier wordt geen "time" argument meegegeven.


Netduino code:
code:
1
2
3
private Sub Interrupt_soPulseMeter(data1 As UInteger, data2 As UInteger, time As Date)

'hier wordt "time" meegegeven als tijd wanneer de interrupt aangeroepen wordt door het programma.


Als er een pulse wordt geregistreerd wordt de interrupt routine aangeroepen.
De interrupts routines worden in een wachtrij afgehandeld waarbij in de Raspberry code de time van aanroep niet voorhanden is. We moeten dus werken met de dan geldende system time. Als er nu door wat voor reden 2 aanroepen achter elkaar worden afgehandeld is de system time tussen de 2 aanroepen kleiner en dus een hoger wattage.

en dat wordt hier uitgerekend met de huidige time (Date.Now.Ticks).
code:
1
Dim intWattage As Integer = _PulsesInKWH / ((Date.Now.Ticks - _dtStartTime) / TimeSpan.TicksPerSecond)


zolang Microsoft niet met wat beters komt is hier weinig aan te doen maar het aantal pulsen klopt wel.

ADD:
Er is wel wat aan de interrupt routine veranderd waardoor de afhandeling wordt versneld, daardoor zullen de hogere wattages ook minder worden.

OOK:
De nieuwe Raspberry Pi 3 B heeft een stuk snellere processor. De Broadcom BCM2837 met vier ARM Cortex-A53 cores zorgt voor wel 1.2GHz. Dit is een stuk sneller dan de 900MHz die de Pi 2 B haalt. De organisatie achter de Raspberry Pi 3 model B pleit ervoor dat de Pi 3 zo’n 50-60 procent sneller is dan de voorganger.

https://pcmweb.nl/artikel...hmark-resultaten-sysbench

Of dit invloed heeft op DaL, ik weet het niet maar de benchmarks tonen grote verschillen.

[ Voor 19% gewijzigd door Willie Wortel op 19-06-2017 21:22 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
@Willie Wortel
Zou misschien kunnen het verschil tussen de Pi2 en Pi3.
Ik kijk het nog even aan en anders wordt het hier ook een Pi3

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cranberry
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 15:39
@klump4u hoe heb jij het S0-signaal 'gesplitst' zodat je zowel met de ND als met de RPi de pulsen kunt tellen?

Ik gebruik nu een ND met het shield van Sateetje. Voor de zekerheid zou ik graag de ND nog up&running houden. Ik kan dan ook mooi vergelijken of ik met een RPI3 verschillen in het wattage tussen beide devices zie.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Cranberry schreef op maandag 19 juni 2017 @ 21:55:
@klump4u hoe heb jij het S0-signaal 'gesplitst' zodat je zowel met de ND als met de RPi de pulsen kunt tellen?

Ik gebruik nu een ND met het shield van Sateetje. Voor de zekerheid zou ik graag de ND nog up&running houden. Ik kan dan ook mooi vergelijken of ik met een RPI3 verschillen in het wattage tussen beide devices zie.
Gewoon parallel aangesloten, aan het eind van het draadje dat uit de S0 komt 2 draadjes gemaakt en een naar de netduino en een naar de pi.
Dit heb ik ook altijd met 2 netduino's gedaan en dat ging goed, misschien ligt het wel aan de combinatie netduino en pi, maar dan moet jij hetzelfde resultaat krijgen, succes

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • +2 Henk 'm!
Zit nu in de help bestanden.

[ Voor 207% gewijzigd door Willie Wortel op 27-06-2017 15:29 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Zie net dat de mijne is gestopt vannacht, vanmiddag effe de watermeter eraf halen

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
klump4u schreef op dinsdag 20 juni 2017 @ 09:33:
Zie net dat de mijne is gestopt vannacht, vanmiddag effe de watermeter eraf halen
De watermeter programma code is nog niet naar gekeken, ik zelf vind de TCRT5000 sensor zeer onbetrouwbaar.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Willie Wortel schreef op dinsdag 20 juni 2017 @ 08:45:
en op mijn gemakkie ben ik het help bestand aan het bijwerken voor de raspberry, alle tekeningen aan het wijzigen etc... alle invoer aan het controleren, het is tijdrovend maar belangrijk.

hier een van de nieuwe slimme meter aansluit schema's:
[afbeelding]

ds18b20
[afbeelding]

PCF8574 IO expander
[afbeelding]

74H595 IO expander
[afbeelding]

sainsmart display:
[afbeelding]

seven segments SPI0:
[afbeelding]

seven segments SPI1:
[afbeelding]
Welke waarde weerstanden moeten bij de pcf8574 ?
Ziet er goed uit Willie.

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
klump4u schreef op dinsdag 20 juni 2017 @ 20:14:
[...]

Welke waarde weerstanden moeten bij de pcf8574 ?
Ziet er goed uit Willie.
Ik heb even een nieuwe tekening gemaakt van de pcf8574, met pullup weerstanden 4k7

Ben alle tekeningen even opnieuw aan het maken, het is belangrijk dat er geen twijfel ontstaat omtrent het aansluiten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Nou dan gaan we maar eens proberen te solderen dadelijk,

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/J1c5NlMnZOhYIknbNPxu0pUm/thumb.jpg

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
klump4u schreef op donderdag 22 juni 2017 @ 13:13:
Nou dan gaan we maar eens proberen te solderen dadelijk,

[afbeelding]
Het is mij ook gelukt met 3 brillen tegelijk op mijn neus oftewel +9 aan glas sterkte. :)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Willie Wortel schreef op donderdag 22 juni 2017 @ 20:54:
[...]

Het is mij ook gelukt met 3 brillen tegelijk op mijn neus oftewel +9 aan glas sterkte. :)
Ik had er vier besteld, drie verkloot en een hopelijk goed, wat een piele werk.
Morgen of zaterdag eens testen of het werkt, moet bij iedere temperatuur sensor een weerstand of kan ook een bij vier stuks( kan ik ook gewoon testen natuurlijk)

Edit,
Als de temperatuursensoren ook lopen gaat de netduino eraf, dan test ik de pi2 alleen op alle sensoren.

[ Voor 11% gewijzigd door klump4u op 22-06-2017 21:02 ]

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Cranberry
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 15:39
@Anoniem: 522941, ik hoop dat je ook overstapt op de RPi en een mooi shield maakt. Ik maak dan graag gebruik van zijn werk! Mocht je je vervelen .... :)

[ Voor 13% gewijzigd door Cranberry op 22-06-2017 21:12 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
De DaL sourcecode voor de Raspberry is gereed, de help en de options pagina zijn ook klaar.

Wat mij betreft kan versie 1.0 na de test van Klump het daglicht zien.

We kijken of DaL via de Windows Store kan lopen want in principe heb je helemaal geen sourcecode nodig. De source code blijft wel te downloaden voor als je er aanpassingen aan wilt doen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Willie Wortel schreef op donderdag 22 juni 2017 @ 21:24:
De DaL sourcecode voor de Raspberry is gereed, de help en de options pagina zijn ook klaar.

Wat mij betreft kan versie 1.0 na de test van Klump het daglicht zien.

We kijken of DaL via de Windows Store kan lopen want in principe heb je helemaal geen sourcecode nodig. De source code blijft wel te downloaden voor als je er aanpassingen aan wilt doen.
Willie heb je ook het schema van de S0 aangepast? Ik zie het hierboven niet bij staan.

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
@klump4u Ja die moet er bij staan.

De so pulsemeter tekeningen staan er nu ook bij. Alles netjes op een rijtje, altijd makkelijk.

[ Voor 63% gewijzigd door Willie Wortel op 22-06-2017 21:38 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
@Willie Wortel
Moet ik met de 0.0.0.2 testen of stuur je me de 1.0?

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
klump4u schreef op donderdag 22 juni 2017 @ 21:42:
@Willie Wortel
Moet ik met de 0.0.0.2 testen of stuur je me de 1.0?
Morgen ochtend stuur ik 0.0.3 naar je. Als die zonder fouten is wordt het 1.0

Maar pas op, de versie 0.0.3 moet de opstart string opnieuw ingetikt worden, deze string is later zoveel mogelijk downwards compatible met eerdere versies.

Acties:
  • +1 Henk 'm!
Voor DaL release versie 1.0.0 Bij het deployen naar de Raspberry staat In het immediate window alle info die nodig is, geen ballast.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/tCgcEYnzyQxMbkoOfkcR0Cc2/full.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zonnebaas
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 09-12-2024

zonnebaas

iskra-netduino plus-omnik 4.0

Goed bezig ! Lees weer vol belangstelling mee.

Omnik 4.0 - 1e string- 1755 W - 2e string 2500 W Oost


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 22-06 07:10

Rol-Co

3,8kWpZ 4,98kWpO-Z-W 2,86kWpN

Voor de overstappers
Als iemand nog een shieldje voor de netduino over heeft en kwijt wilt, stuur dan even een berichtje.
:)

Noord-Oost-Zuid-West 11640Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Rol-Co schreef op vrijdag 23 juni 2017 @ 21:10:
Voor de overstappers
Als iemand nog een shieldje voor de netduino over heeft en kwijt wilt, stuur dan even een berichtje.
:)
Heb wel nog 2 Netduino's2 en 2 Netduino's2+ liggen dadelijk als ik over ben.

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 22-06 07:10

Rol-Co

3,8kWpZ 4,98kWpO-Z-W 2,86kWpN

klump4u schreef op vrijdag 23 juni 2017 @ 21:23:
[...]

Heb wel nog 2 Netduino's2 en 2 Netduino's2+ liggen dadelijk als ik over ben.
Het gaat eigenlijk alleen om een shieldje van sateetje.

Noord-Oost-Zuid-West 11640Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aegle
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 21-06 17:57
Heeft @Anoniem: 522941 ze dan niet meer?

33 x ET Solar 270Wp = 8910Wp @ SMA Sunny TriPower STP 8000TL-20 Live: PVOutput


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 22-06 07:10

Rol-Co

3,8kWpZ 4,98kWpO-Z-W 2,86kWpN

Geen idee eigenlijk.

Noord-Oost-Zuid-West 11640Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


Acties:
  • +1 Henk 'm!
In DaL versie 1.1 zit SQL ondersteuning. (die versie duurt nog wel even en wordt volop aan gebouwd), hier een preview.

selecteer DataProviders / SQLite

Geef de naam van de DataBase (indien niet aanwezig wordt deze aangemaakt)
Geeft de naam van de Tabel (indien niet aanwezig wordt deze aangemaakt)

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/FE3dOfxUkzlvKRwcykQdTpN3/medium.jpg

Geef bij tab content de stream, veldnaam en inhoud:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/a2DM2olvNUfCFBvm5YKbiSFz/medium.jpg

Thats it, zo simpel kan het leven zijn.

Schematische opbouw DaL DataBase en tabellen.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/voy3FxQIFCeuhophldRyaFib/medium.jpg

Ben altijd al voorstander geweest om alles in eigen huis te houden.

[ Voor 4% gewijzigd door Willie Wortel op 30-06-2017 20:56 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gé Brander
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 23-06 13:01
Willie Wortel schreef op zaterdag 24 juni 2017 @ 11:24:
In DaL versie 1.1 zit SQL ondersteuning. (die versie duurt nog wel even en wordt volop aan gebouwd), hier een preview.

selecteer DataProviders / SQLite

Geef de naam van de DataBase (indien niet aanwezig wordt deze aangemaakt)
Geeft de naam van de Tabel (indien niet aanwezig wordt deze aangemaakt)

[afbeelding]

Geef bij tab content de stream, veldnaam en inhoud:
[afbeelding]

Thats it, zo simpel kan het leven zijn.

Schematische opbouw DaL DataBase en tabellen.
[afbeelding]

Er komt een 2e app die werkt als server voor DaL om webpagina's te genereren zoals PVOutput.
Ben altijd al voorstander geweest om alles in eigen huis te houden.
Dat is heel mooi, dan kan je ook je data naar een SQL Server database brengen via een Linked Server: https://www.mssqltips.com...to-sqlite-to-import-data/

Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Gé Brander schreef op zaterdag 24 juni 2017 @ 19:38:
[...]

Dat is heel mooi, dan kan je ook je data naar een SQL Server database brengen via een Linked Server: https://www.mssqltips.com...to-sqlite-to-import-data/
Je moet eerst even nakijken wat ik nu gehatseflats heb. Of ik het goed gedaan heb :)

ADD : Maar SQL server is toch de volgende stap in een aparte app ? of zie ik dat verkeerd.?

[ Voor 18% gewijzigd door Willie Wortel op 24-06-2017 20:01 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gé Brander
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 23-06 13:01
Willie Wortel schreef op zaterdag 24 juni 2017 @ 19:57:
[...]

Je moet eerst even nakijken wat ik nu gehatseflats heb. Of ik het goed gedaan heb :)

ADD : Maar SQL server is toch de volgende stap in een aparte app ? of zie ik dat verkeerd.?
Ik ben nog geen voorbeelden tegengekomen van Windows IoT toepassingen die data schrijven naar een SQL Server database. SQL Server draait niet op Windows IoT en er zijn volgens mij (de laatste keer dat ik het controleerde) geen drivers om te connecten naar SQL Server. Vandaar dat je SQLLite tegenkomt als je daar naar zoekt.

Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Ik ben bezig de werking van de USB te testen, hier mijn bevindingen:

Als de Raspberry zonder USB stick aangezet wordt, daarna uitgezet, dan USB stick erin (als de Raspberry uit staat), daarna aangezet:

Wordt de USB stick niet gezien:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/T4NeVGN7Af7uflJys1JyBkO2/full.jpg

Hier had geen "Nothing" mogen staan.

REMEDIE 1 :
Start je Raspberry op, doe daarna (als de Raspberry aanstaat) de USB stick erin.
Start daarna DaL op, deze herkent je USB dan.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/joA8j0dEn6CBAF4DcTUiVqNU/full.jpg

Dit is geen fout van DaL.
==================================
De routine voor het uploaden van de opstart string naar de Raspberry is nu geheel vernieuwd, opgebouwd geheel vanaf het begin.

Te zien in het filmpje uploaden van een enorm bestand, verifieren en met FILESWAP.HTML gedownload vanaf de Raspberry USB stick..
Ik hoop dat hiermee voor eens en voor altijd dit probleem is afgedaan want hier is al tig keer aan gewerkt.

[ Voor 27% gewijzigd door Willie Wortel op 25-06-2017 21:13 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Ik zie tijdens het testen dat mijn Raspberry niet de juiste tijd heeft en weergeeft, Kan ook de tijd niet resetten, opnieuw inlezen. Dacht dat dit automatisch gedaan werd.

get-date en set-date
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/LsBRNOhMxyomeVAFvdHF18pP/full.jpg


---------------
SQL in DaL, hier even een print met veldnamen en waarden die weggeschreven worden in de SQL mytable.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/bansI8XJ0nfriYICuDaoEjlM/full.jpg

[ Voor 49% gewijzigd door Willie Wortel op 26-06-2017 09:08 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
@Willie Wortel de video staat op privé, ik kan hem niet afspelen

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
Wie van de testers heeft al de S0 draaien?

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
SQL zit er nu volledig in geprogrammeerd, kinderlijk eenvoudig te bedienen. Razend snel.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/4kTfycxcbJXK7MBOQN2xd2zb/medium.jpg

ik heb op het ogenblik niet veel data, daar moet ik even een conversie progje voor schrijven om de data uit de Netduino sdcard over te zetten naar de Raspberry SQL database.

Klump, je kan in ieder geval je data van de Netduino sdkaart op je Raspberry stick zetten precies zoals het op je netduino kaart staat. Onder de voorwaarde DAL volumenaam of opstartstring blabla. (voor de juiste USB)

Dan moet je in de OPTIONS.HTML in de SQL tab de Database naam invullen en je tabel naam de prefix van je bestanden zoals die op je Netduino staan, de streams moet je dezelfde namen geven.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
PVoutput is down, eens kijken hoe de Pi dit afhandelt.

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Klump, ...Als we een programma overzetten moet ook de data mee kunnen is onze mening:

Nou dat gaan we doen.
How To:

maak een tabel (en eventueel database if not exist) aan: (een database is een verzameling tabellen)Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/rVBH8BplXkLFiQU5UVgAA9hI/medium.jpg

maak de velden namen aan, datum en tijd wordt automatisch aangemaakt:

De content mag leeg zijn ALS "Operate" NIET aangevinkt staat in tab STREAM & FEEDS !!

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/c7oqkAWPvdPn9rfbjhx6mo7t/medium.jpg

TIK IN in je webbrowser
[ IP : PORT] / convert : [STREAM] : DIRECTORY_NAAM
ZO DUS:
HTTP ..... 192.168.1.88:65444/convert:1:DIR_OLD_DATA

Deze streams bedoel ik uit tab Streams & Feeds:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/GRaH9O2NJk1ew6iT0WBt7YJr/medium.jpg


DE DATA BESTANDEN MOETEN IN EEN APARTE DIRECTORY STAAN OP DE USB. ! (voorbeeld van mij DIR_OLD_DATA))
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/vB7I44cexIk4n1pIoFqoXVvW/medium.jpg
Dus maak een nieuwe dir aan en zet daar je databestanden in, sub folders mag, die worden ook ingelezen.
DAL gaat ervan uit dat elke file een data log file is. MET DE EXTENTIE .log

dan krijg je dit te zien: (de argumenten in de url zijn niet juist, dat is mijn programma = anders)
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/hx83nSh5ZcoLCZJg9DoyJQGk/medium.jpg

in de achtergrond:


gedaan?... dan willen we er ook wat mee kunnen doen...

ga dan naar de webpagina HISTORICCharts

OMDAT DAL een open end programma is waaraan meerder Raspberrys kunnen hangen moet je de raspberry kiezen waar je de data uit wilt halen, OOK die niet op je eigen netwerk zijn aangesloten kun je bereiken.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/IOuZuvyWLvHYSWuiWIddKLxH/medium.jpg


selecteer je data stream:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/CSNS6q86rkn1UVLrR6FhQK74/medium.jpg

set datum tijd in en laad de gegevens uit je raspberry:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/V0aFZSd9ApmYpm6siqGbAk3G/medium.jpg

en hier kan je alles instellen.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/FZdO1mZKJ5vkv8YHnimIFvg2/medium.jpg

click op create chart om de resultaten te zien.

=====
Het data converteren gebeurd volautomatisch:
zijn er meer veldnamen dan data dan wordt het dataveld gevuld met een 0.
is er meer data aanwezig dan veldnamen dat wordt de extra data genegeerd.

[ Voor 7% gewijzigd door Willie Wortel op 29-06-2017 10:49 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
@Willie Wortel
Laatste 4 foto's zijn niet te zien, hebben een wachtwoord.

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jmeinders
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 21-06 22:06

jmeinders

www.jmeinders.nl

De SO draait hier ook. Versie 0002 bij mij geeft de SO meter 20 watt teveel aan dan de netduino, maar wat is goed de netduino waarde of de raspberry? Ik heb hier niet zoveel problemen mee. Bij de meters dashboard is de decimaal SolarDeliveryNow p1 niet goed. Als ik meer dan 500 watt teruglever dan komt er 1 watt te staan. Bij 2000 watt komt er 2 watt te staan enz. Is de F waarde niet goed?
klump4u schreef op maandag 26 juni 2017 @ 18:09:
Wie van de testers heeft al de S0 draaien?

Omnik 3.0 15 Eging panelen 195wp


Acties:
  • 0 Henk 'm!
@jmeinders dat zullen we dan moeten onderzoeken welke juist loopt. Aan de pulsemeter instellingen kan nog wel wat aan gefine-tuned worden.

Wacht even, de pulsemeter staat op een pulldown instelling. Klump weet er alles van.
----
Hier druk bezig met de testen van SQL tabellen en converteren.

Alles zit achter het password, dat is standaard

je kan testen en de data ook weer weggooien. Dit gaat met commando "droptable"
ip:port/sqlcommand:droptable:STREAM

dus 192.168.1.88:65444/SQLcommand:dropTable:1
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/7wd695el51ZCpIa55GUmcTHg/full.jpg
De stream is uit de SQL stream&feeds


Het is zaak dat je je Raspberry een ander ww geeft als standaard als alles draait.

De volgende testversie is nog niet helemaal klaar.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
jmeinders schreef op donderdag 29 juni 2017 @ 12:26:
De SO draait hier ook. Versie 0002 bij mij geeft de SO meter 20 watt teveel aan dan de netduino, maar wat is goed de netduino waarde of de raspberry? Ik heb hier niet zoveel problemen mee. Bij de meters dashboard is de decimaal SolarDeliveryNow p1 niet goed. Als ik meer dan 500 watt teruglever dan komt er 1 watt te staan. Bij 2000 watt komt er 2 watt te staan enz. Is de F waarde niet goed?
[...]
Dat van SolarDeliveryNowP1 had ik ook maar dat heb ik opgelost door hier 3 decimalen bij te zetten in het selecteerveld, waarschijnlijk heb je nu 0 decimalen ingesteld.
Wat de S0 betreft, ik draai op een Pi2 en zag het verschil ook t.o.v. de Netduino, bij laag wattage soms gelijk of de Pi2 ietjes meer maar bij hoge wattages een verschil van enkele honderden Watts, de totalen (pulsen of kWh) lopen overigens wel gelijk (op enkele pulsen na)
In de software bij pulsemeters kun je een regel quoten en de andere unquoten , pullup naar vcc of naar gnd maar dat geeft geen verschil bij mij.
Willie heeft enkele dagen terug een reactie geplaats over het verschil van de netduino en de raspberry met betrekking op het berekenen van het wattage.
Daar ik nu een Pi2 draai kan ik niet zien of een Pi3 verschil maakt in deze berekeningen, daarom heb ik maar een Pi3 gekocht op Marktplaats om dit wel te kunnen zien.
Ik heb de Netduino sinds enkele dagen afgekoppeld maar ik kan nog vergelijken met een Raspberry die mijn omvormers uitleest.

Deze code staat in Hardware-pulsemeters
Visual Basic:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Private Sub InterruptPortTask()

        _GpioPin = GpioController.GetDefault().OpenPin(_dPin)

        'resistor to GND
        '_GpioPin.SetDriveMode(GpioPinDriveMode.InputPullDown)

        'resistor to VCC
        _GpioPin.SetDriveMode(GpioPinDriveMode.InputPullUp )


        _GpioPin.DebounceTimeout = TimeSpan.FromMilliseconds(40)

[ Voor 11% gewijzigd door klump4u op 29-06-2017 14:04 ]

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
@Willie Wortel
Mindergas werkt goed bij mij met de Adddays(-1) in de code.

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!
klump4u schreef op donderdag 29 juni 2017 @ 14:07:
@Willie Wortel
Mindergas werkt goed bij mij met de Adddays(-1) in de code.
Hoe kan dit nu, eerst liep het toch niet goed toen heb je alles terug gezet?

De wattageNow is eigenlijk een berekening van de tijd tussen 2 meetpunten. Het heeft verder niets te maken met het data loggen. Je kan de pulsemeter nog wat nauwkeuriger maken met de debounce tijd te verhogen.

zo is de meter standaard:
_GpioPin.DebounceTimeout = TimeSpan.FromMilliseconds(40)

nu is de pulsemeter 50 milliseconden buiten bedrijf zeg maar na de ontvangen pulse.
_GpioPin.DebounceTimeout = TimeSpan.FromMilliseconds(50)
Dit is om ruis of een langdurige High op de data lijn te onderdrukken.

----
Die melding die je me liet zien van de week is van PVOutput, denk dat het in Australië allemaal niet zo goed gaat. :)

-----
het converteren van de data naar de Raspberry, de tijd nodig voor verwerken,...moet je denken in vele uren verwerking. Maar het gaat allemaal automatisch, je kan gerust koffie gaan drinken. 8)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
@Willie Wortel
Volgens mij stond er al een stand op de dag dat ik geprobeerd heb naar mindergas, enfin het werkt nu al 3 dagen goed.
Dat van die Debounce time zal ik nog eens testen bij mij want ik zie nu ook enkele spikes in mijn logging.
Overigens, mijn pi2 logt nu naar mijn drie accounts op PVoutput waar eerst de netduino naar logde,
De 3 DAL-Test accounts worden niet meer bijgewerkt,

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klump4u
  • Registratie: Februari 2008
  • Niet online

klump4u

Gasloos in Zuid-Limburg

Topicstarter
@jmeinders
Je hebt gelijk met de SolarDeliveryNowP1, in het zelfgebouwde dashboard geeft deze alleen hele waarden en niks achter de komma, in de Nowpagina van de Raspberry heb ik wel de waarde met drie achter de komma en ook op mijn LCD scherm.

18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 7,6🔋

Pagina: 1 2 ... 7 Laatste