Daarom heb ik er ook moeite mee dat het bij kinderen op één of andere manier erger zou zijn. In alle gevallen worden levens vernietigd en levens verwoest. Dat is in al die gevallen een enorm leed, wellicht zelfs onmeetbaar leed.
Ook dan wordt er verontwaardigd gereageerd. Misschien vergis ik me ook wel en wordt er altijd wel verontwaardig gereageerd, maar wel met iedere keer weer een andere rationalisering. Dit keer is het erger want: het zijn hulpverleners, jongeren, ouderen, politici - noem maar op.
Wellicht is dat het wel. Mensen zoeken altijd naar redenen waarom het dit keer erger is dan ooit. Dat zien we immers ook bij mensen die steevast geloven dat
zij het einde der tijden mee gaan maken.
Daar valt nog een hele boom over op te zetten en zal lang niet iedereen het mee eens zijn. Dat een volwassen man en een tienermeisje vrijwel exact even weerbaar zijn tegenover een bom is daarentegen wel rationeel.