Na een jaar gebruik, is het tijd voor een goed woordje voor de bouwmarktvloer van de Praxis, de Cando 7mm PVC visgraat. Eerste foto is hoe het erbij ligt, nu, na een jaar.
We hebben de vloer zelf gelegd, op een (verlijmde) kurk-tegel ondervloer. Niet bepaald egale ondervloer dus. (tweede derde foto). Toen van die vuilniszakkenmateriaal meuk erover (foto 4) en toen daarop de vloer gelegd. Pleurus klus (8 dagen dubbel fte (van 09 tot 21u) voor 60m2 (incl. de plinten) maar als je van ergens je best op doen houdt, kan je helemaal los.
We hebben vorige jaar zomer de vloer uitgekozen (en de samples getest op) de krasvastheid van de planken EN op de sterkte van de klikrand (was de wijze waarop onze eerdere vloer game-over was gegaan, en belangrijk om in ieder geval een zo sterk mogelijke klik verbinding te hebben, als de ondervloer niet egaal is)
De klikrand van deze Cando was bijna onmogelijk van de plank af te breken, terwijl bij ALLE andere vloeren die we hebben getest, van allerlei vloerenloodsen en andere partijen, de klikrand brak als speculaas, en de krasvastheid eigenlijk nooit zo goed als Cando was.
Dus, de keuze was makkelijk gemaakt.
We hebben een wilde poes, Hippo, die (miauwend) rent en drift en glijdt (je hoort haar krassen) over de vloer heen, zero krassen.
Omdat de vloer dus zo'n "embossed" houtverfje heeft, ziet het er meer echt uit. De vloer is mooi mat, dus oogt sowieso al vrij schoon (op een glanzende vloer zie je stofjes/vuil sneller liggen. Plus, ik vind dat het nu ik er in de zomer vaak op m'n blote pootjes op loop, dat het vrij fancy aanvoelt, zacht ofzo.
De enige beperking van deze vloer, is de herhaling in het patroon. Ik denk dat er 25 of 30 planken zijn, dus kans op herhaling dicht bij elkaar, is zeker aanwezig. Wij hebben hier maximaal op gesorteerd, alvorens de planken vast te klikken, om herhaling te voorkomen.
Hier de foto's
https://ibb.co/pwWrvQ0
https://ibb.co/BNJVgkt
https://ibb.co/k6N1HS9
https://ibb.co/LQy4sRk
https://ibb.co/WntBf6B
https://ibb.co/qkPPzdt
https://ibb.co/QcZC57V
[
Voor 18% gewijzigd door
Snaaf op 28-06-2024 17:31
]