enchion schreef op donderdag 2 maart 2017 @ 11:06:
[...]
Misschien heeft het er ook mee te maken dat ze niet willen laten zien waar de flowlijnen zitten van de aerodynamica, aangezien de spray over het rechte stuk zo leuk functioneert als de rooklijn in een windtunnel.
Aangezien er maar 1 auto tegelijk over de finishlijn komt is er ook niet de verstoring door een auto die er voor/achter zit, en het is ook niet actief aan het regenen wat het plaatje nog had kunnen vertroebelen.
Misschien vind RedBull het niet zo erg omdat alle aero toch nog gaat veranderen, en/of omdat ze weten dat de andere teams toch nog in het aero-stenen tijdperk zitten.
Ze hebben een elektrisch probleem, daarom rijden ze niet.
En verder: nee.
Waterdeeltjes gedragen zich sowieso anders dan lucht, dat is niet vergelijkbaar.
Je ziet een beetje spray onder de wielen en diffuser vandaan komen... de rest zie je amper. Daar wordt je niet veel wijzer van.
Die rekken waar teams mee rijden checken niet alleen waar ze lucht zit, maar ook hoe snel die daar stroomt en wat de luchtdruk is op die plek. Dat is wat je wil weten. Dat kan je allemaal niet halen uit een beetje spray.
Als ze echt bang zouden zijn dergelijke informatie weg te geven, zouden ze die auto's al helemaal niet besmeuren met aeropaint. Dat geeft veel meer informatie weg dan een beetje spray.