Ik vind het heerlijk dat mensen zelf de spullen kopen, in communiceer over de drain en het inbouwreservoir welke ik graag mee werk en verder vind ik alles prima, als er een probleem is met een douchewand oid dan kunnen ze dat ook .ooit met de winkel regelen en zit ik daar niet tussen.remzor schreef op donderdag 15 februari 2024 @ 08:44:
Ergens snap ik best dat installateurs het lastiger vinden als mensen de eigen spullen kopen (wij deden dat ook overigens). Dat zit hem met name in twee dingen:Maar goed, dat zo een gigantisch verschil niet mogen verklaren lijkt mij. En bovendien wil iemand toch zelf de badkamer kunnen uitzoeken/samenstellen.
- In de regel is een kraan een kraan en een inbouwreservoir een inbouwreservoir. Maar als men altijd werkt met de Geberit UP320 bijvoorbeeld en Grohe kranen kan men die waarschijnlijk blind en vliegensvlug installeren. Als iemand dan met een el cheapo reservoir komt of een ander merk toilet/kraan whatever, kan dat iets meer tijd kosten. Details zijn dan toch anders. Soms even de handleiding erbij, andere afstelling, enz.
- Het gaat waarschijnlijk erg vaak mis als mensen zelf de spullen kopen. Een knop die niet past op het inbouwreservoir, een verkeerde kraan, een vloerverwarmingsmat die te klein is, niet de juiste douchewand. Ik noem maar wat natuurlijk, maar daar kun je wel tegenaan lopen. Zodat er last minute nog iets anders gekocht moet worden of een creatieve oplossing bedacht moet worden.
Ik werk altijd op deze manier en t leid nooit tot problemen. Ik lees wel altijd de bestellijst een keer door voor ze daadwerkelijk bestellen.
13480 Wp solar | 2x Panasonic 7j met 1x 300l sww | (Laadpaal) installateur, pb voor een offerte