Het Badkamer topic: verkopers, kwaliteit, prijs - Deel 1

Pagina: 1 2 ... 122 Laatste
Acties:

Acties:
  • +8 Henk 'm!

  • Tripl3 D
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 06-05 07:22

Tripl3 D

Brother in Arms

Topicstarter
Mede-auteur:
  • ViezeVis
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 21:46

ViezeVis

Afbeeldingslocatie: https://bashoogers.nl/tweakers/images/header-bk-topic.png


Welkom in het Grote Badkamer kopen: verkopers, kwaliteit, prijs Topic deel 1


In de badkamer wordt over het algemeen minder tijd doorgebracht dan in de keuken, maar net als met keukens kun je het zo gek maken als je zelf wilt. Denk aan een sauna, grote whirlpool, een zwembad of misschien allemaal. Maar een badkamer vormt wel een belangrijk onderdeel waar je tot rust kunt komen. Het is een intieme en persoonlijke ruimte in je huis. Net als een keuken is een badkamer een grote aangelegenheid. Je maakt keuzes in het soort tegels, toilet, kleuren, stijlen enzovoort. En nadat je de keuzes hebt gemaakt, ontstaan er vragen over de prijs, kwaliteit en de montage.

In dit topic kunnen we alles bespreken over de aankoop van een nieuwe badkamer. Maar ook over ervaringen en aftersales. Opmaak met dank aan Het Grote Keuken topic.

Wat willen we hier bespreken

• Vragen over de badkamers, denkend aan indeling, materialen, badmeubels, baden, douches, etc.
• Welke badmeubels, douche-opstellingen, sanitair, etc. te kiezen.
• Ervaringen met verkopers en badkamer specialisten.
• Tips & Tricks, zoals bij het zelf installeren en onderhouden van de badkamer.
• Jouw indeling. Plaats gerust een foto of tekening, maar maak het niet te bont met hele buildlogs. Maak dan een eigen topic.

Overzicht van badkamerverkopers

De badkamerspecialist lijkt nog bijzonderder dan de keukenboer. Al snel kom je bij een van de bedrijven die onder "De Mandemakers Groep" vallen. Sani4All en Kitchen4all staan niet op de website, maar vallen er sinds 2023 ook onder. Kijk dus goed naar het eigenaarsschap door het bedrijf te Googlen. Naast keukens, verkopen zij ook sanitair en meubelen. Daarnaast valt er natuurlijk ook al het nodige in de bouwmarkt te halen. Mensen met een klein(er) budget hoeven dus niet zo snel naar een badkamerspecialist. We kennen een aantal badkamer 'specialisten'. Sommigen hebben enkel een webshop. We hebben een aantal verkopers, gecategoriseerd op soort, op een rij gezet (niet uitputtend):


BK specialistenBK onderdelenTegelspecialisten

Baderie
Badkamerwinkel
BadkamerXXL
Badplaats
Meijer
Maxaro
Sanidump / Sanisale
Sanitairwinkel
Saniweb
Sanizo
Tegeldepot
X2O
Bouwcenter
Grohe
HansGrohe
Plieger
WarmteService
Idealo*
Jan Groen
Slingerland Tegels
Tegelhuis Montfoort

* Idealo is een vergelijkingssite in Duitsland. Je kunt via deze website ook badkamerspullen verzamelen om te bestellen/op te halen in de Duitse winkels.

Douche-/ bad- en wastafelkranen

Je wilt een goede kraan in je badkamer. Niet alleen een kraan die past bij het ontwerp van je badkamer, maar ook een kraan die kwalitatief is. Kwaliteit drukt zich verschillend uit. Een regendouche van €400,- kan kwalitatief goed zijn, maar je mag er vanuit gaan dat een regendouche van €1000,- andere weegcriteria heeft. Denk bijvoorbeeld aan beschikbaarheid van onderdelen over 5-10 jaar bij een defect, garanties, kwaliteit van coatings en oorsprong van het merk en product.

Merken
Er zijn verschillende merken kranen. Grohe, HansGrohe, Avital, Hotbath, Damixa, Brauer, Wiesbaden en nog vele andere soorten. In principe zijn deze merken aan te merken als A-merk. Maar de prijzen lopen uiteen. Zo zijn Grohe, HansGrohe en Avital al heel lang marktleider en leveren zij lang onderdelen. Maar is doorgaans de ervaring dat er vaker gebruik wordt gemaakt van plastic onderdelen. Ook Hotbath en Damixa zijn populair. Beiden zijn onderdeel van de FM Mattsson groep die al jaren designkranen leveren. Maar, hebben een hoge prijs. Veel hoger dan andere merken. Brauer en Wiesbaden zijn prima merken en kwalitatief is doen zij naar verwachting niet onder. De enige kanttekening is dat Brauer een geregistreerde 'GmbH' is in Duitsland en winkels het aanbieden als 'Duitse degelijkheid'. Korver Nederland is groothandel van Wiesbaden, wat suggereert dat het rebranded Chinees zou kunnen zijn. In de 'handige links' is een link opgenomen naar een Tweakers-topic waarin de discussie op gang kwam over kwaliteit.

Afwerking (coating)
Kranen zijn te krijgen in verschillende afwerkingen: geen coating (koper, messing), chroom, rvs, poedercoating of PVD (Physical Vapor Deposition). Afhankelijk van je smaak, kun je de juiste kraan kiezen. Zo veranderen kranen van koper of messing zonder coating in verloop van tijd van kleur en moet je deze met zilver- of koperpoets onderhouden. Kranen van chroom zijn doorgaans heel sterk. Ook is het mogelijk om te kiezen voor RVS. Gepoedercoate kranen (matzwarte kranen bijvoorbeeld) of kranen met een PVD coating zijn populair. Let daarbij op dat kranen met poedercoating gevoelig zijn voor een loslatende toplaag. Kranen met een PVD coating zijn beschermd met een dunne laag 'coating' die sterker en krasbestendiger zijn. En dus ook makkelijker om schoon te maken zijn. Let bij kranen met een PVD coating op als je een waterontharder hebt. Kranen van Brauer lijken hier gevoelig(er) voor te zijn doordat hier meerdere ervaringen over gedeeld zijn.

Kosten

Badkamers lopen enorm uiteen qua kosten. Dit hangt af van het materiaalgebruik, de merken die je kiest, de grootte van je badkamer, de eisen die je hebt en hoe hard je je laat beetnemen. Er is daarom geen 'richtlijn' wat een badkamer gemiddeld kost. Maar een goede €8.000 ben je al snel kwijt met een relatief simpele doch moderne badkamer met A-kwaliteit meubels, op basis van een badkamer van 2.5m x 2.5m x 2.6m. Dan heb je ook de montagekosten nog. Een gemiddeld uurloon per m2 tegelen is tussen de €50 en €70. Laat daarom je offertes altijd specificeren. Vraag meerdere offertes op. Bij zowel je tegelzetter/installateur en badkamerwinkel. En aarzel ook niet om te onderhandelen over je prijs. Er zit vaak veel marge op producten. En als je zelf handig bent, kun je misschien ook zelf je badkamer slopen. Dat bespaart ook weer 2 dagen arbeid.

Een ander aandachtspunt is het combinatie-pakket waarbij je de montage én materialen afneemt bij dezelfde winkel. Let daarbij goed op of de winkel jou in contact brengt met de installateur (en dus zelf alle afspraken moet maken) of dat de winkel voor jou het proces regelt. In de 1e situatie ben je zelf namelijk verantwoordelijk voor het organiseren van je planning, afstemming etc. En moet je dus ook terugvallen op, veelal, een ZZP'er. In de 2e situatie kun je terugvallen op een winkel die dit dan moet zien op te lossen. Je hebt dan wellicht iets meer zekerheid. Maar, de kosten zijn daardoor ook hoger dan wanneer je zelf een installateur zoekt. Vaak te herkennen aan de vraag 'ga je het zelf doen, of heb je al iemand die het gaat doen?'.

Belangrijk is dus: wees geen dief van je eigen portemonnee en check vooral prijzen bij verschillende winkels en installateurs.

Badkamer ontwerpen

Veel winkels tekenen kosteloos een badkamer voor je in. Je hebt daarvoor minimaal de afmetingen nodig, de positie van ramen en deuren, eventueel de positie van een koof en aansluitpunten voor elektriciteit en water. Je kunt beginnen door zelf een opzet te maken. Dit kun je doen door een tekening te maken op schaal op papier, of door gebruik te maken van ontwerptools met 3D functionaliteit:

Saninet (getipt door @Ger)
Homestyler (niet kosteloos)

Andere links

De (on)zin van een waterontharder
De discussie daarover lees je hier.

Beste badkamerkranen - advies gevraagd!
De discussie daarover lees je hier.

Offerte materiaal badkamer (voorbeeld)
Een voorbeeld offerte zie je hier.

Header foto door @Phusebox
Zijn 3D-ontwerp met Homestyler zie je hier.

[ Voor 83% gewijzigd door ViezeVis op 24-02-2025 08:15 . Reden: Extra koppen toegevoegd ]

It is better to be roughly right, than precisely wrong.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Shunt
  • Registratie: Augustus 2001
  • Nu online

Shunt

Boe

Ik meld mij alvast.
Over een paar weken / maanden gaan wij eens kijken of we toch het bouwdepot aan gaan spreken voor een nieuwe badkamer of niet.

Mijn voorkeur zou uit gaan naar een lang model bad (ergens tegen de twee meter).
Een WC en een inloop douche met meerdere massage stralen. Het liefste zouden we ook nog iets met infrarood willen doen maar dat zal waarschijnlijk buiten budget vallen.
We zitten alleen met de beperking van de ruimte die is niet al te groot namelijk. Hopelijk krijgen we het er allemaal ingepropt zonder het te vol te laten voelen.

Game PC
2 Post or Not 2 Post What's the question ?
"If it ain't broken, you didn't try hard enough"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BCC
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 07:11

BCC

Ik ben een nieuwe douche aan het bouwen en wil daar een Grohe doucheset in hebben, maar vind die redelijk aan de prijs. Nou hoor ik van veel mensen dat kranen in Duitsland veel goedkoper zijn, maar waar moet ik dan zoeken?

Na betaling van een licentievergoeding van €1.000 verkrijgen bedrijven het recht om deze post te gebruiken voor het trainen van artificiële intelligentiesystemen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tripl3 D
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 06-05 07:22

Tripl3 D

Brother in Arms

Topicstarter
Shunt schreef op donderdag 2 februari 2017 @ 15:02:
Ik meld mij alvast.
Over een paar weken / maanden gaan wij eens kijken of we toch het bouwdepot aan gaan spreken voor een nieuwe badkamer of niet.

Mijn voorkeur zou uit gaan naar een lang model bad (ergens tegen de twee meter).
Een WC en een inloop douche met meerdere massage stralen. Het liefste zouden we ook nog iets met infrarood willen doen maar dat zal waarschijnlijk buiten budget vallen.
We zitten alleen met de beperking van de ruimte die is niet al te groot namelijk. Hopelijk krijgen we het er allemaal ingepropt zonder het te vol te laten voelen.
Hoe groot is dan de ruimte die je hebt?

It is better to be roughly right, than precisely wrong.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Shunt
  • Registratie: Augustus 2001
  • Nu online

Shunt

Boe

Tripl3 D schreef op donderdag 2 februari 2017 @ 15:12:
[...]


Hoe groot is dan de ruimte die je hebt?
Drie bij twee ongeveer (heb de exacte maat zo niet bij de hand) ik zal zo ffe een crop maken van een van de bouwtekeningen.

Game PC
2 Post or Not 2 Post What's the question ?
"If it ain't broken, you didn't try hard enough"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Da_maniaC
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 12-04 16:47

Da_maniaC

a.k.a. The Sequenz Pounder

BCC schreef op donderdag 2 februari 2017 @ 15:05:
Ik ben een nieuwe douche aan het bouwen en wil daar een Grohe doucheset in hebben, maar vind die redelijk aan de prijs. Nou hoor ik van veel mensen dat kranen in Duitsland veel goedkoper zijn, maar waar moet ik dan zoeken?
Ik zit met exact hetzelfde. Eén van de winkels die ik heb gevonden is van Reuter: https://www.reuter.de/
Scheelt mij zo al 100-150 EUR. op de kraan en toebehoren combinatie die ik in de douche wil gebruiken.
(Dat is natuurlijk ook afhankelijk van de hoogte van de verzendkosten ~18 EUR. naar Nederland bij deze winkel :) ).

Inventory | Instagram: @sequenzpounder | http://www.zdaemon.org | ZDaemon! Client/Server port for DOOM!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MeZZiN
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 04-05 13:17
Voor ons vorige huis zijn we ook naar veel badkamer zaken geweest maar uiteindelijk alles zelf maar gedaan. Spullen besteld bij Versani o.a. en de bouw markt en gaan. Was stukken goedkoper om alles zelf te regelen en met betere korting. Zou nooit meer bij een badkamer shop willen kopen. Wat een gedoe was dat.
Wat we wel gedaan hebben is alles halen waar het goedkoopste was. Dus tegels bij de tegel boer die ze goedkoop had lijm weer ergens anders etc radiator het zelfde. Wat een geld scheelde dat.

Na de verhuizing de huidige badkamer (nieuw gekochte huis) opgeknapt (was niet meer dan 6 jaar oud). Tegelvoegen waren gescheurd in de douche. Wat een slechte kwaliteit was door een badkamer winkel geplaatst. Dus alles netjes gemaakt voegen er uit gehaald en opnieuw gevoegd en gekit nu is het weer vrij netjes. Maar in ieder geval waterdicht. Zou niet snel een bedrijf vertrouwen met tegelen en installatie meer.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Ernemmer
  • Registratie: Juli 2009
  • Niet online
Voor tegels wil ik nog wel een zeer goede winkel toevoegen, het is wel een DE winkel maar zit net over de grens en scheelt ongeveer 50% met de NL prijzen.

http://www.fliesen-huening.de/de/

Grote showroom en erg veel op voorraad

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DutX
  • Registratie: Februari 2006
  • Laatst online: 07:20
Nog niet zovaak genoemd volgens mij, maar bij Raab Karcher kan je terecht voor zowel keukens als badkamers. Om maar even een extra alternatief te geven voor DMG :)

Wij konden er terecht vanwege de aannemer (project), maar volgens mij kan je er particulier ook gewoon naartoe.

[ Voor 10% gewijzigd door DutX op 02-02-2017 16:04 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Tripl3 D
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 06-05 07:22

Tripl3 D

Brother in Arms

Topicstarter
Def1ant schreef op donderdag 2 februari 2017 @ 16:03:
Nog niet zovaak genoemd volgens mij, maar bij Raab Karcher kan je terecht voor zowel keukens als badkamers. Om maar even een extra alternatief te geven voor DMG :)

Wij konden er terecht vanwege de aannemer (project), maar volgens mij kan je er particulier ook gewoon naartoe.
Volgens hun site wel:
Ook voor particuliere klanten

Ook voor u als particuliere klant zijn wij een stabiele partner. Onze vakkundige specialisten op het gebied van badkamers, keukens en sanitair helpen u graag bij het inrichten van uw woning. Zo zorgen wij ervoor dat uw huis er van buiten en van binnen perfect uitziet.
______________________________________________________________________________
Shunt schreef op donderdag 2 februari 2017 @ 15:02:
Mijn voorkeur zou uit gaan naar een lang model bad (ergens tegen de twee meter).
Een WC en een inloop douche met meerdere massage stralen. Het liefste zouden we ook nog iets met infrarood willen doen maar dat zal waarschijnlijk buiten budget vallen.
We zitten alleen met de beperking van de ruimte die is niet al te groot namelijk. Hopelijk krijgen we het er allemaal ingepropt zonder het te vol te laten voelen.
Klopt had dat ik nog een wastafel/badkamermeubel mis in dit geheel? Eventueel nog een kast of iets dergelijks? Of heb je daar andere plannen mee? Zo niet dan zal 3x2 redelijk krap gaan worden.

[ Voor 33% gewijzigd door Tripl3 D op 02-02-2017 16:12 ]

It is better to be roughly right, than precisely wrong.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • thejoker80
  • Registratie: April 2002
  • Niet online

thejoker80

leuk hè?

Tripl3 D schreef op donderdag 2 februari 2017 @ 16:05:
[...]
Klopt had dat ik nog een wastafel/badkamermeubel mis in dit geheel? Eventueel nog een kast of iets dergelijks? Of heb je daar andere plannen mee? Zo niet dan zal 3x2 redelijk krap gaan worden.
KLopt, wij hebben ongeveer 3 x 2 met daarin een kleine douche (90x90) een wc, een wastafel en ligbad en een smalle kast en de badkamer is aardig vol. We willen eigenlijk een iets grotere douche maar kunnen dan maximaal 30cm uitbreiden aan 1 kant, De doorloop wordt iets krapper dan en de kast moet achter de deur staan. het bad neem wel redelijk wat ruimte in beslag natuurlijk (ongeveer 2x1).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BeZaX
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 06-05 18:38
Da_maniaC schreef op donderdag 2 februari 2017 @ 15:28:
[...]


Ik zit met exact hetzelfde. Eén van de winkels die ik heb gevonden is van Reuter: https://www.reuter.de/
Scheelt mij zo al 100-150 EUR. op de kraan en toebehoren combinatie die ik in de douche wil gebruiken.
(Dat is natuurlijk ook afhankelijk van de hoogte van de verzendkosten ~18 EUR. naar Nederland bij deze winkel :) ).
Ook even zitten rond kijken op deze website, maar dan ben ik nog steeds goedkoper uit bij Amazon.de of Saniweb.

Momenteel ook druk bezig met het samenstellen van een lijst met alle materialen die ik nodig heb voor onze badkamer (nieuwbouw - oplevering verwachting april). Door een teleurstellende offerte bij een luxe badkamerzaak (20k zonder onderhandelen), besloten om zelf het materiaal te gaan bestellen en deze door een klusbedrijf er in te laten zetten. Dit scheelt mij bijna 50% op de totaalprijs en daarvoor heb ik soms nog betere/luxere opties ook, zoals CeramicPlus, SlimSeat e.d.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Da_maniaC
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 12-04 16:47

Da_maniaC

a.k.a. The Sequenz Pounder

Saniweb heeft bij mij niet alle onderdelen die ik los wil kopen (zoals de Grohe Grohterm 3000 thermostatische inbouwkraan en soortgelijke wandaansluitbocht).
Bij Reuter en Badkamerconcurrent worden deze weer juist wel los verkocht.
Ter vergelijking overigens: De kraan is bij Reuter ~40 EUR. goedkoper dan hier in Nederland.

[ Voor 8% gewijzigd door Da_maniaC op 02-02-2017 16:36 ]

Inventory | Instagram: @sequenzpounder | http://www.zdaemon.org | ZDaemon! Client/Server port for DOOM!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RUFFNECK
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 22-04 18:23

RUFFNECK

Poentje

Wat ik wel interessant zou vinden om in dit topic een discussie of bevestiging van te zien, is het feit dat er hier en daar geroepen wordt om op te letten met de spullen van Grohe. Dat er verschillende versies van dezelfde modellen zijn, maar een ander binnenwerk qua materiaal.

Wellicht zou een toelichting daarvan handig zijn in de openingspost...

Hier o.a. Annuk in "Het (projectmatige) nieuwbouwwoning topic"

[ Voor 11% gewijzigd door RUFFNECK op 02-02-2017 16:50 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kane_sting
  • Registratie: April 2008
  • Laatst online: 13-01 21:51
Heb je hier ooit iets gekocht?
Ernemmer schreef op donderdag 2 februari 2017 @ 15:43:
Voor tegels wil ik nog wel een zeer goede winkel toevoegen, het is wel een DE winkel maar zit net over de grens en scheelt ongeveer 50% met de NL prijzen.

http://www.fliesen-huening.de/de/

Grote showroom en erg veel op voorraad

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tripl3 D
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 06-05 07:22

Tripl3 D

Brother in Arms

Topicstarter
Overigens zijn wij oktober vorig jaar naar Keuken en Badwereld XXL geweest en hadden daar een badkamer laten ontwerpen (werkt bij mij niet in Firefox, wel in Chrome).

Helaas kregen we eind december een belletje dat ze met badkamers verkopen stopten.
Nog niets betaald, dus dat scheelt weer, maar wel jammer, want we waren wel tevreden over hoe we geholpen werden (alleen wat aan de dure kant).

It is better to be roughly right, than precisely wrong.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WNT
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 01-05 15:48

WNT

Ik lees even mee, gaan binnenkort ook een badkamer bestellen. Waarschijnlijk bij Raab Karcher.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • A13X
  • Registratie: November 2015
  • Laatst online: 06:29

A13X

Dude

RUFFNECK schreef op donderdag 2 februari 2017 @ 16:48:
Wat ik wel interessant zou vinden om in dit topic een discussie of bevestiging van te zien, is het feit dat er hier en daar geroepen wordt om op te letten met de spullen van Grohe. Dat er verschillende versies van dezelfde modellen zijn, maar een ander binnenwerk qua materiaal.

Wellicht zou een toelichting daarvan handig zijn in de openingspost...

Hier o.a. Annuk in "Het (projectmatige) nieuwbouwwoning topic"
Klopt zijn 2 merken die dicht bij elkaar liggen namelijk Hans Grohe http://www.hansgrohe.nl/ en Grohe http://www.grohe.nl/nl_nl/

Als mijn geheugen mij niet in de steek laat is Hans Grohe van hogere kwaliteit dan Grohe.

Awesome


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RUFFNECK
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 22-04 18:23

RUFFNECK

Poentje

Raym09 schreef op donderdag 2 februari 2017 @ 17:07:
[...]


Klopt zijn 2 merken die dicht bij elkaar liggen namelijk Hans Grohe http://www.hansgrohe.nl/ en Grohe http://www.grohe.nl/nl_nl/

Als mijn geheugen mij niet in de steek laat is Hans Grohe van hogere kwaliteit dan Grohe.
Volgens mij ging het niet om die 2 merken, maar gewoon binnen het assortiment van Grohe zelf. Ik heb er zelf niet mee te maken (heb geen Grohe kranen etc), maar in mijn zoektoch kwam ik dit een paar keer tegen...

Maar goed, misschien dat iemand dat kan 'bevestigen'

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ernemmer
  • Registratie: Juli 2009
  • Niet online
kane_sting schreef op donderdag 2 februari 2017 @ 16:58:
Heb je hier ooit iets gekocht?


[...]
De vloer van de WC van mijn moeder heb ik daar gekocht.
Ik heb een aantal jaar als tegelzetter gewerkt en ik liet voor de zaterdagklusjes de mensen daar vaak heen gaan om tegels te kijken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BeZaX
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 06-05 18:38
RUFFNECK schreef op donderdag 2 februari 2017 @ 17:10:
[...]

Volgens mij ging het niet om die 2 merken, maar gewoon binnen het assortiment van Grohe zelf. Ik heb er zelf niet mee te maken (heb geen Grohe kranen etc), maar in mijn zoektoch kwam ik dit een paar keer tegen...

Maar goed, misschien dat iemand dat kan 'bevestigen'
Waarom zou Grohe dit doen? Dan snijden zich zelf toch in de vingers als je geen transparante markt creëert. Volgens mij heeft het puur met inkoopvolumes te maken. Een speciaalzaak koopt nou éénmaal veel minder in dan de grote 'jongens'.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • BCC
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 07:11

BCC

Bij Badkameronderdelen verkopers mis ik nog de www.warmteservice.nl Dat zijn echt de helden van elke klusser :) En grohe is echt iets anders dan hans grohe.

[ Voor 16% gewijzigd door BCC op 02-02-2017 19:41 ]

Na betaling van een licentievergoeding van €1.000 verkrijgen bedrijven het recht om deze post te gebruiken voor het trainen van artificiële intelligentiesystemen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KeRsTmAnNeKe
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 21:13
Da_maniaC schreef op donderdag 2 februari 2017 @ 16:33:
Saniweb heeft bij mij niet alle onderdelen die ik los wil kopen (zoals de Grohe Grohterm 3000 thermostatische inbouwkraan en soortgelijke wandaansluitbocht).
Bij Reuter en Badkamerconcurrent worden deze weer juist wel los verkocht.
Ter vergelijking overigens: De kraan is bij Reuter ~40 EUR. goedkoper dan hier in Nederland.
Beide ook bij Saniweb te krijgen als ik zoek op EAN?


Hansgrohe en Grohe zijn 2 verschillende bedrijven, volgens mij is het kwalitatief gelijk, maar Hans richt zich net wat meer op design en heeft met Axor nog een speciaal 'high end' merk. Waar Grohe gewoon alles onder de Grohe naam doet en ook steeds meer naar de bovenkant van de markt komt.

Wel is het zo dat Grohe voor de bouwmarkten wat aparte series heeft, oa Precision en Vitalio, die (is mij verteld) eigenlijk weer gelijk zijn aan de 'speciaalzaak' Grohe artikelen (1000 en Euphoria), met kleine afwijkende details.
Of hier dan ook andere binnenwerken in zitten durf ik niet te zeggen, valt vast wel weer te achterhalen door artikelencodes in de exploded view tekeningen van beide te bekijken.

Ow en helemaal onderaan heb je de Grohe Costa-S en Costa-L, meen dat de S keramische schijven heeft, de L "longlife", as in rubbertjes... misschien dat dat bedoeld werd? Qua uiterlijk zijn ze wel hetzelfde.

[ Voor 6% gewijzigd door KeRsTmAnNeKe op 02-02-2017 23:23 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 06-05 15:10

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Baderie staat er nog niet bij, heb ik zelf goede ervaringen mee. :)

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jusv
  • Registratie: November 2016
  • Laatst online: 24-04 21:05
Ik ben de laatste tijd bij een aantal showrooms geweest en het valt me op dat voor de kranen soms het merk Hotbath wordt geadviseerd. Zou net zo goed, maar goedkoper zijn. Persoonlijk had ik nog nooit van Hotbath gehoord en zou ik voor Grohe of Hansgrohe gaan, maar heeft iemand ervaringen met Hotbath? (of zit er gewoon een hogere marge op voor de winkelier?)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Shunt
  • Registratie: Augustus 2001
  • Nu online

Shunt

Boe

jusv schreef op vrijdag 3 februari 2017 @ 09:52:
Ik ben de laatste tijd bij een aantal showrooms geweest en het valt me op dat voor de kranen soms het merk Hotbath wordt geadviseerd. Zou net zo goed, maar goedkoper zijn. Persoonlijk had ik nog nooit van Hotbath gehoord en zou ik voor Grohe of Hansgrohe gaan, maar heeft iemand ervaringen met Hotbath? (of zit er gewoon een hogere marge op voor de winkelier?)
Als een winkel iets aanraad omdat het net zo goed is als is het bijna 100% zeker nooit zo goed als. Iets met wij van WC eend adviseren WC eend.
Zo was het huismerk van de keukenboer Bauknecht en dat was echt net zo goed als dan niet beter als Bosch/Siemens. En zo heb ik het zelfde gehoord over Atag / Whirlpool enz enz enz.

Game PC
2 Post or Not 2 Post What's the question ?
"If it ain't broken, you didn't try hard enough"


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • RUFFNECK
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 22-04 18:23

RUFFNECK

Poentje

Ja, dat hotbath wordt met name bij Sanidump veel gepushed, in online shops zie je het merk ook wel staan (naast zoveel andere 'onbekende' merken). Inderdaad weinig reviews over te vinden, maar het binnenwerk schijnt van goeie kwaliteit te zijn. Echt veel goedkoper dan een Grohe of Hansgrohe (veel mensen staren zich blind op alleen deze 2 bekende merken) zou ik het niet noemen (afhankelijk van type/model).

Aan de andere kant, bij Sanidump pushen ze dan ook voor wc reservoirs meer Grohe naar voren (zeggen ze eerlijk, maar zoals alles is de keus aan jou voor een ander merk bij hen); om dan te zeggen dat die ook niet zo goed, omdat deze zo gepushed wordt, zou dan gek zijn (merkwijs) als je toch kranen van dat zelfde merk de voorkeur zou geven boven Hotbath.

Ik zou dus zeggen, lees je gewoon goed in, in de beschikbare documentatie van de fabrikant zelf, qua materiaal, binnenwerk etc etc en kies dan wat je zelf mooi vindt.

Bij Meijer in Almere is Hansgrohe ook meer hun 'huismerk', dus ja..wat zegt dat?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • unezra
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 24-04 08:49

unezra

Ceci n'est pas un sous-titre.

Ik ga dit topic ook even goed in de gaten houden.
Wij willen dit jaar in 1 klap de keuken compleet vervangen, van een slaapkamer een badkamer maken, het toilet voorzien van een fonteintje (of zelfs in zijn geheel renoveren), een groen dak en zonnepanelen d'r op.

Morgen (zaterdag) gaan we weer een rondje doen, nadat we bij de Ikea zijn geweest voor een keuken offerte.

Kortom, blij met dit topic, gebookmarked en ik lees aandachtig mee.

Ná Scaoll. - Don’t Panic.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hutch
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 06-05 19:30
RUFFNECK schreef op vrijdag 3 februari 2017 @ 10:26:
Ja, dat hotbath wordt met name bij Sanidump veel gepushed, in online shops zie je het merk ook wel staan (naast zoveel andere 'onbekende' merken). Inderdaad weinig reviews over te vinden, maar het binnenwerk schijnt van goeie kwaliteit te zijn. Echt veel goedkoper dan een Grohe of Hansgrohe (veel mensen staren zich blind op alleen deze 2 bekende merken) zou ik het niet noemen (afhankelijk van type/model).

Aan de andere kant, bij Sanidump pushen ze dan ook voor wc reservoirs meer Grohe naar voren (zeggen ze eerlijk, maar zoals alles is de keus aan jou voor een ander merk bij hen); om dan te zeggen dat die ook niet zo goed, omdat deze zo gepushed wordt, zou dan gek zijn (merkwijs) als je toch kranen van dat zelfde merk de voorkeur zou geven boven Hotbath.

Ik zou dus zeggen, lees je gewoon goed in, in de beschikbare documentatie van de fabrikant zelf, qua materiaal, binnenwerk etc etc en kies dan wat je zelf mooi vindt.

Bij Meijer in Almere is Hansgrohe ook meer hun 'huismerk', dus ja..wat zegt dat?
Ik heb mezelf uitgebreid verdiept in kranen en ben uiteindelijk voor HotBath gegaan. Niet alleen elegante design, maar ook kwaliteit binnenwerk staat hoog aangeschreven. Voor het eerst dit merk tegengekomen bij De Eerste Kamers badkamers in Barneveld. Dat is toch een zaak in het hogere segment, die zeer tevreden waren over dit merk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RUFFNECK
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 22-04 18:23

RUFFNECK

Poentje

hutch schreef op vrijdag 3 februari 2017 @ 11:37:
[...]


Ik heb mezelf uitgebreid verdiept in kranen en ben uiteindelijk voor HotBath gegaan. Niet alleen elegante design, maar ook kwaliteit binnenwerk staat hoog aangeschreven. Voor het eerst dit merk tegengekomen bij De Eerste Kamers badkamers in Barneveld. Dat is toch een zaak in het hogere segment, die zeer tevreden waren over dit merk.
Goed om te weten, ik ben namelijk ook voor Hotbath gegaan voor de nieuw te bouwen woning :). Heb dus nog geen ervaring mee, vrienden van ons wel en die zijn vooralsnog positief (2 jaar in gebruik).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • El_Fregadero
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 05-06-2024
Goed en handig topic dit, ik sluit aan!

Wij laten voor ons nieuwbouwhuis de badkamer opleveren door de projectontwikkelaar, omdat dit financieel de meest passende oplossing was op dit moment. Echter zit er standaard een "normale" douche in. Bij de projectontwikkelaar kostte het plaatsen van "een" regendouche (toen niet doorgevraagd of naar een specificatie gevraagd) al snel €750 tot €1500 werd ons in de showroom te kennen gegeven.

Nu heb ik het plan opgevat om, als we op het einde van de rit (na verhuizing) nog iets overhouden een regendouche aan te schaffen en te laten installeren. Daarbij lijkt me de "Grohe Rainshower SmartControl douchesysteem met douchekraan en handdouche" erg mooi. Maar wellicht heb ik mezelf weer laten verleiden om puur op functies en marketingbeschrijvingen te letten...

Dus heeft er iemand tips waar ik op moet gaan letten bij de aanschaf van een regendouche? Wat zijn belangrijke dingen om mee te nemen tijdens de keuze voor een bepaald model? Mensen met ervaringen hiermee?

En tot slot, met wat voor kosten moet ik rekening houden qua installatie (verwijderen huidige douche en aansluiten regendouche in een badkamer die verder niet verbouwd zal worden)?

Alvast bedankt!

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Tripl3 D
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 06-05 07:22

Tripl3 D

Brother in Arms

Topicstarter
El_Fregadero schreef op vrijdag 3 februari 2017 @ 12:33:

Dus heeft er iemand tips waar ik op moet gaan letten bij de aanschaf van een regendouche? Wat zijn belangrijke dingen om mee te nemen tijdens de keuze voor een bepaald model? Mensen met ervaringen hiermee?
Of je CV het wel aan kan in combinatie met het model wat je wil. Ik lees verschillende meningen, maar het minimum wat de meesten aangeven is CW4. Het model wat jij noemt zal waarschijnlijk minimaal CW5 eisen.
Echter is dit meer een indicatie, want het ene CW4-model is het andere niet.
Dus je moet vooral kijken hoeveel warm/heet water hij per minuut aan kan en dit vergelijken met de regendouche en zijn specificaties.

It is better to be roughly right, than precisely wrong.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rubman
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 20:21

Rubman

Retarded or just overjoyed!

JA! een badkamertopic.

Wij laten in de nieuwbouw woning de badkamer door de aannemer plaatsen met wat aanpassingen in tegelwerk. Maar nu zijn we wel op zoek naar een douchewand.

Na wat gemeten te hebben in de ruimte zou een halfronde want het beste zijn maar dan komen ook de maten weer om de hoek spelen.
De douche is namelijk 100CM breed en we willen hem eigenlijk niet dieper dan 90CM hebben omdat de doorloop anders wat krap wordt volgens ons.

Als het ergens pijn doet, wil ik erop drukken


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KeRsTmAnNeKe
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 21:13
Die Smartcontrol zit alweer in de prijsklasse die je wilde voorkomen :p

CW4 is inderdaad een fijne, al heb ik thuis al even een Grohe 21cm regendouche die voor mijn gevoel goed werkte op een CW3. Gelukkig nu ook een CW4 (huur, altijd maar wachten wat die doen). Wel 12mm leidingen, weet niet of dat daarvoor nog uitmaakt.

Waar je ook nog op moet letten is de hoogte en positie van je douchekraan. Als de aannemer de kraan uit het midden hangt in je douche dan moet je douchesysteem uit het midden. En als de kraan te hoog of te laag hangt gaat heel je systeem ook mee de hoogte, of laagte in, al is dat weer af te vangen met een verleng of verkortpijp.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tehh
  • Registratie: Maart 2013
  • Niet online
Eigenlijk waren wij van plan afgelopen week een knoop door te hakken m.b.t. onze badkamer (wel of niet opknappen voor de zomer). Nu blijkt dat we een lek hebben in een plat dak en dat eigenlijk de boeien ook nodig aan vervanging toe zijn en de isolatie en en en.... Dus we wachten nog even met beslissen..

Aan ons werd: http://www.concordiakeukenenbad.nl/ (Meppel) aangeraden door de tegelzetter en de installateur. Ik vond ze wel vrij prijzig maar ze hebben goeie spullen.
Ook de keten 'bouwcenter' (https://www.bouwcenter.nl/) heeft diverse tegels / kranen e.d. Mijn ervaring met de lokale bouwcenter is positief, doen niet moeilijk over een beetje korting, hebben geen reuze assortiment maar dat wat ze hebben is over het algemeen zeer goed tegen een redelijke prijs (in elk geval goedkoper dan een formido/gamma e.d.).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • El_Fregadero
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 05-06-2024
Tripl3 D schreef op vrijdag 3 februari 2017 @ 12:54:
[...]


Of je CV het wel aan kan in combinatie met het model wat je wil. Ik lees verschillende meningen, maar het minimum wat de meesten aangeven is CW4. Het model wat jij noemt zal waarschijnlijk minimaal CW5 eisen.
Echter is dit meer een indicatie, want het ene CW4-model is het andere niet.
Dus je moet vooral kijken hoeveel warm/heet water hij per minuut aan kan en dit vergelijken met de regendouche en zijn specificaties.
Oke top, ja wij krijgen een CW5-model dus dat moet wel goedkomen... En tnx voor de aandachtspunten, die kan ik goed gebruiken als we de badkamerwinkels afgaan :-)

Qua prijs heb je waarschijnlijk gelijk dat de kosten in hetzelfde segment zitten. Enig verschil was dat dit een top-model regendouche is voor deze prijs en dat bij de projectontwikkelaar dit om een "basis" model was (tenminste ga ik vanuit omdat het een "vanaf" prijs was volgens de verkoopster en er nog duurdere modellen waren). Dus voor een top-model wil ik (uiteindelijk) best wat betalen, gezien het comfort wat je er voor krijgt (of zou moeten krijgen volgens de marketing beschrijvingen _O- )

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • iRobert
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 04-05 16:58
Goed idee een apart topic voor de badkamer, wij moeten ook weer op zoek naar een nieuwe badkamer aangezien wij gaan verhuizen in de loop van dit jaar.

Situatie, huidige woning verkocht, nieuwe dient nog gebouwd te worden.

Onze huidige woning was casco opgeleverd en moesten we dus nog voorzien van een badkamer en wc. Toen alles via internet gekocht en/of uitgezocht en zelf een installateur, tegelaar / kitter geregeld.

Dit zorgde ervoor dat we een behoorlijk luxe badkamer en wc hadden met een beperkt budget.
Ben toen bij twee badkamer winkels geweest en die waren aanzienlijk duurder of er moest consessies gedaan worden in de gekozen kwaliteit.

Nieuwe woning:

Ga ik dus op dezelfde manier aanpakken, alles zelf inkopen en regelen nadat de woning is opgeleverd. Zelf een tekening maken voor de bouwer van onze woning om er voor te zorgen dat de aansluitingen op de juiste plek komen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 00:35

franssie

Save the albatross

Ik heb in mijn badkamer gekozen (naast een ligbad) voor een stoom/douche cabine - wordt ie minder mooi zet ik er een nieuwe in.

En verder, voor de stort douches van 1250 euro, misschien is dit iets http://www.ibood.com/home...teem-met-thermostaat.html

Al leert mijn ervaring dat de iBood aanbiedingen online ook wel te vinden zijn voor een vergelijkbare prijs zonder de druk om gelijk te moeten beslissen, maar inclusief thermostaat kraan lijkt deze me niet erg slecht.

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freubel
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 06:24
Mag Sanisale ook in het lijstje ? Met meer dan 30 winkels hebben wij toch ook wel een plekje verdiend :P

Wat betreft losse prijzen van artikelen, focus niet teveel op enkele producten. Voor je complete badkamer heb je een bepaald budget in je hoofd, zoek in eerste instantie de materialen uit die je mooi vind en wacht dat totaal bedrag af. Kom je boven je budget kun je altijd nog gaan focussen, maar dan heb je in eerste instantie wel de badkamer die je voor ogen had, en niet een totaal opsomming van concessies.

Hotbath is inderdaad kwalitatief gewoon goed.
Grohe en Hans Grohe zijn heel lang een beetje heer een meester geweest op de kranen markt, echter door de opkomst van andere in Europa sterke merken zijn ze meerdere lijnen gestart die prijs technisch mee moet kunnen met de andere hardlopers. Dat zie je vervolgens terug in plastic knopjes, handdouches, hoofddouches enz.

@TS zou je in de OP ook willen vermelden dat viacal, anti-cal, mr muscle, HG, mr proper en dat soort reinigings middelen uit den boze zijn in badkamers ? Je wast je auto tenslotte ook niet met zoutzuur of verfstripper. Ventilatie is key. :)

[ Voor 91% gewijzigd door Freubel op 06-02-2017 07:27 ]

Een quote is een gebrek aan originaliteit


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Freubel
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 06:24
El_Fregadero schreef op vrijdag 3 februari 2017 @ 12:33:
Goed en handig topic dit, ik sluit aan!

Wij laten voor ons nieuwbouwhuis de badkamer opleveren door de projectontwikkelaar, omdat dit financieel de meest passende oplossing was op dit moment. Echter zit er standaard een "normale" douche in. Bij de projectontwikkelaar kostte het plaatsen van "een" regendouche (toen niet doorgevraagd of naar een specificatie gevraagd) al snel €750 tot €1500 werd ons in de showroom te kennen gegeven.

Nu heb ik het plan opgevat om, als we op het einde van de rit (na verhuizing) nog iets overhouden een regendouche aan te schaffen en te laten installeren. Daarbij lijkt me de "Grohe Rainshower SmartControl douchesysteem met douchekraan en handdouche" erg mooi. Maar wellicht heb ik mezelf weer laten verleiden om puur op functies en marketingbeschrijvingen te letten...

Dus heeft er iemand tips waar ik op moet gaan letten bij de aanschaf van een regendouche? Wat zijn belangrijke dingen om mee te nemen tijdens de keuze voor een bepaald model? Mensen met ervaringen hiermee?

En tot slot, met wat voor kosten moet ik rekening houden qua installatie (verwijderen huidige douche en aansluiten regendouche in een badkamer die verder niet verbouwd zal worden)?

Alvast bedankt!
In NL staat er maar 2 bar op het netwerk, dus een echte stortdouche is alleen mogelijk als je dat systeem gaan aanpassen met bv een hydrofoor. Wat in NL wordt verkocht zijn over het algemeen regendouches, water wordt vermengd met veel lucht, daardoor krijg je het idee dat er meer water uit je douche komt. Een simpele regendouche met een hoofddouche van ca 20cm (van een "normaal" merk, werkt al prima vanaf een CW3 ketel. Ca 8 liter water gemengd per minuut. Opbouw regendouche is gewoon een douchethermostaatkraan met een h.o.h aansluiting van 15 cm, als je een loodgieter 2 uurtjes laat rommelen zit het er op. Kosten ca € 100,00 tot € 150,00.

Een quote is een gebrek aan originaliteit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freubel
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 06:24
Shunt schreef op vrijdag 3 februari 2017 @ 09:58:
[...]

Als een winkel iets aanraad omdat het net zo goed is als is het bijna 100% zeker nooit zo goed als. Iets met wij van WC eend adviseren WC eend.
Zo was het huismerk van de keukenboer Bauknecht en dat was echt net zo goed als dan niet beter als Bosch/Siemens. En zo heb ik het zelfde gehoord over Atag / Whirlpool enz enz enz.
Nee !
Er zijn genoeg winkels en of verkopers die iets pushen omdat er gewoon betere ervaringen zijn met merk A of B.
Ik probeer zelf mensen bv altijd te behoeden voor el cheapo drains en inbouw reservoirs.
Niet iedereen is een type DMG verkoper :|

Een quote is een gebrek aan originaliteit


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • A13X
  • Registratie: November 2015
  • Laatst online: 06:29

A13X

Dude

Freubel schreef op maandag 6 februari 2017 @ 07:35:
[...]
In NL staat er maar 2 bar op het netwerk,
Kleine nuance, in Nl krijg je van de waterleverancier minimaal 2 bar gegarandeerd, genoeg plaatsen in NL waar de leidingdruk significant hoger ligt. Zeker in omgeving Zuid-Gelderland vaak een Bypass gezet voor een eventuele hydrofoor om deze later niet te hoeven gebruiken i.v.m. de hogere druk in het waternet.
Tripl3 D schreef op vrijdag 3 februari 2017 @ 12:54:
[...]

Echter is dit meer een indicatie, want het ene CW4-model is het andere niet.
de minimale eisen zijn daarvoor echter wel vastgelegd:

http://centrale-verwarmin...-cw4-cw5-cw6-cv-ketel.php

[ Voor 39% gewijzigd door A13X op 06-02-2017 07:54 ]

Awesome


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Shunt
  • Registratie: Augustus 2001
  • Nu online

Shunt

Boe

Freubel schreef op maandag 6 februari 2017 @ 07:39:
[...]


Nee !
Er zijn genoeg winkels en of verkopers die iets pushen omdat er gewoon betere ervaringen zijn met merk A of B.
Ik probeer zelf mensen bv altijd te behoeden voor el cheapo drains en inbouw reservoirs.
Niet iedereen is een type DMG verkoper :|
Er zullen vast zeldzame verkopers zijn die de zelfde mentaliteit hebben als ik vroeger had. Maar een gemiddelde consument kan daar geen onderscheid in maken. Als de verkoper zegt dat is goed dan nemen zij dat klakkeloos over.

Echter heeft de DMG mentaliteit bijna overal de overhand. (daar kom je pas achter als je zelf een beetje op de hoogte bent). Dan merk je hoe veel poep sommige verkopers praten.

Game PC
2 Post or Not 2 Post What's the question ?
"If it ain't broken, you didn't try hard enough"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freubel
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 06:24
Raym09 schreef op maandag 6 februari 2017 @ 07:49:
[...]


Kleine nuance, in Nl krijg je van de waterleverancier minimaal 2 bar gegarandeerd, genoeg plaatsen in NL waar de leidingdruk significant hoger ligt. Zeker in omgeving Zuid-Gelderland vaak een Bypass gezet voor een eventuele hydrofoor om deze later niet te hoeven gebruiken i.v.m. de hogere druk in het waternet.


[...]


de minimale eisen zijn daarvoor echter wel vastgelegd:

http://centrale-verwarmin...-cw4-cw5-cw6-cv-ketel.php
Zou absoluut kunnen, ik werk zelf in Amsterdam en omgeving en daar is het droevig gesteld. Die 2 bar is ook een beetje een leidraad waar ik mij aan houd. :)

Een quote is een gebrek aan originaliteit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freubel
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 06:24
Shunt schreef op maandag 6 februari 2017 @ 07:55:
[...]

Er zullen vast zeldzame verkopers zijn die de zelfde mentaliteit hebben als ik vroeger had. Maar een gemiddelde consument kan daar geen onderscheid in maken. Als de verkoper zegt dat is goed dan nemen zij dat klakkeloos over.

Echter heeft de DMG mentaliteit bijna overal de overhand. (daar kom je pas achter als je zelf een beetje op de hoogte bent). Dan merk je hoe veel poep sommige verkopers praten.
Een beetje een knappe verkoper legt je ook duidelijk uit waarom het een beter is als het ander. Dat je zelf als koper natuurlijk ook het een en ander kunt uitzoeken is alleen maar een pré.
Er valt gelukkig genoeg te vinden op het www. Maar er zijn echt nog genoeg winkeltjes waar vak idioten werken die niet alleen uit zijn op winstbejag en marges maar ook gewoon op mooie badkamers en goede adviezen. :)

Een quote is een gebrek aan originaliteit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tripl3 D
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 06-05 07:22

Tripl3 D

Brother in Arms

Topicstarter
Freubel schreef op maandag 6 februari 2017 @ 07:20:
@TS zou je in de OP ook willen vermelden dat viacal, anti-cal, mr muscle, HG, mr proper en dat soort reinigings middelen uit den boze zijn in badkamers ? Je wast je auto tenslotte ook niet met zoutzuur of verfstripper. Ventilatie is key. :)
Ik weet niet of dit in de TS thuis hoort. Misschien zijn er wel mensen die daar bij zweren. Daarbij vraag ik me af of ventilatie kalkafzetting gaat voorkomen (zo lees ik je verhaal).

Zelf probeer ik voor mijn nieuwbouwhuis budget over te houden voor een waterontharder. Ben je als het goed is sowieso van al die aanslag op je badkameronderdelen, je servies, je ramen e.d. af.
Ja, sorry, ik was daar niet helemaal duidelijk in. Wat ik bedoelde is dat ze een ondergrens hebben om aan het predikaat te kunnen voldoen, maar dat daardoor de ene CW3 het makkelijke aan kan dan de andere CW3, dus dat je je daar niet blind op moet staren. Daarom noemde ik ook die hoeveelheid liters warm/heet water per minuut wat je moet vergelijken als toevoeging.

[ Voor 30% gewijzigd door Tripl3 D op 06-02-2017 10:49 ]

It is better to be roughly right, than precisely wrong.


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • PindaUnited
  • Registratie: December 2015
  • Laatst online: 22:44
Zelf hebben we kortgeleden een nieuwe badkamer aangelegd/laten aanleggen. Was een leuk project! De installatie van de leidingen e.d. hebben we uitbesteed.

Voor het realiseren van onze nieuwe badkamer hebben we zelf een ontwerp gemaakt en bij de verschillende speciaalzaken onderzoek gedaan / inspiratie opgedaan naar wat we zoal mooi vonden.

Uiteindelijk hebben we hier een lijstje van gemaakt wat we dan zoal nodig zouden hebben. Van kranen en de douchebak tot de badkuip, de afvoeren en de (inbouw) doucheset. Van alle items op deze lijst heb ik online (in NL) de laagste prijs opgezocht waarna we met deze lijst (incl. prijzen) naar de Hornbach zijn gegaan om daar alles te bestellen aangezien ze daar een laagste-prijs garantie hanteren (laagste prijs - 10%), ook wanneer je iets online vindt! Ook hebben ze van allerlei merken (V&B, (Hans)Grohe etc) vrijwel het gehele assortiment. Dit heeft echt honderden euro's gescheeld en kan ik dus zeker aanraden als je zelf op zoek gaat naar de spullen!

*denkt na over goede signature*


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • paul-s83
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 06:43
hutch schreef op vrijdag 3 februari 2017 @ 11:37:
[...]


Ik heb mezelf uitgebreid verdiept in kranen en ben uiteindelijk voor HotBath gegaan. Niet alleen elegante design, maar ook kwaliteit binnenwerk staat hoog aangeschreven. Voor het eerst dit merk tegengekomen bij De Eerste Kamers badkamers in Barneveld. Dat is toch een zaak in het hogere segment, die zeer tevreden waren over dit merk.
Wij hebben een aantal jaar geleden tijdens de badkamer en wc verbouwing ook alle kranen van Hot Bath genomen. Naast het mooie design voelde de kranen na een aantal jaar nog even degelijk aan als dag 1.

In ons recentelijk opgeleverde nieuwbouwwoning hebben wij dus geen moment getwijfeld en wederom alles laten uitvoeren met HotBath kranen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xatduty
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 03-05 05:18
PindaUnited schreef op maandag 6 februari 2017 @ 10:50:
Zelf hebben we kortgeleden een nieuwe badkamer aangelegd/laten aanleggen. Was een leuk project! De installatie van de leidingen e.d. hebben we uitbesteed.

Voor het realiseren van onze nieuwe badkamer hebben we zelf een ontwerp gemaakt en bij de verschillende speciaalzaken onderzoek gedaan / inspiratie opgedaan naar wat we zoal mooi vonden.

Uiteindelijk hebben we hier een lijstje van gemaakt wat we dan zoal nodig zouden hebben. Van kranen en de douchebak tot de badkuip, de afvoeren en de (inbouw) doucheset. Van alle items op deze lijst heb ik online (in NL) de laagste prijs opgezocht waarna we met deze lijst (incl. prijzen) naar de Hornbach zijn gegaan om daar alles te bestellen aangezien ze daar een laagste-prijs garantie hanteren (laagste prijs - 10%), ook wanneer je iets online vindt! Ook hebben ze van allerlei merken (V&B, (Hans)Grohe etc) vrijwel het gehele assortiment. Dit heeft echt honderden euro's gescheeld en kan ik dus zeker aanraden als je zelf op zoek gaat naar de spullen!
Zou je je lijstje willen posten? Ik ben ook bezig met een badkamer en ook met het lijstje, echter het lijkt me dat het lijstje meestal wel +- hetzelfde is, en zo niet dan kan die toch mooi als referentie dienen.
En Hornbach lijkt mij een prima optie!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BeZaX
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 06-05 18:38
Dat van de Hornbach is een goede tip! Zelf momenteel ook een lijst aan het samenstellen. Mocht je hem willen delen dan heb ik er ook wel belang bij.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Kars
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 06-05 13:01
Leuk topic, ik ga 'm bookmarken.

Wij zijn namelijk bezig met onze badkamer (bijna klaar). Deze is in een andere ruimte gemaakt, de huidige badkamer wordt straks wasruimte.

De badkamerspullen (meubel, bad, douche, e.d.) hebben we gekocht in Groenlo bij Badisign.
De tegels komen van Fliesen Hüning hier over de grens.
Klein spul komt bij de bouwmarkt vandaan.

Wat hebben we:
- Kale ruimte van 2 x 3 meter waar een bad, douche en wastafel in komt (geen toilet)
- Inloopdouche met wegklapbare wand van Sealskin, inbouwkraan in wand met regendouche + handdouche, Easy drain inbouwgoot
- Ligbad (180 x 80) van V&B, met vul/overloopcombinatie en inbouwkraan
- Wastafel (90 x 45) van eikenhout, solid surface bak, Kludi inbouwkraan in wand
- Spiegelkastje (90 x 60 x 20) van eikenhout
- Velia electrische vloerverwarming 2 m2
- 7 x LED spot dimbaar + 2 x LED Mini spot dimbaar voor in nis
- Grosfillex kunststof plafondplaten
- Ventilator

De vloer is gestort nadat het leiding- en afvoerwerk was gedaan. Daarna is er een gedeelte gestuct en een gedeelte betegeld (60 x 60 tegels).
Het bad is geplaatst, ook daarop zijn tegels gemaakt. Morgen wordt de vloer gelegd.

Uiteindelijk is de installateur ~4 dagen bezig geweest, de stucadoor/tegelzetter ~5 dagen.
Doorlooptijd is tot nu toe 4 weken (dit omdat de stucadoor door z'n rug is gegaan).

Ik zal binnenkort wel ff foto's plaatsen :)

1-7-4-10-2-8-6-12-3-9-5-11


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freubel
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 06:24
Tripl3 D schreef op maandag 6 februari 2017 @ 10:43:
[...]


Ik weet niet of dit in de TS thuis hoort. Misschien zijn er wel mensen die daar bij zweren. Daarbij vraag ik me af of ventilatie kalkafzetting gaat voorkomen (zo lees ik je verhaal).

Zelf probeer ik voor mijn nieuwbouwhuis budget over te houden voor een waterontharder. Ben je als het goed is sowieso van al die aanslag op je badkameronderdelen, je servies, je ramen e.d. af.
Nee maar het helpt wel degelijk. Schimmel en indirect een percentage kalk wordt veroorzaakt door een ventilatie die niet in orde is. Alleen de mechanische afzuiging of 1 raampje open heeft geen nut. Je moet een circulatie op gang brengen, en dat scheelt echt behoorlijk in het onderhoud van je badkamertje.

Een quote is een gebrek aan originaliteit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vandermark
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 06-05 09:56
Freubel schreef op maandag 6 februari 2017 @ 19:02:
[...]

Nee maar het helpt wel degelijk. Schimmel en indirect een percentage kalk wordt veroorzaakt door een ventilatie die niet in orde is. Alleen de mechanische afzuiging of 1 raampje open heeft geen nut. Je moet een circulatie op gang brengen, en dat scheelt echt behoorlijk in het onderhoud van je badkamertje.
Toch moet je dat even uitleggen. Voor schimmel snap ik het.
Kalk slaat neer als het water verdampt. Dat proces hou je niet tegen met goed ventileren. Na douchen de natte wanden & vloer (semi)droog trekken helpt volgens mij wel --> je haalt water massa weg voordat het verdampt en daarmee slaat minder kalk neer.

STRAVA | Panasonic 5kW J Monoblock


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freubel
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 06:24
vandermark schreef op maandag 6 februari 2017 @ 19:31:
[...]


Toch moet je dat even uitleggen. Voor schimmel snap ik het.
Kalk slaat neer als het water verdampt. Dat proces hou je niet tegen met goed ventileren. Na douchen de natte wanden & vloer (semi)droog trekken helpt volgens mij wel --> je haalt water massa weg voordat het verdampt en daarmee slaat minder kalk neer.
Niet al het water daalt neer en droogt op. Een deel er van zal worden afgevoerd als condens, hoe sneller je de condens weg haalt - hoe sneller het vocht wat kan opdrogen je badkamer uit gedragen wordt = minder kalkaanslag :)

En daar hebben we gelijk het aller grootste nadeel van een inloopdouche. Het condens trekt je badkamer in en slaat daar op alle vlaktes neer. Je badkamer wordt dus veel natter. Daarin tegen, bij een cabine slaat het condens tegen de glas wanden, druipt naar beneden en loopt je afvoer in.

[ Voor 17% gewijzigd door Freubel op 06-02-2017 21:39 ]

Een quote is een gebrek aan originaliteit


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • LittleTycoon
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 21-04 20:35
Ik koop mijn tegels direct in Italie, scheelt zeker 60% (en de tegelboeren hier maar niet begrijpen waarom ik zo geïnteresseerd ben in de achterkant van de tegel).

Sanitair ben ik nog aan het onderhandelen. Sanisale heb ik nooit meer iets van gehoord nadat ik paar weken geleden zei dat ik 30% korting wilde. Dus zegt genoeg over hun laagste prijs garantie, heb geen zin om zelf weer langs te gaan. Inmiddels paar weken verder zit ik op >50% besparing t.o.v. offertes badkamers specialisten. Goed weten wat je wil en dan laagste prijs zoeken (Duitsland!!!). Sanidump ben ik nog mee bezig, maar die sloegen stijl achterover van mijn lijst met prijzen en zijn nog aan het nadenken. Als zij met hun "altijd de laagste" ook afhaken probeer ik Hornbach voor de lol, anders koop ik het gewoon in Duitsland.

NL legt het ook qua prijzen webshops hardstikke af tegen duitsland op het gebied van sanitair. Ik heb uiteindelijk geen enkele NL prijs overgehouden, wacht toch wel: De douchegoot.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freubel
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 06:24
Rubman schreef op vrijdag 3 februari 2017 @ 13:03:
JA! een badkamertopic.

Wij laten in de nieuwbouw woning de badkamer door de aannemer plaatsen met wat aanpassingen in tegelwerk. Maar nu zijn we wel op zoek naar een douchewand.

Na wat gemeten te hebben in de ruimte zou een halfronde want het beste zijn maar dan komen ook de maten weer om de hoek spelen.
De douche is namelijk 100CM breed en we willen hem eigenlijk niet dieper dan 90CM hebben omdat de doorloop anders wat krap wordt volgens ons.
Kijk vooral ook even naar een 5-hoek cabine. Als je dan in de haakse hoek een paneel onder 45 graden zet kun je daar je douchesysteem op zetten, paneeltje betegel je vervolgens met je vloertegel. geeft ook nog eens een leuk en speels effect :)

Een quote is een gebrek aan originaliteit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rubman
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 20:21

Rubman

Retarded or just overjoyed!

Freubel schreef op dinsdag 7 februari 2017 @ 07:05:
[...]

Kijk vooral ook even naar een 5-hoek cabine. Als je dan in de haakse hoek een paneel onder 45 graden zet kun je daar je douchesysteem op zetten, paneeltje betegel je vervolgens met je vloertegel. geeft ook nog eens een leuk en speels effect :)
Het moet bij ons al in een afgeleverde badkamer geplaatst worden O-), heb dus niks aan een 5-hoek.
Afbeeldingslocatie: https://i.imgur.com/v6bHFU0l.jpg

Was eerst ook van plan om enkel een wand neer te zetten maar omdat een cabine toch prettiger is qua spatten e.d. willen we voor halfrond gaan. Maar die moet dus zonder bak geplaatst worden.

Als het ergens pijn doet, wil ik erop drukken


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • amahusu
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 06-05 14:42

amahusu

taking over the world!

Goede tips en waardevolle info in dit topic, bookmarked!

Belangrijkste tip lijkt het kopen van materiaal in Duitsland te zijn, maar hoe zit dit met je bouwdepot? Kan je de facturen zomaar indienen of moet je dan nog ergens rekening mee houden?

Always Outnumbered, Never Outgunned // Some people feel the rain, others just get wet


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RUFFNECK
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 22-04 18:23

RUFFNECK

Poentje

amahusu schreef op dinsdag 7 februari 2017 @ 08:43:
Goede tips en waardevolle info in dit topic, bookmarked!

Belangrijkste tip lijkt het kopen van materiaal in Duitsland te zijn, maar hoe zit dit met je bouwdepot? Kan je de facturen zomaar indienen of moet je dan nog ergens rekening mee houden?
Volgens mij maakt dat niet zoveel uit en kan je dat gewoon indienen, zolang de factuur ook daadwerkelijk is voor een bestemming van het depot.
LittleTycoon schreef op maandag 6 februari 2017 @ 22:43:
Ik koop mijn tegels direct in Italie, scheelt zeker 60% (en de tegelboeren hier maar niet begrijpen waarom ik zo geïnteresseerd ben in de achterkant van de tegel).
Haal je het zelf of laat je het bezorgen :)? En tip voor winkel?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freubel
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 06:24
Rubman schreef op dinsdag 7 februari 2017 @ 08:38:
[...]

Het moet bij ons al in een afgeleverde badkamer geplaatst worden O-), heb dus niks aan een 5-hoek.
[afbeelding]

Was eerst ook van plan om enkel een wand neer te zetten maar omdat een cabine toch prettiger is qua spatten e.d. willen we voor halfrond gaan. Maar die moet dus zonder bak geplaatst worden.
Daar kun je nog steeds prima een 5-hoek plaatsen, je mist alleen het schuine achterwandje :)

Een quote is een gebrek aan originaliteit


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • PindaUnited
  • Registratie: December 2015
  • Laatst online: 22:44
Onderstaand mijn (wat platgeslagen :) ) lijstje met onderdelen die we hebben aangeschaft voor de badkamer. Achter elk onderdeel hebben we de gewenste merken (incl. type/model en artikelnummer) genoteerd en online de laagste prijzen opgezocht. Met dit lijstje (incl. URLs) zijn we uiteindelijk bij de Hornbach gaan shoppen 8)

Bad
Bad (incl. poten)
Badsifon
Badkraan
Handdouche

Douche
Douchebak
Sifon
Inbouwset douche

Vloer
Vloerverwarming

Badmeubel
Meubel + wasbak + spiegel
Wastafelkranen
Designradiator

Overig
Looox inbouwbox
Plafondspots
Afzuiging
Stopcontacten
Schakelaars
Vloertegels
Muurtegels

*denkt na over goede signature*


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • forum026
  • Registratie: April 2012
  • Laatst online: 15-12-2022
Zij begonnen ons te oriënteren voor badkamer. Zullen dit topic volgen en onze ervaringen delen.
LittleTycoon schreef op maandag 6 februari 2017 @ 22:43:
NL legt het ook qua prijzen webshops hardstikke af tegen duitsland op het gebied van sanitair. Ik heb uiteindelijk geen enkele NL prijs overgehouden, wacht toch wel: De douchegoot.
Heb je adressen voor badkamers in Duitsland?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Waah
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 00:28
Ideaal zo'n topic ^_^
Onze badkamer is op zich prima (al zou ik wel een bad willen... maar dan moet ik de douche of toilet opofferen). Alleen moet ik nog altijd betere ventilatie aanleggen. Momenteel enkel een raampje dat open kan, dus dan is alles nat na het douchen.

Zit te twijfelen tussen een afzuiging direct door de muur naar buiten, of door het plafond en dan naar het dak. Dat laatste is een stuk lastiger ben ik bang. In beide gevallen door keihard beton... dus zelf een gaatje boren zit er waarschijnlijk sowieso niet in.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LittleTycoon
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 21-04 20:35
RUFFNECK schreef op dinsdag 7 februari 2017 @ 08:53:
[...]

Volgens mij maakt dat niet zoveel uit en kan je dat gewoon indienen, zolang de factuur ook daadwerkelijk is voor een bestemming van het depot.


[...]

Haal je het zelf of laat je het bezorgen :)? En tip voor winkel?
Bouwdepot: Klopt idd, gewoon indienen.

Ik laat het bezorgen, vanaf een bepaald bedrag is dat gratis voor sanitair, ook naar NL.

Acties:
  • +11 Henk 'm!

  • LittleTycoon
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 21-04 20:35
forum026 schreef op dinsdag 7 februari 2017 @ 09:10:
Zij begonnen ons te oriënteren voor badkamer. Zullen dit topic volgen en onze ervaringen delen.

[...]

Heb je adressen voor badkamers in Duitsland?
Gewoon de usual websites: Reuter, megabad, obadis, emero, skybad, etc. Dan onderling vergelijken qua prijs en de goedkoopste pakken. Daarmee naar 1 stappen voor de Bestpreis Garantie die ze allemaal bieden. Dan nog extra korting pakken door vooruitbetalen.

Wel je sanitair opsplitsen in delen:
1. Badmeubel: Eventueel apart bekijken, ze hebben niet allemaal hetzelfde assortiment en kan in 1e
instantie net zo duur zijn als NL Beter geen duits A-merk, maar duits B-merk = A-merk in NL.
2. Bad/Whirlpool. Bij whirlpool naar specialisten kijken, de generieke duitse dozenschuivers hebben alleen
schreeuwend dure whirlpools van A-merken. Duits private label is spec wise beter dan NL A-merk tegen
lagere prijs. Ik heb naar de onderliggende componenten gekeken en zo goedkope "plastic" onderdelen
uit Azie vermeden. Whirpool was bij mij het meest lastige.
3. Rest gewoon lekker bij elkaar shoppen bij 1 van de genoemde partijen.

Hou er wel rekening mee dat je geen hotbath of Sphinx of pflieger tegenkomt, maar alleen Grohe/HansGrohe/Dornbarch/Duravit/V&B/Ideal Standard, etc. Hotbath is niet verkeerd, maar alleen in NL te krijgen in voornamelijk speciaalzaken. Sphinx/plieger zijn toch B-merken die je in DE niet echt tegenkomt.

Lekker makkelijk shoppen ook, de fabrikant artikelnummer staan bij ieder produkt. Gewoon intoetsen op een vergelijkingssite (b.v. idealo.de) en je hebt de beste prijs.Kost veel tijd, maar dan heb je ook wat. De moeite waard als je volledig sanitair nieuw moet doen zoals ik.

Ik wou dat ik met mijn keuken hetzelfde had gedaan, daar toch geld laten liggen. Vanuit die frustratie nu met sanitair/tegels deze route gekozen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • LittleTycoon
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 21-04 20:35
Zo, Sanidump inmiddels ook afgehaakt, kunnen niet mee qua prijs. Iemand nog een Hornbach aan te bevelen in regio A'dam. Zo niet dan gaat het Duitsland worden.

Wordt nog wat met de NL sanitairhandel als duitse webwinkels zich echt op NL gaan focussen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KeRsTmAnNeKe
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 21:13
Sphinx heeft gewoon een erg breed assortiment, ze hebben erg cheape potjes, maar ook de 345 serie die vergelijkbaar is met een Subway van V&B.
Het is wel een heel erg Nederlands merk (met Keramag als Duits alternatief) en tegenwoordig onderdeel van Geberit.

Dat je Plieger in het buitenland niet tegenkomt is vrij logisch, dat is een nederlandse groothandel, welke verschillende spullen onder eigen naam verkoopt, oa/vooral aan de bouwmarkten. Wel te gebruiken voor aansluitspul, of er nu Plieger of Grohe op een schroef staat maakt weinig uit, kans bestaat dat het ding nog hetzelfde is ook.

Hoe zit het met je garanties in Duitsland? Grohe Nederland wil bv soms nog een eigen monteur sturen als iets stuk gaat, mag je daar je hele kraan opsturen?
Verschil in prijzen zal ook wel komen omdat de meeste grote sanitairmerken in Duitsland zitten, scheelt weer importeurs/agenten en transportkosten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LittleTycoon
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 21-04 20:35
Garantieduur is gewoon duits consumentenrecht, gebaseerd EU wetgeving, net zoals in NL. Of Grohe wel/niet komt, hangt van Grohe af. Garantie als consument heb je altijd met de partij van wie je koopt, is niet anders DE of NL dus nooit Grohe direct. Ik verwacht wat meer gedoe om te organiseren vanuit DE maar heb ik er graag voor over gezien de prijsverschillen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freubel
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 06:24
KeRsTmAnNeKe schreef op dinsdag 7 februari 2017 @ 18:18:
Hoe zit het met je garanties in Duitsland? Grohe Nederland wil bv soms nog een eigen monteur sturen als iets stuk gaat, mag je daar je hele kraan opsturen?
Verschil in prijzen zal ook wel komen omdat de meeste grote sanitairmerken in Duitsland zitten, scheelt weer importeurs/agenten en transportkosten.
Grohe NL geeft het eerste jaar volledige garantie incl. montage als het een product fout is. De volgende 4 jaar is het op onderdelen.
Voor meer informatie kun je altijd op de website terecht.
https://www.grohe.com/be-nl/3862/diensten-voor-jou/garantie/

21% vs 19% btw tarief is ook mede verantwoordelijk voor prijs verschillen. :)

Een quote is een gebrek aan originaliteit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KeRsTmAnNeKe
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 21:13
BTW verschil was ik ook even vergeten :p

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • De Rikster
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 02-05 08:52
Freubel schreef op maandag 6 februari 2017 @ 21:36:
[...]

Niet al het water daalt neer en droogt op. Een deel er van zal worden afgevoerd als condens, hoe sneller je de condens weg haalt - hoe sneller het vocht wat kan opdrogen je badkamer uit gedragen wordt = minder kalkaanslag :)
Want kalk verdampt?

Hoe meer damp je snel afvoert hoe harder het water wordt wat achterblijft want de absolute hoeveelheid kalk neemt niet af door ventileren/afzuigen.

[ Voor 17% gewijzigd door De Rikster op 07-02-2017 20:53 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 06-05 15:10

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
De kalk zit in de damp, dus in de minuscule waterdruppels. Als het water verdampt blijft de kalk achter. Ventileer je de waterdamp echter de ruimte uit voordat het water kan verdampen dan gaat de kalk die er nog in zit ook de deur uit.

Verwarrend in deze is de terminologie. Als water verdampt wordt het stoom, officieel een damp. Waterdamp zoals in de volksmond is minuscule druppels water die nog niet verdampt zijn, feitelijk natte stoom ofwel condens.

Eigenlijk heb je in de badkamer natuurkundig gezien praktisch geen damp. ;)

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • De Rikster
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 02-05 08:52
Gonadan schreef op dinsdag 7 februari 2017 @ 20:59:
Eigenlijk heb je in de badkamer natuurkundig gezien praktisch geen damp. ;)
In je badkamer tijdens het douchen heb je 'natuurkundig gezien' juist de meeste damp in je gehele woning met een luchtvochtigheid die het verzadigingspunt benadert waardoor je juist "verzadigde stoom" krijgt die neerslaat op de koudere oppervlaktes (glas/tegels) door het lagere dauwpunt.

Kalk zit niet in deze stoom/damp/mist/etc, enkel in de nevel die het opspattend water veroorzaakt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 06-05 15:10

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Yup, maar denk jij dan dat er zo weinig nevel in je badkamer is? De temperatuur is veel te laag om puur op verdamping de vochtigheid zo hoog te krijgen. Het is voornamelijk de nevel die in je badkamer rond hangt en uit je cabine stijgt door convectie. Daar zit dus wel degelijk kalk in.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • De Rikster
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 02-05 08:52
Gonadan schreef op dinsdag 7 februari 2017 @ 22:08:
Yup, maar denk jij dan dat er zo weinig nevel in je badkamer is? De temperatuur is veel te laag om puur op verdamping de vochtigheid zo hoog te krijgen. Het is voornamelijk de nevel die in je badkamer rond hangt en uit je cabine stijgt door convectie. Daar zit dus wel degelijk kalk in.
En toch heb ik bijzonder weinig nevel in mijn badkamer ronddwarrelen als ik de douche op standje icebucket zet ;) Dat verklaart je niet met enkel het verschil aan convectie door wat warmer water.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 06-05 15:10

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Leuk onderwerp zo, op zich wel een onderzoek waard, al gaat het wel wat off-topic. Laten we het dan maar houden op dat het advies is voor de inrichting van je badkamer. :D

Het zal namelijk allicht verschil maken of je een cabine, inloopdouche, gordijntje of helemaal niets hebt. In mijn geval is het een inloopdouche met deur.

Als ik mijn douche op standje icebucket zet heb ik überhaupt geen condens, dus dat noem ik niet representatief. Als de douche gewoon warm is dan zie ik onder de spotjes in het plafond heel duidelijk grote wolken nevel wild circuleren. Die zijn dus allemaal boven de wand uit gestegen en verspreiden zich door de badkamer. Weet je zeker dat je niet onderschat hoe gemakkelijk nevel te verspreiden is en hoeveel convectie een warme straal in combinatie met koude wanden kan veroorzaken? Dan laat ik de luchtbeweging door de straal zelf nog buiten beschouwing. :)

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • alki
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 22:38
jusv schreef op vrijdag 3 februari 2017 @ 09:52:
Ik ben de laatste tijd bij een aantal showrooms geweest en het valt me op dat voor de kranen soms het merk Hotbath wordt geadviseerd. Zou net zo goed, maar goedkoper zijn. Persoonlijk had ik nog nooit van Hotbath gehoord en zou ik voor Grohe of Hansgrohe gaan, maar heeft iemand ervaringen met Hotbath? (of zit er gewoon een hogere marge op voor de winkelier?)
Ik heb mn hele badkamer met hotbath laten uitrusten. 10 jaar garantie op alles en is goede kwaliteit qua keramiek. ps mn badkamer is net 2 weken klaar. Heb in de douche voor inbouw elementen gekozen. tov Grohe scheelde het toch wel 3 a 400 euro.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DaTimMan
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 06-05 15:02
jusv schreef op vrijdag 3 februari 2017 @ 09:52:
Ik ben de laatste tijd bij een aantal showrooms geweest en het valt me op dat voor de kranen soms het merk Hotbath wordt geadviseerd. Zou net zo goed, maar goedkoper zijn. Persoonlijk had ik nog nooit van Hotbath gehoord en zou ik voor Grohe of Hansgrohe gaan, maar heeft iemand ervaringen met Hotbath? (of zit er gewoon een hogere marge op voor de winkelier?)
Ik heb ook 2 kranen van Hothbath in onze badkamer zitten. Een staande buddy en een ingebouwde laddy voor de wastafel.

Nog geen enkele problemen gehad.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Magicw00b
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 06-05 08:09
amahusu schreef op dinsdag 7 februari 2017 @ 08:43:
Goede tips en waardevolle info in dit topic, bookmarked!

Belangrijkste tip lijkt het kopen van materiaal in Duitsland te zijn, maar hoe zit dit met je bouwdepot? Kan je de facturen zomaar indienen of moet je dan nog ergens rekening mee houden?
Toevallig afgelopen week nog gedaan, alle kranen in huis in duitsland besteld, factuur ingediend bij Nationale Nederlanden en zonder vragen uitbetaald gekregen. Zal wel vaker voorkomen ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Het Vosje
  • Registratie: Oktober 2009
  • Laatst online: 06-05 16:35
Nice, een eigen topic :) Ik hou 'm in de gaten, eerdaags beginnen met echt oriënteren voor de badkamer van onze nieuwbouwwoning.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LittleTycoon
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 21-04 20:35
Freubel schreef op dinsdag 7 februari 2017 @ 19:28:
[...]

21% vs 19% btw tarief is ook mede verantwoordelijk voor prijs verschillen. :)
Werd het maar verklaard door de 2% BTW verschil. Verschillen zijn vele malen hoger.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Da_maniaC
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 12-04 16:47

Da_maniaC

a.k.a. The Sequenz Pounder

Weet iemand misschien hoe de sifon aansluiting bij badkamer wandmeubels wordt geplaatst qua afmeting?

Ik kan niet echt tekeningen vinden van de producten die ik aan het bekijken ben.
Ik zou graag zoiets willen gaan plaatsen in de badkamer, maar moet aan de tekenaar dan doorgeven op welke hoogte in de wand de aansluiting van de afvoer dient te komen.

Inventory | Instagram: @sequenzpounder | http://www.zdaemon.org | ZDaemon! Client/Server port for DOOM!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • SuperKneus
  • Registratie: Augustus 2001
  • Nu online
Leuk topic en handig. Wij waren de afgelopen maanden opzoek naar een nieuwe badkamer en ik had ook al een paar keer gezocht op Tweakers maar kwam toen weinig tegen.

Toen wij het huis in 2013 kochten wisten wij al dat de badkamer aangepakt moest worden. De kleur stond ons helemaal niet aan en de kitranden waren toen ook al een beetje aan het vergaan. Afgelopen jaar hadden wij steeds vaker last van schimmelplekjes die we niet goed weg kregen en dus knoop doorgehakt en opzoek gegaan.

Ik weet dat het zelf doen het goedkoopste is maar zo handig ben ik niet, de tijd heb ik er ook niet voor en er lopen 2 kleine kinderen in huis dus dan heb ik liever dat het meer kost en meteen goed gedaan wordt dan dat het een hele tijd gaat duren.

Wij hebben een aannemer in de buurt wonen die goed staat aangeschreven. Die werkte voornamelijk met Plieger als hij een badkamer project aannam. Bij plieger een mooie badkamer laten designen maar de offerte daarvan lag helaas te hoog. Zonder het plafond, spotjes en tegels kwam hij al bijna op 18K. Dit was ver boven ons budget en daarom zijn wij verder gaan kijken en uiteindelijk bij Baderie uitgekomen. Daar weer het hele traject doorgegaan, weer een mooie badkamer laten ontwikkelen. En die offerte kwam helaas ook iets boven het budget uit. Na overleg en een beetje onderhandelen op 17k rond uitgekomen. Veel geld en eigenlijk 2000 meer dan wij wilde maar ik moet toegeven dat wij er ook een beetje klaar mee waren. Met 2 kinderen na een badkamer zaak gaan is niet te doen, ok het kan als je er even rond loopt maar als je daar gaat zitten voor een tekening dan zijn de kleintjes het op een gegeven moment wel zat. Wat ook heeft mee gespeeld is dat we na 2 offertes konden zien dat de aannemerskosten bijna gelijk waren. We konden het dus alleen kwa materiaal goedkoper doen. Het bad en de douche en de kranen hadden we redelijk snel uitgekozen. Wij hebben wel lang getwijfeld over de tegels, het meubel en de kleuren. Daarom toch besloten om voor de offerte van Baderie te gaan en niet alles zelf te gaan bestellen bij verschillende zaken.

Wat gaat er gebeuren.
Huidige badkamer wordt helemaal gesloopt
Oude plafond gaat er uit
Nieuw plafond komt er in
Spullen worden afgevoerd
Oude dakraam gaat er uit
Nieuw, groter dakraam komt er in.
WC wordt verplaatst naar de andere kant van de badkamer
Bad wordt verplaatst naar de andere kant.

En verder blijft alles op dezelfde plek.

Ik zal af en toe in dit topic een update plaatsen. Mocht men vragen hebben over Baderie dan wil ik die ook wel beantwoorden. De prijzen wil ik evt ook wel delen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Da_maniaC
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 12-04 16:47

Da_maniaC

a.k.a. The Sequenz Pounder

Da_maniaC schreef op maandag 13 februari 2017 @ 09:20:
Weet iemand misschien hoe de sifon aansluiting bij badkamer wandmeubels wordt geplaatst qua afmeting?

Ik kan niet echt tekeningen vinden van de producten die ik aan het bekijken ben.
Ik zou graag zoiets willen gaan plaatsen in de badkamer, maar moet aan de tekenaar dan doorgeven op welke hoogte in de wand de aansluiting van de afvoer dient te komen.
Ik heb inmiddels een ander meubel gevonden waar ook daadwerkelijk een tekening van het leidingwerk voor was bijgesloten. :)

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/WJ8UlgT44OkWt33ZkDHuUCuz/medium.jpg

Inventory | Instagram: @sequenzpounder | http://www.zdaemon.org | ZDaemon! Client/Server port for DOOM!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Artbij
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 04-05 10:12
Iemand ervaring met https://www.x2o.nl/nl? Ben er in Eindhoven eesn geweest en moet zeggen dat ik het er wel goed uit vond zien.

Met gestrekt been.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LittleTycoon
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 21-04 20:35
artbij schreef op maandag 13 februari 2017 @ 15:23:
Iemand ervaring met https://www.x2o.nl/nl? Ben er in Eindhoven eesn geweest en moet zeggen dat ik het er wel goed uit vond zien.
Geen ervaring, maar prijsniveau lijkt goed.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SquareOne
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 06:51
Leuk een badkamer topic! Sta ook net op het moment om de badkamer te gaan verbouwen. Tijd om van jullie advies gebruik te maken.

Drain
Waar moet ik op letten bij het aanschaffen van een drain? Ze zijn online te krijgen vanaf een 100E tot zo'n 400E. Een drain is een onderdeel waar je na de verbouwing niet meer bij komt, dus dit moet gewoon goed materiaal zijn. Maar waar zit nu het grote prijsverschil in? Brugman en Sanidirect proberen je B-drain te slijten (hun huismerk), soms net zo duur als een easydrain. Bij Sanidump proberen ze AKO drains te verkopen. Zelf neig ik naar Easy Drain, lijkt toch wel het meest 'luxe' en degelijke merk, zou dan gaan voor de Compact TAF.

Douchewanden
Ook hier enorm veel verschillen in merken en prijzen. Ben op zoek naar een simpele inloopdouche van 120cm van 8mm met antikalk behandeling. Kwam zelf uiteindelijk uit bij een Sealskin Get Wet I Am. Nadeel van deze wand vind ik de muur profielen, ik zie liever een muurprofiel over de hele lengte of zijn 2 kleine aansluitpunten net zo stevig? Een Novellini heeft dit wel zag ik, maar het merk ken ik verder niet. Bij de hornbach hebben ze Schulte en Basano wanden, iemand daar ervaring mee? En last but not least, bij de Sanidump bevelen ze Van Rijn of Rowe, "de meest verkochte douchewanden in Nederland", alleen vrijwel nergens te koop? :?

Mocht iemand nog een goede, betrouwbare aannemer in Utrecht weten, stuur me even een DM :)
Da_maniaC schreef op maandag 13 februari 2017 @ 14:33:
[...]


Ik heb inmiddels een ander meubel gevonden waar ook daadwerkelijk een tekening van het leidingwerk voor was bijgesloten. :)

[afbeelding]
Het eerste meubel dat je hier postte sprak me erg aan, mag ik vragen welke het uiteindelijk geworden is?
SuperKneus schreef op maandag 13 februari 2017 @ 09:57:
Leuk topic en handig. Wij waren de afgelopen maanden opzoek naar een nieuwe badkamer en ik had ook al een paar keer gezocht op Tweakers maar kwam toen weinig tegen.

Toen wij het huis in 2013 kochten wisten wij al dat de badkamer aangepakt moest worden. De kleur stond ons helemaal niet aan en de kitranden waren toen ook al een beetje aan het vergaan. Afgelopen jaar hadden wij steeds vaker last van schimmelplekjes die we niet goed weg kregen en dus knoop doorgehakt en opzoek gegaan.

Ik weet dat het zelf doen het goedkoopste is maar zo handig ben ik niet, de tijd heb ik er ook niet voor en er lopen 2 kleine kinderen in huis dus dan heb ik liever dat het meer kost en meteen goed gedaan wordt dan dat het een hele tijd gaat duren.

Wij hebben een aannemer in de buurt wonen die goed staat aangeschreven. Die werkte voornamelijk met Plieger als hij een badkamer project aannam. Bij plieger een mooie badkamer laten designen maar de offerte daarvan lag helaas te hoog. Zonder het plafond, spotjes en tegels kwam hij al bijna op 18K. Dit was ver boven ons budget en daarom zijn wij verder gaan kijken en uiteindelijk bij Baderie uitgekomen. Daar weer het hele traject doorgegaan, weer een mooie badkamer laten ontwikkelen. En die offerte kwam helaas ook iets boven het budget uit. Na overleg en een beetje onderhandelen op 17k rond uitgekomen. Veel geld en eigenlijk 2000 meer dan wij wilde maar ik moet toegeven dat wij er ook een beetje klaar mee waren. Met 2 kinderen na een badkamer zaak gaan is niet te doen, ok het kan als je er even rond loopt maar als je daar gaat zitten voor een tekening dan zijn de kleintjes het op een gegeven moment wel zat. Wat ook heeft mee gespeeld is dat we na 2 offertes konden zien dat de aannemerskosten bijna gelijk waren. We konden het dus alleen kwa materiaal goedkoper doen. Het bad en de douche en de kranen hadden we redelijk snel uitgekozen. Wij hebben wel lang getwijfeld over de tegels, het meubel en de kleuren. Daarom toch besloten om voor de offerte van Baderie te gaan en niet alles zelf te gaan bestellen bij verschillende zaken.

Wat gaat er gebeuren.
Huidige badkamer wordt helemaal gesloopt
Oude plafond gaat er uit
Nieuw plafond komt er in
Spullen worden afgevoerd
Oude dakraam gaat er uit
Nieuw, groter dakraam komt er in.
WC wordt verplaatst naar de andere kant van de badkamer
Bad wordt verplaatst naar de andere kant.

En verder blijft alles op dezelfde plek.

Ik zal af en toe in dit topic een update plaatsen. Mocht men vragen hebben over Baderie dan wil ik die ook wel beantwoorden. De prijzen wil ik evt ook wel delen.
Gaven ze bij Baderie een beetje inzicht in de prijzen van de onderdelen die jullie uitgekozen hebben? De badkamerboeren waar ik tot nu toe ben geweest gaan vaak op een rekenmachine of computer vanalles optellen en dan komen ze met een totaalprijs, terwijl ik wil graag gewoon de prijs per product zien. Al geven ze de brutoprijs, dan kan ik zelf wel uitrekenen hoeveel korting er af gaat.

[ Voor 60% gewijzigd door SquareOne op 19-02-2017 10:52 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SuperKneus
  • Registratie: Augustus 2001
  • Nu online
SquareOne schreef op zondag 19 februari 2017 @ 10:48:

Gaven ze bij Baderie een beetje inzicht in de prijzen van de onderdelen die jullie uitgekozen hebben? De badkamerboeren waar ik tot nu toe ben geweest gaan vaak op een rekenmachine of computer vanalles optellen en dan komen ze met een totaalprijs, terwijl ik wil graag gewoon de prijs per product zien. Al geven ze de brutoprijs, dan kan ik zelf wel uitrekenen hoeveel korting er af gaat.
In houten hebben ze een groot scherm waar je mee kan kijken als de tekening en offerte klaar is. Ze zullen het denk ik niet accepteren als je het gaat over schrijven maar ze houden de prijzen ook niet verborgen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freubel
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 06:24
SquareOne schreef op zondag 19 februari 2017 @ 10:48:
Leuk een badkamer topic! Sta ook net op het moment om de badkamer te gaan verbouwen. Tijd om van jullie advies gebruik te maken.

Drain
Waar moet ik op letten bij het aanschaffen van een drain? Ze zijn online te krijgen vanaf een 100E tot zo'n 400E. Een drain is een onderdeel waar je na de verbouwing niet meer bij komt, dus dit moet gewoon goed materiaal zijn. Maar waar zit nu het grote prijsverschil in? Brugman en Sanidirect proberen je B-drain te slijten (hun huismerk), soms net zo duur als een easydrain. Bij Sanidump proberen ze AKO drains te verkopen. Zelf neig ik naar Easy Drain, lijkt toch wel het meest 'luxe' en degelijke merk, zou dan gaan voor de Compact TAF.

Douchewanden
Ook hier enorm veel verschillen in merken en prijzen. Ben op zoek naar een simpele inloopdouche van 120cm van 8mm met antikalk behandeling. Kwam zelf uiteindelijk uit bij een Sealskin Get Wet I Am. Nadeel van deze wand vind ik de muur profielen, ik zie liever een muurprofiel over de hele lengte of zijn 2 kleine aansluitpunten net zo stevig? Een Novellini heeft dit wel zag ik, maar het merk ken ik verder niet. Bij de hornbach hebben ze Schulte en Basano wanden, iemand daar ervaring mee? En last but not least, bij de Sanidump bevelen ze Van Rijn of Rowe, "de meest verkochte douchewanden in Nederland", alleen vrijwel nergens te koop? :?

Mocht iemand nog een goede, betrouwbare aannemer in Utrecht weten, stuur me even een DM :)


[...]

Het eerste meubel dat je hier postte sprak me erg aan, mag ik vragen welke het uiteindelijk geworden is?


[...]


Gaven ze bij Baderie een beetje inzicht in de prijzen van de onderdelen die jullie uitgekozen hebben? De badkamerboeren waar ik tot nu toe ben geweest gaan vaak op een rekenmachine of computer vanalles optellen en dan komen ze met een totaalprijs, terwijl ik wil graag gewoon de prijs per product zien. Al geven ze de brutoprijs, dan kan ik zelf wel uitrekenen hoeveel korting er af gaat.
I-drain, niet eens over twijfelen. Drain heeft een brede voor geprimerde flens, welrand aan het einde dus het water kan er niet overheen, drainbak zelf is ook open rondom, blijft ook open na het betegelen, dus mocht de kitnaad gaan scheuren (wat gegarandeerd gebeurd) dan kan het water terug de drain in lopen. Wel polymax kit gebruiken voor de aanhechting met de tegels en vloer. http://www.i-drain.nl/
Rowe handelsmaatschapij
Van Rijn producent
Ik zou tussen deze 2 de van rijn kiezen.
Houd er wel rekening mee dat als je "profielloos" gaat dat wanden en vloer haaks en waterpas moeten zijn, dit aangezien de klemmen weinig tot geen verstelbaarheid hebben. :)

Een quote is een gebrek aan originaliteit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SquareOne
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 06:51
Freubel schreef op zondag 19 februari 2017 @ 16:17:
[...]


I-drain, niet eens over twijfelen. Drain heeft een brede voor geprimerde flens, welrand aan het einde dus het water kan er niet overheen, drainbak zelf is ook open rondom, blijft ook open na het betegelen, dus mocht de kitnaad gaan scheuren (wat gegarandeerd gebeurd) dan kan het water terug de drain in lopen. Wel polymax kit gebruiken voor de aanhechting met de tegels en vloer. http://www.i-drain.nl/
Rowe handelsmaatschapij
Van Rijn producent
Ik zou tussen deze 2 de van rijn kiezen.
Houd er wel rekening mee dat als je "profielloos" gaat dat wanden en vloer haaks en waterpas moeten zijn, dit aangezien de klemmen weinig tot geen verstelbaarheid hebben. :)
Dank voor je reactie. Als ik me niet vergis heeft de Easy Drain Compact TAF (die nu op mijn lijstje staat EDCOMTAF70050) een soortgelijk systeem: http://www.easydrain.nl/innovatie/secundaire-afwatering/

Wat betreft profielloos, ik heb het vanmiddag in een showroom gezien. Muur moet inderdaad kaarsrecht zijn, wellicht toch maar een wand met muurprofiel overwegen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freubel
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 06:24
SquareOne schreef op zondag 19 februari 2017 @ 16:41:
[...]


Dank voor je reactie. Als ik me niet vergis heeft de Easy Drain Compact TAF (die nu op mijn lijstje staat EDCOMTAF70050) een soortgelijk systeem: http://www.easydrain.nl/innovatie/secundaire-afwatering/

Wat betreft profielloos, ik heb het vanmiddag in een showroom gezien. Muur moet inderdaad kaarsrecht zijn, wellicht toch maar een wand met muurprofiel overwegen.
Niet helemaal vergelijkbaar, inbouwdiepte is groter :)

Een quote is een gebrek aan originaliteit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Da_maniaC
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 12-04 16:47

Da_maniaC

a.k.a. The Sequenz Pounder

SquareOne schreef op zondag 19 februari 2017 @ 10:48:
[...]

Het eerste meubel dat je hier postte sprak me erg aan, mag ik vragen welke het uiteindelijk geworden is?
Het tweede meubel dat ik postte heeft qua stijl erg veel weg van het eerste. De eerste had wat meer rechte hoeken in de wasbak en uit ervaring wil ik deze eigenlijk niet hebben in kranen of wasbakken (maar toch zoeken naar iets dat modern oogt).
Bij vierkante kranen en wasbakken (met name de hoeken) gaat eerder vuil en kalk ophopen.
Uiteindelijk is het dus toch het tweede meubel geworden (de Tigris): Klik.

Inventory | Instagram: @sequenzpounder | http://www.zdaemon.org | ZDaemon! Client/Server port for DOOM!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BCC
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 07:11

BCC

Ik ben op zolder bezig om een douche te maken (houten vloer). En nu wil ik op vloer Schluter Ditra Heat neerleggen en aan de wand Schlüter®-KERDI-BOARD. http://www.schlueter-systems.nl/kerdi-board.aspx Die eerste kan ik nog we vinden maar weet iemand waar ik de Kerdi kan bestellen in Nederland?

Na betaling van een licentievergoeding van €1.000 verkrijgen bedrijven het recht om deze post te gebruiken voor het trainen van artificiële intelligentiesystemen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freubel
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 06:24
BCC schreef op zondag 19 februari 2017 @ 21:52:
Ik ben op zolder bezig om een douche te maken (houten vloer). En nu wil ik op vloer Schluter Ditra Heat neerleggen en aan de wand Schlüter®-KERDI-BOARD. http://www.schlueter-systems.nl/kerdi-board.aspx Die eerste kan ik nog we vinden maar weet iemand waar ik de Kerdi kan bestellen in Nederland?
In ieder geval alle Sani-sale's :)

Een quote is een gebrek aan originaliteit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RMX
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 30-04 19:00

RMX

LittleTycoon, heb je een website voor tegels uit Italië? Dankjewel

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BCC
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 07:11

BCC

Freubel schreef op maandag 20 februari 2017 @ 07:23:
[...]

In ieder geval alle Sani-sale's :)
Bedankt. Het staat niet op hun we site dus ik zal ze eens bellen..

Na betaling van een licentievergoeding van €1.000 verkrijgen bedrijven het recht om deze post te gebruiken voor het trainen van artificiële intelligentiesystemen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tollo71
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online
artbij schreef op maandag 13 februari 2017 @ 15:23:
Iemand ervaring met https://www.x2o.nl/nl? Ben er in Eindhoven eesn geweest en moet zeggen dat ik het er wel goed uit vond zien.
Wij hebben er een maand of 3 geleden een (rimloos) toilet en Geberit reservoir gekocht, tijdens een 50% korting actie. Prima kwalitiet en (zeker toen) niet duur.

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • LittleTycoon
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 21-04 20:35
RMX schreef op maandag 20 februari 2017 @ 07:41:
LittleTycoon, heb je een website voor tegels uit Italië? Dankjewel
https://tile.expert/

Zowel uit Italië als Spanje. Scheelde mij sowieso al 40% t.o.v. zelfde tegels van de lokale sanitair boeren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SquareOne
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 06:51
LittleTycoon schreef op maandag 6 februari 2017 @ 22:43:
Ik koop mijn tegels direct in Italie, scheelt zeker 60% (en de tegelboeren hier maar niet begrijpen waarom ik zo geïnteresseerd ben in de achterkant van de tegel).

Sanitair ben ik nog aan het onderhandelen. Sanisale heb ik nooit meer iets van gehoord nadat ik paar weken geleden zei dat ik 30% korting wilde. Dus zegt genoeg over hun laagste prijs garantie, heb geen zin om zelf weer langs te gaan. Inmiddels paar weken verder zit ik op >50% besparing t.o.v. offertes badkamers specialisten. Goed weten wat je wil en dan laagste prijs zoeken (Duitsland!!!). Sanidump ben ik nog mee bezig, maar die sloegen stijl achterover van mijn lijst met prijzen en zijn nog aan het nadenken. Als zij met hun "altijd de laagste" ook afhaken probeer ik Hornbach voor de lol, anders koop ik het gewoon in Duitsland.

NL legt het ook qua prijzen webshops hardstikke af tegen duitsland op het gebied van sanitair. Ik heb uiteindelijk geen enkele NL prijs overgehouden, wacht toch wel: De douchegoot.
Bij mij was ook de douchegoot in NL goedkoopste, met name bij badkamerwinkel.nl.
Ook de wastafelkraan van Grohe was bij hen goedkoper, maar bij hornbach kreeg ik nog eens 10% extra korting.

Douchewanden van Sealskin zijn niet goed te verkrijgen in Duitsland, en zeker niet goedkoper dan in NL. Ben nog op zoek naar goede Duitse merken van douchewanden.

Tegels heb ik van Sphinx uitgezocht, ook die kan ik helaas niet goedkoper in Duitsland vinden. Ook op Italiaanse websites kom ik ze helemaal niet tegen of niet goedkoper tegen.

Regendouchset heb ik wel goedkoper gevonden in Duitsland.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KeRsTmAnNeKe
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 21:13
Je hebt ook wel een paar typisch Nederlandse merken (Sphinx/Sealskin). Weet niet hoe het zit met drains, maar veel van dat spul lijkt ook Nederlands te zijn (of weinig buitenlandse merken krijgen grip op de Nederlandse markt).

Je hebt ook wel flink wat aan drains, weet dat bij nieuwbouw altijd met een 50mm waterslot gewerkt moet worden en bij renovatie boeit het weinig, dan kan je ondiepe gootjes pakken. Die systemen om bij lekkende kitranden alsnog het water op te vangen lijken mij de meerprijs ook wel waard. Weet ook dat (weet niet hoe het bij andere merken zit) die TAF drains van Easydrain je het rooster altijd gelijk kan trekken met je tegelvloer qua hoogte. En breder betekend niet meer waterafvoer ;p


Sealskin heeft mooi spul, bij ouders laatst een Optix inloopdouche geplaatst, aangeraden was om dat te laten inmeten omdat ze amper te stellen zijn. Ding paste ook gewoon perfect bij plaatsen.
Pagina: 1 2 ... 122 Laatste