Luchtbevochtiger verprutst luchtkwaliteit?

Pagina: 1 2 3 Laatste
Acties:

  • Korvaag
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 17:31
@Philflow

Osmoseapparaat

Werkt als een trein. Grote jerrycan erbij (voor schoon water). Ding even 2 uur aanzetten ofzo en de Jerrycan is vol :)

Rode slang is afvalwater. Blauwe (lange) is osmosewater.

Ga de slangetjes nog wel een keer fatsoeneren. Wilde eerst zien of het geheel lekvrij was.

[ Voor 19% gewijzigd door Korvaag op 26-11-2018 20:55 ]

UNOX: The worst operating system


  • HaTe
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 13:28

HaTe

haat niet

Hier ook een luchtbevochtiger nodig:
Afbeeldingslocatie: https://i.ibb.co/c86VXkM/2019-01-22-19-12-00-Window.png
Heb net deze gekocht, eens kijken of het wat is en als het goed bevalt misschien ook dat Osmose apparaat..

Update:
Luchtvochtigheid is mooi toegenomen. Die 5 liter inhoud is wel binnen een dag weg op de hoogste stand en ook hier last van gele vlammen en witte stof. Ik was in de veronderstelling dat deze ook kon schakelen op vochtigheid, maar dat lijkt niet het geval. Helaas kan ik er geen schakelaar tussen zetten en regelen met mijn eigen sensoren, want hij start altijd "uit" op. Dus nog even kijken naar een ander model.

[ Voor 44% gewijzigd door HaTe op 26-01-2019 17:43 ]

WP: ME PUHZ-SW75YAA + ERST30D-VM2ED | Solar: 17x TSM-340-DE06M.08 (5780Wp ~6200kWh), Azimuth 179°, Hellingshoek: 34° | PC specs


  • Jeroen-83
  • Registratie: Oktober 2008
  • Laatst online: 02-02 09:49
Na dit topic gelezen te hebben, heb ik een Osmopuro besteld voor onze luchtbevochtiger. De 50 ba. Nu maakt deze een erg luid geluid. Is dit normaal? Ik had hem vrijwel geruisloos verwacht namelijk.

Wij hebben sinds een aantal weken een Oscar Stadler Big en verdampen zo'n 10 liter water per dag. Snachts op de hoogste stand en overdag op de laagste ivm geluid. Luchtvochtigheid is een stuk verbeterd, maar nog niet optimaal. We zijn er wel tevreden over. Ook heb ik de mechanische ventilatie aangepast zodat hij uitgaat als er niemand in de woonkamer is en de luchtvochtigheid op de badkamer laag genoeg is.

  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
Die van mij is geruisloos, op het geluid van het restwater in de afvoer na. Zit er nog ergens lucht in of zo misschien?

[ Voor 22% gewijzigd door Gonadan op 14-04-2020 20:31 ]

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • Jazco2nd
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 08-02 11:44
Heb het hele topic doorgelezen en heb zelf over de jaren heen veel luchtbevochtigers getest. Paar jaar geleden 6 ultrasone gekocht puur om te testen: geluid, verlichting en luchtbevochtiging. Het laatste testte ik met een Hama meetstation dat ik diagonaal tegenover de machine plaatste, zo ver mogelijk van het apparaat af in dezelfde kamer.

Reden: reviews van klanten online zijn echt nutteloos op dit gebied en goede onafhankelijke testen van partijen die het snappen ontbreken volledig. Die 6 machines gingen allemaal binnen 14 dagen terug btw. Hier mijn belangrijkste conclusies:
  • Ultrasoon heeft een groot goed vermomd nadeel: het voegt waterdruppels toe aan de lucht. Deze zijn vrij zwaar en dalen dus weer snel. Je hygrometer slaat uit waardoor je denkt dat de ultrasone razendsnel je kamer heeft bevochtigd. Het meet echter de waterdruppels die neerdwarrelen.
  • Ultrasoon zorgt dus voor ee nevel dat neerslag, en geeft op 2 manieren voor kalkaanslag: 1) de kleine waterdruppels vallen op een oppervlakte en verdampen: kalk blijft over. 2) de kleine waterdruppels verdampen in de lucht en het kalk valt neer.
  • Koudwater verdamper werkt obv principe dat lucht een bepaalde hoeveelheid vocht kan dragen. Hoe droger, des te meer vocht het kan opnemen. Hierdoor zal je hygrometer niet snel uitslaan richting de 60%, maar als het 60% aanwijst, blijft je kamer ook langer bevochtigd tov de ultrasone. Daarnaast is er geen neerslag en geen "sauna effect" mogelijk want de lucht kan maar een bepaalde hoeveelheid water opnemen, daarna is het (bij gelijke temperatuur) verzadigd.
  • Koudwater verdamper haalt wat stof uit de lucht (blijft hangen in de waterbak of aan het bevochtigingsfilter). Dat is de enige reden waarom fabrikanten roepen dat het ook een luchtreiniger is. In werkelijkheid vind er geen actieve vorm van luchtreiniging plaats.
Ik zou dus altijd een koudwater verdamper aanraden, ongeacht de situatie. De enige betaalbare, stille, zonder overbodige leds voor de slaapkamer die ik heb gevonden is de Philips HU4803-01.

Voordeel: stilste ('white noise' geluid van de stille ventilator) en minimale verlichting. Weinig onderhoud (maar voor mij nog teveel). Op slaapstand kan deze machine in de slaapkamer de luchtvochtigheid niet alleen op hetzelfde niveau houden maar het stijgt zelfs heel langzaam. Situatie: ruime slaapkamer, continu mechanische ventilatie (luchtrooster is open) en 28-35% luchtvochtigheid voordat de machine aangaat. Deze is 42-55 binnen ongeveer 2 uren voordat ik hem op de slaapstand zet. Meestal doe ik het ventilatierooster tijdens deze eerste 2 uren even dicht.

Deze vind ik beter dan de VENTA modellen (maar bedoeld voor een kleinere ruimte) omdat:
  • Venta draaiende schijven gebruikt die veel moeilijker te reinigen zijn.
  • Het systeem dat deze schijven laat draaien zal binnen 6-12 maanden gaan tikken en zo irritant zijn voor de slaapkamer. Ik heb zelfs al eens onderdelen onder garantie teruggestuurd.
  • De waterbak zal snel vies worden, door stof en troep in de lucht. Irritant om dit telkens te reinigen.
  • Venta wil dat je hun "zeep" (duur) toevoegd aan het water elke keer als je vult om de waterbak "schoon" te houden. Dit spul van hun zorgt uiteindelijk juist voor een vieze bak en is lastig te reinigen.
VENTA kan deze problemen oplossen door een filter te plaatsen voordat de droge lucht de waterbak/schijven bereikt. Ik heb hier jaren geleden een discussie over gehad met hun klantenservice. Gelukkig hebben 2 andere fabrikanten precies dit gedaan:

Airbi Airwasher
Airbi Prime (duurder)
Winix AW600 (niet meer/nauwelijks leverbaar, Winix lijkt alleen nog luchtreinigers te verkopen, geen bevochtigers)
  • Deze hebben dus een luchtfilter waar de lucht eerst langsgaat, dat filter moet je op den duur wel vervangen maar lang niet zovaak als bijvoorbeeld het bevochtigingsfilter van de Philips (praktisch elke 6 weken, al is fabrieksopgave voor de nieuwe zwartkleurige 6 maanden). Dat is dan het nadeel tov de Venta waar je niks moet vervangen maar regelmatig voor een vervelende schoonmaakklus staat.
  • Deze hebben ook een vorm van actieve luchtreiniging. Hoe goed dat werkt weet ik niet.
  • Helaas zitten deze ook in een andere prijsklasse. De Airbi Airwasher is €269, de Prime €299 en de Winix is niet meer leverbaar, zij leveren in Europa alleen nog luchtreinigers.

[ Voor 5% gewijzigd door Jazco2nd op 27-04-2020 16:18 ]


  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
Goed verhaal, maar veel te eenzijdig.

De nevel van ultrasoon is verdampt voordat het de grond raakt. Dus tenzij je de hygrometer direct in de nevel hangt, wat sowieso niet slim is, zal hij geen druppels meten. Voor zover dat überhaupt mogelijk is.
Een ultrasone bevochtigt wel gewoon veel sneller, dus als je positionering niet klopt slaat je hygrometer eerder uit dan je gewenste kamer gemiddelde bereikt is. Daarom is een bevochtiger die zelf meet niet altijd even handig.

Kalk heb je sowieso geen nadeel van als je osmosewater gebruikt, dus dat nadeel kan je dan ook weg strepen.

Daar gaat nota bene driekwart van het topic over dus ik vraag mij heel sterk af of je het daadwerkelijk gelezen hebt. :)

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • Cyb
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

Cyb

@Jazco2nd interessant verhaal inderaad.
Ik ben het eens met @Gonadan. Als je bereid bent om zelf osmose water te maken, werken ultrasoons heel prettig. (Zonder osmose water vervuilen ze je hele woning met een zeer hardnekkige aanslag, zelfs als er een ontkalker in zit.) Ultrasoons zijn ook zeer stil t.o.v. andere systemen.

Bij specs van fabrikanten wordt geluid vaak getest in de zwakste stand van een ventilator, waarbij het vaak amper effectief is. Koudwater verdampers hebben vaak ventilatoren, wat lawaai kan geven in hoge standen (en lucht- en stofverplaatsing). Zelf vind ik het ventilator geluid van een Venta in hoge stand, storend.

Die Philips HU4803-01 heeft een membraan/filter dat om de 6 maanden vervangen moet worden vanwege bacterie, schimmel en vuil ophoping. Prijs valt mee moet ik zeggen, het apparaat is goedkoop, en het membraan ook. De vraag is dan vooral of het voldoende is om een woonkamer te bevochtigen met een acceptabel geluidsniveau. De specs hebben het over een aanbevolen ruimte van 25m2, wat klein is voor een woonkamer, waardoor je hem dan al in de hoogste ventilator stand moet gebruiken.

Over Venta, ik heb een Venta LW45 gehad, een duur en groot model. Het reinigen van de schijven ervaar ik niet als moeilijk. Ook worden ze niet echt vuil kwa stof, anders dan kristalvorming of zoutvorming (van het schoonmaakmiddel?). Je kan het gemakkelijk met een douchkop reinigen, wel blijft er misschien wat kristallen achter, maar de hoeveelheid valt mee. Het vies worden van de waterbak, valt ook mee vind ik. Er ontstaat een soort van witte troebeligheid in de bak, maar de bak kost geen moeite om uit elkaar te halen, en als je de bak toch moet vullen met water, dan kan dat meteen onder de kraan, waardoor de bak ook meteen verwijderd is van de troebeligheid. (Maar dan spoel je het dure schoonmaakmiddel ook weg.) Wel moet je de bak dan één keer in de zoveel tijd schoonmaken, maar dat geldt voor veel systemen. Ook bij een ultrasoon, en ook die Airbi Airwasher zit een meegeleverde borstel om bepaalde onderdelen schoon te maken.

Airbi lijkt een whitelabel merk te zijn, dus een product dat wordt verkocht door een fabrikant en vervolgens door een ander bedrijf wordt verkocht onder een andere naam, zoals Airbi en Trotec. In hoge standen maken ze in ieder geval lawaai: YouTube: TROTEC AW 20 S glitch

Maar het is inderdaad lastig om de juiste luchtbevochtiger te vinden. Elk methode van bevochtiging heeft zijn aparte eigen voor- en nadelen, en er bestaan amper goede vergelijkende reviews. Maar voor mij persoonlijk is een ultrasoon het beste.
Een type systeem dat je trouwens niet hebt genoemd, is een stoombevochtiger (nadeel: hoge energiekosten).

  • Forbidden
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 25-06-2025
@Jazco2nd Ik heb ook de Philips HU4803-01, maar ik kan hem niet aanbevelen. De filters gaan net niet lang genoeg mee voor de wintermaanden, maar erger nog is dat de filters steeds moeilijker te verkrijgen zijn. Ik gaf eerst een 10,- euro voor de filter, maar vind hem nu alleen terug voor 25 euro en slechts bij enkele winkels. Ook gaat het filter, ondanks regelmatig deze te onderhouden zoals de handleiding aangeeft, snel stinken.

Mijn Venta doet het daarintegen al jaren en ik vind het onderhoud minimaal. Op stand 1 in de slaapkamer is hij zeker hoorbaar, maar stil genoeg voor een goede nachtrust.

  • Philflow
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 06-12-2023

Philflow

Philflow wijzigde dit (47%)

Klopt het dat een Stadler Form Oscar (koudwaterverdamper) gewoon kraanwater gebruikt zonder fijnstof uit te stoten?

Dat is wel mooi. Op wat voor kosten moet je rekenen voor de filters op jaarbasis?

  • Cyb
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

Cyb

Philflow schreef op woensdag 28 oktober 2020 @ 16:02:
Klopt het dat een Stadler Form Oscar (koudwaterverdamper) gewoon kraanwater gebruikt zonder fijnstof uit te stoten?

Dat is wel mooi. Op wat voor kosten moet je rekenen voor de filters op jaarbasis?
Dat klopt, je hebt geen last van fijnstof, maar wel mogelijk van lawaai. Ook zijn ze misschien niet zo heel krachtig. Energie verbruik is verwaasloosbaar.
Wel moet je misschien regelmatig schoonmaken en de filters om ze zoveel tijd vervangen.
Om te zien hoe vaak dat moet, moet je in de handleiding kijken, en even Googlen wat de kosten van filters zijn.
https://www.stadlerform.c...ier/oskar/specifications/

  • tBoz
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 01-12-2025
Jazco2nd schreef op maandag 27 april 2020 @ 16:03:
VENTA kan deze problemen oplossen door een filter te plaatsen voordat de droge lucht de waterbak/schijven bereikt. Ik heb hier jaren geleden een discussie over gehad met hun klantenservice. Gelukkig hebben 2 andere fabrikanten precies dit gedaan:

Airbi Airwasher
Airbi Prime (duurder)
Winix AW600 (niet meer/nauwelijks leverbaar, Winix lijkt alleen nog luchtreinigers te verkopen, geen bevochtigers)
[list]
Dank voor de bijdrage.
In mijn zoektocht naar een luchtbevochtiger&luchtreiniger combi kwam ik ook uit bij de Airbi.
Ik heb geen alternatieven kunnen vinden met ook een ingebouwde (plasma)ionisator.
De Solis Ultrasonic Pure die ik nu heb gaat weer terug want dat lijkt toch meer een veredelde luchtbevochtiger.


Edit: Ik heb inmiddels de Winix AW600 in huis! In Duitsland een adresje gevonden die ze nog verkoopt :)

[ Voor 4% gewijzigd door tBoz op 02-12-2020 15:02 ]


  • charliemka
  • Registratie: Mei 2020
  • Laatst online: 24-11-2023
HaTe schreef op dinsdag 22 januari 2019 @ 19:14:
Ik was in de veronderstelling dat deze ook kon schakelen op vochtigheid, maar dat lijkt niet het geval. Helaas kan ik er geen schakelaar tussen zetten en regelen met mijn eigen sensoren, want hij start altijd "uit" op. Dus nog even kijken naar een ander model.
Onlangs een osmoseapparaat gekocht dankzij dit topic en ik ben nu ook op zoek naar een eenvoudige ultrasoonbevochtiger die automatisch aanspringt als je een (slim) stopcontact aanschakelt of die zelf via WiFi/zigbee te controleren valt. Had jij er intussen zo een gevonden?

  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
charliemka schreef op vrijdag 18 december 2020 @ 08:12:
Onlangs een osmoseapparaat gekocht dankzij dit topic en ik ben nu ook op zoek naar een eenvoudige ultrasoonbevochtiger die automatisch aanspringt als je een (slim) stopcontact aanschakelt of die zelf via WiFi/zigbee te controleren valt. Had jij er intussen zo een gevonden?
Voor dat doel heb ik bewust voor deze gekozen:
https://www.medisana.nl/n...UHW-Luchtbevochtiger.html

Hij onthoudt de stand waarin hij stond (draaiknop) dus is volledig op basis van stroom verbreken te schakelen. Ik gebruik een slimme stekker om hem te schakelen en wanneer het vermogen onder een bepaald niveau daalt is hij leeg dus schakel ik de stroom uit een krijg een pushbericht.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • charliemka
  • Registratie: Mei 2020
  • Laatst online: 24-11-2023
Gonadan schreef op vrijdag 18 december 2020 @ 08:48:
[...]

Voor dat doel heb ik bewust voor deze gekozen:
https://www.medisana.nl/n...UHW-Luchtbevochtiger.html

Hij onthoudt de stand waarin hij stond (draaiknop) dus is volledig op basis van stroom verbreken te schakelen. Ik gebruik een slimme stekker om hem te schakelen en wanneer het vermogen onder een bepaald niveau daalt is hij leeg dus schakel ik de stroom uit een krijg een pushbericht.
Dan ga ik waarschijnlijk ook voor die gaan (niet zo mooi, maar kan hem ergens achter proberen moffelen). Mijn slimme stekkers meten geen vermogen, dus ik zou hem enkel automatisch uitschakelen als we langere tijd weg zijn..

Langs de andere kant, wel zeer handig dat je weet wanneer hij leeg is. Welke slimme stekker gebruik je?

  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
charliemka schreef op vrijdag 18 december 2020 @ 09:18:
Dan ga ik waarschijnlijk ook voor die gaan (niet zo mooi, maar kan hem ergens achter proberen moffelen). Mijn slimme stekkers meten geen vermogen, dus ik zou hem enkel automatisch uitschakelen als we langere tijd weg zijn..
Dat werkt op zich ook hoor, hij stopt vanzelf als hij leeg is. Maar ik vind het prettiger om dan de stroom er ook af te halen en het te weten zodat ik hem kan bijvullen.

Deze meet zelf geen luchtvochtigheid, dus dat is ook een reden waarom ik hem schakel via domotica. Dat lees ik via een ander sensor weer uit.
En dan kan ik ook weer omrekenen naar absolute luchtvochtigheid zodat ik beter kan bepalen wanneer hij wel of niet aan moet. Maar dat gaat wellicht wat ver. :P
Langs de andere kant, wel zeer handig dat je weet wanneer hij leeg is. Welke slimme stekker gebruik je?
Een z-wave stekker, welke dat precies is zou ik op moeten zoeken.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • Waah
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 08:03
Wat is precies het probleem van de fijnstof die gegenereerd wordt bij gebruik van normaal water?

Ik snap best dat fijnstof van snelwegen etc ongezond is. Maar van water?

Of is het puur vanwege de kalkaanslag?

NVM al ff teruggelezen ;-)

[ Voor 7% gewijzigd door Waah op 31-12-2020 00:07 ]


  • Cyb
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

Cyb

Uit 2018:
Cyb schreef op woensdag 31 oktober 2018 @ 14:20:
[...]

Het gaat om vrij grote hoeveelheden kalk. Teminste, de fijnstofmeter slaat extreem uit. De neerslag er van af komt, komt niet alleen op horizontale vlakken neer, maar ook op schuine en soms verticale. Het komt ook in je PC etc, en de kalkdeeltjes zijn lastiger schoon te maken dan huisstof, het plakt/hecht als het ware aan oppervlakken.

Verder bestaat er pulmonary granuloma, waar calcium ophopingen in de longen ontstaat. Geen idee of dat kan ontstaan door een ultrasoon. (Er zullen misschien ook weinig studies naar zijn, omdat deze omstandigheden, veroorzaakt door een ultrasoon, lijkt me vrij extreem zijn en van nature niet voorkomen.) Het kan best zijn dat je gelijk hebt, maar kwa gezondheid neem ik op dit punt liever een "better safe than sorry" houding, dan dat ik later aan mijn kids moet uitleggen dat ik van een Tweaker gehoord heb dat het geen kwaad kon.
Maar het probleem is gelukkig volledig op te lossen met demiwater.
https://www.sciencedirect...cle/pii/S2589914720300207
"An overlooked route of inhalation exposure to tap water constituents for children and adults: Aerosolized aqueous minerals from ultrasonic humidifiers", December 2020

Uit de conclusie:
* Relatively higher deposition fractions of emitted particles in adult and child pulmonary region than head and tracheobronchial regions indicated increased risks to lower region respiratory injury. Greater inhalation risk is confirmed for child compared to adult.

* A precautionary measure is to use distilled water to fill the ultrasonic humidifier.
Uit de discussie:
When looking into the metal composition in airborne particles, a few studies showed the association between inhaled metal ions bound in PMs from various sources and human diseases. Meng et al. (2013) found significant association between 17 metal ions, including calcium, bound in PMs and human cardiovascular diseases, and ion properties (e.g., ion size, solubility, oxidation potential, and ability to form covalent and ionic bonds) were identified as critical factors affecting the association. Thurston et al. (2016) analyzed the relation of specific metals in PM2.5 and ischemic heart disease. Calcium, as representative of soil particles, had an estimated hazard ratio for ischemic disease of 1.01 (95% confidence interval 0.98–1.03) per interquartile range of 43.8 ng/m3, while PM2.5 was 1.03 (95% confidence interval 1.00–1.06) per interquartile range of 3134.6 ng/m3. The lower hazard ratio of calcium versus PM2.5 suggests potential lower risks to inhalation exposure to calcium. However, the concentration of calcium tested was extremely low (10th−90th percentile of 29.6–100.4 ng/m3) compared to our study (35 μg/m3). The much higher dose could lead to a greater hazard ratio for inhaling calcium-containing particles. Lyu et al. (2018) estimated the deposition fraction of aspirated particles within human respiratory tract by MPPD model and investigated their oxidative potential; results showed that inhaled water-soluble metals, bound in airborne PMs, contributed 1.2-fold greater capacity to generate oxidative stress than inhaled quinones. Epidemiological evidence suggests that children exposed to metals in dust from a mining region have a higher relative risk of respiratory disease. In an associated study, mice were exposed to PM10 collected from this mining region. This exposure resulted in some degree of pulmonary inflammation and lung injury in the mice due to inhaling metals in airborne particles (Zychowski et al., 2019). Collectively, metal ions bound in airborne particles pose adverse health effects to mice and humans, and the oftentimes-overlooked residential scenario could lead to unexpected risks. This study provides potential for future biological study of inhalation risk from inorganic metal-containing airborne particles emitted from ultrasonic humidifiers
Waar we al van uit gingen, wordt hier extra bevestigd. Gebruik alleen volledig gedemineraliseerd water in een ultrasone luchtbevochtiger.

  • kabeltjekabel
  • Registratie: April 2018
  • Laatst online: 13-02-2021
Of de veel makkelijkere oplossing; koudwaterverdamper gebruiken. Dan blijft de kalk gewoon aan je 'filter' hangen.

  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
Da's geen oplossing maar een workaround. Over het algemeen kies je voor ultrasoon om een reden. ;)

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • kabeltjekabel
  • Registratie: April 2018
  • Laatst online: 13-02-2021
Gonadan schreef op donderdag 31 december 2020 @ 12:48:
Da's geen oplossing maar een workaround. Over het algemeen kies je voor ultrasoon om een reden. ;)
Dan ben ik -als bezitter van twee koudwaterverdampers- toch wel benieuwd wat die reden is? Ik heb toen ook gezocht naar het ene vs het andere, maar die kalk was direct al een reden om een koudwaterverdamper te kopen.

  • Rohaatje
  • Registratie: September 2017
  • Laatst online: 12-02 22:37
Na dit topic gelezen te hebben heb ik een osmose filter besteld om mijn ultrasoon bevochtiger mee te vullen.
Kan iemand mij vertellen hoe lang de filters daar van meegaan? En als je het apparaat niet meer gebruikt in de zomer moet je hem dan afkoppelen en het water eruit laten lopen? Ik neem aan als je het aangesloten laat staan het water en de filters er niet beter van worden.

  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
kabeltjekabel schreef op donderdag 31 december 2020 @ 13:00:
Dan ben ik -als bezitter van twee koudwaterverdampers- toch wel benieuwd wat die reden is? Ik heb toen ook gezocht naar het ene vs het andere, maar die kalk was direct al een reden om een koudwaterverdamper te kopen.
Helemaal gemist deze post, bij deze alsnog.

Elke type heeft z'n voor en z'n nadelen en waar iemand voor kiest hangt af aan de prioriteiten die hij/zij stelt. De verschillen zijn echter wel dusdanig dat iemand die een bewuste keuze voor een bepaald type maakt daarvan op de hoogte was.

Een koudwaterverdamper heeft inderdaad geen last van kalk, maar wel van vuil en bacteriën. Dan moet je dus met filters aan de gang om dat weer op te lossen. Dat is simpelweg het probleem verplaatsen.
Daarnaast zijn ze minder stil, vaak een stuk groter en is de capaciteit een stuk minder.

De ultrasone zijn redelijk zuinig en stil en je kunt met een klein model makkelijk in een grote woonkamer de damp op de ramen krijgen. Nadeel is wel dat je dus beter osmosewater gebruikt om neerslag te voorkomen.

Een stoombevochtiger gaat nog veel harder en trekt de temperatuur ook minder naar beneden, maar kost wel veel stroom en is gevaarlijker voor kinderen of huisdieren. Je zal minder last hebben van bacteriën maar ook hier zal kalk een probleem kunnen zijn.

In feite is osmosewater voor alle varianten een voordeel, maar de één heeft het harder 'nodig' dan de ander.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
Rohaatje schreef op vrijdag 8 januari 2021 @ 10:02:
Na dit topic gelezen te hebben heb ik een osmose filter besteld om mijn ultrasoon bevochtiger mee te vullen.
Kan iemand mij vertellen hoe lang de filters daar van meegaan? En als je het apparaat niet meer gebruikt in de zomer moet je hem dan afkoppelen en het water eruit laten lopen? Ik neem aan als je het aangesloten laat staan het water en de filters er niet beter van worden.
Officieel een jaar geloof ik, maar die van mij ligt al jaren gewoon aangesloten. Het enige wat ik aan het begin van de winter doe is een keer een emmertje doorspoelen en de jerrycan die er onder hangt even goed reinigen.
Daarna kan het weer gewoon los.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • Rohaatje
  • Registratie: September 2017
  • Laatst online: 12-02 22:37
Ik zag op osmoseapparaat.nl dat ze inderdaad adviseren ieder jaar het sediment en kool filter te vervangen.
Het membraan zelf kan jaren meegaan.
Meet jij wel de kwaliteit met een tds meter ieder jaar? Heb er zelf maar een besteld voor de zekerheid.

  • Korvaag
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 17:31
Rohaatje schreef op vrijdag 8 januari 2021 @ 10:48:
Ik zag op osmoseapparaat.nl dat ze inderdaad adviseren ieder jaar het sediment en kool filter te vervangen.
Het membraan zelf kan jaren meegaan.
Meet jij wel de kwaliteit met een tds meter ieder jaar? Heb er zelf maar een besteld voor de zekerheid.
De filters los zijn vaak dusdanig geprijsd dat ik gewoon een hele nieuwe set koop. Ook het membraanfilter wordt geadviseerd per 2 jaar te vervangen. Ik heb dus na 1,5 jaar ongeveer een volledig nieuwe set gekocht va 35 euro (of wat was de aanbiedingsprijs). Gewoon simpelste goedkoopste. Trek oude van de muur, gooi in 1 beweging weg en hang de nieuwe op :+

Nu wederom fijn 1,5 jaar osmosewater voor zowel een ultrasoonverdamper als 1 met een verdampermat.

Zie dat ze nu weer iets duurder zijn. Ik heb de OsmoPure 75BA nu hangen omdat die goedkoper was dan de 50BA toen ik hem kocht eind vorig jaar. Ik heb de oude opengehaald en er zat best wel wat zooi in het membraanfilter.

[ Voor 11% gewijzigd door Korvaag op 08-01-2021 11:11 ]

UNOX: The worst operating system


  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
Rohaatje schreef op vrijdag 8 januari 2021 @ 10:48:
Ik zag op osmoseapparaat.nl dat ze inderdaad adviseren ieder jaar het sediment en kool filter te vervangen.
Het membraan zelf kan jaren meegaan.
Meet jij wel de kwaliteit met een tds meter ieder jaar? Heb er zelf maar een besteld voor de zekerheid.
Nee ik meet niets. Zolang ik de nevel en neerslag niet terug zie keren is het voor mij goed genoeg.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • Korvaag
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 17:31
Rohaatje schreef op vrijdag 8 januari 2021 @ 10:02:
Na dit topic gelezen te hebben heb ik een osmose filter besteld om mijn ultrasoon bevochtiger mee te vullen.
Kan iemand mij vertellen hoe lang de filters daar van meegaan? En als je het apparaat niet meer gebruikt in de zomer moet je hem dan afkoppelen en het water eruit laten lopen? Ik neem aan als je het aangesloten laat staan het water en de filters er niet beter van worden.
Staat in de meegeleverde handleiding. Ding mag niet droog komen te staan en moet regelmatig gespoeld worden. Als je dat doet zonder flow restrictor schijnt dat weer beter te zijn voor het filter.

Zelf zet ik hem in de zomer eens per week even aan met het slangetje in de wasmachine en laat er dan wat liter doorheen lopen.

UNOX: The worst operating system


  • Rohaatje
  • Registratie: September 2017
  • Laatst online: 12-02 22:37
Ok goed om te weten. Ik heb de 50 besteld en krijg m vanavond binnen.
Ben benieuwd hoelang het gaat duren om 10L osmosewater te krijgen. Kan ik 2 dagen mee doen. We gaan het zien.

  • Rohaatje
  • Registratie: September 2017
  • Laatst online: 12-02 22:37
Ik was zelf al aan het denken om het water te gebruiken van de airco defrost aan de buitenunit maar denk dat daar nog te veel andere stoffen in zitten die ook niet goed zijn.
Iemand al eens vers regenwater gemeten met een tds meter hoe zuiver dit is?

  • Korvaag
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 17:31
Rohaatje schreef op vrijdag 8 januari 2021 @ 12:11:
Ok goed om te weten. Ik heb de 50 besteld en krijg m vanavond binnen.
Ben benieuwd hoelang het gaat duren om 10L osmosewater te krijgen. Kan ik 2 dagen mee doen. We gaan het zien.
Hij heeft geen automatisch afslag dus zet een timer :) Hij staat hier in het wasmachinehok en ik had zonet weer een natte vloer omdat ik hem even vergeten was en als uizondering een keer geen timer had gezet :) Gelukkig is er maar een litertje over de vloerbedekking :)

Een jerrycan had ik met de vorige op een uur gezet. Dan schonk ik hem leeg en dan ging ie weer een uur aan. Met een uur was de jerrycan niet vol trouwens. Afhankelijk van de droogte was dat eens per 2-3 dagen even de kraan open.

Deze 75 gaat iets sneller en daar moet ik nog wat aan wennen :+

[ Voor 20% gewijzigd door Korvaag op 08-01-2021 12:44 ]

UNOX: The worst operating system


  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
Rohaatje schreef op vrijdag 8 januari 2021 @ 12:11:
Ok goed om te weten. Ik heb de 50 besteld en krijg m vanavond binnen.
Ben benieuwd hoelang het gaat duren om 10L osmosewater te krijgen. Kan ik 2 dagen mee doen. We gaan het zien.
Ik gok anderhalf à twee uur, afhankelijk van waterdruk.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • Pixelmagic
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16-02 20:15

Pixelmagic

Ubergeek

Gonadan schreef op vrijdag 18 december 2020 @ 08:48:
[...]

Voor dat doel heb ik bewust voor deze gekozen:
https://www.medisana.nl/n...UHW-Luchtbevochtiger.html

Hij onthoudt de stand waarin hij stond (draaiknop) dus is volledig op basis van stroom verbreken te schakelen. Ik gebruik een slimme stekker om hem te schakelen en wanneer het vermogen onder een bepaald niveau daalt is hij leeg dus schakel ik de stroom uit een krijg een pushbericht.
Ik heb die ook vorig jaar gekocht, op zich prima ding. We waren alleen helaas vergeten het water er uit te halen (ja, stom) en wilde hem afgelopen week aanzetten maar helaas ondanks de ontkalker in de kelder toch een rand met aanslag op de membraam. Ben met azijn bezig geweest en nu met een agressievere ontkalker maar helaas tot op heden zonder resultaat.

Tips zijn welkom, mijn tip: maak hem regelmatig schoon en zet hem vooral leeg weg ;)

PVoutput van mijn 4950Wp


  • henkie72
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 09-02-2025
CaptJackSparrow schreef op zondag 18 maart 2018 @ 23:38:
Die 'originele' dure heb je niet echt nodig. Het 'hygiënemiddel' heb je niet nodig als je het waterreservoir elke 2-3 dagen leeggooit en verschoont. De enige reden om dat niet te doen is om de dure verbruiksvloeistoffen te sparen. Maar voor de andere vloeistof gebruikte ik gewoon spoelglansmiddel voor de afwasmachine. Dat verlaagt prima de oppervlaktespanning en helpt ook het vuil te binden en zwevend te houden in het water.
Leuke tip van de spoelglans. Maar is het veilig om in te ademen? Er zit Sodium Cumenesulphonate in en ik zag in een veiligheidsblad dat je niet meer moet inhaleren dan 3.8mg/m3. Geen idee of het stapelt als de bevochtiger dagelijks aanstaat.

  • Rohaatje
  • Registratie: September 2017
  • Laatst online: 12-02 22:37
Ik heb mijn reverse osmoseapparaat binnen en werkt prima. In 2 uur 10 liter osmosewater is prima en de luchtkwaliteit van de ultrasoon bevochtiger is nu stukken beter. Mijn gasfornuis heeft nu weer mooie blauwe vlammen ipv oranje. Je merkt het ook dat de luchtwegen en ogen minder irriteren. Top beslissing.

  • CaptJackSparrow
  • Registratie: Februari 2009
  • Niet online

CaptJackSparrow

x07 - License to Tweak.

henkie72 schreef op zaterdag 9 januari 2021 @ 22:58:
[...]

Leuke tip van de spoelglans. Maar is het veilig om in te ademen? Er zit Sodium Cumenesulphonate in en ik zag in een veiligheidsblad dat je niet meer moet inhaleren dan 3.8mg/m3. Geen idee of het stapelt als de bevochtiger dagelijks aanstaat.
Ik neem aan dat je het over de spoelglans hebt en niet over het 'originele' product?

Op de enige fles spoelglans die ik hier nu heb staan (Sun) staat die naam niet. Alleen 5-15% niet-ionogene oppervlakte actieve stoffen en <5% Benzisothiazolinone, wat een conserveermiddel is en blijkbaar een opgeloste vaste stof die dus waarschijnlijk niet zal verdampen.

Ik lees over die stof van jou dat het onder andere ook in cosmetica en 'personal care' producten wordt gebruikt. Zonder bron van jouw informatie kan ik er verder weinig over zeggen.

  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
Het zijn wel een hoop aannames. Aangezien schoonmaakmiddelen, en al helemaal die voor een vaatwasser, nogal agressief zijn zou ik niet aan dergelijke bezuiniging beginnen.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • CaptJackSparrow
  • Registratie: Februari 2009
  • Niet online

CaptJackSparrow

x07 - License to Tweak.

Gonadan schreef op zondag 10 januari 2021 @ 21:07:
Het zijn wel een hoop aannames. Aangezien schoonmaakmiddelen, en al helemaal die voor een vaatwasser, nogal agressief zijn zou ik niet aan dergelijke bezuiniging beginnen.
Je moet het niet in je ogen smeren staat erop. En dat is waarschijnlijk (ook) vanwege dat conserveermiddel, dat bij contact met de huid ook allergische reacties kan veroorzaken. Laat ik dat nou ook niet doen met dat spul. Verder is het een soort zeep, dat verlaagt ook de oppervlaktespanning. Moet je ook niet in je ogen smeren. Voelt ook niet fijn. En toch gebruiken we dat elke dag.
.
Maar iedereen moet het voor zich weten. Ik geef de informatie alleen maar als alternatief uit eigen ervaring.

  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
Breng eens een pan water met flink wat afwasmiddel tot stomen aan de kook en inhaleer diep door de neus.

Van mij mag je het gebruiken hoor, maar ik ben persoonlijk wel iets voorzichtiger als het gaat om stoffen de lucht in brengen. Maar ik gebruik dan ook überhaupt geen middeltjes in m'n luchtbevochtiger.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • CaptJackSparrow
  • Registratie: Februari 2009
  • Niet online

CaptJackSparrow

x07 - License to Tweak.

Gonadan schreef op zondag 10 januari 2021 @ 21:27:
Breng eens een pan water met flink wat afwasmiddel tot stomen aan de kook en inhaleer diep door de neus.

Van mij mag je het gebruiken hoor, maar ik ben persoonlijk wel iets voorzichtiger als het gaat om stoffen de lucht in brengen. Maar ik gebruik dan ook überhaupt geen middeltjes in m'n luchtbevochtiger.
Niet echt een rationele vergelijking. Het water in een Venta is koud. Maar als je de deur van een vaatwasser opendoet als ie klaar is komt je ook een hete walm tegemoet als het ding geen ingebouwde ventilator heeft die die warme lucht als onderdeel van het programma afvoert en de vaat droogt. Daar kunnen dan evt. eerder restanten van die spoelglans in meekomen vanwege die hogere temperatuur. Er wordt niet voor gewaarschuwd om dat niet te doen. Zegt ook niet alles natuurlijk maar om nou te zeggen dat ik me er erg druk om maak.

Verder: https://waarzitwatin.nl/s...ppervlakteactieve-stoffen

Een keer raden wat er in dat 'originele' product zit.

  • Tetsuo55
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 28-10-2025

Tetsuo55

*~*GrahF Emperor of Darkness*~

Gonadan schreef op vrijdag 8 januari 2021 @ 10:13:
[...]

Helemaal gemist deze post, bij deze alsnog.

Elke type heeft z'n voor en z'n nadelen en waar iemand voor kiest hangt af aan de prioriteiten die hij/zij stelt. De verschillen zijn echter wel dusdanig dat iemand die een bewuste keuze voor een bepaald type maakt daarvan op de hoogte was.

Een koudwaterverdamper heeft inderdaad geen last van kalk, maar wel van vuil en bacteriën. Dan moet je dus met filters aan de gang om dat weer op te lossen. Dat is simpelweg het probleem verplaatsen.
Daarnaast zijn ze minder stil, vaak een stuk groter en is de capaciteit een stuk minder.

De ultrasone zijn redelijk zuinig en stil en je kunt met een klein model makkelijk in een grote woonkamer de damp op de ramen krijgen. Nadeel is wel dat je dus beter osmosewater gebruikt om neerslag te voorkomen.

Een stoombevochtiger gaat nog veel harder en trekt de temperatuur ook minder naar beneden, maar kost wel veel stroom en is gevaarlijker voor kinderen of huisdieren. Je zal minder last hebben van bacteriën maar ook hier zal kalk een probleem kunnen zijn.

In feite is osmosewater voor alle varianten een voordeel, maar de één heeft het harder 'nodig' dan de ander.
Ik ben zelf overgestapt van een warm stoom machine naar een koud water wiel model.
De stoom kwam met te veel warmte en kon de vochtigheid te ver verhogen, ook was het ontkalken een ramp.

Wat ik nu heb is de smartmi evaporative humidifier en de 4 liter bak was je met een sponsje onder de kraan en de schijven gaan in de vaatwasser.

Water wordt inderdaad vies omdat ie veel stof vangt en dat zie ik als je voordeel.

Hij is erg stil maar dat maakt niet zo veel uit want hij staat in de huiskamer, ik heb balans ventilatie met luchtvochtigheid terugwinning, dus vochtigheid die in de huiskamer wordt gemaakt wordt verdeeld door de hele woning

Ten opzichte van ultrasoon + osmose heb ik dan volgens mij minder kosten en onderhoud

  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
@CaptJackSparrow
Ook die walm ga je niet voor de lol staan opsnuiven en dat is incidenteel, maar goed, zoals ik al zei: lekker zelf weten. Ik ga ook niet beweren dat je er gelijk klachten van krijgt of last van hebt.
Ik geef slechts aan dat ik mij minder zou laten sturen door de drang naar goedkopere middelen. Daar hoef je het niet mee eens te zijn, maar je gaat mij niet overtuigen. :)

Dat is ook een reden waarom ik geen koudwaterverdamper heb, geen chemische middelen nodig.

@Tetsuo55 ziet er strak uit dat ding. Qua kosten weet ik het niet, hij is aardig prijzig. (drie keer mijn bevochtiger)
Onderhoud lijkt mij meer toch? Aangenomen dat je regelmatig dat stof eruit moet spoelen? Ik heb één keer per jaar onderhoud, verder wel werk van naar de zolder lopen en kraantje open zetten om water te maken, maar dat is te overzien. :P
Het is net wat je prettig vindt hoor. Mijn post was wat algemeen bedoeld om te schetsen dat verschillende typen voor- en nadelen hebben en dat men over het algemeen gewoon kiest wat hem het beste past. Die Xaiomi zou voor mij te weinig bevochtigingscapaciteit hebben bijvoorbeeld, dan moet hij bijna permanent aan staan.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • Tetsuo55
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 28-10-2025

Tetsuo55

*~*GrahF Emperor of Darkness*~

Gonadan schreef op zondag 10 januari 2021 @ 22:08:

@Tetsuo55 ziet er strak uit dat ding. Qua kosten weet ik het niet, hij is aardig prijzig. (drie keer mijn bevochtiger)
Onderhoud lijkt mij meer toch? Aangenomen dat je regelmatig dat stof eruit moet spoelen? Ik heb één keer per jaar onderhoud, verder wel werk van naar de zolder lopen en kraantje open zetten om water te maken, maar dat is te overzien. :P
Het is net wat je prettig vindt hoor. Mijn post was wat algemeen bedoeld om te schetsen dat verschillende typen voor- en nadelen hebben en dat men over het algemeen gewoon kiest wat hem het beste past. Die Xaiomi zou voor mij te weinig bevochtigingscapaciteit hebben bijvoorbeeld, dan moet hij bijna permanent aan staan.
Ik had hem voor 60€ op black friday gehaald
Als ik dit topic eerder had gevonden had ik dat
osmose apparaat gehaald van ~40€ dat eerder gelinkt werd en de hete stoom blijven gebruiken

Ps: hij draait 24/7 op de laagste stand
Dankzij de enthalpie wisselaar voldoende capaciteit voor de +/- 500m3 in mijn woning

Zit rond de 50% kom van <18%

[ Voor 7% gewijzigd door Tetsuo55 op 10-01-2021 22:15 ]


  • originx
  • Registratie: November 2020
  • Laatst online: 11-01-2024
Tetsuo55 schreef op zondag 10 januari 2021 @ 22:00:
[...]

Wat ik nu heb is de smartmi evaporative humidifier en de 4 liter bak was je met een sponsje onder de kraan en de schijven gaan in de vaatwasser.
De handleiding beveelt het reinigen van de trommel eens per week aan. Bij simpelweg in de vaatwasser gooien geven mensen aan een door de warmte vervormde trommel terug te krijgen. Het losdraaien van de trommel en dan 36 schijven afzonderlijk gaan wassen elke week lijkt mij een beetje teveel van het goede.

Hoe doe jij dat/wat is jouw ervaring hiermee? Ik kan me voorstellen dat je vanwege de hygiëne/luchtkwaliteit wel de aanbevelingen van de producent wil naleven.

  • Tetsuo55
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 28-10-2025

Tetsuo55

*~*GrahF Emperor of Darkness*~

originx schreef op maandag 8 februari 2021 @ 20:42:
[...]


De handleiding beveelt het reinigen van de trommel eens per week aan. Bij simpelweg in de vaatwasser gooien geven mensen aan een door de warmte vervormde trommel terug te krijgen. Het losdraaien van de trommel en dan 36 schijven afzonderlijk gaan wassen elke week lijkt mij een beetje teveel van het goede.

Hoe doe jij dat/wat is jouw ervaring hiermee? Ik kan me voorstellen dat je vanwege de hygiëne/luchtkwaliteit wel de aanbevelingen van de producent wil naleven.
Ik heb hem op de laagste temperatuur (35c)gewassen omdat ik er al vanuit ging dat ze zouden buigen.
Ik heb per ongeluk 50 graden Water uit de kraan erop gedaan en ze bogen gelijk, maar toen ik snel koud erna deed waren we ze weer recht

  • BeQuietAndDrive
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 15-02 23:37

BeQuietAndDrive

Big Kahuna

Interessant topic. De luchtvochtigheid is hier niet heel dramatisch, maar met ca 40% toch net ff aan de lage kant.

Ik heb het topic doorgelezen en ben eigenlijk uitgekomen op die Winix AW600. Dat hele osmose verhaal heb ik geen kaas van gegeten, en het lijkt me ook gewoon veel gedoe, je moet er steeds weer aan denken om dat ding aan te zetten enz. Mezelf kennende zit ik daar om half 12 's avonds weer mee te prutsen omdat we het weer eens vergeten zijn :)

Hier draait een L/L de hele dag voor verwarmen, en 's zomers als airco natuurlijk. Nu heb ik twee vragen:

- Ik moet twee units hebben (ruimte is hier ca 100 m2, de specs geven aan: 55 m2). Het is een U-vormige woonkamer met open keuken. Hoe positioneer ik die units het beste? Dan kan ik hier vooraf alvast over nadenken. Niet te dicht bij de L/L binnenunit denk ik? En liefst uit het zicht, maar daar kunnen jullie niet bij helpen natuurlijk :)

- Is het niet zo dat de L/L harder gaat werken omdat de lucht vochtiger wordt? En het effect daarmee ook tenietgedaan wordt? Of is dat te kort door de bocht?

I'm only responsible for what I say, not for what you understand.


  • TiBoD
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 16-02 07:23
In de afgelopen koude weken heb ik ook maar een luchtbevochtiger aangeschaft. Het was een goedkope ultrasone geworden.

Ik heb ook een fijnstofmeter liggen en zag inderdaad dat die waarden extreem hoog werden als dat ding een tijdje aan heeft gestaan.
Op aanraden in dit topic heb ik dus ook een osmoseapparaat aangeschaft.

Mijn waarden in een tabelletje, mocht iemand er nog iets aan hebben.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/9f-Q4EqdPFMgVsuHbmC2uo4RviA=/800x/filters:strip_exif()/f/image/jhRXwCC4q9Kjqn5JOiWItIxl.png?f=fotoalbum_large

Oja, en van sneeuw in de bevochtiger werd de luchtkwaliteit wel beter, maar het apparaat wel ranzig. :P

  • Luuk9
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 02-12-2025
Hoi allen,

@Gonadan @Cyb en anderen:
Ik ben op basis van dit topic op zoek naar een goedkope, stille onderhoudsvrije ultrasone luchtbevochtiger. Luchtvochtigheid in de woonkamer is hier lager dan 40%, hebben vloerverwarming en zie dat het houten parket van de vloer begint te werken en her en der kleine beetjes begint te scheuren.
In combinatie met een osmose apparaat.
Onze woonkamer is ongeveer 50-55m2.

Hebben jullie tips voor welke ultrasone goede is?
In hoeverre is druppelvorming van deze een probleem voor houten vloer?

Alvast bedankt!

Groeten, Luuk

[ Voor 11% gewijzigd door Luuk9 op 20-04-2021 15:29 ]


  • Cyb
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

Cyb

@Luuk9 Het is lastig om luchtbevochtigers van verschillende merken met elkaar te vergelijken op basis van specs, want er is niet echt een standaard van hoe ze tot een geschikte kamer oppervlakte komen. Dus al er staat: "geschikt voor 50m2", dan weet je bijv. niet hoeveel de luchtvochtigheid toegenomen is, en hoe hoog de ruimte is. De fabrikant heeft baat bij het vermelden van een zo hoog mogelijk oppervlak.
Binnen eenzelfde merk, is het oppervlak wel beter met elkaar te vergelijken t.o.v. elkaar.
Ik zou daarom ook kijken naar reviews.

Verder kan je eventueel letten op extra features, zoals automatische uitschakeling als de gewenste luchtvochtigheid bereikt is.

Ik heb zelf Boneco Ultrasoon U7147. Ik kan me herinneren dat ik in het begin druppelvorming had op de grond, maar als je hem op een verhoging plaatst, bijv. op kniehoogte, merk ik dat niet meer.

  • Yaksa
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 17:17
Luuk9 schreef op maandag 19 april 2021 @ 19:08:
Hoi allen,

@Gonadan @Cyb en anderen:
Ik ben op basis van dit topic op zoek naar een goedkope, stille onderhoudsvrije ultrasone luchtbevochtiger. Luchtvochtigheid in de woonkamer is hier lager dan 40%, hebben vloerverwarming en zie dat het houten parket van de vloer begint te werken en her en der kleine beetjes begint te scheuren.
In combinatie met een osmose apparaat.
Onze woonkamer is ongeveer 50-55m2.

Hebben jullie tips voor welke ultrasone goede is?
In hoeverre is druppelvorming van deze een probleem voor houten vloer?

Alvast bedankt!

Groeten, Luuk
Mocht je een ultrasoon apparaat gaan aanschaffen kijk dan eerst wat de hardheid van je kraanwater is. Te hard dan onthard water kopen/maken anders wordt je hele kamer wit.
Ik heb zelf een redelijk goede bevochtiger (Stylies) die het water verkookt, de eventuele kalk blijft in het 'pannetje' achter en is met azijn gemakkelijk te verwijderen.

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former


  • Luuk9
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 02-12-2025
@Cyb @Yaksa Bedankt voor jullie tips!

Ik dacht misschien 2 medisana ultrasoon en dan zelf met osmoseapparaat water regelen. Twijfel vooral over de druppels ivm houten parket vloer. En capaciteit.

  • Cyb
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

Cyb

Luuk9 schreef op dinsdag 20 april 2021 @ 18:33:
Ik dacht misschien 2 medisana ultrasoon en dan zelf met osmoseapparaat water regelen. Twijfel vooral over de druppels ivm houten parket vloer. En capaciteit.
Binnen een merk zou ik de grootste capaciteit nemen, zolang het een ultrasoon is. Maar twee nemen kan inderaad ook.
En een osmoseapparaat is inderaad een vereiste, anders krijg je op termijn overal kalkaanslag, zelfs op het plafond en in electronica, en misschien nog erger: in je longen.

  • Luuk9
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 02-12-2025
@Cyb bedankt!
Tevreden over jouwe? Druppelvorming moet ik me misschien niet teveel zorgen om maken zo te horen.
Venta bijv weer stuk duurder. Best lastig! Nu rond 40% Max dus sowieso iets nodig.

[ Voor 15% gewijzigd door Luuk9 op 20-04-2021 19:16 ]


  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
Ik heb één Medisana voor woonkamer en keuken samen (standaard rijtjeshuis). Die redt het prima, alleen als ik het echt flink heb laten uitdrogen (15% tekort) dan is hij wel een tijd bezig maar uiteindelijk krijgt hij er altijd weer genoeg bij.
Druppels heb ik geen last van, maar die van mij staat dan ook op een plankje op één meter hoog of zo. Beetje half achter een kast.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • Luuk9
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 02-12-2025
Gonadan schreef op dinsdag 20 april 2021 @ 19:47:
Ik heb één Medisana voor woonkamer en keuken samen (standaard rijtjeshuis). Die redt het prima, alleen als ik het echt flink heb laten uitdrogen (15% tekort) dan is hij wel een tijd bezig maar uiteindelijk krijgt hij er altijd weer genoeg bij.
Druppels heb ik geen last van, maar die van mij staat dan ook op een plankje op één meter hoog of zo. Beetje half achter een kast.
Thanks! Is dat ook ongeveer 50m2?
Welke medisana heb jij, met hygrometer of gewoon een losse hygrometer erbij? Thanks! :)

  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
Luuk9 schreef op dinsdag 20 april 2021 @ 19:54:
Thanks! Is dat ook ongeveer 50m2?
Welke medisana heb jij, met hygrometer of gewoon een losse hygrometer erbij? Thanks! :)
Ja veel zal het niet schelen.

Dit is mijn werkwijze:
Gonadan schreef op vrijdag 18 december 2020 @ 08:48:
[...]

Voor dat doel heb ik bewust voor deze gekozen:
https://www.medisana.nl/n...UHW-Luchtbevochtiger.html

Hij onthoudt de stand waarin hij stond (draaiknop) dus is volledig op basis van stroom verbreken te schakelen. Ik gebruik een slimme stekker om hem te schakelen en wanneer het vermogen onder een bepaald niveau daalt is hij leeg dus schakel ik de stroom uit een krijg een pushbericht.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • Yaksa
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 17:17
Luuk9 schreef op dinsdag 20 april 2021 @ 19:54:
[...]


Thanks! Is dat ook ongeveer 50m2?
Welke medisana heb jij, met hygrometer of gewoon een losse hygrometer erbij? Thanks! :)
Ik heb deze: link naar webshop
Volgens mij wel ergens anders gekocht, al een aantal jaren geleden.
Heeft regelbare elektronica er in zitten v.w.b. de luchtvochtigheid en dat werkt goed.
Ik heb nog wel een losse hygrometer in huis staan, zeker richting de winter en begin lente want dan hoeft ie van mij niet continue aan te staan.
Zodra de luchtvochtigheid beneden de 35% komt dan sluit ik 'm weer aan.
Ongeveer om de 2 maanden ontkalken, kost ongeveer een uur, heb wel zacht water hiero.
Kost wel een paar centen, maar dan heb je ook wat.
Ik ben in ieder geval van de jeuk, droge neus en brandende ogen af in de winter aangezien het vochtpercentage binnen bij droog weer, een hogedrukgebied en noordenwind tot onder de 15% (!) kon zakken.

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former


  • Luuk9
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 02-12-2025
Gonadan schreef op dinsdag 20 april 2021 @ 20:15:
[...]

Ja veel zal het niet schelen.

Dit is mijn werkwijze:

[...]
Thanks. Ik dacht dat deze automatisch uitschakelt als water leeg is?

  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
Luuk9 schreef op dinsdag 20 april 2021 @ 20:59:
Thanks. Ik dacht dat deze automatisch uitschakelt als water leeg is?
Dan stopt hij wel inderdaad, maar dan weet ik het nog niet dus daarom de constructie met bericht.
En omdat ik zat sensoren heb was de ingebouwde hygrometer niet nodig. Voordeel is ook dat de sensor dan verderop in de kamer zit dus de luchtvochtigheid daadwerkelijk overal hoger geworden moet zijn.
Heb je dat soort domotica spul niet dan zou ik gewoon eentje met hygrometer kiezen, dat is makkelijker.
Al kom je op zich ook wel weg met af en toe een paar liter weg werken en dan weer zelf uitzetten, maar dat is natuurlijk minder fancy. :P

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • Consulectro
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 17-02 23:26

Consulectro

Lekker bezig...

De Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier hebben wij. Bevalt heel goed. Houd onze vrij grote kamer (50m²) prima op 60% (kun je met een app instellen tussen 40% en 70%) Ook tijdens de koude dagen begin maart kwam de vochtigheid niet onder de 50%. Dan staat deze 24uur aan en brengt ongeveer 4,5liter water in de lucht. Dus 1x per dag bijvullen. Ook ontsmet deze de ultrasone waterdamp met een uv-c lamp. Dus bacteriegroei is uitgesloten.
We gebruiken wel gedestilleerd water middels een ontkalker (0dH) en een osmose apparaat.

Voordeel is ook het lage energieverbruik en geen onderhoud. Er zijn ook andere merken met vergelijkbare specificaties.

12kW Nibe F1255-12R wp, 3x80m bronboring, 60x305wp PV waarvan 20xPVT (Use All Energy). Energieleverend sinds 9-6-2019.


  • Snowhite0901
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 14:37
Consulectro schreef op dinsdag 20 april 2021 @ 23:13:
De Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier hebben wij. Bevalt heel goed. Houd onze vrij grote kamer (50m²) prima op 60% (kun je met een app instellen tussen 40% en 70%) Ook tijdens de koude dagen begin maart kwam de vochtigheid niet onder de 50%. Dan staat deze 24uur aan en brengt ongeveer 4,5liter water in de lucht. Dus 1x per dag bijvullen. Ook ontsmet deze de ultrasone waterdamp met een uv-c lamp. Dus bacteriegroei is uitgesloten.
We gebruiken wel gedestilleerd water middels een ontkalker (0dH) en een osmose apparaat.

Voordeel is ook het lage energieverbruik en geen onderhoud. Er zijn ook andere merken met vergelijkbare specificaties.
Ik heb hem ook besteld, maar nu zie ik ineens in de manual:
https://files.xiaomi-mi.c.../Mi_Air_Humidifier-EN.pdf
code:
1
The water used: household water, mineral water, purified water. Do not use distilled water

waarom zou dat nou zijn?

12 x 385Wp op HD4000SolarEdge zuid 13° pvoutput


  • Consulectro
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 17-02 23:26

Consulectro

Lekker bezig...

Snowhite0901 schreef op vrijdag 23 april 2021 @ 09:36:
[...]

Ik heb hem ook besteld, maar nu zie ik ineens in de manual:
https://files.xiaomi-mi.c.../Mi_Air_Humidifier-EN.pdf
code:
1
The water used: household water, mineral water, purified water. Do not use distilled water

waarom zou dat nou zijn?
Vreemd, valt mij nu ook op. Waarom je geen gedestilleerd water mag gebruiken vind ik ook vreemd. Dat is toch altijd beter dan huishoudwater (kraanwater) voor zo'n ding!

12kW Nibe F1255-12R wp, 3x80m bronboring, 60x305wp PV waarvan 20xPVT (Use All Energy). Energieleverend sinds 9-6-2019.


  • Snowhite0901
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 14:37
ik krijg hem vandaag binnen en heb gisteren even 40 liter osomosewater gehaald :( Ik ga het gewoon wel gebruiken hoor, dat beter dan overal die waas.

12 x 385Wp op HD4000SolarEdge zuid 13° pvoutput


  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
Mijn redenatie:
Osmosewater is simpelweg heel erg goed gefilterd water, gedestilleerd water is echt alleen maar water (H2O). Daar zitten dus totaal geen mineralen of wat dan ook in opgelost. Dat zorgt ervoor dat wanneer het in aanraking komt met materialen juist wel weer een oplossing wil vormen en zo stoffen onttrekt uit de omgeving.
Dat is de reden dat je het ook niet moet drinken, maar het zou dus ook schadelijk kunnen zijn voor bepaalde onderdelen van het apparaat.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • Snowhite0901
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 14:37
Consulectro schreef op vrijdag 23 april 2021 @ 09:51:
[...]


Vreemd, valt mij nu ook op. Waarom je geen gedestilleerd water mag gebruiken vind ik ook vreemd. Dat is toch altijd beter dan huishoudwater (kraanwater) voor zo'n ding!
Heb hem net aangezet... Maar hij vindt de vichtigheid in huis 67%. En mijn andere meter 40. Zit wel wat verschil. Heb jij hem al eens vergeleken?

12 x 385Wp op HD4000SolarEdge zuid 13° pvoutput


  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
Snowhite0901 schreef op zaterdag 24 april 2021 @ 09:48:
Heb hem net aangezet... Maar hij vindt de vichtigheid in huis 67%. En mijn andere meter 40. Zit wel wat verschil. Heb jij hem al eens vergeleken?
Staan ze wel naast elkaar en hebben ze beiden kunnen acclimatiseren?

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • Snowhite0901
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 14:37
Gonadan schreef op zaterdag 24 april 2021 @ 09:59:
[...]

Staan ze wel naast elkaar en hebben ze beiden kunnen acclimatiseren?
Ze staan niet naast elkaar maar wel in dezelfde ruimte. De bevochtiger staat al een dag hier alleen heb ik heb wel pas net gevuld. Maar 27% verschil in dezelfde ruimte lijkt me sowieso wat veel toch?
In deze review hebben ze 10 verschil dat lijkt me redelijker https://www.fabianbr.de/b...gizmos/xiaomi-humidifier/

Edit er waren druppels aan de uitlaat gekomen deze heb ik weg geveegd en nu heeft hij 48 aan. Dat lijkt er meer op! Thx voor het meedenken

Edit2 misschien had ik het water ook beter op temperatuur moeten laten komen voor ik hem aanzette zie ik nu in de manual

[ Voor 20% gewijzigd door Snowhite0901 op 24-04-2021 10:12 ]

12 x 385Wp op HD4000SolarEdge zuid 13° pvoutput


  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
In een goed gebalanceerde ruimte is dat verschil groot, maar in een ruimte waar het vocht in één hoek gegenereerd wordt moet het zich wel kunnen verspreiden. Dat kan best even duren afhankelijk van de luchtstromen.
Daarnaast gaat het over relatieve luchtvochtigheid, dus temperatuur heeft ook invloed op wat gemeten wordt.
Zo heb ik een sensor boven een kast hangen tegenover een radiator, door convectie kan het daar dan zomaar ineens 24/25 graden worden en bij die temperaturen stel je andere eisen aan je relatieve luchtvochtigheid dan bij 19/20 graden. In m'n domoticasysteem normaliseer ik gemeten waarden dan ook naar de gewenste kamertemperatuur om de bandbreedte waarin hij moet inschakelen de juiste te laten zijn. Plat gezegd komt dat ongeveer neer op 3% per graad wat hij afwijkt van 20 graden.

Neemt niet weg dat 27% dan evengoed nog wel heel veel is inderdaad.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • Marzman
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

Marzman

They'll never get caught.

Een britafilter haalt veel mineralen uit het water. Als het alleen hiervoor is kun je ze ook bij Action (ander merk) kopen, maar bij Lidl zijn ze soms ook goedkoop per drie en vaak met 30 procent korting als ze niet verkocht raken.

Ik gebruik het voor mijn espresso apparaat.

Bij mij in huis valt de luchtvochtigheid wel mee. Ik zou niet zo snel kiezen voor bevochtigen. Alleen de Veranda wordt erg droog door de zon (20%). Wij zetten daar het wasrek vaak neer. De spullen die er in staan moeten er maar tegen kunnen.

[ Voor 30% gewijzigd door Marzman op 24-04-2021 10:59 ]

☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.


  • leonbong
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 17:13
Marzman schreef op zaterdag 24 april 2021 @ 10:53:
Een britafilter haalt veel mineralen uit het water. Als het alleen hiervoor is kun je ze ook bij Action (ander merk) kopen, maar bij Lidl zijn ze soms ook goedkoop per drie en vaak met 30 procent korting als ze niet verkocht raken.

Ik gebruik het voor mijn espresso apparaat.

Bij mij in huis valt de luchtvochtigheid wel mee. Ik zou niet zo snel kiezen voor bevochtigen. Alleen de Veranda wordt erg droog door de zon (20%). Wij zetten daar het wasrek vaak neer. De spullen die er in staan moeten er maar tegen kunnen.
Wat is veel mineralen.
Ik zou eens de aflevering van keuringsdienst van waarde kijken mbt waterfilters.

Spoiler gebakken lucht voor Nederlands kraanwater.

  • Marzman
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

Marzman

They'll never get caught.

leonbong schreef op zaterdag 24 april 2021 @ 11:04:
[...]

Wat is veel mineralen.
Ik zou eens de aflevering van keuringsdienst van waarde kijken mbt waterfilters.

Spoiler gebakken lucht voor Nederlands kraanwater.
Die heb ik gezien, volgens mij misten ze het punt van die filters. Het is niet dat water er gezonder van wordt ofzo. Het haalt de kalk er uit voor mijn espresso apparaat.

☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.


  • leonbong
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 17:13
Helaas doen de meeste dat niet en zijn het alleen koolstoffilter.
Wat wel kan is dat wisselfilter hebben waardoor je geen kalkaanslag krijgt in een koffieapparaat.

Echter in verdamper zal dat niet helpen omdat het mineraal niet echt is verwijderd.

[ Voor 59% gewijzigd door leonbong op 24-04-2021 18:09 ]


  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
Filters die goed werken zijn vaak niet voor niets prijzig, daar zitten speciale harsen in om mineralen eruit te halen. De hele goedkope zijn vaak vrij weinig effectief of niet meer dan een luxe zeefje. Daar staat tegenover dat een RFID in je filter stoppen en er dan dik geld voor vragen wel weer het ander uiterste is.

Was het niet zo dat de keuringsdienst van waarde vraagtekens zette bij de verbetering van smaak door de filters? Want dat is een bewering die veel fabrikanten doen, dat de mineralen de smaak negatief zouden kunnen beïnvloeden en dat daarom een filter aanbevolen is. Daar ben ik ook een stuk sceptischer over. ;)

Voor ontkalken is het prima, of het nu je koffieapparaat is of een bevochtiger.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • Cyb
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

Cyb

Marzman schreef op zaterdag 24 april 2021 @ 10:53:
Een britafilter haalt veel mineralen uit het water.[...]
De hoeveelheid die zo'n kan-filter filtert, is relatief laag, gemeten met een TDS meter. Meer wil je eigenlijk ook niet filteren, omdat dat te veel mineralen onttrekt voor consumptie.

Zo'n kan-filter is eigenlijk vooral handig om water een zachtere smaak te geven, in gebieden waar het kraanwater hard is. Jammer dat dit punt volledig ontbreekt in de Keuringsdienst van Waarde uitzending.
Ook kunnen waterfilters aangesloten op een douche, voelbaar zachter water te geven, minder aanslag op de muren, en heb je meestal minder zeep nodig.

Maar een kan-filter filtert veels te weinig voor een luchtbevochtiger. Sommige ultrasone bevochtigers hebben ook een filter (heb er zelf één), maar die geven een minimaal effect. Een osmose apparaat is een vereiste bij een ultrasoon.

De Keuringsdienst van Waarde uitzending zegt dat het kraanwater van Nederland het beste van de wereld is. Maar ondanks dat, kan het relatief hard zijn. Ook kan je trouwens blind worden van Nederlands kraanwater, maar in het buitenland is die kans waarschijnlijk nog groter. In kraanwater kan namelijk een parasiet voorkomen. Mensen die hun ogen of contactlenzen dagelijks spoelen met kraanwater, dienen daar rekening mee te houden.

[ Voor 6% gewijzigd door Cyb op 24-04-2021 12:15 ]


  • leonbong
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 17:13
Mijn punt is dat zo'n filter kan zeker het water zachter maken als daar de juiste hars in zit.
Ze werken ook echt wel daar was dat waterinstituut ook van overtuigd, echter de concentraties in NL zijn zo laag dat het filter niks meer toevoegt. Er zeker landen binnen de EU waar zo'n filer zin heeft.

De restconcentraties in NL water zijn zo laag dat zo'n filter in een kan er eigenlijk geen effect meer op heeft.
Maar die restconcentraties zijn nog steeds te hoog zelfs na zo'n filterkan voor een ultrasoon apparaat waardoor je nog steeds mist krijgt..
Dan moet je toch aan een RO-apparaat.

  • leonbong
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 17:13
Gonadan schreef op zaterdag 24 april 2021 @ 11:23:

Voor ontkalken is het prima, of het nu je koffieapparaat is of een bevochtiger.
Niet helemaal want als er onthardingshars in het filter zit.
Dan wordt van calciumcarbonaat of magnesiumcarbonaat, Calcium/Magnesium-ion uitgewisseld voor Natrium-ion. Het gevolg is dat water de wisselaar verlaat nog steeds een carbonaat bevat Natrium(bi)carbonaat.
Echter dit is een niet kalk afzettend carbonaat (wordt ook tijdelijk hardheid genoemd) waardoor je waterkoker/ketel/koffieapparaat er geen last van hebt. Het water lijkt onthard echter Natriumcarbonaten zal nog steeds niet verdampen in een ultrasoonbevochtiger en waas veroorzaken.

Wikipedia: Waterhardheid
Even lezen bij kationwisselaar want dat zijn die harsen.

[ Voor 10% gewijzigd door leonbong op 24-04-2021 19:49 ]


  • Consulectro
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 17-02 23:26

Consulectro

Lekker bezig...

Snowhite0901 schreef op zaterdag 24 april 2021 @ 10:09:
[...]

Ze staan niet naast elkaar maar wel in dezelfde ruimte. De bevochtiger staat al een dag hier alleen heb ik heb wel pas net gevuld. Maar 27% verschil in dezelfde ruimte lijkt me sowieso wat veel toch?
In deze review hebben ze 10 verschil dat lijkt me redelijker https://www.fabianbr.de/b...gizmos/xiaomi-humidifier/

Edit er waren druppels aan de uitlaat gekomen deze heb ik weg geveegd en nu heeft hij 48 aan. Dat lijkt er meer op! Thx voor het meedenken

Edit2 misschien had ik het water ook beter op temperatuur moeten laten komen voor ik hem aanzette zie ik nu in de manual
In de buurt van het apparaat klopt de vochtigheid wel redelijk goed <5%RH.
Maar gemeten op verschillende punten in de kamer meet ik maximaal ongeveer 10%RH lager dan ingesteld.

12kW Nibe F1255-12R wp, 3x80m bronboring, 60x305wp PV waarvan 20xPVT (Use All Energy). Energieleverend sinds 9-6-2019.


  • AOC
  • Registratie: September 2001
  • Niet online

AOC

Ik zie enkele reacties voorbij komen dat door het gebruik van luchtbevochtigers de vlammen van het gasfornuis geel kleuren. Wordt dit niet veroorzaakt door Ozon? Of kan kraanwater damp dit ook veroorzaken?

[ Voor 4% gewijzigd door AOC op 28-04-2021 17:40 ]


  • Cyb
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

Cyb

AOC schreef op woensdag 28 april 2021 @ 17:40:
Ik zie enkele reacties voorbij komen dat door het gebruik van luchtbevochtigers de vlammen van het gasfornuis geel kleuren. Wordt dit niet veroorzaakt door Ozon? Of kan kraanwater damp dit ook veroorzaken?
Ozonproductie heb je bij ioniserende luchtreinigers.

Ultrasone luchtbevochtigers veroorzaken geel/orange vlammen door de mineralen die het de lucht in verspreidt. Daar komt verder geen ozon bij vrij. Met een osmose apparaat is de luchtvervuiling van een ultrasoon voorkomen.

  • AOC
  • Registratie: September 2001
  • Niet online

AOC

Zelf wil ik een grote ruimte bevochtigen maar de meeste luchtbevochtigers verdampen +- 300ml per uur. Zijn/bestaan er bevochtigers die meer kunnen verdampen d.m.v. ultrasoon?

  • robertwebbe
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 14:13

robertwebbe

Robert Webbe

@AOC Als je de huidige voor lange tijd op de hoogste stand zet, dan heb je kans dat er een plasje op de grond komt te liggen. De huis-tuin-keuken apparatuur is te klein om meer te kunnen doen vermoed ik. Mogelijk zul je dan naar grotere, professionele apparatuur moeten gaan zoeken.

  • Jazco2nd
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 08-02 11:44
Ik ben na ervaringen met een Venta jaren geleden die verschrikkelijk irritante tikkende geluiden maakte en een Philips waarvan je het papierfilter moet wassen en uiteindelijk na een maand al weg kan gooien, voor een goed doordacht apparaat gegaan, de Airbi Airwasher.

Goed doordacht want:
1. stoffilters bij de luchtinlaten. Simpele dingen die je gewoon uitspoelt heel af en toe of stofzuiger erop. Hierdoor is het water en het rad minder vies.
2. Zilveroxide element in het water, jaarlijks verwisselen voor €15. Hierdoor minder bacterieen/virussen.
3. Plasma ionisator voor de lucht.
4. een rad dat makkelijk uit elkaar te halen is en in de vaatwasser kan en er zit zelfs een speciale borstel bij (de Venta die ik jaren geleden had, was erg moeilijk schoon te maken. Uiteindelijk weggegooid).
5. De ventilator zelf is zeer makkelijk bereikbaar en schoon te maken. Dit was onmogelijk bij de Philips. Na 5 jaar weggegooid omdat je zag hoe vies het was.

Helaas.. gaat deze Airbi ook weer snel retour. Ik kan het niet uitvogelen, maar er is elke ochtend heel vroeg een harde tik, gevolgd door een zachtere. En even later weer. Hierdoor wordt ik altijd een uur of 1,5 te vroeg wakker. Superirritant.
Geen idee waarom dit gebeurd. De eerste tik klinkt net als een vaatwasser tablet die vrijkomt.

De winkel heeft geen oplossing, de verkoper die ik sprak voordat ik bestelde had een heel verhaal hoe de Airbi veeeel beter is dan Venta en Philips (ik was het om de 5 bovenstaande punten met hem eens) en dat er bij hun oplossing geen tikken zijn. Mooi wel dus.
Op mijn retourverzoek per email, met vraag of dit een fabrieksfout is en of ze een oplossing weten? Kreeg ik als reactie alleen de info om retour te zenden.. dus bekend probleem lijkt me, iets wat ze niet kunnen oplossen.

  • banaliteit
  • Registratie: December 2012
  • Niet online
Vandaag heb ik ook ervaringen met witte waas van mijn ultrasone bevochtiger.

Ik heb een waterontharder voor ontkalkt water, maar die filtert natuurlijk niet de mineralen eruit. Mijn PM2,5 meter sloeg op een gegeven moment uit boven de 999 unit. Verder geen last van witte aanslag.

Is er iemand die inmiddels meer inzicht heeft in de risico's en impact op de luchtkwaliteit van ultrasone bevochtigers?

  • appsec
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 16-02 18:18
Het is al een tijdje stil hier. Ik bevochtig sinds twee jaar ultrasoon in de winter in de slaapkamer. Eerst netjes met demiwater maar ik was het gezeul met die flessen snel zat en uit luiheid ben ik gewoon kraanwater gaan gebruiken. Ik kan niet zeggen dat ik veel last heb van de kalkstof, maar ik kan me niet voorstellen dat het gezond is om 8 uur per dag in te ademen.

Nu wil ik ook in de kinderkamer gaan bevochtigen en wil ik het toch beter aanpakken met een osmoseapparaat. Zijn de mensen die voor deze oplossing hebben gekozen daar nog steeds tevreden mee? Op osmoseapparaat.nl verkopen ze een verlenging van de wasmachinekraan met een aftakking voor een kogelkraantje waar je het apparaat op aansluit. Werkt dat een beetje prettig en zonder lekkages?

  • Korvaag
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 17:31
appsec schreef op zaterdag 31 januari 2026 @ 21:15:
Nu wil ik ook in de kinderkamer gaan bevochtigen en wil ik het toch beter aanpakken met een osmoseapparaat. Zijn de mensen die voor deze oplossing hebben gekozen daar nog steeds tevreden mee? Op osmoseapparaat.nl verkopen ze een verlenging van de wasmachinekraan met een aftakking voor een kogelkraantje waar je het apparaat op aansluit. Werkt dat een beetje prettig en zonder lekkages?
Ik heb toevallig net een nieuwe besteld omdat de vorige alweer ruim 2 jaar hing en de filters dus wel weer aan vervanging toe waren. Kogelkraantje werkt prima maar er zit wel een tussenstukje tussen omdat het kraantje anders tegen de kraan aankomt. Ik heb wel een keer een nieuw kraantje moeten kopen helaas. Er zat ineens een barst in het tussenstuk. Vast te hard aangedraaid bij de vervanging van de wasmachinekraan die niet meer goed dicht wilde.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/T9huK4ZGEFAtiz3c-a_EGdRCOdc=/fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/h1Ysz62lxnc0lVRu040josMc.jpg?f=user_large

UNOX: The worst operating system


  • appsec
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 16-02 18:18
Top. Dat is precies wat ik wilde weten. Ik heb er een besteld.

Hoe weet je wanneer de filters aan vervanging toe zijn?

  • Cyb
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

Cyb

@appsec Ik zou wel eentje nemen met DI-filter, wat in de afbeelding hierboven ontbreekt. Anders bereik je geen 0 ppm in TDS. Verder is een TDS meter handig om te zien of de filters aan vervanging toe zijn. Ik merk dat ik meestal alleen de DI-filter hoef te verversen met wat los DI-hars als de ppm is toegenomen, wat misschien 1 keer per 1,5 jaar moet.

Wat alleen wel lastig te meten is of er legionella in het systeem zit. Wat een risico zou kunnen zijn als je het een lange tijd niet gebruikt.

Verder zou ik bij de handige opstelling van @Korvaag ook een waterlekdetector (heb je al voor minder dan 10 euro) op de grond plaatsen, om schade bij eventuele lekkage te beperken.

  • Korvaag
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 17:31
0 ppm is ook echt niet nodig voor iets als een luchtbevochtiger imho. Filters vervangen kan je meten maar ook gewoon zoals geadviseerd in de handleiding en op de site eens per 2 jaar doen.

Het gaat om het beperken van fijnstof, niet op het uitvoeren van een operatie met 100% gezuiverd water.

Mijn fijnstofmeter merkt niets van het water uit dit apparaat. Zowel niet PM2.5, PM5 als PM10. Ook geen TVOC.

Een boterham in de broodrooster doet (fors) meer.

[ Voor 6% gewijzigd door Korvaag op 01-02-2026 12:56 ]

UNOX: The worst operating system


  • Korvaag
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 17:31
Cyb schreef op zondag 1 februari 2026 @ 11:37:
Verder zou ik bij de handige opstelling van @Korvaag ook een waterlekdetector (heb je al voor minder dan 10 euro) op de grond plaatsen, om schade bij eventuele lekkage te beperken.
Die ligt er ook, maar dat heeft weinig te maken met dit kraantje maar gewoon met de wasmachine.

UNOX: The worst operating system


  • Cyb
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

Cyb

Korvaag schreef op zondag 1 februari 2026 @ 12:50:
0 ppm is ook echt niet nodig voor iets als een luchtbevochtiger imho. Filters vervangen kan je meten maar ook gewoon zoals geadviseerd in de handleiding en op de site eens per 2 jaar doen.
Om 0 ppm te bereiken kost slechts 20 euro meer. Je gaat dan van 7 a 14 ppm TDS naar 0 ppm. Kraanwater zit hier op zo'n 250 ppm. Naar mijn mening niet echt iets om op te gaan bezuinigen, vooral als het gaat om een kinderkamer.

En of eens in de 2 jaar voldoende is, hangt maar net af van wat je wilt bereiken en hoeveel je het gebruikt. Gebruik je het te weinig frequent, dan is er risico op legionella. Gebruik je het teveel, dan werken de filters weer niet goed.

  • Korvaag
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 17:31
Heeft weinig met bezuinigen te maken hier, maar gewoon met noodzaak. Het is hier niet nodig er nog een extra filter tussen te zetten omdat het ding zonder DI-filter al niets doet met PM waardes. Een extra filter is hier dus gewoon overbodig.

Legionella kan (beperkt) een ding zijn. Het is koud kraanwater wat zeker in de winter niet boven de 20 graden komt. Legionella doet dan niets. Je moet sowieso regelmatig spoelen aangezien juist het droogvallen van het filter niet goed is voor het filter. Hier gaat dus elke was even het kraantje open en het slangetje in de wasmachine voor een (zeg) kwartier.

Maargoed. You do you. Het werkt hier al 8 jaar probleemloos.

UNOX: The worst operating system


  • Gonadan
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 17:17

Gonadan

Admin Beeld & Geluid, Harde Waren
Topicstarter
Je hebt nog altijd iets als theoretisch optimum en een realistische praktijk inderdaad.

Het verschil tussen wel of niet filteren is al immens en genoeg om het doel van geen neerslag te bereiken. En als hij te lang stil gelegen heeft spoel je hem wat extra door. Verder geloof ik het wel.


Al gebruik ik hem sinds corona überhaupt niet meer. De kachel mag nu lager en ik ventileer meer, dat verbetert het klimaat ook al aanzienlijk.

Look for the signal in your life, not the noise.

Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8


  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 13:52
Mijn ervaring met een Venta LW44 koudwaterverdamper:

Ik verwarm mijn woonkamer met een airco, bij buitentemperaturen 's nachts onder de 5 graden laat ik hem 24/7 draaien. Hij staat dus bepaalde periodes wekenlang aan en dus continu luchtverplaatsing in woonkamer, waarschijnlijk hierdoor ook indirect meer aanvoer van koude buitenlucht via raamroosters (ventilatie type C). Ik heb er vorige winter dagen bij gehad met vorst dat de luchtvochtigheid binnenshuis op 25% zat, dat was echt niet comfortabel (prikkende ogen, droge neus, gebarsten lippen).

Via MP voor 3 tientjes ofzo een Venta LW44 gekocht, qua capaciteit is die prima voor onze 45m2 woonkamer. Het is een 'dom' apparaat met een 3-standen schakelaar waarmee je hem aan-/uitzet en snelheid mee kiest. Gewenste luchtvochtigheid instellen kan alleen bij duurdere / nieuwere modellen. Daarom een smartplug ertussen en in Home Assistant een 'generic hygrostat' geconfigureerd (luchtvochtigheid wordt een stuk verderop in de kamer gemeten door een Xiaomi LYWSD03MMC). Ondergrens (aan) 43% en bovengrens (uit) 47%. Dat werkt perfect, ik zie precies de schakelmomenten van de smartplug terug in de luchtvochtigheid.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/MLziqwchTVvpQF255h4xtQDQrss=/fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():strip_exif()/f/image/RymjNA51bbGIMTkpp98SMZWB.png?f=user_large

Met een beetje vorst gaan er liters water per dag doorheen en de klachten die we ervoeren zijn weg!
Ik gooi er gewoon kraanwater in, zonder verdere toevoegingen. Overdag heb ik hem (vanwege geluid) op stand 1/3, als we naar bed gaan schakel ik hem naar 2, of 3 als het hard gaat vriezen.

Het geld wat zo'n Venta nieuw kost (€300-400) zou ik er nooit voor over hebben, het is gewoon een plastic bak met water, waar twee wielen (gestapelde kunststof schijven) doorheen draaien. Door het capillaire effect blijft er water tussen die schijven plakken, een fan blaast eroverheen en verdampt zo het water. Werkt super simpel en betrouwbaar, maar nieuw echt overpriced.

[ Voor 3% gewijzigd door ThinkPad op 01-02-2026 13:38 ]


  • Cyb
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

Cyb

Korvaag schreef op zondag 1 februari 2026 @ 13:15:
Heeft weinig met bezuinigen te maken hier, maar gewoon met noodzaak. Het is hier niet nodig er nog een extra filter tussen te zetten omdat het ding zonder DI-filter al niets doet met PM waardes. Een extra filter is hier dus gewoon overbodig.
Dat de DI-filter weinig doet met de PM waardes, hebben sommigen op basis van mijn metingen in Cyb in "Luchtbevochtiger verprutst luchtkwaliteit?"

Wel gaat het hier om een eenmalige meting n=1, en eigenlijk moet er ook rekening gehouden worden met dat de PM waardes in de woning kunnen fluctueren, waar ik geen rekening mee heb gehouden in de meting/conclusie. Het zou best kunnen dat er wel degelijk verschillen te meten zijn in PM, maar het is lastiger goed vast te stellen zolang de omgeving niet heel constant is.

Even heel simpel gezegd, zou je kunnen stellen dat de opstelling zonder DI-filter zo'n 250/14 = 18 keer schoner is op het vlak van zwevende deeltjes in de lucht. Het duurt zonder verversing van de ruimte 18x a 35x zo lang voordat de lucht net zo vervuild is. Voor mij is dat al een reden om wel degelijk een DI-filter te gebruiken, vooral als dat weinig kost, want bij een DI filter is de blootstelling praktisch nihil. En dan moet ook nog eens rekening gehouden worden dat een DI-filter ook nog eens niet-vaste stoffen buiten PM filtert.
Legionella kan (beperkt) een ding zijn. Het is koud kraanwater wat zeker in de winter niet boven de 20 graden komt. Legionella doet dan niets. Je moet sowieso regelmatig spoelen aangezien juist het droogvallen van het filter niet goed is voor het filter. Hier gaat dus elke was even het kraantje open en het slangetje in de wasmachine voor een (zeg) kwartier.
Legionella zit ook in koud kraanwater. Zodra het uit de kraan komt, wordt het warmer en groeit de legionella concentratie. Maar als je regelmatig het systeem spoelt, zou de concentratie laag moeten blijven.

  • Korvaag
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 17:31
Gonadan schreef op zondag 1 februari 2026 @ 13:27:
Al gebruik ik hem sinds corona überhaupt niet meer. De kachel mag nu lager en ik ventileer meer, dat verbetert het klimaat ook al aanzienlijk.
Same here maar het is hier nog steeds te droog in de winter en ik heb een matige huid dus dat merk ik direct :(

UNOX: The worst operating system


  • Korvaag
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 17:31
Cyb schreef op zondag 1 februari 2026 @ 13:42:
Legionella zit ook in koud kraanwater. Zodra het uit de kraan komt, wordt het warmer en groeit de legionella concentratie. Maar als je regelmatig het systeem spoelt, zou de concentratie laag moeten blijven.
Niet per definitie want onder de 20 graden doet Legionella dus niets. Het zit er wel in maar vermenigvuldigt zich niet. Range voor Legionella is 20-60 graden. Onder de 20 graden gebeurt er niets in de concentratie en boven de 60 gaat het dood. Optimaal voor vermenigvuldiging (dus niet optimaal voor ons) is meen ik 45 graden.

UNOX: The worst operating system


  • Cyb
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

Cyb

Korvaag schreef op zondag 1 februari 2026 @ 13:50:
[...]
Niet per definitie want onder de 20 graden doet Legionella dus niets. Het zit er wel in maar vermenigvuldigt zich niet. Range voor Legionella is 20-60 graden. Onder de 20 graden gebeurt er niets in de concentratie en boven de 60 gaat het dood. Optimaal voor vermenigvuldiging (dus niet optimaal voor ons) is meen ik 45 graden.
Het kan natuurlijk niet zijn dat de grens exact op 20.00C ligt, het is een afronding die van veel factoren afhankelijk is, waaronder chloor concentratie. Grofweg wordt gemakshalve (mooi getal) wel aangenomen dat Legionella begint te groeien vanaf 20c. Al hoewel leidingwater in de winter koud kan zijn, kan Legionella wel toenemen in het systeem waar het leiding water op uitmondt, zoals het osmose systeem, of in leidingen die weinig gebruikt worden. Ook ligt het er maar net aan hoe de leidingen in een woning lopen. Je ziet ook wel eens dat men vloerverwarming heeft en dat de koudleidingwaterleidingen er te dicht bij in de buurt liggen. Als in een technische ruimte ook het verdeelstation van vloerverwarming is aanwezig is en ook het omgekeerde osmose systeem, dan kan de temperatuur al snel hoog genoeg zijn voor groei. En als je dan ook nog eens een hoog risico apparaat als een ultrasone luchtbevochtiger gebruikt (waar verneveling plaatsvindt en de bacterie dus op extreme efficiente wijze in de hele ruimte verspreidt wordt en diep in de longen kan komen), dan moet je helemaal rekening houden met deze factoren. Spoelen en regelmatig gebruik van het osmose systeem blijft daarom belangrijk voor o.a. het Legionella risico. Hetzelfde geldt voor de ultrasone luchtbevochtiger. Het is ook niet voor niets dat zelfs bij kranen in woningen aangeraden wordt om deze met regelmaat te gebruiken vanwege het Legionella risico.

  • Theo
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 12:57

Theo

moederbord

Voor kalkvrij water kun je , wanneer je een warmtepomp hebt, ook het condenswater hiervan opvangen en gebruiken.
Sinds een jaartje of 6 heb ik ook een ultrasoon luchtbevochtiger in huis. Om aan kalkvrij water te komen zet ik een 8 liter bak onder warmtepomp buiten met daarin een filter om vuiligheid tegen te houden. Met het weer wat we nu hebben (4-5 graden) komt er zomaar 10 liter aan water van de warmtepomp gedruppeld per dag. Ik heb standaard dus ook zo'n 25 liter aan kalkvrij water staan, en wanneer één van de 5-liter jerrycans leeg is dan wordt deze gelijk bijgevuld vanuit de opvangbak.

Met een koude winternacht verbruikt de bevochtiger ook zomaar 2-3 liter per nacht..

Dit werkt best geniaal zonder dat er echt kosten aan vast zitten. En het kalkvrije water is ook ideaal voor veel planten in huis.

Mocht je dus een warmtepomp hebben dan heb je ook gelijk een gratis bron voor kalkvrij water :)

Nu met WP, PV, EV en PC


  • Korvaag
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 17:31
@Theo
Een droger werkt hier ook goed voor. Helaas gebruik ik mijn te weinig voor de hoeveelheid die nodig is want wat je zegt: je jaagt er rustig liters per dag doorheen als het echt koud is.

UNOX: The worst operating system


  • Skywalker27
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 16:14
Je kan misschien wat meer kamerplanten plaatsen die functioneren als een soort buffer voor je luchtvochtigheid en die houden het meestal wel op peil. 1 of 2 is vaak al genoeg.

  • appsec
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 16-02 18:18
Cyb schreef op zondag 1 februari 2026 @ 11:37:
@appsec Ik zou wel eentje nemen met DI-filter, wat in de afbeelding hierboven ontbreekt. Anders bereik je geen 0 ppm in TDS. Verder is een TDS meter handig om te zien of de filters aan vervanging toe zijn. Ik merk dat ik meestal alleen de DI-filter hoef te verversen met wat los DI-hars als de ppm is toegenomen, wat misschien 1 keer per 1,5 jaar moet.

Wat alleen wel lastig te meten is of er legionella in het systeem zit. Wat een risico zou kunnen zijn als je het een lange tijd niet gebruikt.

Verder zou ik bij de handige opstelling van @Korvaag ook een waterlekdetector (heb je al voor minder dan 10 euro) op de grond plaatsen, om schade bij eventuele lekkage te beperken.
Ik heb de OsmoPure 50 BA gekocht. Ik zie nu dat ie 5 euro is afgeprijst t.o.v. toen ik hem zaterdagavond bestelde :(

Geen DI filter voor nu dus. Ik kijk wel hoe het gaat. Die waterlekkagesensor ga ik bestellen. Dank voor de tip!
Pagina: 1 2 3 Laatste