Juist om dit nou eens in beeld te kunnen krijgen hebben we dertigtal populaire producten over een aantal categorieën verdeeld vooraf en tijdens de actie
gevolgd. Natuurlijk zijn er uitzonderingen mogelijk, maar bij de hardlopers zagen we echt weinig afwijkingen. Dat kun je wel blijven 'ontkennen', maar de feiten spreken voor zichzelf.
En laten we in godsnaam eerlijk zijn: er zit vaak geen 17% marge op een elektronicaproduct, er zullen zeker dingen met 'verlies' verkocht worden maar het overgrote deel daarvan is toevallig direct uitverkocht.
Eens. Er zit dan ook een fikse bijdrage uit de marketingbudgetten van fabrikanten bij. Bovendien moeten de modellen uit 2016 (en eerder) uit de voorraad om plaats te maken voor de series 2017 die vanaf feb/mrt in de winkel moeten liggen.
Winkels bestaan niet voor ons voordeel, het is logischerwijs één en al commercie en kapitalisme, voor liefdadigheidsinstellingen zul je toch echt elders moeten zoeken ben ik bang.
Dat zal niemand ontkennen.

Hoe dan ook, het enige wat ik wil is een koffieapparaat van 700 euro, 17% korting daarop is toch wel redelijk. Als het ding qua prijs omhoog wordt gegooid en ik effectief maar 5% korting heb, is dat nog steeds 5% korting die ik normaal niet heb. En vuile trucjes als opeens uitverkocht zijn is eigenlijk ook geen probleem meer, ik geef concurrent BCC even graag mijn geld

Ook de voorraadstatus hebben we natuurlijk bijgehouden en bij geen van de producten was er na op tijdens de actie direct na de actie weer voorraad. Ja, dat hebben we tot letterlijk in een filiaal gecontroleerd.
RodeStabilo schreef op donderdag 19 januari 2017 @ 08:27:
[...]
Ik begrijp die ontkenning ook niet zo goed als jaar op jaar de voorbeelden gegeven worden. En ja, prijzen verhogen naar adviesprijs is natuurlijk leuk en aardig maar bijna geen enkele winkel verkoopt voor de adviesprijs dus dan voelt de korting natuurlijk als een sigaar uit eigen doos.
zo volg ik ook een aantal apparaten en als die toevallig verhoogd worden dan bestel ik gewoon lekker bij de concurrent uit principe.
Het gaat om
feiten. Die komen niet overeen met je gevoel dat er iets niet klopt. Daar kan ik verder niets aan doen. De data spreekt voor zichzelf.
Natuurlijk doen we dit jaar weer zo'n meting. Met andere producten, dat dan weer wel.

Overigens zou het fijn zijn als we de prijzen van verschillende filialen kunnen krijgen. Ik ga even kijken of we als de actie loopt de lijst vrij kunnen geven en dat iedereen de prijzen én beschikbaarheid kan bijwerken. Geeft een nog beter beeld.
[
Voor 4% gewijzigd door
zeef op 19-01-2017 09:57
]