Ik ben op zoek naar een nieuwe laptop:
Asus UX310, UX410, BX310, Lenovo Ideapad?
In
mijn zoektocht komen al snel de UX310, BX310 en UX410 en BX410 bovendrijven.
Ik zoek iets met een i3 of i5 (neig naar i5) en werkgeheugen van 8GB.
Opslaggeheugen is niet heel belangrijk (zie hieronder).
Ik kom dan al snel uit op de
pricewatch: Asus ZenBook UX310UA-FC330T en
pricewatch: Asus ZenBook UX310UA-FC329T.
Zijn gelijk aan elkaar (i5-7200U, 4GB werkgeheugen, 128GB SSD) behalve kleur.
Prijzen schommelen van beide tussen de €649 en €699 de laatste tijd.
Bij beide kan het RAM worden uitgebreid naar het gewenste 8GB en er is plaats voor een 2.5" drive; waar ik mijn oude ~120GB SSD of 750GB HDD in kan plaatsen van mijn
oude laptop.
Vanwege deze uitbreidingsmogelijkheden zijn de (veel) duurdere varianten van de UX310 niet interessant. (althans; de versies die ik in de Pricewatch kan vinden; er zijn vast nog UX/BX310 en UX/BX410 versies die ik mis omdat ze niet in de PW staan

)
De 2 genoemde UX310's zijn de goedkoopste modellen met dergelijke specs en de mogelijkheid om RAM en opslaggeheugen aan te passen spreekt mij erg aan (om die reden viel de Medion S3409 reeks af).
Ook uit uiterlijk van de Asus modellen spreekt mij erg aan.
Wat dat betreft zijn de UX410 en BX410 ook erg mooi maar dan betaal je iets minder en krijg je ook iets mindere specs (
pricewatch: Asus ZenBook BX410UA-GV093T) of je betaalt €150 meer voor dezelfde specs (
pricewatch: Asus ZenBook UX410UA-GV010T).
Naar mijn weten is het enig verschil tussen de UX/BX310 en UX/BX410 de bezel en dat is mij die €150 eigenlijk niet waard.
En weet zo ook niet of de Media Markt binnenkort met een actie komt waardoor die prijs kan zakken.
En andere - nog te komen? - UX410/BX410 modellen met gewenste specs (i5, 4GB werkgeheugen) zullen ook niet goedkoper worden dan dat model.
Maar wat mij nog tegenhoudt zijn de verhalen over de ventilator.
Mijn HP kon flink geluid produceren en ik gebruik nu tijdelijk een
passief gekoelde Peaq (het formaat/gewicht hiervan heeft mij ook doen overtuigen om over te gaan op 13-14" i.p.v. 17") en ik vrees dat ik mij ga ergeren aan die ventilator.
En ik kan mij eerlijk ook geen voorstelling maken over de CPU-load bij mijn bezigheden. Ik doe weinig bijzonder maar heb praktisch altijd vrij veel tabs openstaan; een stuk of 15-25 tegelijk over IE en Chrome verdeeld. Mijn HP kon dit prima aan, maar de Peaq (met de M-5Y31 en 4GB RAM) kan dit simpelweg niet aan)
TL;DR: Kan iemand mij wat duidelijkheid geven over de CPU-load en fan-gedrag bij dit soort bezigheden?