Jazeker heb ik de keuze. Ik zou kunnen kiezen mijn gordel niet om te doen. En bij staandehouding moet ik de gevolgen van die keuze accepteren. Het is een onverstandige keuze en ik zal altijd een gordel dragen, maar het blijft een keuze.JeroenE schreef op woensdag 14 september 2016 @ 13:07:
Right, maar die heb je dus niet omdat ze of verplicht zijn of anders toch altijd aanwezig. Dus in de praktijk heb jij helemaal geen keuze.
Dat is een vraagstuk dat bij heel veel onderwerpen langskomt. Precies het spel tussen betutteling, vrijheden en de praktische gevolgen daarvan. Wanneer moet een overheid "bepalen" welke preventieve maatregelen genomen moeten worden om welke collectieve kosten te voorkomen. Verbieden van roken? Verbieden van (rood)vlees consumptie? Alcohol is de meest gevaarlijke drugs ter wereld...verbieden? Of het verbieden van verkoop van bronwater in plastic flessen?Ik snap dat ook wel een beetje vanuit de overheid. Als jij een ongeluk krijgt en je gaat net niet dood dan is dat voor de maatschappij gewoon heel erg duur en op enkele individuen na kan niemand dat uit zijn eigen zak betalen.
Allemaal onderwerpen en mogelijke maatregelen die veel meer levens opleveren dan bijvoorbeeld een gordel verplicht stellen. Ook onderwerpen waarbij je de persoon die ervoor "kiest" zich niet aan de betutteling te houden kunt verwijten "onnodig kosten te maken voor de maatschappij".
Dit topic beperkt zich tot "de gevaren van de Model S". Ingestoken door hoge performance en wellicht gevaarlijke accu's. Ik probeer daarom die algemene principes in mijn argumenten zo dicht mogelijk bij dit onderwerp te houden
Dat bedoel ik ook inderdaad. Het "sentiment" dat een EV gevaarlijker is omdat deze snel accelereert en dat de maatschappij beschermd moet worden tegen dat risico, welke steeds groter zou worden door de betere bereikbaarheid van dergelijke auto's, vind ik gewoon niet terecht. ALS je al dergelijke beperkingen wilt opleggen, dan zouden die meer algemeen moeten zijn. In mijn optiek dan...Ik ben ook geen vorostander van om dat alleen op een EV te projecteren. Zoals je zelf al aangaf zijn er genoeg andere voertuigen die nog veel gevaarlijk kunnen zijn. Met een fiets kan je ook de snelweg op rijden en dat is echt niet ongevaarlijk.
We praten langs elkaar heen.....en dat kan ik wellicht oplossen door te zeggen dat een maximale acceleratie en topsnelheid onderdeel zou kunnen zijn van EU typegoedkeuring. Dan kan je de auto in ieder land laten keuren, maar dat ding kan gewoon niet harder (accelereren of rijden) dan afgesproken. Los van de regels die gelden op een bepaalde weg. Zo bedoelde ik het in ieder geval.Als in een auto in een willekeurig Europees land wordt toegelaten dan zijn alle andere landen verplicht die auto ook toe te laten. Dus in dat geval zou iedereen zijn auto in Duitsland laten keuren en dan legaal in Nederland mogen verkopen zonder begrenzer. Vrij verkeer van goederen enzo. Dus dan is je Nederlandse regel geen klap waard en met een beetje pech krijg je zelf een proces aan je broek omdat je beperkingen wil opleggen die tegen Europese regels gaan.
reserveringshouder Tesla Model 3