Accountant schreef op vrijdag 3 maart 2017 @ 20:25:
Kan iemand me zeggen of 9k realistisch is.
Kastenwand met 3 kasten en 1 apothekerskast van 208 hoog.
Kasten 60 breed apothekerskast 30.
Hierin verwerkt. Koelkast van 122 en combi oven/magnetron.
Geen lades in de kastenwand maar alles deurtjes.
Dan een composietenblad van 3,15 m met bijpassende spatrand.
Hierin verwerkt een lade van 1,20 met 3 lades, gasplaat met daaronder ook 3 lades breedte 80 cm. 60 cm vaatwasser en een 50cm spoeldeel met een deurtje.
Apparatuur van Siemens. Vrij basic spul zijn niet zo veeleisend.
Hebben een offerte van:
KVIK: 8k geen composiet werkblad maar soort laminaat of kunststof
Grote regionale speler: 9.200 voor een Nobilia keuken
Kleine regionale speler: nog onder handen beterft het merk laser.
Grote speler in Duitsland: zelfde Nobilia keuken als in Nederland laten tekenen en hebben na de nederlandse offerte ingezet op een openingsbod van 6,5/7k maar daar werden we min of meer niet serieus genomen. Zijn onderhandeling begon bij 10.900. Wilde op 8 proberen uit te komen maar zover kwam het niet eens.
Sta voor alle input open.
Zo even een quote van mezelf. Wij zijn er gelukkig uit met de keukenboer.
Het gaat een häcker classic laser briljant worden in hoogglans wit.
Opstelling is iets aangepast tov bovenstaande.
Keuken
3,15m rechte keuken met composietblad van 2cm dikte, smetrand en vensterbank in dezelfde kleur. 2 glasplaten in de hoeken van de kookplaat.
100cm Ladekast met 3 lades
60cm spoelkastje
60cm vaatwasser en
90 cm 3 lades met kookplaat.
Kastenwand (208 hoog geloof ik)
servies kast met planken,
apothekerskast 30cm,
kast met combi, 2 deurtjes en 1 lade (onder combi)
Apparatuur:
Siemens IQ500 reeks voor de afzuigkap, kookplaat en vaatwasser. IQ 100 voor de koelkast en IQ 700 voor de combi en een Lorreine Mersey kraan.
Eerst kwam iets van 14K eruit maar hier ging standaard 35% vanaf (niet om hoeven vragen). 1e offerte begon bij 10K hierop gevraagd of die prijs nog onderhandelbaar was en dat was het geval. Toen kwam een bod van 9.300 en gebluft dat we een offerte hadden van 8.900 en aan het twijfelen waren. Hierop zei de verkoper eigenlijk direct dan gaan we ook op die prijs zitten. Waarschijnlijk zat er nog wel iets in het vaatje maar we zijn zeer tevreden en hebben ook geen zin om uren te gaan onderhandelen over een paar honderd euro. We betalen in feite wat we de keuken nu zelf waard vinden en zijn niet onder druk gezet dat vind ik wel erg prettig.
Ik vind het zelf wel een eerlijke prijs als ik de zaken los sla en zelf moet kopen.
Apparaten incl. spoelbak 3.000
Werkblad, smetranden vensterbank en glasafwerking 1.500 (schatting)
Montage 500
Totaal 5000
Resteert een bedrag van 4.900 voor de kastjes.
Als ik het proces terugkijk vind ik met name KVIK er erg duur uitkomen. Daar zaten we op 8K met een kunststofblad, geen smetranden of glasplaten en iets mindere apparatuur. Met name de montage hakt er bij KVIK erg in, ruim 1,5K. En volgens mij is bij KVIK onderhandelen lastiger.
Met de Nobillia keuken zijn we niet meer verder in onderhandeling gegaan. We achten de Hacker keuken qua merk iets hoger in als Nobillia. Daarnaast is de Hacker keuken bij een kleinere zaak aangekocht met goede referenties van bekenden.