Deze discussie zullen we hier maar niet gaan houden, maar om een korte reactie te geven.
We zijn vorig jaar juli begonnen met een keuken gaan zoeken.
Mijn vrouw werkt 100% thuis(ANWB) wil er dus ook wel eens uit. Alles gaat volgens de regels en we zijn doelgericht bezig
Het verschil tussen Nobilia en Next is na 8 gesprekken nog niet eens helder?
Nee sorry, mijn kennis van keukens was of misschien is nog steeds 0 %, ik weet nu een beetje de verschillen qua merk, maar vergeef mij, de gewoon simpele verschillen voor een leek zijn mij dus niet duidelijk, het verschil met keuken concurrent zie ik dan in een dunner frontje, ik zie verschil in scharnieren, maar andere simpele verschillen, ik hoop dat je ze wil delen.
Waar heb je het over gehad in die bak 'm beet 20 uur tijd?
Gewoon ideeën opdoen, daar begint het mee, horen wat de ene verkoper verteld, waarom moet ik een bora nemen of juist een andere kookplaat.
Onthou, mijn kennis is 0%, dus ik ben gewoon een leek die informatie ga halen bij waarvan ik denk in eerste instantie een eerlijke verkoper die goed advies geeft. Die ik kan vragen, ik heb dit ontwerp, wat vindt je hiervan of zou je het anders doen ?
mevrouwKees_1 schreef op zaterdag 10 april 2021 @ 13:00:
[...]
8 * 3 uur is 24 uur (3 uur zit je al gauw bij eerste keer).. dan nog een keer terug om offerte te bespreken.. weer 2 uur.. dan keuze.. dan weer erheen voor details..2 uur.. Dan heb je voor je uiteindelijke keuze 7 uur gezeten

.. pittig.. Maar dan is het resultaat ook wel 100% naar je zin ga ik vanuit.
We zijn er ook wel al bijna een jaar mee bezig, en vergeet te vertellen dat er ook 1 offerte via de telefoon is gedaan.
En dan ben je een keuken aan het zoeken, een 2 tal winkels af geweest, dan besluit je te stoppen met keukens gaan zoeken, want je hebt nog geen aannemer, dus zoek je eerst een aannemer, ohja , niet vergeten de hypotheek rond maken, want dan weet je pas hoeveel je te besteden hebt, Dan wil je weer gaan zoeken, dan zijn opeens alle winkels dicht, en zo start je zoektocht, en stop ie, en begint die bijna weer opnieuw.
En dat is dus waar het bij mij fout ging, nah fout, maar ik begon als leek bij mandemakers

He gelukkig , toch iemand die mij begrijpt

Als je de serieuze offertes telt war we iets mee gedaan hebben, dan is dat 4 stuks

Zinvol dat we heel veel kennis hebben opgedaan en straks de keuken hebben, precies zoals we willen met de beste opties, tuurlijk vergeten we de prijs niet, maar de allereerste en belangrijkste reden was veel ideeen opdoen.
En da tis wat de vrouw wilde, veel zaken afgaan, verschillende ideeën zien, Zo zijn we ook vorig voorjaar bij de Arena geweest, gewoon alleen om ideeën op te doen, en dat was wat ik steeds hoorde, ik wil zo veel mogelijk keukens zien om zo tot een eigen perfect idee te komen, dus eigenlijk is het mijn vrouw der schuld

Lekkerboeie86 schreef op zaterdag 10 april 2021 @ 18:43:
Een prachtig stuk omtrent de prijsbeleving van klanten in keukenland. Men spreekt over "top onderhandelaars" en men geeft tips hoe het werkt. Meer dan 400 schokkende reacties.
https://www.nu.nl/wonen/6...an-keukenprijs-halen.html
Ik snap echt niet wat de kopers van een keuken nou precies willen. Waarom zou je eigenlijk korting willen? Waarom staan mensen in de rij bij DMG formules die flink adverteren met kortingen van 50%? Denken die werkelijk dat je onderaan de streep dan minder betaald?
daar werd ik vanmorgen gelijk op gewezen door de vrouw, lees eens, zie je wel ?

En dat is het precies, mijn vrouw kan het zelf ook niet, daar heeft ze mij voor zegt ze, dan loopt ze wel even weg, soms schaamt ze zich

, maar in de afgelopen periode heb ik heel veel klanten in mijn praktijk gesproken, en ik kan ze niet meer op 1 hand tellen die naar 1 keukenzaak zijn geweest, de keuken zagen die ze wilden, en in die zaak ook die keuken kochten