Blind Tasting Competitie dag 3 (gisteren al geproefd, vanavond mogelijk te laat thuis)
geur: klassieke neus! "typisch whisky" zou mijn vrouw zeggen. Leer, noten, gedroogd fruit, met name rozijnen en vijgen, dan verse bosvruchten, iets lichts en alcoholwalm-achtigs. Ik moet denken aan Kerst, kerstbrood, mandarijnenschil met kruidnagels erin. Voor een moment moet ik denken aan die kruidigheid van quercus mongolica/humboldti (Mizunara of Colombiaans eikenhout), maar ik denk dat ik me dat maar inbeeld. Laag alcohol %, maar ik denk niet 40%. Geen turf.
smaak: karamel, koekkruiden, kruidcake, citrusschil (olie ervan) (voorkeur mandarijn, sinaasappel). Vol fruitig, rond, nogmaals vrij typisch sherry profiel (niet spannend, maar wel lekker). Korte afdronk, droog, niet vet of bitter. Weinig mondgevoel, erg snel is de smaak weg. Lijken me goede sherryvaten, maar matige afwerking (verdunning onder de 46%, mogelijk bijmenging van jongere spirit).
Ik drink er een oloroso Deanston naast, een 15yo Balblair op sherry en een bourbon cask Aultmore. Alle drie lijken er absoluut niet op. De oloroso is veel frisser, de Deanston is ruiger, de Balblair is ouder en mineraliger en de Aultmore ruikt (I kid thou not) naar blauwschimmelkaas.
Mijn eerste gedachte is Speyside, maar ik neig ergens naar een Highlander omdat er iets frissigs en ziltigs aan zit. Ik moet mijn gut feeling volgen na gisteren, hoewel ik echt op twee benen hink nu.
Als het dan Speyside is en bij deze lage ABV, met dit profiel, kom je bijna altijd bij Macallan uit. Ik denk dat het een NAS Macallan is van 150+ euro waar ze een heel spannend verhaal omheen hebben bedacht, iets betere vaten hebben gebruikt en het % wat hebben opgeschroefd van 40% naar iets hoger, want hij is zeker niet verkeerd. Maar als het geen NAS is, dan lijkt het me de 12. Mogelijk de 10, maar zeker niet de 18.
Ik vul in:
Regio: Speyside ; Leeftijd: 12 jaar (anders NAS); 44% ABV en distilleerderij: (The) Macallan.
Het is een prima whisky, maar niets bijzonders. Een goeie 5/10 op Dramface (voor hun is dat een voldoende, middelmatige whisky) of een 80 op Whiskyfun.
Dag 4 lijkt ook klassiek, maar nu geturfd. We proberen het opnieuw.
[
Voor 0% gewijzigd door
Bambi105 op 03-10-2025 10:55
. Reden: score aangepast ]