Look for the signal in your life, not the noise.
Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8
Ik kijk net het filmpje, zegt mijn dochter: 'thats An annoying noise'Jochem schreef op vrijdag 17 april 2020 @ 08:43:
Geluid valt wel mee. Demo gehad in de winkel in Utrecht.
En dat is om 09:45, laat staan wat de reactie is als je last op een camping aankomt..
Ik zie de toegevoegde waarde van zoiets op een vouwwagen ook niet echt..
Mag je een gegeten paard in de bek kijken?
Ik merk dat je nogal houdt van chargerende posts.maartend schreef op vrijdag 17 april 2020 @ 09:15:
[...]
Dan hou ik me hart vast.
[scenario]
22.00, je staat rustig op een groen camping.
komt een elektrische auto aanrijden. Of een gewone. niks ergs. Je zit toch lekker buite, beetje van de ondergaande zon te genieten, lekkere whisky in je handen. En ach, het is altijd leuk om mensen aan hun vakantie te zien beginnen.
En dan gaat plots die turbo-fohn aan. Dag hertjes, dag lekker genieten van je whisky. En dan ga je hopen dat ze niet de volgende ochtend om 06.00 uur willen inpakken om verder te rijden.
[/scenario]
Heb je het zelf ooit gehoord? Ik heb een demo gehad in de winkel in Utrecht en *het geluid valt mee*. Dat is geen turbo föhn of hertenwerend geluid. Het geluid is minder als je 12v matrasopblazer van de action. Dat komt omdat de motor in de wagen netjes is weggewerkt.
Het geluid op dat filmpje zal door de kwaliteit van de opname verkeerd zijn versterkt ofzo. Onhandige marketing wellicht. Want het lijkt niet representatief.
[ Voor 7% gewijzigd door Jochem op 17-04-2020 13:48 ]
Hij had het inderdaad over zijn eigen spiegelGonadan schreef op vrijdag 17 april 2020 @ 08:49:
[...]
Niet degene die @TgR_KILLER heeft gekocht. Aan de doos te zien is die constructie juist en niet anders te doen.
Deze spiegels waren 60 euro.. vertrouw ik toch iets meer dan spiegels van 10 euro, maar ben erg benieuwd hoe die je bevallen @TheOmen
AMD Ryzen 5 2600, 8 GB RAM, GigaByte GTX1050Ti 4G, MSI B450M, 970 EVO 500GB+160 GB, CM 550watt, AOC 24”
Lenovo IdeaPad Pro 5 14APH8, AMD Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM, 1TB SSD
Nee, ik ging af op "valt wel mee" (voor mj klinkt dat als "er valt mee te leven"maar niet positief) en op het filmpje.Jochem schreef op vrijdag 17 april 2020 @ 13:46:
[...]
Ik merk dat je nogal houdt van chargerende posts.
Heb je het zelf ooit gehoord? Ik heb een demo gehad in de winkel in Utrecht en *het geluid valt mee*. Dat is geen turbo föhn of hertenwerend geluid. Het geluid is minder als je 12v matrasopblazer van de action. Dat komt omdat de motor in de wagen netjes is weggewerkt.
Het geluid op dat filmpje zal door de kwaliteit van de opname verkeerd zijn versterkt ofzo. Onhandige marketing wellicht. Want het lijkt niet representatief.
Ik had dus idd zoiest verwacht als van de actiond. Heb er zo een thuis liggen voor als de kids in de tuin wilden slapen voor een luchtbed. Dat was volume stofzuiger.
[ Voor 10% gewijzigd door maartend op 17-04-2020 14:36 ]
Overdrijven is ook een vak, valt irl inderdaad wel mee. En in de uitzonderlijke gevallen dat je savonds laat aankomt dan nog kun je hem altijd nog handmatig uitklappen. Maak je er altijd een vak van om problemen te creëren die er niet zijn?maartend schreef op donderdag 16 april 2020 @ 22:50:
[...]
Jezus christus. Je zult om 22.00 uur in de avond op de camping aankomen.
[ Voor 8% gewijzigd door Chaoss op 17-04-2020 17:50 ]
PSN: Wanderer200 | Switch: Wanderer
Ik probeer altijd ''s middags aan te komen, is voor mezelf ook het fijnst. Maar goed 2 jaar terug hadden we autopech toen kwamen 's avonds om 21:00 pas aan, dan ga ik überhaupt niet alles staan uitpakken en doen, even de basis van de vouwwagen opzetten en klaar.Deveon schreef op vrijdag 17 april 2020 @ 17:49:
Een camping waar om 22:00 nog gasten aankomen mijd ik liever compleet.
PSN: Wanderer200 | Switch: Wanderer
Meestal is de slagboom al lang gesloten en mag je hopen dat je buiten de camping kan kamperen (de campings die ik bezocht heb sloten om 20:30 de toegang).Deveon schreef op vrijdag 17 april 2020 @ 17:49:
Een camping waar om 22:00 nog gasten aankomen mijd ik liever compleet.
Renault Mégane Estate 1.3 TCe EDC (IV) 140pk Bose (oktober 2019) met aan de trekhaak een Caravelair Antares Titanium 390 (mei 2021)
He! Je hebt dezelfde?!Gonadan schreef op vrijdag 17 april 2020 @ 09:26:
[...]
zo'n AliExpress 12V 180dB elektrisch pompje
[...]
AMD Ryzen 5 2600, 8 GB RAM, GigaByte GTX1050Ti 4G, MSI B450M, 970 EVO 500GB+160 GB, CM 550watt, AOC 24”
Lenovo IdeaPad Pro 5 14APH8, AMD Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM, 1TB SSD
Potver, doet pijn.
Nomen nescio
Aap!
Zijn er nog veel campings open dan? In Brabant zijn ze dicht in ieder geval.. en alle toiletgebouwen zijn ook dicht toch?harmageddon schreef op zondag 19 april 2020 @ 16:11:
* harmageddon zwaait vanaf de camping. Prima te doen vandaag!
AMD Ryzen 5 2600, 8 GB RAM, GigaByte GTX1050Ti 4G, MSI B450M, 970 EVO 500GB+160 GB, CM 550watt, AOC 24”
Lenovo IdeaPad Pro 5 14APH8, AMD Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM, 1TB SSD
In de provincie Utrecht zijn ze open. We hebben een seizoensplek en hebben gewoon opgebouwd en gaan er nu dagjes naar toe omdat de toiletgebouwen dicht zijn.TgR_KILLER schreef op zondag 19 april 2020 @ 16:14:
[...]
Zijn er nog veel campings open dan? In Brabant zijn ze dicht in ieder geval.. en alle toiletgebouwen zijn ook dicht toch?
Aap!
Ja vervelend, wij gaan elk jaar ergens heen maar die onzekerheid of je wel kunt gaan is irritant. We hadden al een reservering staan voor een camping in Frankrijk, als we mogen dan gaan we, mogen we niet dan hoop ik dat we de aanbetaling terugkrijgen of dat de reservering doorgeschoven wordt naar volgend jaar.Bra-Jo schreef op vrijdag 17 april 2020 @ 23:24:
Jongens, het kwartje valt hier nu net. Gewoon 95% kans dat we dit jaar niet naar Schotland kunnen. De eerste keer in 20 jaar dat we er niet komen, afgezien van vorig jaar toen we ons huis kochten en verbouwden.
Potver, doet pijn.
En tuurlijk gezondheid boven alles bladiebla maar die 3 weken zomervakantie is zowel voor ons als voor de kinderen het hoogtepunt van het jaar. Daar werk je als ouders zijnde ook hard voor. Maar als het niet kan dan kan het niet, dan misschien een vakantie in eigen land als dat wel toegestaan is en dan maar hopen op goed weer.
PSN: Wanderer200 | Switch: Wanderer
Even terugkomend op mijn vraag mbt luifels en inhakend op wat @Luuk84 hierboven aanhaalde:Luuk84 schreef op maandag 16 maart 2020 @ 11:33:
@TheOmen is dit niks voor je: https://campooz.com/caravanning/. Weliswaar geen echte tent, maar wel een mooie luifel (met zijwanden) met tentgevoel.
Via Marktplaats hebben we een mooie aanschaf kunnen doen, een Unico Verona luifel met voorscherm.
Niet zo'n blokkendoos als de 'normale' voortent, maar een aerodynamische vorm (hun woorden). Met het voorscherm erbij heb je een stormvaste voortent die er ook nog eens kek uitziet.
Nieuw zijn die dingen onbetaalbaar, maar toen deze op MP werd geplaatst direct gereageerd en voor een schappelijk bedrag kunnen ophalen.
Over een paar dagen maar een kijken hoe dit staat. Pics or it didn' t happen
Running is nothing more than a series of arguments between the part of your brain that wants to stop and the part that wants to keep going.
Verschil zit vooral in ventilatie zeggen ze zelf.De Unico Verona luifel is in de markt gezet als echte luifel. Vandaar dat je hier niet de afsluitbare ventilatie vindt die je wel ziet in de voortenten van Unico.
Om extra ventilatie mogelijk te maken, kunt u eenvoudig een deel van de slikrand of tochtstrook weg laten
[ Voor 66% gewijzigd door Deveon op 27-04-2020 16:28 ]
Volgens mij zijn de campings an sich wel open (ze zijn in ieder geval niet gedwongen dicht), maar zijn gemeenschappelijke voorzieningen zoals toiletgebouwen en zwembad dicht.TgR_KILLER schreef op zondag 19 april 2020 @ 16:14:
[...]
Zijn er nog veel campings open dan? In Brabant zijn ze dicht in ieder geval.. en alle toiletgebouwen zijn ook dicht toch?
Ik ga deze zomervakantie naar een camping in Brabant en heb voor de zekerheid nog maar even 'privé sanitair' bijgeboekt. Als de situatie niet veranderd kunnen we dus in ieder geval heen (met een vouwwagen, dus geen eigen toilet / wasgelegenheid in het kampeermiddel).
Freelance (Microsoft) Cloud Consultant & Microsoft Certified Trainer
Edit: even op google gezocht, dit is dus de maatregel in Brabant die op 3 april 2020 is afgekondigd. Tenzij het dus een vaste staanplaats is zou het dicht moeten zijn als ik het zo zwart/wit lees.
Op (mini)campings, recreatieparken, maar ook in o.a. Bed & Breakfasts, Airbnb’s, jachthavens mag je niet meer overnachten. Je mag hier ook geen overnachtingen meer aanbieden.
Er zijn uitzonderingen:
Hotels
Vaste standplaatsen als daar eigen sanitaire voorzieningen zijn
Onderdak voor seizoenarbeiders
Let op:
Toiletten, douches en wasgelegenheden op recreatieparken, kampeerterreinen, maar ook bij parken, natuurgebieden en stranden moeten gesloten zijn.
[ Voor 69% gewijzigd door TgR_KILLER op 27-04-2020 19:10 ]
AMD Ryzen 5 2600, 8 GB RAM, GigaByte GTX1050Ti 4G, MSI B450M, 970 EVO 500GB+160 GB, CM 550watt, AOC 24”
Lenovo IdeaPad Pro 5 14APH8, AMD Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM, 1TB SSD
Had daar mijn zinnen op gezet, jammer als dat niet door zou gaan.
Heb stomtoevallig afgelopen maanden flink wat vakantieuren opgebouwd, en zou toch jammer zijn als ik daar geen gebruik van kan maken dmv het nemen van een vakantie.
Indien er een mogelijkheid is voor een onderschrift, dient deze getoond te worden.
Heb je natuurlijk helemaal gelijk in. Maar deze komt wel heel dicht bij ons ideaalbeeld.
Het materiaal is beter dan een 'eenvoudige' luifel, hij is goed verankerd, mooier uiterlijk dan een standaard voortent1, snel op te zetten (nog even een paar keer de opzetvideo bekijken, er zitten wat eigenaardigheden bij).
1. Het is een ouder model en de kleurstelling is geel en blauw...ben benieuwd
Ja, en bij dit oude model zijn de slikranden zo te zien niet los te halen, dus daar moet wel een oplossing voor gevonden worden.Een flinke regenbui en/of storm en je merkt het verschil. Verder mooi ding hoor! Het gebrek aan een stok in het midden spreekt mij vooral aan.
Verschil zit vooral in ventilatie zeggen ze zelf.
@TgR_KILLER
We zijn voor de paar dagen die we binnenkort willen kamperen ook gaan kijken bij campings in NB en L. Sommigen zijn volledig dicht, anderen bieden, zoals @ralpje aangaf, alleen plekken aan als daar privé sanitair bij zit.
En dat kan je zo gek maken als je wilt, zie dit bijvoorbeeld: https://www.schatberg.nl/camping/vipcomfortplaatsen

[ Voor 16% gewijzigd door TheOmen op 28-04-2020 07:48 ]
Running is nothing more than a series of arguments between the part of your brain that wants to stop and the part that wants to keep going.

http://www.atomatent.nl/luifels.html
Plus, er zitten behoorlijk wat palen in het leefgebied als ik zo naar de plaatjes kijk.
Running is nothing more than a series of arguments between the part of your brain that wants to stop and the part that wants to keep going.
En ja die palen heb je.
Het is precies wat ik zei
Tja....het is een luifel die je kan ombouwen tot voortent, is dat beterJelte schreef op dinsdag 28 april 2020 @ 08:24:
@TheOmen Nee, met een voorwand is het geen luifel meer toch?
Een ' echte' voortent kan je ook redelijk openritsen bij warme dagen, maar deze geeft ons een meer 'open' gevoel. Alleen als het hondenweer is, of als we in voor- of najaar gaan en het 's ochtend en 's avonds koud is doen wel denk ik die voorwand erin.
Running is nothing more than a series of arguments between the part of your brain that wants to stop and the part that wants to keep going.
Mijn ouders hebben exact die luifel (en ook de caravan waar die op de foto's aan vastzitTheOmen schreef op maandag 27 april 2020 @ 15:04:
[...]
Even terugkomend op mijn vraag mbt luifels en inhakend op wat @Luuk84 hierboven aanhaalde:
Via Marktplaats hebben we een mooie aanschaf kunnen doen, een Unico Verona luifel met voorscherm.
Niet zo'n blokkendoos als de 'normale' voortent, maar een aerodynamische vorm (hun woorden). Met het voorscherm erbij heb je een stormvaste voortent die er ook nog eens kek uitziet.
Nieuw zijn die dingen onbetaalbaar, maar toen deze op MP werd geplaatst direct gereageerd en voor een schappelijk bedrag kunnen ophalen.
Over een paar dagen maar een kijken hoe dit staat. Pics or it didn' t happen
We've got that ring of confidence
VIP en super VIP voor 50 / 58 euro per nacht is wel duur ja, zit je ook voor in een hotel. Maar als ik de caravan nu al had gehad had ik het er toch voor neergelegd om een weekendje (vrijdag to zondag) ertussenuit te zijn en toch eigen WC / douche te hebbenTheOmen schreef op dinsdag 28 april 2020 @ 07:41:
@TgR_KILLER
We zijn voor de paar dagen die we binnenkort willen kamperen ook gaan kijken bij campings in NB en L. Sommigen zijn volledig dicht, anderen bieden, zoals @ralpje aangaf, alleen plekken aan als daar privé sanitair bij zit.
En dat kan je zo gek maken als je wilt, zie dit bijvoorbeeld: https://www.schatberg.nl/camping/vipcomfortplaatsen
Vind in vergelijking de 'normale' plekken daar wel duur die zijn ook 40 euro per nacht zonder alle extra's. Volgens mij zaten we met de tent op grote comfort plekken (100 tot 150 m2 en eigen water en stroom) voor een euro of 25/30.
AMD Ryzen 5 2600, 8 GB RAM, GigaByte GTX1050Ti 4G, MSI B450M, 970 EVO 500GB+160 GB, CM 550watt, AOC 24”
Lenovo IdeaPad Pro 5 14APH8, AMD Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM, 1TB SSD
Zo, gisteren terug van een paar dagen op camping De Holterberg in Holten.TheOmen schreef op maandag 27 april 2020 @ 15:04:
[...]
Over een paar dagen maar een kijken hoe dit staat. Pics or it didn' t happen
We waren dus op zoek naar een camping met privé sanitair. Deze was van onze shortlist gevallen omdat ie nog niet open zou zijn. Totdat we een dag of wat voor vertrek nog eens online gingen kijken en ze hadden besloten om toch maar open te gaan. Dus, geboekt, caravan uit de stalling gehaald en richting Overijssel vertrokken.
Vooraf op YouTube de opzetinstructie van de Unico bekeken en uitgeschreven, er zitten wat eigenaardigheden in, maar het uiteindelijke opzetten viel nog mee en zal de volgende keer vast nog sneller kunnen.
:strip_exif()/f/image/VvpoGwIswiSGSRCFaXFe1OEG.jpg?f=fotoalbum_large)
Ja, de luifel is gekozen om te matchen met de kleuren van de MTB
Camping is prachtig gelegen, tegen het bos aan, waar het heerlijk hardlopen, fietsen en wandelen is.
De tijd dat wij er zaten was het uitgestorven, maar deze week waren ze al weer bijna volgeboekt volgens de receptie.
Running is nothing more than a series of arguments between the part of your brain that wants to stop and the part that wants to keep going.
Als onze Hobby eindelijk komt en ik mijn E heb (alles is onzeker..) willen we ook nog wat weekendjes weg, al is het ergens achterin het seizoen. Mijn vriendin heeft net een nieuwe baan dus nagenoeg geen vakantie dagen, dus dat het dit jaar niet veel meer werd dan wat weekendjes weg hadden we ons al bij neergelegd..
AMD Ryzen 5 2600, 8 GB RAM, GigaByte GTX1050Ti 4G, MSI B450M, 970 EVO 500GB+160 GB, CM 550watt, AOC 24”
Lenovo IdeaPad Pro 5 14APH8, AMD Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM, 1TB SSD
Het weer was wisselvallig, maar uiteindelijke droger dan de voorspellingen. De voortent heeft het prima gehouden.
Camping is mengeling van sta-caravans, tentvelden, safaritenten en trekkershutjes, en de plekken met privé sanitair op kleinere veldjes. Er zijn wat speeltuintjes (waarvan één overdekt) een restaurant (gesloten) en een zwembad (idem).
Grootste plus is dat je echt tegen het bos aan zit, dus als je van buitensporten houdt een aanrader.
Running is nothing more than a series of arguments between the part of your brain that wants to stop and the part that wants to keep going.
Dat is echt iets wat wij afgelopen jaren met de tent in ieder geval ook hebben gezocht (tent was 6 bij 3.5 ofzo, dus niet heel klein.. en dan alle scheerlijnen nog.. + de auto die er bij stond..). Ik haat kleine plekjes haha. Als ik soms foto's zie van die massa campings in Italië waar iedereen trekhaak een bumper staat.. niks voor mij!
Gelukkig hebben wij geen kinderen, geef mij maar lekker rustige plekjes.
AMD Ryzen 5 2600, 8 GB RAM, GigaByte GTX1050Ti 4G, MSI B450M, 970 EVO 500GB+160 GB, CM 550watt, AOC 24”
Lenovo IdeaPad Pro 5 14APH8, AMD Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM, 1TB SSD
De eerste stap is een tent kopen. De tent moet redelijk licht zijn zodat ik hem een stuk kan meesleuren. Ook moet er genoeg plaats zijn voor 4 personen. Nu was mijn oog op de volgende tent gevallen:
https://www.campz.be/949707.html
Iemand ervaring met Marmot tenten? Ik heb wat kleding van marmot en dat is eigelijk prima.
:no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/nsfBMQ0LW082rpTWQykDAUXV.jpg?f=user_large)
[ Voor 15% gewijzigd door Rene op 05-05-2020 20:30 ]
2021 Magnesium P2, non PP, 20" - 2024 Mazda MX-30
Niet specifiek met deze tent, maar heb zelf een dergelijke tent gebruikt (maar dan van de Aldi) o met ons 4, 2 kleine kids, een trektocht te doen. Ging goed. Die tent is er na 15 jaar nog steedsRene schreef op dinsdag 5 mei 2020 @ 20:29:
Aangezien de zomervakantie naar de zon afgelast is hebben we besloten opm maar in eigen land te gaan camperen. Nu heb ik in mijn jonge jaren weleens gecampeerd, maar dat was zonder kritische vrouw en 2 kids van 4 en 5 jaarWe wonen in Noorwegen dus er is genoeg te verkennen!
Ik heb zelf deze van Outwell, maar er zijn betere merken:
:no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/5RmFOahn7otEk9w8IWyNDEQi.jpg?f=user_large)
Zoiets lijkt me bijvoorbeeld praktischer met een gezin, en is nog redelijk licht van gewicht:
https://www.campz.de/wech...0-M846688.html?cgid=70294
Extra slaapcabine heb je niet zoveel aan, maar die kan je dan ook thuis laten, scheelt weer een paarhonderd gram.
[ Voor 24% gewijzigd door Wild Chocolate op 05-05-2020 23:29 . Reden: Aangevuld ]
Ik heb dat gevoel vooral bij Duitse campings. Dat je inderdaad de haringen van de buren kon gebruiken om je tent vast te zetten, zo dicht op elkaar zit je. Of, nog erger, dat je tussen de sta-caravans opgesloten zit.TgR_KILLER schreef op maandag 4 mei 2020 @ 22:57:
Ik haat kleine plekjes haha. Als ik soms foto's zie van die massa campings in Italië waar iedereen trekhaak een bumper staat.. niks voor mij!
Maar dat zal ook wel komen omdat in de jaren onze eisen/wensen/gezinssamenstelling is gewijzigd.
In Italië bij voorbeeld waren we met z'n tweeën in een relatief klein tentje, waren we veelal de hele dag op pad en zaten we op de minder toeristische campings, in de Alpen en Dolomieten. In Duitsland hadden we twee kinderen mee en was de tent ook een flink stuk groter.
Frankrijk biedt wat dat betreft de meest ruimte (YMMV). Zelf op een doortrekcamping bij Contrexéville hadden we genoeg om onze spullen (auto, karretje en tent) kwijt te kunnen.
Een uitzondering, al eerder aangehaald in dit topic: een camping aan de Normandische kust, waar we onze stoelen op het pad moesten zetten en de auto op een lege plek, de plaats zelf was vol met de tent erop.
Running is nothing more than a series of arguments between the part of your brain that wants to stop and the part that wants to keep going.
Let wel op dat je bij deze tent eerst de binnentent in de regen moet zetten en dan pas het dak erop kan leggen. De meeste Europese tenten gaan "alles ineens" of "dak eerst" omhoog.
Afhankelijk van je precieze gebruik, sluit ik me bij @Wild Chocolate aan om een tunnel met flink voorportaal te overwegen: Niet om in te zitten bij mêh weer maar om binnen geen ruimte op te moeten offeren voor bagage.
[ Voor 13% gewijzigd door Bacchus op 06-05-2020 08:20 ]
Hier ook alleen maar ervaring met kleding van Marmot en inderdaad dat is (al eerder aangegeven) prima spul. Slaapzak van hun had ik wat minder succes mee (verloor dons), maar dat was imho een gevalletje domme pech (Nu trotse bezitter van een Western MountaineeringRene schreef op dinsdag 5 mei 2020 @ 20:29:
Aangezien de zomervakantie naar de zon afgelast is hebben we besloten opm maar in eigen land te gaan camperen. Nu heb ik in mijn jonge jaren weleens gecampeerd, maar dat was zonder kritische vrouw en 2 kids van 4 en 5 jaarWe wonen in Noorwegen dus er is genoeg te verkennen!
De eerste stap is een tent kopen. De tent moet redelijk licht zijn zodat ik hem een stuk kan meesleuren. Ook moet er genoeg plaats zijn voor 4 personen. Nu was mijn oog op de volgende tent gevallen:
https://www.campz.be/949707.html
Iemand ervaring met Marmot tenten? Ik heb wat kleding van marmot en dat is eigelijk prima.
[Afbeelding]
Anyway, de tent. Met 4 personen in deze koepel moet je je afvragen wat je er precies mee wil doen. Voor slapen alleen is het al vrij knus (ok er passen 4 personen in, maar met wat kleding/bagage/zooi)...Scheelt dat de kinderen iets minder plek als persoon innemen
Is het puur als slaapplek tijdens een autokampeer vakantie (oftewel alle bagage blijft in de auto) of wil je er ook bij regen goed in zitten/ sta je langere tijd op een plek? Dan is een overdekte buitenruimte (tunnel met voorportaal bijvoorbeeld, zoals bijvoorbeeld deze willekeurig gekozen tent) een stuk idealer (er kan zooi neergelegd worden, bij regen kan je beschut koken etc). Of, als het kan , neem een 6 persoons iglo?
Ik denk dat de kinderen nog te jong zijn voor een eigen tentje, maar zou in ieder geval ergens een tent gaan proberen eerst om te kijken hoeveel plek je nu werkelijk heb. Hangt ook allemaal af van wat je wil en je budget natuurlijk. Gezien je keuze voor de Marmot denk ik dat je niet echt op zoek bent naar de wat meer, eeh, burgerlijke tenten
Hi Ha Hopjesvla
Gewicht en pakvolume zijn niet zo'n issue, dus ik heb het liefst katoen. Verder wil ik een 3 persoons variant hebben, mijn kinderen liggen er met zijn tweeën in en moeten ook hun kledingtassen binnen kwijt.
Liefst ook een "voorkamer" om schoenen etc droog neer te zetten en aan te trekken.
Vroeger had je van die klassieke "driehoek" tenten. Tegenwoordig heb je enkel nog koepeltjes in twee kwaliteiten:
- wegwerp kwaliteit
- super duur lichtgewicht trek kwaliteit.
Enige wat ik vond is een de Waard Brilstern. Dat is wel de stijl en kwaliteit die ik zoek maar die is erg klein en mist de voorkamer.
alles kan off-topic
Ik heb zelf de twee persoonsversie van deze tent. Zit in het midden. Tot nu toe is die van prima kwaliteit en hij gaat al een paar jaar mee.Ankona schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 09:25:
Weet iemand nog een goede bijzettent?
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
valt die de Waard niet in een derde categorie: super duur zware kwaliteit?Ankona schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 09:25:
Weet iemand nog een goede bijzettent?
Gewicht en pakvolume zijn niet zo'n issue, dus ik heb het liefst katoen. Verder wil ik een 3 persoons variant hebben, mijn kinderen liggen er met zijn tweeën in en moeten ook hun kledingtassen binnen kwijt.
Liefst ook een "voorkamer" om schoenen etc droog neer te zetten en aan te trekken.
Vroeger had je van die klassieke "driehoek" tenten. Tegenwoordig heb je enkel nog koepeltjes in twee kwaliteiten:
- wegwerp kwaliteit
- super duur lichtgewicht trek kwaliteit.
Enige wat ik vond is een de Waard Brilstern. Dat is wel de stijl en kwaliteit die ik zoek maar die is erg klein en mist de voorkamer.
Maar als je het katoen laat schieten heb je volgens mij veel meer keuze. Daar het een bijzettent is: niet gewoon toch een 3 persoons Decathlon koepel ofzo? Kunnen ze hem ook afbreken (letterlijk) zonder al te veel kosten te maken.
Hi Ha Hopjesvla
Tweedehands bergeend? Wel het oude model, de nieuwe is een koepel.Ankona schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 09:25:
Weet iemand nog een goede bijzettent?
Gewicht en pakvolume zijn niet zo'n issue, dus ik heb het liefst katoen. Verder wil ik een 3 persoons variant hebben, mijn kinderen liggen er met zijn tweeën in en moeten ook hun kledingtassen binnen kwijt.
Liefst ook een "voorkamer" om schoenen etc droog neer te zetten en aan te trekken.
Vroeger had je van die klassieke "driehoek" tenten. Tegenwoordig heb je enkel nog koepeltjes in twee kwaliteiten:
- wegwerp kwaliteit
- super duur lichtgewicht trek kwaliteit.
Enige wat ik vond is een de Waard Brilstern. Dat is wel de stijl en kwaliteit die ik zoek maar die is erg klein en mist de voorkamer.
Sowieso lastig om een praktische nieuwe tent te vinden, de design richting van de Waard qua nieuwe tenten past niet bij ons, daarom vorig jaar een tweedehands roerdomp gekocht in zeer goede staat.
Het zal wel mijn voorkeur zijn. Ik hou van kwaliteit en duurzaamheid. Vroeger, met mijn ouders, hadden mijn zusje en ik ook onze eigen tent. Ding ging jaren mee en ik was er trots en zuinig op.Hopjesvla79 schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 09:32:
[...]
valt die de Waard niet in een derde categorie: super duur zware kwaliteit?(ok prijs valt mee zie ik)
Maar als je het katoen laat schieten heb je volgens mij veel meer keuze. Daar het een bijzettent is: niet gewoon toch een 3 persoons Decathlon koepel ofzo? Kunnen ze hem ook afbreken (letterlijk) zonder al te veel kosten te maken.
Afgelopen jaren hebben de jongens in zo'n dertien in een dozijn koepeltje gekampeerd. Ging prima, maar elke keer scheurde er wel ergens een naadje of haakje los. Vorig jaar hebben we hem dan ook maar na het afbreken in de container ipv in de auto gegooid.
Dit lijkt eigenlijk ook wel aardig in de richting te komen, wel 2-persoons dus mogelijk wat klein.
https://www.esvocampingsh...oenen-kampeertent-eskimo/
alles kan off-topic
Falco Poolvos? Vind ik een prachtige tentje om te zienAnkona schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 09:25:
Weet iemand nog een goede bijzettent?
Gewicht en pakvolume zijn niet zo'n issue, dus ik heb het liefst katoen. Verder wil ik een 3 persoons variant hebben, mijn kinderen liggen er met zijn tweeën in en moeten ook hun kledingtassen binnen kwijt.
Liefst ook een "voorkamer" om schoenen etc droog neer te zetten en aan te trekken.
Vroeger had je van die klassieke "driehoek" tenten. Tegenwoordig heb je enkel nog koepeltjes in twee kwaliteiten:
- wegwerp kwaliteit
- super duur lichtgewicht trek kwaliteit.
Enige wat ik vond is een de Waard Brilstern. Dat is wel de stijl en kwaliteit die ik zoek maar die is erg klein en mist de voorkamer.

https://www.falcotenten.nl/producten/tent-falco-poolvos-ii/
Nieuwprijs €429,-

Ik heb zelf een Falco Havik en die bevalt uitstekend. (Zitten meer Falco-eigenaren in dit topic)
[ Voor 8% gewijzigd door Cheesy op 06-05-2020 10:04 ]
Ik ben ook aan het rondkijken naar een bijzettent voor de oudste. Obelink heeft ook nog wat eigen merk, ik zat te kijken naar deze, ook in de winkel al gezien, lijkt kwalitatief wel goed.Ankona schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 09:25:
Weet iemand nog een goede bijzettent?
Gewicht en pakvolume zijn niet zo'n issue, dus ik heb het liefst katoen. Verder wil ik een 3 persoons variant hebben, mijn kinderen liggen er met zijn tweeën in en moeten ook hun kledingtassen binnen kwijt.
Liefst ook een "voorkamer" om schoenen etc droog neer te zetten en aan te trekken.
Vroeger had je van die klassieke "driehoek" tenten. Tegenwoordig heb je enkel nog koepeltjes in twee kwaliteiten:
- wegwerp kwaliteit
- super duur lichtgewicht trek kwaliteit.
Enige wat ik vond is een de Waard Brilstern. Dat is wel de stijl en kwaliteit die ik zoek maar die is erg klein en mist de voorkamer.
Well, I ain't really drowning 'cause I see the beach from here
Wij hebben met onze tent + auto (beide niet heel klein) pas op een paar campings gestaan, maar wij boeken eigenlijk altijd wel grote plekken van 100 m2+TheOmen schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 07:59:
[...]
Ik heb dat gevoel vooral bij Duitse campings. Dat je inderdaad de haringen van de buren kon gebruiken om je tent vast te zetten, zo dicht op elkaar zit je. Of, nog erger, dat je tussen de sta-caravans opgesloten zit.
Maar dat zal ook wel komen omdat in de jaren onze eisen/wensen/gezinssamenstelling is gewijzigd.
In Italië bij voorbeeld waren we met z'n tweeën in een relatief klein tentje, waren we veelal de hele dag op pad en zaten we op de minder toeristische campings, in de Alpen en Dolomieten. In Duitsland hadden we twee kinderen mee en was de tent ook een flink stuk groter.
Frankrijk biedt wat dat betreft de meest ruimte (YMMV). Zelf op een doortrekcamping bij Contrexéville hadden we genoeg om onze spullen (auto, karretje en tent) kwijt te kunnen.
Een uitzondering, al eerder aangehaald in dit topic: een camping aan de Normandische kust, waar we onze stoelen op het pad moesten zetten en de auto op een lege plek, de plaats zelf was vol met de tent erop.
In Duitsland eens op een Landal camping gestaan, beviel perfect. echt meer dan ruim plek op de camping en alles was netjes aanwezig. ben wel redelijk kieskeurig met campings uitzoeken haha.
AMD Ryzen 5 2600, 8 GB RAM, GigaByte GTX1050Ti 4G, MSI B450M, 970 EVO 500GB+160 GB, CM 550watt, AOC 24”
Lenovo IdeaPad Pro 5 14APH8, AMD Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM, 1TB SSD
Of een Poolvos Duo voor € 499,-Cheesy schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 10:02:
[...]
Falco Poolvos? Vind ik een prachtige tentje om te zien![]()
https://www.falcotenten.nl/producten/tent-falco-poolvos-ii/
Nieuwprijs €429,-
[Afbeelding]
Ik heb zelf een Falco Havik en die bevalt uitstekend. (Zitten meer Falco-eigenaren in dit topic)

Wij hebben zo'n quechua 5.1 gehad met opblaasbare 'palen' denk week of 4 gebruikt over enkele vakanties heen. Gaf geen krimp. Broertje heeft er ook 1. Vind het nog beste kwaliteit, gebruiken ze ook voor de Dakar die koepel tentjes.Hopjesvla79 schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 09:32:
[...]
Maar als je het katoen laat schieten heb je volgens mij veel meer keuze. Daar het een bijzettent is: niet gewoon toch een 3 persoons Decathlon koepel ofzo? Kunnen ze hem ook afbreken (letterlijk) zonder al te veel kosten te maken.
AMD Ryzen 5 2600, 8 GB RAM, GigaByte GTX1050Ti 4G, MSI B450M, 970 EVO 500GB+160 GB, CM 550watt, AOC 24”
Lenovo IdeaPad Pro 5 14APH8, AMD Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM, 1TB SSD
Voor bescheiden formaat canvas noktenten kom je inderdaad al snel bij De Waard uit. Als je met een polyester koepel- of tunneltent kan leven, wordt de keuze ineens een stuk ruimer. Daarbij zijn die tenten ook een stuk breder inzetbaar. De tunneluitvoering van Decathlon's Forclaz lijkt me bijvoorbeeld heel bruikbaar maar veel merken hebben vergelijkbare tenten.Ankona schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 09:25:
Weet iemand nog een goede bijzettent?
Gewicht en pakvolume zijn niet zo'n issue, dus ik heb het liefst katoen. Verder wil ik een 3 persoons variant hebben, mijn kinderen liggen er met zijn tweeën in en moeten ook hun kledingtassen binnen kwijt.
Liefst ook een "voorkamer" om schoenen etc droog neer te zetten en aan te trekken.
[ Voor 15% gewijzigd door Bacchus op 06-05-2020 12:40 ]
dat is inderdaad wel een leuke bijzettent. ( heb er al teveel.....

Maar katoen 3 persoons klinkt niet als echte bijzettent maar vooruit
Helaas zijn er nog maar weinig echte pyramidetenten.
Vroeger had De wit echt een ideale. ik weet de naam niet meer maar bij ons in de motor groep hadden veel deze tent:
:no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/avMo0jyGfjoWtaIWsYSK8PBo.jpg?f=user_large)
Officieel 4 persoons en dan heb je voor en achter nog iets ruimte voor een tas.
1 stok in het midden 2 kleine bij de ingang 15 haringen in totaal ofzo. Staat echt binnen 10 minuten. Helaas niet meer nieuw te koop want de oude van mijn vader begint nu na tig jaar toch wel wat slijtage te vertonen. Maar hier hebben we vroeger wel eens 2 weken met zjin 4-en in geslapen.
[ Voor 45% gewijzigd door harley op 06-05-2020 20:41 ]
AMD Ryzen 7 5800X, ASRock B550M Steel Legend, 32GB Kingston Fury Renegade RGB (2x16GB), ASUS ROG Strix Radeon RX 6650 XT OC Edition RGB, Gelid Solutions Tranquillo Rev.5, Sharkoon REV220 Case, Sharkoon SilentStorm Cool Zero 650W, Lexar NM620 1TB SSD
Iedereen bedankt voor de tips. Besloten om toch voor een tunneltent te gaan. Deze gaat het waarschijnlijk worden:Hopjesvla79 schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 09:17:
[...]
Hier ook alleen maar ervaring met kleding van Marmot en inderdaad dat is (al eerder aangegeven) prima spul. Slaapzak van hun had ik wat minder succes mee (verloor dons), maar dat was imho een gevalletje domme pech (Nu trotse bezitter van een Western Mountaineering)
Anyway, de tent. Met 4 personen in deze koepel moet je je afvragen wat je er precies mee wil doen. Voor slapen alleen is het al vrij knus (ok er passen 4 personen in, maar met wat kleding/bagage/zooi)...Scheelt dat de kinderen iets minder plek als persoon innemen![]()
Is het puur als slaapplek tijdens een autokampeer vakantie (oftewel alle bagage blijft in de auto) of wil je er ook bij regen goed in zitten/ sta je langere tijd op een plek? Dan is een overdekte buitenruimte (tunnel met voorportaal bijvoorbeeld, zoals bijvoorbeeld deze willekeurig gekozen tent) een stuk idealer (er kan zooi neergelegd worden, bij regen kan je beschut koken etc). Of, als het kan , neem een 6 persoons iglo?
Ik denk dat de kinderen nog te jong zijn voor een eigen tentje, maar zou in ieder geval ergens een tent gaan proberen eerst om te kijken hoeveel plek je nu werkelijk heb. Hangt ook allemaal af van wat je wil en je budget natuurlijk. Gezien je keuze voor de Marmot denk ik dat je niet echt op zoek bent naar de wat meer, eeh, burgerlijke tenten
https://www.xxl.no/helspo...t-gronn/p/1150851_1_style
Besparen we nog wat op het gewicht ook
2021 Magnesium P2, non PP, 20" - 2024 Mazda MX-30
Deze hadden wij ook, maar dan van de Vroom en Dreesmann uit de jaren 80. Prima tent voor mooi weer. Staat ook snel inderdaad. Alleen zat bij die van ons geen grondzeil en was de slaapcabines aan de korte kant. Wel heel wat mooie weken mee beleefd!harley schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 20:35:
[...]
dat is inderdaad wel een leuke bijzettent. ( heb er al teveel............niet verder kijken....
)
Maar katoen 3 persoons klinkt niet als echte bijzettent maar vooruit
Helaas zijn er nog maar weinig echte pyramidetenten.
Vroeger had De wit echt een ideale. ik weet de naam niet meer maar bij ons in de motor groep hadden veel deze tent:
[Afbeelding]
Officieel 4 persoons en dan heb je voor en achter nog iets ruimte voor een tas.
1 stok in het midden 2 kleine bij de ingang 15 haringen in totaal ofzo. Staat echt binnen 10 minuten. Helaas niet meer nieuw te koop want de oude van mijn vader begint nu na tig jaar toch wel wat slijtage te vertonen. Maar hier hebben we vroeger wel eens 2 weken met zjin 4-en in geslapen.
Ik heb zelf nu alleen nog
- mijn mini driehoekje van katoen in de geweldige ouderwetse oranje met bruin kleurstelling
(2 persoons maar gebruik hem als ik alleen op pad ga of voor mijn zoontje als bijzettent)
-Een De waard bosuil ( met luifel inmiddels) voor de vakantie
Staan langs elkaar op deze foto.
:strip_exif()/f/image/GHvOuGzPlcTFuYD3pXEi00aO.jpg?f=fotoalbum_large)
- En mijn "snelle" Katoen pyramidetent , die ik meestal in de winter gebruik.
:strip_exif()/f/image/ztrBWrvRPbKcFk289eU76ckv.jpg?f=fotoalbum_large)
Had voordat ik vorig jaar overstapte op de DeWaard een karsten 350 met tig uitbreidings luifels. De basistent is geweldig 8 haringen en 5 minuten luchtpompje en hij staat
Maar de luifels vond ik toch wat te slapjes en geen echte binnentent maar alleen scheidingswand vandaar de overstap naar de DeWaard met binnentent.
[ Voor 8% gewijzigd door harley op 06-05-2020 20:58 ]
AMD Ryzen 7 5800X, ASRock B550M Steel Legend, 32GB Kingston Fury Renegade RGB (2x16GB), ASUS ROG Strix Radeon RX 6650 XT OC Edition RGB, Gelid Solutions Tranquillo Rev.5, Sharkoon REV220 Case, Sharkoon SilentStorm Cool Zero 650W, Lexar NM620 1TB SSD
Een Helsport, Nice! Zou er wel de footprint bij doen, heb je meteen een droge voortent, fijner voor als je daar wat spullen wil neerzetten en de ondergrond is nat.Rene schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 20:41:
[...]
Iedereen bedankt voor de tips. Besloten om toch voor een tunneltent te gaan. Deze gaat het waarschijnlijk worden:
https://www.xxl.no/helspo...t-gronn/p/1150851_1_style
Besparen we nog wat op het gewicht ookDe reden dat ik liever direct een goede tent koop is vanwege het feit dat ik wel vaker ga Kamperen. En met de kleine jongens vermoed ik dat dit alleen maar meer gaat worden in de toekomst.
Hi Ha Hopjesvla
Mocht dat geannuleerd kunnen worden wil ik wel in Nederland kijken maar ben bang dat dat zoeken naar een speld in een hooiberg is. Moet ook eerst zeker weten dat Normandië niet doorgaat want dubbel betalen heb ik weinig zin in.
AMD Ryzen 7 5800X, ASRock B550M Steel Legend, 32GB Kingston Fury Renegade RGB (2x16GB), ASUS ROG Strix Radeon RX 6650 XT OC Edition RGB, Gelid Solutions Tranquillo Rev.5, Sharkoon REV220 Case, Sharkoon SilentStorm Cool Zero 650W, Lexar NM620 1TB SSD
Renault Mégane Estate 1.3 TCe EDC (IV) 140pk Bose (oktober 2019) met aan de trekhaak een Caravelair Antares Titanium 390 (mei 2021)
AMD Ryzen 5 2600, 8 GB RAM, GigaByte GTX1050Ti 4G, MSI B450M, 970 EVO 500GB+160 GB, CM 550watt, AOC 24”
Lenovo IdeaPad Pro 5 14APH8, AMD Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM, 1TB SSD
Ik boek nooit wat. Plan was Duitsland, maar we zien tegen die tijd wel wat kan en mag. Misschien wordt het voor het eerst vakantie in eigen land...Cheesy schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 21:17:
Boekt iedereen hier kampeervakantie in Nederland of blijven we (stiekem) hopen op opengestelde grenzen? Oostenrijk bijvoorbeeld loopt de hele tijd wel wat voor op Nederland. Gelukkig heb ik laat vakantie, in augustus. Nog niets geboekt dus we gaan het zien.
Hi Ha Hopjesvla
We gaan het zien. Er is vast wel ergens een plekje
Wij hebben 2 campings geboekt in Normandië voor eind juni / begin juli. Eigenlijk wel stiekeme hoop dat het toch wel gaat lukken. Anders iets in Nederland zoeken.harley schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 21:19:
Wij hebben geboekt voor Normandië. Maar die heb ik vandaag gevraagd over de hoe en wat mbt annulering omdat ik niet verwacht dat in augustus daar kamperen alweer mogelijk is.
Mocht dat geannuleerd kunnen worden wil ik wel in Nederland kijken maar ben bang dat dat zoeken naar een speld in een hooiberg is. Moet ook eerst zeker weten dat Normandië niet doorgaat want dubbel betalen heb ik weinig zin in.
Elect a clown, expect a circus.
Dus sowieso geen geld terug hooguit een voucher bij annulering.What is happenning currently in the world is unprecedented for everyone.
For the moment the french Government has closed the campsite until June 02nd, so all bookings are maintained after this date.
We have no visibility on the duration of the restrictions currently in force.
In case containment or travel restrictions are still relevant for the period of your stay (in France or your country), in application of the decree of the French government dated March 25, 2020, a voucher of the paid amount will be offered to you for a next stay at Camping Château de Lez-Eaux, valid in 2020 or 2021 (subject to availability)
Please contact us later, to book together for your next stay.
Nou maar hopen dat de bezienswaardigheden tegen die tijd ook wel bezoekbaar zijn.
[ Voor 4% gewijzigd door harley op 07-05-2020 09:59 ]
AMD Ryzen 7 5800X, ASRock B550M Steel Legend, 32GB Kingston Fury Renegade RGB (2x16GB), ASUS ROG Strix Radeon RX 6650 XT OC Edition RGB, Gelid Solutions Tranquillo Rev.5, Sharkoon REV220 Case, Sharkoon SilentStorm Cool Zero 650W, Lexar NM620 1TB SSD
Voor de zomer wacht ik ook af, volgens mij is boeken nu sowieso nog geen zekerheid dus ik ga wel puzzelen als het wat duidelijker wordt. Ben normaal ook al wel eens in eigen land te vinden en vind het wel fijn als alle Nederlanders naar het zuiden rijden, dus vrees wel extra drukte.
Voordeel is dan weer dat ik meer van de groenere en simpelere campings ben en de meeste mensen tegenwoordig van de luxe.
Look for the signal in your life, not the noise.
Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8
Vanaf 1 juli mag het openbare sanitair toch weer open?Gonadan schreef op donderdag 7 mei 2020 @ 10:48:
Ben zelf ook nooit zo van het boeken en nu al helemaal niet. Het enige wat ik had staan was een paar dagen bij Hemelvaart. Nu heb ik op kleine afstand van die camping wel familie wonen die sanitaire voorzieningen te beschikking willen stellen, maar volgens mij is de regel van de campings dat je überhaupt niet heen mag als je geen ingebouwd sanitair hebt. Niet dat het gebouw dicht is maar iedereen wel gewoon met een tent mag gaan staan als ze niet per se willen douchen. (buiten of ik dat überhaupt zo zou willen overwegen)
Elect a clown, expect a circus.
JaSlasher schreef op donderdag 7 mei 2020 @ 10:50:
[...]
Vanaf 1 juli mag het openbare sanitair toch weer open?
Nice! Mooie wintertent! En in Scandinavië waarschijnlijk ook heel fijn in de maanden die we in Nederland voor- en najaar noemen.Rene schreef op woensdag 6 mei 2020 @ 20:41:
[...]
Iedereen bedankt voor de tips. Besloten om toch voor een tunneltent te gaan. Deze gaat het waarschijnlijk worden:
https://www.xxl.no/helspo...t-gronn/p/1150851_1_style
Besparen we nog wat op het gewicht ookDe reden dat ik liever direct een goede tent koop is vanwege het feit dat ik wel vaker ga Kamperen. En met de kleine jongens vermoed ik dat dit alleen maar meer gaat worden in de toekomst.
Slasher schreef op donderdag 7 mei 2020 @ 10:50:
[...]
Vanaf 1 juli mag het openbare sanitair toch weer open?
Misschien... De plannen zijn dat het dan weer mag. Maar zwart op wit staat dat nog niet.
alles kan off-topic
Ja logisch. Natuurlijk hangt het af van hoe het dan is. Maar dat is gewoon met alles. Maar als het gaat zoals het moet mag het weer.Ankona schreef op donderdag 7 mei 2020 @ 11:40:
[...]
[...]
Misschien... De plannen zijn dat het dan weer mag. Maar zwart op wit staat dat nog niet.
Sommige gebieden zijn campings nog dicht, andere zijn open. Op sommige mag je wel heen met een tent als je een eigen WC mee neemt bij andere mag je sowieso niet met een tent / vouwwagen komen en enkel met camper/caravan.
Zit veel verschil in volgen mij, en ook per camping kan het nog verschillen hoe ze om gaan met de regeltjes. Gewoon alle tenten weren is bijvoorbeeld makkelijker om te handhaven dan te kijken wie een eigen WC etc. heeft.
AMD Ryzen 5 2600, 8 GB RAM, GigaByte GTX1050Ti 4G, MSI B450M, 970 EVO 500GB+160 GB, CM 550watt, AOC 24”
Lenovo IdeaPad Pro 5 14APH8, AMD Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM, 1TB SSD
Wat heb ik daaraan als ik plannen heb voor Hemelvaart?Slasher schreef op donderdag 7 mei 2020 @ 10:50:
Vanaf 1 juli mag het openbare sanitair toch weer open?
Look for the signal in your life, not the noise.
Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8
2021 hemelvaartGonadan schreef op donderdag 7 mei 2020 @ 14:25:
[...]
Wat heb ik daaraan als ik plannen heb voor Hemelvaart?
Hemelvaart verplaatsen.Gonadan schreef op donderdag 7 mei 2020 @ 14:25:
[...]
Wat heb ik daaraan als ik plannen heb voor Hemelvaart?
alles kan off-topic
Ow voor het gemak over heen gelezen. Nou ja Hemelvaart 2021 heb je er wel wat aanGonadan schreef op donderdag 7 mei 2020 @ 14:25:
[...]
Wat heb ik daaraan als ik plannen heb voor Hemelvaart?
Elect a clown, expect a circus.


:no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/Cvwmk6qZTf2t9y4XXocoKSM7.jpg?f=user_large)
Renault Mégane Estate 1.3 TCe EDC (IV) 140pk Bose (oktober 2019) met aan de trekhaak een Caravelair Antares Titanium 390 (mei 2021)
:strip_exif()/f/image/fNXp6AgTwR9B9Z97FiQLtYRT.jpg?f=fotoalbum_large)
Voor Frankrijk deze zomer wordt de kans steeds kleiner maar er is nog een sprankje hoop. Daar zijn deze week ook versoepelingen in gegaan, eind mei wordt besloten of de campings weer open mogen. We hebben een mail gehad dat wanneer het niet doorgaat we de reservering (en aanbetaling) mogen doorschuiven naar 2021.
PSN: Wanderer200 | Switch: Wanderer
- Helsport Fjellheimen Camp 4 met footprint.
/f/image/ITNa17cAl3zuNFA8ZXEeac4m.png?f=fotoalbum_large)
- Mammut Oti spring voor de volwassenen en little mammut slaapzak voor de kids
- 4 stuk mountain equipment aerostat 7 matten
/f/image/un1Sbfab5Nao1eXj2vNMCiaE.png?f=fotoalbum_large)
Osprey Xenith 75 voor mezelf
:strip_exif()/f/image/iW9JgUwaSdl03QaYsPyVfxnz.jpg?f=fotoalbum_large)
Osprey aura 65 voor de vrouw
:strip_exif()/f/image/g69xVnHJfp9BUgE74ihW9hLK.jpg?f=fotoalbum_large)
- keukengerei met gasbrander.
Kleding hebben we in principe genoeg van. Dus daar wachten we nog even mee! Kan niet wachten tot alles binnen is 👍
2021 Magnesium P2, non PP, 20" - 2024 Mazda MX-30
In de zomer verwachten ze wel grote drukte, vooral als de grenzen dicht blijven. Het zou kunnen dat ze de plaatsen maar om en om mogen verhuren, dat valt het qua aantal mensen wel mee, anders lijkt het me helemaal niks een camping vol met Nederlanders. Dus nu maar veel kamperen als het weer het toelaat en dan in de zomer hopen op Zwitserland of iets anders doen.
@Rene ik heb in 2009 voor mijn Australië reis een Osprey gekocht. Hij zit perfect en ik gebruik hem nog steeds heel vaak. Zit gegoten, alsof je een jas aantrekt. Echt een top aankoop.
[ Voor 10% gewijzigd door Erapaz op 11-05-2020 08:10 ]
Look for the signal in your life, not the noise.
Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8
Overigens is het op de camping veel makkelijker afstand houden dan hier in de stad, dus waarom niet?
Dat is mij bekend, maar ik vraag mij af hoe verschillende campings daarmee om gaan. Is het gewoon sanitairgebouw dicht en verder zoek je het maar uit? Of vragen/controleren ze daadwerkelijk of je zelfvoorzienend bent voordat je toegelaten wordt?Erapaz schreef op maandag 11 mei 2020 @ 09:45:
@Gonadan Ja, kamperen met eigen sanitaire voorzieningen is toegestaan. Dus of camper/caravan met toilet, privé toilet op de camping of chemisch toilet mee.
Dat is een totaal andere discussie. Afstand houden is een keuze.Overigens is het op de camping veel makkelijker afstand houden dan hier in de stad, dus waarom niet?
Look for the signal in your life, not the noise.
Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8
Is ook per veiligheidsregio weer anders. Dus je moet eigenliojk daar op gaan kijkenGonadan schreef op maandag 11 mei 2020 @ 11:29:
[...]
Dat is mij bekend, maar ik vraag mij af hoe verschillende campings daarmee om gaan. Is het gewoon sanitairgebouw dicht en verder zoek je het maar uit? Of vragen/controleren ze daadwerkelijk of je zelfvoorzienend bent voordat je toegelaten wordt?
alles kan off-topic
Nah. Ik breek in bij de buren. Die zijn er toch niet.Ankona schreef op maandag 11 mei 2020 @ 11:36:
Is het geen smerige bende tussen de struiken?
Zal mijn best doenBacchus schreef op maandag 11 mei 2020 @ 08:04:
@Rene We krijgen wel een uitgebreid verslag van alles in actie, hè?
Laatste keer dat ik daar ben wezen camperen was het weer totaal anders. Er was toen overigens geen sneeuw gemeld
:no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/4ArElQwScDvsnnzS1EJY1n0U.jpg?f=user_large)
:no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/QUBvJZJetbxBwYYwzzUklKCa.jpg?f=user_large)
:no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/gouNsG1RBGVEwUije6S5o04Y.jpg?f=user_large)
2021 Magnesium P2, non PP, 20" - 2024 Mazda MX-30
De toiletgebouwen waren dicht. Je kon alleen koud water pakken, water weggooien en je chemisch toilet legen. Je mocht niet afwassen bij het toiletgebouw (bij deze camping). Je moest reserveren via email en een vragenlijst invullen. Hierin moest je inderdaad aangeven dat je zelfvoorzienend bent. Ze komen niet controleren of je 5 dagen je poep inhoudt, een emmer gebruikt of een chemisch toilet hebt. Maar over het algemeen is kamperen een vrij sociale aangelegenheid (je leeft in de natuur naast elkaar en hoort alles door je tentdoek/caravanraam), dus ik neem aan dat iedereen zich houdt aan de regels. De meeste tenten hadden een los sanitairtentje er naast staan, wij hebben het toilet onder een luifel gezet.Gonadan schreef op maandag 11 mei 2020 @ 11:29:
[...]
Dat is mij bekend, maar ik vraag mij af hoe verschillende campings daarmee om gaan. Is het gewoon sanitairgebouw dicht en verder zoek je het maar uit? Of vragen/controleren ze daadwerkelijk of je zelfvoorzienend bent voordat je toegelaten wordt?
[...]
Dat is een totaal andere discussie. Afstand houden is een keuze.
Voor de volledigheid, dit was regio Ede.
Afstand houden is inderdaad een keuze, als je hier over de stoep loopt is het ook nog een uitdaging. In het bos vorig week ging het vanzelf
Regels en beperkingen zullen er nog steeds zijn, maar ik merk wel dat mensen er klaar mee zijn, in de supermarkt wordt er hier al veel minder rekening mee gehouden, zaterdag was het in de winkelstraat gewoon druk etc. Zal ook komen omdat er hier in de regio al weken weinig nieuwe infecties zijn.
PSN: Wanderer200 | Switch: Wanderer
Ik had plannen om dit jaar in het Sauerland te gaan kamperen maar het wordt weer Zuid-Limburg of de Achterhoek.
Renault Mégane Estate 1.3 TCe EDC (IV) 140pk Bose (oktober 2019) met aan de trekhaak een Caravelair Antares Titanium 390 (mei 2021)
Dan is het nog wachten op de caravan en kunnen we hopelijk dit jaar nog ergens kamperen
AMD Ryzen 5 2600, 8 GB RAM, GigaByte GTX1050Ti 4G, MSI B450M, 970 EVO 500GB+160 GB, CM 550watt, AOC 24”
Lenovo IdeaPad Pro 5 14APH8, AMD Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM, 1TB SSD
Aangezien we hier op Tweakers zitten, toch maar eens wat aanpassingen aan de Odyssee doen. Zo ga ik de (loodzware) keuken voorzien van wieltjes, wil ik iets met de bedplank voor het uitklapbed, wil ik hier en daar verlichting aanleggen (led strips iemand?), pompje voor de kraan, en zoek ik naar een oplossing om ook buiten te kunnen koken zonder de keuken te hoeven verplaatsen.
Ik heb nog een gastankje Campingaz 907, maar wil die zodra hij leeg is vervangen door een EasyBlue fles met 6 kg gas, en in de disselbak drukken. Daar komt dan mooi de absorptiekoelbox naast die ik al jaren heb. Die fles past niet in m'n keuken, dus dat betekent dus wel een gasslang van 5 meter naar de keuken toe, en van daaruit weer naar een skottel of bbq. Mag dat? Is dat te doen? Of zetten jullie de gasfles gewoon naast de keuken?
Over de caravan gesproken, vandaag contact gehad met onze dealer. De Hobby is ondertussen van de band afgerold in de fabriek. Morgen krijgen we uitsluitsel wanneer hij op transport naar NL komt en of de originele leverdatum misschien zelfs nog gewoon gehaald gaat worden
AMD Ryzen 5 2600, 8 GB RAM, GigaByte GTX1050Ti 4G, MSI B450M, 970 EVO 500GB+160 GB, CM 550watt, AOC 24”
Lenovo IdeaPad Pro 5 14APH8, AMD Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM, 1TB SSD
Hier ook zoeken in Nederland. We moeten helaas midden in de vakantie. Laatst x dat ik als eis had om te kamperen in Nederland is een binnenzwembad. De k dat we dat nu maar los moeten laten en voor hopen op heel mooi weer. Want de tent is niet heel groot met een peuter en prut weer.(kunnen eigenlijk niet goed binnen eten)Chaoss schreef op maandag 11 mei 2020 @ 12:09:
Ik wacht tot er eind Mei meer nieuws bekend wordt gemaakt in Frankrijk, Als dan blijkt dat Frankrijk echt niet meer doorgaat probeer ik nog iets in Nederland te vinden, zal dan lastig worden qua keuze maar een vakantie in eigen land is ook wel echt mijn laatste optie
Kleinschalige camping met zwemplas en wordt nu denk ik de zoek term.. nog iemand ideeën?
Wij zijn erg tevreden over onze Odyssee hebben hem nu 5 jaar.koelkast schreef op woensdag 13 mei 2020 @ 16:03:
Mooi. Vorige week een Trigano Odyssee vouwwagen uit 2004 gekocht, heel net ding nog, altijd binnen gestaan (behalve tijdens de vakanties). Deze week onze stormtent verkocht, die mooi en degelijk was, maar ook zwaar en niet zo snel op te zetten.
Aangezien we hier op Tweakers zitten, toch maar eens wat aanpassingen aan de Odyssee doen. Zo ga ik de (loodzware) keuken voorzien van wieltjes, wil ik iets met de bedplank voor het uitklapbed, wil ik hier en daar verlichting aanleggen (led strips iemand?), pompje voor de kraan, en zoek ik naar een oplossing om ook buiten te kunnen koken zonder de keuken te hoeven verplaatsen.
Ik heb nog een gastankje Campingaz 907, maar wil die zodra hij leeg is vervangen door een EasyBlue fles met 6 kg gas, en in de disselbak drukken. Daar komt dan mooi de absorptiekoelbox naast die ik al jaren heb. Die fles past niet in m'n keuken, dus dat betekent dus wel een gasslang van 5 meter naar de keuken toe, en van daaruit weer naar een skottel of bbq. Mag dat? Is dat te doen? Of zetten jullie de gasfles gewoon naast de keuken?
Wat de keuken betreft die hebben wij nooit binnen staan maar onder de luifel. Eten koken doe je toch liever buiten en het scheelt binnen een bak ruimte:
:strip_exif()/f/image/3XEdckGnpaybgwZHIooCsULR.jpg?f=fotoalbum_medium)
Ik gebruik wel de 907 gaat best lang mee, heb in de afgelopen 5 jaar 1x een andere gekocht. Heb er wel 2 zodat ik niet hoef de switchen met de Cadac. Als je ook af en toe uit eten gaat gebruik je echt niet zoveel gas is mijn ervaring.
PSN: Wanderer200 | Switch: Wanderer
Ik zou dan toch iets niet te ver van huis zoeken, mocht het dan een week prutweer worden, kun je altijd nog even naar huis.Tito129 schreef op woensdag 13 mei 2020 @ 19:26:
[...]
Hier ook zoeken in Nederland. We moeten helaas midden in de vakantie. Laatst x dat ik als eis had om te kamperen in Nederland is een binnenzwembad. De k dat we dat nu maar los moeten laten en voor hopen op heel mooi weer. Want de tent is niet heel groot met een peuter en prut weer.(kunnen eigenlijk niet goed binnen eten)
Kleinschalige camping met zwemplas en wordt nu denk ik de zoek term.. nog iemand ideeën?
Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.
Daarnaast, als je buiten bent, lijkt het weer altijd minder erg dan als je binnen zit
Niet twijfelen, gewoon doen.