Gisteren begonnen aan mijn carriere het bij Haas F1 Team.
Het eerste weekend in Australië viel compleet in het water, met een natte Q en een race die startte op een natte baan. Een perfect getimede pitstop (en voor mij goed gevallen Safety Car later) eindigde ik als 7e na een enerverende race.
In Bahrein leek vanaf P1 alles mijn kant op te komen, met alleen maar top 10 plaatsen in de practices (zelf een P3 in de Q-simulatie). Qua race-pace kwam ik nog wel wat snelheid tekort, maar mijn tire-management was zeer goed zo bleek in de trainingen.
Vanaf P3 op de grid (de Q simulatie klopte zowaar...) had ik een behoorlijk goede start, mede omdat Ricciardo en Vettel elkaar in de eerste bocht behoorlijk dwars zaten. In ronde 3 kwam er een safety car, en ik besloot buiten te blijven samen met nog een paar andere coureurs, de rest van het veld vloog de pits in voor een setje verse bandjes. Button en Haryanto vormde mijn nieuwe buffer naar de kanonnen van Mercedes en Ferrari. Toen mijn bandjes op waren, gestopt voor een verse set Mediums, en de rest van het veld kwam hun 2e set versleten Supersofts inleveren. Ik hield tot zo ver mijn positie en voorsprong, echter was Vettel nu de tragere deelnemers voorbij en kwam met 2 a 3 seconden per ronde dichterbij...
Bij de laatste stop switchte ik naar soft, en Vettel kwam ook binnen voor nieuwe softs. Hij probeerde me vlak daarna in te halen via de buitenkant in het bochtige middendeel, waarbij hij spinde. Dit gaf me een buffer van 10 seconden voor de resterende 6 rondjes
Uiteindelijk hield ik 1,2 seconden over op mijn naaste achtervolger, Sebastian Vettel, en zo de eerste overwinning van mijn carriere uit het vuur kunnen slepen. De race had ook echt geen rondje langer moeten duren, dan had ik hem nooit gewonnen.
In de volgende race krijg ik al de 2e en 3e upgrade op de auto, dus de development-snelheid zit er goed in bij het team. De trainingen ben ik tot nu toe gelijkwaardig aan Grosjean, maar in de Q en races rijd ik hem nog redelijk naar huis... Misschien dat ik in de races hierna de moeilijkheidsgraad nog 1 hoger moet zetten, maar dat was tot aan Bahrein echt nog een stap te snel (kwam 2 seconden te kort op de manor...)
De simulatie stand van Damage is trouwens echt heel gaaf, eindelijk moet je nadenken over wat je doet, want voor je het weet ligt je vleugel of wiel eraf
[
Voor 3% gewijzigd door
Hoogie2004 op 20-08-2016 12:19
]