Ik ben sinds een paar dagen in het bezit van een Moto G4 Plus (met 2GB ram en 16GB opslag). Onderstaand geef ik kort mijn eerste indrukken. Later - na langduriger gebruik - zal ik mijn definitieve oordeel geven.
Over het geheel gezien lijkt het erop dat de G4 Plus - voor het geld - een uitstekende smartphone is. Hij doet veel dingen gemiddeld, maar dat kan ook niet anders voor € 230,- (na cashback).
+ De vingerafdruk sensor is ontzettend snel en accuraat. Werkt super fijn. Ook zit deze aan de voorkant, waardoor je 'em gewoon kunt gebruiken als je telefoon naast je op de tafel ligt.
+ De luidspreker zit aan de voorkant en geeft een heel aardig geluid (wel mono natuurlijk). Dit verrast mij echt. Ik heb hiervoor een tijd een HTC One M8 gebruikt en die is aanzienlijk slechter.
+ De grip in de hand is erg fijn. Het plastic achterkantje heeft een heel subtiel reliëf wat grip geeft, zonder dat het te goedkoop aanvoelt. Ik vind zo'n vervangbaar achterkantje sowieso een groot pluspunt. Hij kwakt daardoor minder hard neer als je 'em op tafel legt en mocht het alsnog beschadigen dan kun je het zo vervangen. Ook kun je een beetje met kleurtjes spelen.
+ Een dedicated slot voor Sim1, sim2 én de sd-kaart! Komt zelden meer voor.
+ Die paar toegevoegde Motorola gestures zijn in de praktijk echt nuttig!
+/- De software is goed en snel, maar tijdens scrollen merk je soms toch dat het niet helemaal vloeiend gaat. Het is marginaal, maar de HTC One M8 deed dat beter. Het komt vooral voor tijdens het "inzetten" van een swipe beweging in Chrome, dus wellicht dat het iets met (het reageren op) het schem te maken heeft? Het zijn geen echte stotters, maar zoals gezegd, het kan beter.
+/- Het scherm zelf is ook een mixed bag. Pluspunten zijn dat 'ie goed fel kan (lekker voor in de zon) en dat het beeld zeer scherp is (voor een 5,5" 1080p scherm), geholpen door het feit dat het een IPS scherm is. De kleuren zijn echter matig. Het is allemaal wat flets en (te) donker. Als je er tijd mee werkt valt het niet op, totdat je naar betere schermen gekeken hebt (Macbook en One M8), dan zie je dat het beter kan. Ook lijkt er wat ghosting op te treden bij scrollen door tekst.
+/- De interface is zeer overzichtelijk, want nagenoeg standaard Android. Wel jammer dat je alles niet op "super klein" kunt zetten. De scherpte van het schem kan het makkelijk aan, dus geef die optie dan gewoon. Zeker notificaties worden - naar mijn smaak - te groot weergegeven.
+ Middels de bijgeleverde Turbo Charger laadt de G4 Plus razendsnel op. Héérlijk! Wel weer jammer dat de aansluiting op de lader aan de onderkant zit, wat heel irritant is in een volle stekkerdoos of wandcontactdoos.
+/- Moto Display (notificaties kort weergeven als je de telefoon beweegt) is in de praktijk handig, maar kan veel beter worden geïmplementeerd. Sowieso kun je bij de G4 niet over het scherm wuiven om het te activeren (je moet de telefoon oppakken of tegenaan bewegen), maar je moet middels dit systeem alsnog actief gaan kijken of je überhaupt notificaties hebt. Ik snap daarom niet waarom Motorola nog steeds geen notificatie lampje toevoegt. Dan is het helemaal compleet. Door het lampje wordt je geattendeerd op het feit dat je een notificatie hebt en middels Moto Display kun je dan heel kort en easy kijken waar de notificaties betrekking op hebben. Een gemiste kans.
+/- Dual sim is fijn, maar waarom nou niet de optie geven om bij ieder te versturen sms'je te bepalen middels welke sim-kaart je die wilt versturen? Ik weet dat sms'en amper nog voorkomt, maar het is toch een kleinigheid om dit ook volledig toe te voegen, net zoals bij bellen?
+/- De stekker voor de koptelefoon klikt er zeer stevig in, erg fijn. De positie - aan de bovenkant - is dan weer bagger. Aan de onderkant is veel makkelijker en logischer.
- De knoppen aan zijkant (aan/uit en volume) zijn baggerslecht. Je moet hard drukken om ze te gebruiken, maar vervolgens voel je amper dat je ze hebt ingedrukt. Tuurlijk, het is een budget foon, maar dit slaat nergens op. Het functioneert uiteindelijk wel, maar het irriteert ook behoorlijk.
iRacing Profiel XBL: Ross1fum1 PSN: Rossifum1