Tja, ik ben ook weer in de markt voor speakers.
Tijdje terug is er thuis bij de plaatsing van mijn 800 liter aquarium een ongelukje gebeurd. De linkerspeaker (B&W 603 s3 heeft een duw gehad en is voorover gevallen. De kap zat er voor dus de units zijn niet geraakt. Wel is het front beschadigd en overweeg ik om deze speakers te verhuizen naar de zolder waar nu 602 s3's staan. Verkopen heeft weinig zin, want dan gaan ze vér onder de waarde weg, wat ik zonde vind.
Voor de woonkamer zal er dan iets anders moeten komen. Ik houd al een tijdje Marktplaats in de gaten, maar het blijft moeilijk. Voor €1500 heb je een set B&W 683's, maar je kunt voor hetzelfde geld op MP ook 703's kopen.
Ik blijf het alleen moeilijk vinden, wat is nu beter. Je kunt geen luistertests doen in de winkel onder gelijke omstandigheden omdat de 703 niet meer te koop is. De techniek verbeterd met de tijd. Is de 683 s2 tegenwoordig niet beter dan een oude 703? Daarnaast een nieuwe speaker heeft garantie, waar ook wat voor te zeggen is.
Overigens ben ik een 2.0 muziekluisteraar. Films interesseren met qua geluid niet zo, maar muziek moet gewoon goed zijn en strak laag kunnen zonder boemerig te zijn.
Heb ik met 683 s2's een echte upgrade t.o.v. 603 s3's? Of moet ik 703's kopen, of zijn die hopeloos achterhaald? Ik vind het moeilijk te kiezen, maar neig wel steeds meer richting de 683 s2 speakers. Een sub wil ik liefst niet. Ik heb het idee dat het daar altijd 'boemerig' van wordt en daar heb ik een hekel aan. Goed gecontroleerd laag vind ik juist wel weer fijn.
Ik heb al vele reviews en testen gelezen, de ene is helemaal lyrisch over de 683, terwijl de ander het niks vind, dat maakt het allemaal niet makkelijker.
Zijn er ervaringsdeskundigen op dit gebied of mensen met een mening? Ik hoor het graag
[
Voor 4% gewijzigd door
Fairy op 17-01-2017 15:41
]