gambieter schreef op woensdag 26 augustus 2015 @ 22:06:
De vertrekkende Britse ambassadeur in Libanon
heeft het wel mooi gezegd:
[...]
De intolerantie van bepaalde figuren in dit topic steekt daar schrijnend tegen af. Het verschil is niet geitenwollensokken vs egoisten, maar tussen mensen die een oplossing zoeken en mensen die het aan hun derriere zal roesten omdat ze bang zijn dat er zowaar ietsejepietsje minder welvaart hebben en dat het straatbeeld niet meer is zoals in hun zelfverzonnen herinnering.
Ach, alle moslims in een trein douwen en van de rots van gibraltar laten afdonderen is ook een oplossing.
De vraag is meer: is het een wenselijke en werkbare oplossing, en da's vooral het probleem. Nee, half Afrika hierheen halen is geen wenselijke en werkbare oplossing. Nee, doen alsof moslims evil zijn en ze buiten de deur houden is geen wenselijke en werkbare oplossing.
En welvaart? Welke welvaart

Op de overheid hoef ik iig niet meer te rekenen, maar ik hoop dat mensen die vluchten voor een oorlog, van welk ras, kleur, geloof whatever ook, hier in Europa een, liefst tijdelijke, veilige haven kunnen vinden. Ik heb het al vele malen gezegd, maar nogmaals: de nu vluchtende Syriërs zijn geen extremisten waar je geen ruk aan hebt. Het is een deel van de "elite" die nog geld hebben/hadden om de vlucht te maken. Ze spreken behoorlijk Engels, een andere taal is dan vast ook wel haalbaar, en ze kunnen hier opzich prima aan de bak.
Bartjuh schreef op woensdag 26 augustus 2015 @ 22:09:
Dus, moeten we ze daarom binnen hengelen? Prima als er ook iets modernere moslims zijn (al klinkt dat bijna als een oxymoron, zeker als je naar de inhoud van de Koran kijkt. Wellicht zijn het onbewust al halve afgevallenen... wat positief is), wil niet zeggen dat we ze daarom een paspoort moeten geven. Ze zullen ook nog iets bij moeten dragen, anders wordt onze economie gewoon uitgehold.
Wat zei ik nou over kortzichtigheid? Moderne moslims een oxymoron noemen, maakt imo vooral van jou een moron.
Lees de bijbel eens, die is ook verre van modern, het punt is: hoe lees je hem. En de meerderheid van de moslims ziet hem als een product van zijn tijd, een tijd waarin ongelovigen vermoorden inderdaad nog kon, mocht, en misschien wel nodig was, al hield men zich toen er niet eens aan: denk aan de handelsrelaties die vikingen/noorderlingen en arabieren hadden. Dan praat je over rond het jaar 1000.
Ja, er zijn mafketels die die dingen letterlijk lezen, net als er christenen zijn die dat doen. Hell, er zijn mafketels die zelfs een handleiding nog letterlijk lezen "er staat niet in dat ik mijn hond niet in de magnetron mag doen....", maar om daarom nou een hele bevolkingsgroep, bestaande uit miljarden mensen weg te zetten als een soort untermenschen, die minder modern, zelfs middeleeuws zijn?
Sowieso, wat is modern? Zoals ik al zei: dé westerse cultuur bestaat niet. Homohuewelijken en euthanasie ga bij onze oosterburen niet vinden, terwijl wij er juist prat op gaan dat dat beschaving is.
People as things, that’s where it starts.