eijsenga schreef op woensdag 04 maart 2015 @ 18:43:
Alle reviews en vergelijkingen bekeken, maar ik twijfel tussen i5 of i7 en FHD of QHD. Geld speelt niet echt een rol. Dus dan maar i7 (toch?)... maar welk scherm? Aan 256 GB SSD heb ik genoeg.
Office, Netflix, surfen. Soms wat foto's video's (minimaal) bewerken.
Beetje input nodig om de knoop door te hakken.
Deze twijfels heb ik ook met onder andere dezelfde wensen.
Ik geloof niet dat ik ooit dat beetje extra wat de I7 gaat bieden nodig ga hebben dus dat valt mij al af.
Dus een I5...en wil ik dan 4 of 8gb ram. zonder twijfel 8gb. Dus valt er weer een model af.
Dan rest mij de I5 met QHD of FHD scherm. tja.... voor surfen en mailen is een 4k scherm niet nodig.
Om youtube en content in 4k te kijken gebruik ik de tv wel. Toevallig ook een 4k scherm.
Voor Autocad lijkt het me wel wat evenals videobewerking maar, ik betwijfel zeer sterk of de gpu Überhaupt lekker vlot die 4k resolutie gaat trekken. Het zal allemaal best aardig werken maar,het houdt niet over zegt mijn gevoel. Zeker niet als ik dan ook nog veel rekenkracht van de cpu ga vragen. Dus wederom een no go voor mij. Dan vind ik mobiliteit het meest belangrijk en dan is duidelijk dat de FHD versie het toch een klap langer uit weet te houden. Dus ik ga voor de FHD versie toch maar.
Als ik dan ook nog hoor hoe windows omgaat met schalen dan zet dat mijn keuze alleen maar kracht bij.
Daarbij weet ik uit ervaring ook nog hoe dun het 4k media aanbod is dus, daarvoor hoef ik het ook niet te doen.
Blijft mijn keuze beperkt tot een FHD I5 met een 256GB of 512GB ssd.
Dat is een makkie. overal waar ik kom is wifi of heb ik mijn eigen 4g hotspot bij me.
Ik heb de gewoonte alles over een vpn te benaderen...en mijn thuisnetwerk heeft een pachtige nas.
Alles wat ik wil bereiken kan ik gewoon zo bij. Voor mij is de 256GB versie ruim voldoende.
Ik werk al jaren met een 80GB intel ssd in mijn huidige notebook en ik heb hem nauwelijks half vol staan. Gewoon omdat ik dat nooit nodig vond of er behoefte aan heb gehad.
En wat me opvalt terwijl ik dit typ is dat ik compleet de touchscreen feature vergeet te vermelden van het QHD scherm. Kennelijk heb ik zo weinig belangstelling daarvoor dat ik het vergeet.
Mijn keuze is de FHD I5 met 256GB ssd.
Ik had overigens wel graag een 16GB versie van de I5 gezien maar die keuze is er simpelweg niet.
ik heb trouwens nog even gekeken naar wat die u5500/u5600 meer kunnen dan de u5200 maar, alleen de u5600 heeft een optie extra wat betrekking heeft op wireless display o.i.d. Dat is een optie die me meer dan €250 euro gaat kosten dan en ik waarschijnlijk niet ga gebruiken.
even een edit.... Ik weet niet of je nu een FHD scherm gebruikt en in welke maat maar, FHD op een 15 inch notebook is al fantastisch scherp. Dezelfde resolutie op een 13.3 inch scherm is alleen nog maar beter. Het is niet zo dat de FHD versie onder doet voor al het andere in de markt. De FHD is een prachtig scherm dat al beter is dan 90% van hetgeen momenteel te koop is.(
bij de MeidMarkt worden nog schaamteloos 1366x768 notebook verkocht voor 600+ euro) Het QHD scherm is echt een gevalletje appart.
EWK schreef op woensdag 04 maart 2015 @ 19:10:
Avond,
Ik heb een raar probleem met deze laptop.
De bluetooth is bij opstarten uitgeschakeld als ik hem boot via accu
De bluetooth is bij opstarten ingeschakeld als ik hem boot als de stekker in het stopcontact (en de laptop

) zit.
Ik ben de Bios 4x door geweest, maar ik kan daar niets vinden.
Googelen leerde mij dat er een functie is bij apparaatbeheer, dan eigenschappen op de BT en dan het vinkje uitzetten bij 'de computer mag dit apparaat uitschakelen om energie te besparen'. Dat vinkje stond aan.
Maar ook dat helpt niet. Laatste drivers geinstalleerd. Iemand enig idee?
Ik wil dus graag dat de bt aan is bij opstarten.
Waarschijnlijk heb je dit al bekeken maar, onder energiebeheer kun je BT ook aan of uit schakelen op accu...een optie die zeer waarschijnlijk wel staat ingeschakeld op netspanning.
[
Voor 20% gewijzigd door
Turbo-Puppy op 04-03-2015 20:08
]