Ok, dus wel vanaf buiten met een IR device. Kan je dat makkelijk blokkeren?pielle007 schreef op woensdag 15 oktober 2014 @ 14:25:
[...]
mijn broertje heeft deze uiteindelijk gekregen: http://gathering.tweakers...message/41084343#41084343
Dat is ook mijn ervaring; ze dringen bij mij eerst behoorlijk aan op vervanging, maar nadat ze een keer niemand thuis troffen (ze kwamen zonder afspraak) hebben ze het schijnbaar opgegeven. Inmiddels bijna een jaar verder.Erasmo schreef op woensdag 15 oktober 2014 @ 16:19:
Ik heb wat er in de startpost staat ook een tijdje geleden gehad. Liander laat gaat met een handjevol onderaannemers het land door om zo regiogewijs de meters te vervangen.
Kreeg een briefje in de bus met dan en dan komen we uw meter vervangen. Vervolgens naar Liander gebeld om te melden dat ik dan niet kan, op alle alternatieve data die hun daarna voorstelden ook negatief gereageerd. Na een tijdje gaan ze naar een andere regio en daarna laten ze je weer met rust
Doe met deze laksheid je voordeel als je je oude meter wilt behouden, zou ik zeggen.
Wat denk je binnen 1 maand wordt ik gebeld door een medewerker van Enexis dat zij geen contact met de meter konden krijgen. Ik heb hun toen gezegd dat dat ook de bedoeling is :-). Waren niet blij met mijn antwoord, maar ik ook niet blij met hun vraag. Reden genoeg om wantrouwen te hebben. Monteur gaf aan dat dit puur ter controle was, ja daag. Is hetzelfde als de hoofdschakelaar uitzetten, als ik dat wil dan doe ik dat. Ook dat vond die medewerker geen goed idee.
Ik lees de meterstanden wel zelf digitaal uit, heb een eigen datakabel aangesloten. Ik weet niet of de meeste meters met GPRS werken maar volgens mij stond dat ergens in de instellingen die ik heb uitgelezen voordat ik de folie eromheen deed.
Overigens is mijn electroverbruik wel flink lager (750 Kwh) en dat kan ik niet alleen verklaren door het uitschakelen van standby apparaten en het vervangen van elektro-apparatuur, ik heb nog dezelfde wasmachine en droger, die worden per week 5 keer gebruikt. Maar goed de bewijskracht wordt moeilijk maar ik heb zo een idee dat die meter niet goed geijkt was. Maar door de PV panelen wordt er overdag gesaldeerd en mijn PV converter zal natuurlijk weer niet geijkt zijn, dus om hier nu een zaak van te maken. Ben nu blij dat ik dankzij de slimme meter nu wel in control ben, dit gebeurt mij niet meer.
Verwijderd schreef op woensdag 15 oktober 2014 @ 13:34:
als volgens deze lijst je meter is afgekeurt dan mag je niet meer weigeren om deze te laten vervangen.
indien je meter nog niet is afgekeurt dan mag je de zogenoemde slimme meter wel weigeren en blijft je draaischijf meter gewoon hangen .
[ Voor 39% gewijzigd door Dutchsat op 16-10-2014 13:45 ]
Die 750 kwh minder verbuik is neem ik aan op jaarbasis? Dat is wel mooi meegenomen
meermarco schreef op donderdag 16 oktober 2014 @ 13:53:
Wow, dus je had gezegd je mag het niet uitlezen, en even later bellen ze dat ze dat niet kunnen. Dat is dus precies de rede dat ik geen slimme meter wil.
Die 750 kwh minder verbuik is neem ik aan op jaarbasis? Dat is wel mooi meegenomen
[ Voor 46% gewijzigd door Dutchsat op 16-10-2014 14:40 ]
Je moet verschil maken tussen het op afstand uitlezen van de standen en het op afstand benaderen van de meter om de software te controleren / te updaten. Bij een meter die administratief "UIT" staat , worden GEEN standen op afstand uitgelezen , maar wel wordt de software gecontroleerd / bijgewerkt.meermarco schreef op donderdag 16 oktober 2014 @ 13:53:
Wow, dus je had gezegd je mag het niet uitlezen, en even later bellen ze dat ze dat niet kunnen. Dat is dus precies de rede dat ik geen slimme meter wil.
Op dit moment mag je deze gelukkig nog steeds weigeren.
Zelf een dak vol met zonnepanelen. In de toekomst gaat zo'n slimme meter natuurlijk misbruikt worden om mij energiebelasting te laten betalen over de door mij opgewekte kw-uren. Dat zie ik nu al aankomen.............
http://www.wijvertrouwenslimmemetersniet.nl/
16500Wp PV Live - Panasonic Wp - Ioniq 28kWh - All Eletric
Dat kan veel makkelijker, je mag hem ook gewoon weigeren, heb ik bij Enexis (brabant) ook telefonisch doorgegeven en er werd niet moeilijk over gedaan.Erasmo schreef op woensdag 15 oktober 2014 @ 16:19:
Ik heb wat er in de startpost staat ook een tijdje geleden gehad. Liander laat gaat met een handjevol onderaannemers het land door om zo regiogewijs de meters te vervangen.
Kreeg een briefje in de bus met dan en dan komen we uw meter vervangen. Vervolgens naar Liander gebeld om te melden dat ik dan niet kan, op alle alternatieve data die hun daarna voorstelden ook negatief gereageerd. Na een tijdje gaan ze naar een andere regio en daarna laten ze je weer met rust
Verwijderd
Nu sta ik in dubio: slimme meter houden, op afstand uitlezen uit laten schakelen en evt in alu-folie inpakken lees ik hier of met Liander het gevecht aangaan om toch weer die domme digitale meter terug te krijgen. Wat is wijsheid...
[ Voor 4% gewijzigd door Verwijderd op 30-10-2014 11:42 ]
Dat is nu eens een domme digitale meterVerwijderd schreef op donderdag 30 oktober 2014 @ 11:10:
Ik heb ook een leuke: mijn domme digitale meter stond verkeerd ingesteld waardoor deze alles naar de hoog-telwerken registreerde en moest daarom vervangen worden.
Ik heb gelukkig nog een slimme ferrarismeter.
Hier een goede beschrijving hoe een slimme ferrarismeter gewoon te kunnen houden.
quote:
Hebt u weinig of geen vertrouwen in netbeheerder, energiebedrijf en/of overheid, dan adviseren we U om de ferrarismeter gewoon te laten hangen en de kat uit de boom te kijken. U kunt hem altijd nog laten vervangen. Laten hangen van de ferrarismeter heeft ministeriële goedkeuring (2 brieven aan de Tweede Kamer).
Hoe te werk gaan als de netbeheerder U van een slimme meter wil voorzien maar u heeft daar geen trek in:
Vraag een schriftelijke verklaring waarin de netbeheerder aangeeft waarom de meter vervangen zou moeten worden en op grond van welk stuk wetgeving. Een mondelinge toelichting van de netbeheerder moet U niet zonder meer accepteren, altijd een schriftelijke bevestiging eisen. Vervanging van Uw meter omdat een steekproef uit heeft gewezen dat de serie niet betrouwbaar is, is geen steekhoudend argument.
Schrijf een nette brief aan Uw netbeheerder waarin u aangeeft dat U zonnepanelen op het dak hebt en U graag de ferrarismeter wil handhaven.
[ Voor 60% gewijzigd door ZuinigeRijder op 30-10-2014 11:41 ]
Zo! Die steekproef is niet "steekhoudend"? Is dat juridisch bepaald? Dat zou perspectieven bieden.ZuinigeRijder schreef op donderdag 30 oktober 2014 @ 11:29:
[...] Hoe te werk gaan als de netbeheerder U van een slimme meter wil voorzien maar u heeft daar geen trek in:
Vraag een schriftelijke verklaring waarin de netbeheerder aangeeft waarom de meter vervangen zou moeten worden en op grond van welk stuk wetgeving. Een mondelinge toelichting van de netbeheerder moet U niet zonder meer accepteren, altijd een schriftelijke bevestiging eisen. Vervanging van Uw meter omdat een steekproef uit heeft gewezen dat de serie niet betrouwbaar is, is geen steekhoudend argument.
Schrijf een nette brief aan Uw netbeheerder waarin u aangeeft dat U zonnepanelen op het dak hebt en U graag de ferrarismeter wil handhaven.[/i]
Zit hier zelf met een Ferrarismeter uit een afgekeurde serie, die ondanks enig aandringen nog niet vervangen is. Het zou mooi zijn als ik het ook met argumenten zou kunnen tegenhouden (anders dan "ik ben niet thuis").
Verwijderd
als ik dan kijk bij ons dan is de planning van stedin ergens tussen 2018 en 2020 de meters in onze wijk te vervangen.
laat hun dan maar eens een steekhoudend argument geven waarom ik nu een andere meter zou moeten krijgen en het voor mensen zonder pv acceptabel is dat de ferraris nog 4 tot 6 jr blijft hangen
Lijkt mij sterk. Uiteindelijk is de meter afgekeurd door de KEMA en de netbeheerder moet deze binnen een bepaalde termijn verwisselen.Zo! Die steekproef is niet "steekhoudend"? Is dat juridisch bepaald? Dat zou perspectieven bieden.
Zit hier zelf met een Ferrarismeter uit een afgekeurde serie, die ondanks enig aandringen nog niet vervangen is. Het zou mooi zijn als ik het ook met argumenten zou kunnen tegenhouden (anders dan "ik ben niet thuis").
Maar bovendien. hoeveel risico wil je lopen. Mogelijk wijkt ook jouw ferrarismeter teveel af. Dat kan dus in je voordeel zijn , maar ook in je nadeel.
Voor zover ik weet mag je een slimme meter weigeren en dan blijft ferraris hangen als dat kan of je krijgt een domme digitale meter.
Er is nog een punt om ingedachten te houden indien van toepassing, als in een regio collectief de meters vervangen zijn vervalt de toonpuls gestuurde dubbeltarief hoog laag schakeling zoals in de Hoekse waard nu al het geval is.
Ik ben namelijk NOM (nul op de meter) en dat wil ik ook zo houden en de potentiele marktmodelen met de slimme meter wil je dan echt buiten de deur houden als je eigen PV op je eigen dak hebt.
Anders kijk maar eens naar de flexibele uur tarieven, die de deelnemers krijgen in het pilotproject "jouw energie moment", deze zijn totaal het omgekeerde van het huidig salderen met dubbeltarief nu en de kale leveringsprijs varieert ook nogeens veel meer (>100% voor een aansluiting in een woonwijk)
Met huidige dubbeltarief is nu nog een voordeel te behalen met PV omdat er meer zonuren (paneeluren) op hoogtarief zijn dan op laag tarief.
Bij NOM met een prognoseverbruik (netduino +2) om na 1 jaar op nul uit te komen (ferraris is altijd +1 of je moet heelstrijdlustig zijn
Toevallig heb ik net vandaag voortijdige mijn jaarrekening aangevraagd na exact 365 dagen omdat mijn energieleverancier de periode voor deze jaarrekening deze keer opgerekt had naar 13 maanden, van (31 okt-30 nov)
Eilandbedrijf met netondersteuning , all-electric || Deye 12KSG04LP3 met 580Ah-LFP 51,2V (Seplos 3x48100-10C +48200-10E) || hulp-Deye 12k SG04LP3 met 280Ah-LFP 51,2V || 19.4 kWp PV || Zonneplan EPEX-klant
Verwijderd
vanaf het afkeurjaar kan t makkelijk nog wel enkele jaren duren voordat men de meter komt vervangen.Lijkt mij sterk. Uiteindelijk is de meter afgekeurd door de KEMA en de netbeheerder moet deze binnen een bepaalde termijn verwisselen.
er zijn gevallen bekend van zelfs 5 jr de afgekeurde meter nog steeds hangt
Nu begrijp ik dat als een populatie meters is afgekeurd dat de netbeheerder verplicht is deze meters te vervangen, ik dacht binnen 1.5 jaar na het bekend worden hiervan. In de praktijk blijkt inderdaad dat hier lang niet door alle netbeheerders aan voldaan wordt. Maar: de netbeheerder is verplicht de vervanging uit te voeren. Dan moeten wij dat toch toelaten?
Mijn vraag: ben ik strafbaar als ik weiger de meter(s) te laten vervangen?
Gasloos, Panasonic mono 7J; 11 x Jinko 420 Wp op ZZW + 12 x Jinko 420Wp NNO op Solis 8k; E-max lithium 45km/u scooter ; Douche wtw; waterontharder
En hou wilden ze dan die diagnose stellen zonder spanningjanne_nl schreef op vrijdag 19 december 2014 @ 18:47:
Is het raar dat ik wel een slimme meter wil, waardoor de techneuten op afstand een diagnose kunnen stellen als ik geen spanning heb en zo sneller de juiste mensen kunnen sturen en mij evt. voorrijkosten besparen? En dat ik daarnaast makkelijk kan zien wat mijn opwek en verbruik is?
Echt slimme meters zul je pas krijgen als kwartiertarief de norm wordt.
En als je meter geen spanning heeft, heb je al een diagnose.....
Ik denk dat de enige echte reden om een slimme meter te weigeren het feit is dat dat ding ook blindvermogen kan meten. Als iedereen zijn huis vol stopt met adapters, trafo´s en led´s zou het zomaar kunnen dat ze dat in rekening gaan brengen tzt.
[ Voor 40% gewijzigd door janne_nl op 19-12-2014 19:15 ]
Er zijn nogal wat meer redenen om geen slimme meter te willen Slimme energiemeter, weigeren??janne_nl schreef op vrijdag 19 december 2014 @ 19:13:
Ik denk dat je je beter moet verdiepen in wat een slimme meter allemaal kan behalve meterstanden registeren en doorgeven.
En als je meter geen spanning heeft, heb je al een diagnose.....
Ik denk dat de enige echte reden om een slimme meter te weigeren het feit is dat dat ding ook blindvermogen kan meten. Als iedereen zijn huis vol stopt met adapters, trafo´s en led´s zou het zomaar kunnen dat ze dat in rekening gaan brengen tzt.
4285 Wp op ZO, 1200 Wp op schuur en 880 Wp op NW, DWTW en 7 kW houtkachel
Ja, weet je wat er letterlijk in de faq bij brief staat die ik gekregen heb and i quote "wat gebeurt er als ik mijn meter(s) niet wil laten vervangen?hjs schreef op vrijdag 19 december 2014 @ 20:19:
Las gister de folder van Liander daarin stond doodleuk dat je afgesloten kon worden als je weigerde.
Lukt " huh?!!! " het niet om uw energiemeter te laten vervangen? Dan stoppen wij het transport naar uw woning." End quote.
Opzettelijk foutief en vaag opgesteld in mijn ogen. En daarom reden om aan te nemen dat je gewoon kunt weigeren?
Gasloos, Panasonic mono 7J; 11 x Jinko 420 Wp op ZZW + 12 x Jinko 420Wp NNO op Solis 8k; E-max lithium 45km/u scooter ; Douche wtw; waterontharder
Oh ja? Dat "uitzetten" is een administratief iets, het wordt niet fysiek onmogelijk gemaakt. Heb laatst nog ergens gelezen (volgens mij hier op GoT) dat iemand ter test de meter heeft omwikkeld met aluminiumfolie of iets dergelijks waarna de netbeheerder ineens opbelde dat de meter niet meer uitgelezen kon worden...sunnybird schreef op zaterdag 20 december 2014 @ 09:01:
Je kunt de "slimme" meter ook dom laten uitvoeren. Ze zetten dan het doorgeven van de standen uit. Waar maken we ons dan druk om.
edit: Dutchsat in "Slimme meter weigeren. De mogelijkheden. Blindvermogen?"
[ Voor 8% gewijzigd door Raven op 20-12-2014 10:14 ]
After the first glass you see things as you wish they were. After the second you see things as they are not. Finally you see things as they really are, and that is the most horrible thing in the world...
Oscar Wilde
Kan je een voorbeeld geven?janne_nl schreef op vrijdag 19 december 2014 @ 19:13:
Ik denk dat je je beter moet verdiepen in wat een slimme meter allemaal kan behalve meterstanden registeren en doorgeven.
Dat is inderdaad een nieuwe mogelijkheid.Ik denk dat de enige echte reden om een slimme meter te weigeren het feit is dat dat ding ook blindvermogen kan meten. Als iedereen zijn huis vol stopt met adapters, trafo´s en led´s zou het zomaar kunnen dat ze dat in rekening gaan brengen tzt.
Wat ik van mijn colleges herinner is dat de 3e harmonische een groter probleem is dan blindvermogen.
De regelcapaciteit die PV-omvormers op dat gebied kunnen bieden (ook zonder zon), kan nog wel eens heel waardevol blijken.
Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.
Daarbij heeft het technisch bekijken van de meter weinig met het uitlezen van meterstanden te maken.
Ik zie ook dat mijn omvormer een cos phi in zijn overzichtsscherm heeft staan.
Er zijn 2 opties:
1. Slimme meter accepteren. Je hebt dan de standaard optie, een energieleverancier/netbeheerder mag je meter 6x per jaar uitlezen en je hoeft geen standen meer op te nemen. Je krijgt ook eens per twee maand een overzichtje van je verbruik, dat is vrij miniem.
2. Slimme meter weigeren. Communicatiemodule wordt administratief uitgeschakeld. Hij doet het dan ook niet meer, ik heb bedrijfsmatig vrij veel te maken met het uitlezen van slimme meters en heb meerdere malen gezien dat je ook echt geen meter kunt uitlezen als hij administratief op uit staat.
Je kunt je uiterste best doen om die oude analoge meter te houden en je kunt dat best even volhouden. Maar op den duur wordt die meter sowieso vervangen door een digitale, of je het nou wilt of niet. Bij afkeur wordt je meter vervangen, klaar. En die wordt vervangen door een digitale.
Als je kiest voor optie 1 kun je ook een ODA toestemming geven om je meer gedetailleerde data te laten zien. Je meter communiceert dan iedere nacht naar EDSN (overkoepelend platform van de netbeheerders) en die zogenaamde ODA mag die standen ophalen en vertalen naar informatie.
Die afkeur is meestal alleen omdat het henzelf goed uitkomt.
Blijkbaar is dat niet altijd het gevalKaiseRRuby schreef op zaterdag 20 december 2014 @ 14:02:
2. Slimme meter weigeren. Communicatiemodule wordt administratief uitgeschakeld. Hij doet het dan ook niet meer, ik heb bedrijfsmatig vrij veel te maken met het uitlezen van slimme meters en heb meerdere malen gezien dat je ook echt geen meter kunt uitlezen als hij administratief op uit staat.
[ Voor 7% gewijzigd door Raven op 20-12-2014 14:40 ]
After the first glass you see things as you wish they were. After the second you see things as they are not. Finally you see things as they really are, and that is the most horrible thing in the world...
Oscar Wilde
Tuurlijk.Raven schreef op zaterdag 20 december 2014 @ 14:38:
[...]
Blijkbaar is dat niet altijd het gevalDutchsat in "Slimme meter weigeren. De mogelijkheden. Blindvermogen?" , zou jij daar een verklaring voor kunnen geven? Aangezien jij er bedrijfsmatig mee te maken hebt.
Dan heeft hij het wel doorgegeven maar stond hij niet uit. Vergeten bij Enexis. Het gebeurt ook regelmatig dat ze wel eens meters vergeten aan te melden, dus dan is hij normaal wel uit te lezen maar kan het ook niet. Moeten ze hem eerst administratief aanmelden.
Meest makkelijke reden is bovenstaand. Ik kan ook mijn aluhoedje op zetten en zeggen dat ze hem expres niet uit hebben gezet maar dat lijkt me sterk.
Makkelijkste manier om er achter te komen is te bellen naar Enexis. Vragen of hij administratief op uit staat. Mocht dit het geval zijn vragen hoe lang hij al uit staat. Als hij altijd uit heeft gestaan is het een vreemd verzoek van Enexis maar dan nog steeds lijkt het me een menselijke fout.
Er zijn al zo veel vragen rondom die meters geweest dat Enexis heus niet het risico gaat lopen om weer negatief in het nieuws te komen.
Link
Een club die jouw gegevens bij de netbeheerder op mag vragen.
Hier heeft die club in de praktijk alleen je meternummer nodig.
Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.
Dus de netbeheerder plaatst voor veel geld een paar miljoen nieuwe meters om bij sommige klanten in een bepaald geval voorrijkosten te besparen. Ja, dat klinkt best logischjanne_nl schreef op zaterdag 20 december 2014 @ 11:05:
Belangrijkste is van afstand controleren hoe het met de stroomvoorziening naar je eigen installatie is. Is de meter bereikbaar, dan is, is duidelijk dat de problemen in je eigen installatie zitten, zodat je netbeheerder niet voor niks een mannetje langsstuurd en je opzadeld met onnodige voorrij kosten. En ja, veel mensen kunnen dat zelf beoordelen, maar lang niet iedereen.
Daarbij heeft het technisch bekijken van de meter weinig met het uitlezen van meterstanden te maken.
Ik zie ook dat mijn omvormer een cos phi in zijn overzichtsscherm heeft staan.
4285 Wp op ZO, 1200 Wp op schuur en 880 Wp op NW, DWTW en 7 kW houtkachel
Grootste voordeel voor de netbeheerder zit natuurlijk in het op afstand uitlezen van de meter.
Volgens 1 van de linkjes hier heeft tijdens de pilot ongeveer 1,7% van de mensen het op afstand uitlezen uit laten zetten.
Maar ook hier gaan de sentimenten de overhand nemen.
Bottom line, als je een slimme meter niet wil, gewoon weigeren dus.
http://www.stedin.net/slimme-meter
enIk wil niet dat de slimme meter mijn meterstanden automatisch doorstuurt
De slimme meter stuurt uw meterstanden elke twee maanden automatisch door aan uw energieleverancier. U kunt dit kosteloos uitzetten. Dat betekent dat u nog steeds jaarlijks uw meterstanden moet doorgeven aan uw energieleverancier. Ook ontvangt u geen tussentijdse verbruiksoverzichten van uw energieleverancier.
Als u niet wilt dat de slimme meter uw meterstanden automatisch doorstuurt, vult u dan dit formulier in en stuur het naar ons terug.
De slimme meter is niet verplicht. U kunt deze kosteloos weigeren. Weigert u en wilt u later toch een slimme meter? Dan gelden hiervoor dezelfde kosten als voor een versnelde aanvraag (elektriciteitsmeter € 56,- excl. BTW; een elektriciteits- en gasmeter € 60, excl. BTW).
Als u de slimme meter wilt weigeren, neemt u dan contact op met onze Klantenservice.
[ Voor 24% gewijzigd door SharpY op 20-12-2014 16:33 ]
i9-9900K@5GHZ - Gelid Solutions Tranquillo Rev. 4 - Z390-A PRO - 32GB Crucial RAM - 870 EVO Plus NVME 256GB Bootdrive- MSI RTX3080 - O11 Dynamic
Het zijn wel wat meer aansluitingen die een andere keuze makenjanne_nl schreef op zaterdag 20 december 2014 @ 16:25:
Volgens 1 van de linkjes hier heeft tijdens de pilot ongeveer 1,7% van de mensen het op afstand uitlezen uit .
Op basis van deze gegevens 13% weigering en 6,9% administratief uitgeschakeld

Bron: Netbeheer Nederland
De elektriciteitsmeter is van netbeheerder en die kan deze vervangen vanwege een aantal reden en daarbij mag je een uitvoering met communicatiemodule ("slimme meter") weigeren
Een "slimme meter" die administratief uitgeschakeld is, worden de meterstanden alleen niet gekoppeld aan P4 (bij EDSN) maar de communicatie is niet uitgeschakeld en administratief uit is ook niet vergelijkbaar met een gewone digitale meter
Op een gewone digitale kan je op termijn geen dubbeltarief meer hebben omdat het benodigde TF-schakelsignaal daarvoor verdwijnt zoals al in een enkele regio het geval is.
Eilandbedrijf met netondersteuning , all-electric || Deye 12KSG04LP3 met 580Ah-LFP 51,2V (Seplos 3x48100-10C +48200-10E) || hulp-Deye 12k SG04LP3 met 280Ah-LFP 51,2V || 19.4 kWp PV || Zonneplan EPEX-klant
Voorlopig nog moeten netbeheerders een slimme meter zo aantrekkelijk maken voor gebruikers dat 80 procent van alle huishoudens en bedrijven in 2020 een slimme meter in huis heeft voor de Europese regels
Eilandbedrijf met netondersteuning , all-electric || Deye 12KSG04LP3 met 580Ah-LFP 51,2V (Seplos 3x48100-10C +48200-10E) || hulp-Deye 12k SG04LP3 met 280Ah-LFP 51,2V || 19.4 kWp PV || Zonneplan EPEX-klant
Duidelijk. In mijn geval moet de meter dus vervangen worden, want hij is afgekeurd. Dan kan ik dus alleen nog kiezen voor een domme "conventionele" meter, zoals dat de aankondigende brief genoemd wordt. Het gaat mij er echter meer om dat er geen teruglevertelwerk in zit. Zijn er nieuwe, domme "conventionele" meters met maar 1 telwerk? Ik wil namelijk zo lang mogelijk voorkomen dat er verschillende tarieven voor afgenomen en terug geleverde stroom gerekend wordt. Of ben ik gewoon de Sjaak?KaiseRRuby schreef op zaterdag 20 december 2014 @ 14:02:
Ik zal de discussie rondom het wel of niet willen hebben van de slimme meter buiten wege laten. Wat mij bekend is:
Er zijn 2 opties:
1. Slimme meter accepteren. Je hebt dan de standaard optie, een energieleverancier/netbeheerder mag je meter 6x per jaar uitlezen en je hoeft geen standen meer op te nemen. Je krijgt ook eens per twee maand een overzichtje van je verbruik, dat is vrij miniem.
2. Slimme meter weigeren. Communicatiemodule wordt administratief uitgeschakeld. Hij doet het dan ook niet meer, ik heb bedrijfsmatig vrij veel te maken met het uitlezen van slimme meters en heb meerdere malen gezien dat je ook echt geen meter kunt uitlezen als hij administratief op uit staat.
Je kunt je uiterste best doen om die oude analoge meter te houden en je kunt dat best even volhouden. Maar op den duur wordt die meter sowieso vervangen door een digitale, of je het nou wilt of niet. Bij afkeur wordt je meter vervangen, klaar. En die wordt vervangen door een digitale.
Als je kiest voor optie 1 kun je ook een ODA toestemming geven om je meer gedetailleerde data te laten zien. Je meter communiceert dan iedere nacht naar EDSN (overkoepelend platform van de netbeheerders) en die zogenaamde ODA mag die standen ophalen en vertalen naar informatie.
Gasloos, Panasonic mono 7J; 11 x Jinko 420 Wp op ZZW + 12 x Jinko 420Wp NNO op Solis 8k; E-max lithium 45km/u scooter ; Douche wtw; waterontharder
Ja, er bestaan domme digitale meters die geen teruglevertelwerk hebben. Je krijgt dan helemaal niets voor je teruglevering, want deze meters werken als een ferrarismeter met teruglooprem. Ze lopen dus alleen maar op.
En dan ben je alsnog de sjaakBezuiniger schreef op woensdag 24 december 2014 @ 19:42:
Hallo Sjaak.![]()
ferrarismeter met teruglooprem. Ze lopen dus alleen maar op.
Kan je zomaar op 50-75 jaar terecht komen.
Moet je bij je geboorte al over de aanschaf gaan denken
Het terug duwen van de meter is gewoon helemaal voorbij, het kost de staat teveel inkomsten.
12X Rec peak energy 275 WP pal Zuid platdak 20° Growatt 3000 MTL-S /bj. Half mei 2018
Gasloos, Panasonic mono 7J; 11 x Jinko 420 Wp op ZZW + 12 x Jinko 420Wp NNO op Solis 8k; E-max lithium 45km/u scooter ; Douche wtw; waterontharder
Dat is ook de reden dat ik nog niet gekozen heb voor de zonnepanelen 14 stuks.Joris 407 schreef op woensdag 24 december 2014 @ 21:36:
Ok thanx, even slikken dus. Ik had gehoopt dat ik nog een tijdje niet aan de beurt zou zijn..
Puur omdat terug duwen van de meter natuurlijk gigantisch meer oplevert.
En een netto bedrag van niets in mijn ogen,zonder taksen veel minder opleveren.
.Is een verschil van factor 3 de verkeerde kant op.
En dat je tvt hopeloos onderuit haalt.
Laten we het dan nog maar niet hebben over de dalende energie prijzen.
Salderen leuk, maar zonder garanties in de nabije toekomst, wispelturige wetgeving.
Alhoewel greenchoice er voorlopig nog coulant mee omgaat, maar ik vrees met de nieuwe meter dat ook veranderd.
[ Voor 18% gewijzigd door Supertip op 14-02-2015 12:40 ]
12X Rec peak energy 275 WP pal Zuid platdak 20° Growatt 3000 MTL-S /bj. Half mei 2018
Gasloos, Panasonic mono 7J; 11 x Jinko 420 Wp op ZZW + 12 x Jinko 420Wp NNO op Solis 8k; E-max lithium 45km/u scooter ; Douche wtw; waterontharder
Lees even wat het salderen inhoud, dan wordt het plaatsen van 14 panelen opeens wel interessant.Supertip schreef op woensdag 24 december 2014 @ 22:42:
[...]
Dat is ook de reden dat ik nog niet gekozen heb voor de zonnepanelen 14 stuks.
Puur omdat terug duwen van de meter natuurlijk gigantisch meer oplevert.
En een netto bedrag van niets in mijn ogen,zonder taksen veel minder opleveren.
En dat je tvt hopeloos onderuit haalt.
Alhoewel greenchoice er voorlopig nog coulant mee omgaat, maar ik vrees met de nieuwe meter dat ook veranderd.
4285 Wp op ZO, 1200 Wp op schuur en 880 Wp op NW, DWTW en 7 kW houtkachel
Elke seconde je verbruik in kunnen zien, lijkt me veel interessanter. Ja, meneer Remco Rooker, dat is ook mogelijk, dezer dagen.Uit het artikel:
Gerard Bannink is blij met de nieuwe meter in zijn woning. "Ik wil zonnepanelen hebben en dan heb ik een meter nodig die twee kanten op kan. Dus een die kijkt wat ik binnenhaal en wat ik uitgeef."
Dat geldt ook voor zijn buurman Remco Rooker. Die heeft het slimme kastje al langer in huis. Rooker legt uit dat hij nu veel beter inzicht heeft in zijn energieverbruik. "Ik kan nu eens in de twee maanden mijn stook- en elektriciteitskosten inzien.
Mijn draaischijf draait ook twee kanten op, meneer Gerard Bannink.
Wat een propaganda artikel weer. Ongelooflijk.
(/sarcasme modus off)
Ik heb zelf geen Twitter maar als iemand zich geroepen voelt: https://twitter.com/noscommunicatieThinkPadd schreef op zaterdag 03 januari 2015 @ 00:38:
Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers. Inloggen
@NOScommunicatie
Voor NOS programma-informatie en nieuws over de NOS. Wij reageren ook op vragen en opmerkingen over (de programma's van) de NOS.
Verwijderd
Men is nu in onze buurt bezig met het plaatsen van de meters en ik was benieuwd wat de ervaringen van anderen zijn. Toevallig kwam ik tijdens het overstappen naar een andere energieleverancier op een artikel over wantrouwen en slimme meters. Nu had ik al wat twijfel, maar ik dacht: ik ben toch benieuwd naar wat mensen ervan vinden, die er al een tijdje één hebben. Vandaar dat ik niet op zoek ben naar waarom ik hem niet zou moeten nemen, maar juist waarom wel. Ik heb nog even tijd voordat ik moet besluiten, dus hoor graag jullie mening hierover.
Overigens wek ik niet zelf stroom op voor wat voor manier dan ook. Al zou ik dat in de toekomst misschien wel willen.
Ben benieuwd!
Ake
Verwijderd
Overigens ben ik dus domweg voorgelogen door Liander dat ik hem niet mocht weigeren, ik zit alleen met het punt dat ik die P1 poort dus wel weer erg leuk vind
[ Voor 32% gewijzigd door Verwijderd op 24-02-2015 21:31 ]
Dit op basis van het steekproef argument waarbij is gebleken dat mijn meter niet langer betrouwbaar is. Om persoonlijke redenen wil ik dit niet. Na het doorlezen van verschillende pagina's tekst kom ik tot een eenduidig antwoord op mijn vragen;
Kan ik de meter verandering weigeren als het er aan komt?
Zoja wat moet ik doen behalve de discussie aangaan met een callcenter agent?
Kan ik eisen dat een zelfde draaischijf meter weer wordt geplaatst?
Als de meter wordt verwijderd door een nieuwe meter met meervoudig telwerk heeft dat per direct een negatief effect op het salderen?
Ik ben benieuwd naar jullie reacties en hulp.
Of je de meter kan weigeren weet ik niet, maar je kan wel om een domme meter vragen. De draaischijf (ferraris) wordt niet meer opgehangen, dat gaat niet meer lukken. Het soort meter heeft geen effect op het salderen, dat blijft gewoon zoals het was.
4285 Wp op ZO, 1200 Wp op schuur en 880 Wp op NW, DWTW en 7 kW houtkachel
In het 1e geval kun je inderdaad wel om een domme meter vragen.
Er zijn (nog) geen gevolgen voor het salderen.
[ Voor 10% gewijzigd door Joris 407 op 09-03-2015 23:14 ]
Gasloos, Panasonic mono 7J; 11 x Jinko 420 Wp op ZZW + 12 x Jinko 420Wp NNO op Solis 8k; E-max lithium 45km/u scooter ; Douche wtw; waterontharder
Controleer of de meter ook werkelijk op de afkeurlijst voorkomt versipectDoi schreef op maandag 09 maart 2015 @ 20:30:
Ik heb afgelopen gelopen zaterdag ook brief gekregen van Liander dat zij mijn meter willen vervangen.
Deze week een voorbeeld gezien van Enexis (dagtekening brief 7 dagen voorvervangingsdatum) voor een meter die zou afgekeurd zijn, maar die kwam niet voor op de lijst, na contact en metercode daags erna ook excuses en omzet naar vrije keuze incl weiger mogelijkheid
Eilandbedrijf met netondersteuning , all-electric || Deye 12KSG04LP3 met 580Ah-LFP 51,2V (Seplos 3x48100-10C +48200-10E) || hulp-Deye 12k SG04LP3 met 280Ah-LFP 51,2V || 19.4 kWp PV || Zonneplan EPEX-klant
Verwijderd
stel jij meld vandaag via terugleveren.nl netjes je installatie aan
binnen 1 week brief in huis dat je meter niet geschikt is en vervangen moet worden blabla bla
echter :
<1> verifieer eerst zelf of deze is afgekeurt ja of te nee
<2> indien nee ==> weigeren
indien ja ==> kijk op de site van de netbeheerder wanneer jouw postcode aan de beurt is voor invoering slimme meter
waarom zou jij anno vandaag aan de slimme meter gaan en je buurman pas in 2019 omdat hij geeen pv heeft immers beide meters zijn tegelijk geplaatst en dus ook afgekeurt
iedereen is ten slotte gelijk
de netbeheerder zal echt niet om die reden spontaan een hele wijk qua planning naar voren halen
..
zowiezo ben ik van mening dat de netbeheerders er maar een potje van maken mbt het uitlezen
bij mijn ouders sinds 3 jaar een slimme meter en GEEN pv installatie aanwezig
tot vorig jaar op de factuur
vebruik afgelopen 2 maanden
gas .xxx.. m3
electra piek xxx kwh
electra dal xxx kwh
echter sinds de zomer vorig jaar ziet het er als volgt uit.
gas .xxx.. m3
electra piek xxx kwh
electra dal xxx kwh
Electra piek teruggeleverd 0 kwh
electra dal teruggeleveerd 0 kwh
ergens heeft men dus besloten om stand 3, 4 ook te gaan lezen
terwijl mijn ouders in deze geen pv hebben en dus ook geen melding bij terugleveren.nl hebben gedaan of iets dergelijks
Allereerst is het de Leverancier die een factuur stuurt en NIET de Netbeheerder.Verwijderd schreef op donderdag 12 maart 2015 @ 07:20:
..
zowiezo ben ik van mening dat de netbeheerders er maar een potje van maken mbt het uitlezen
bij mijn ouders sinds 3 jaar een slimme meter en GEEN pv installatie aanwezig
tot vorig jaar op de factuur
vebruik afgelopen 2 maanden
gas .xxx.. m3
electra piek xxx kwh
electra dal xxx kwh
echter sinds de zomer vorig jaar ziet het er als volgt uit.
gas .xxx.. m3
electra piek xxx kwh
electra dal xxx kwh
Electra piek teruggeleverd 0 kwh
electra dal teruggeleveerd 0 kwh
ergens heeft men dus besloten om stand 3, 4 ook te gaan lezen
terwijl mijn ouders in deze geen pv hebben en dus ook geen melding bij terugleveren.nl hebben gedaan of iets dergelijks
Ten tweede , wat is het probleem ? De leverancier laat gewoon de standen van T3 en T4 zien op de factuur. Volgens mij niets mis mee.
waarom maakt het netbeheerders iets uit dat ze JUIST bij mensen met PV-installaties een slimme meter ophangen?
Dit zie ik een paar keer genoemd worden,maar ik vraag me af waarom dit zo zou zijn. Voor consumenten-aansluitingen (tot 3x80A) betaal je aan de netbeheerder enkel vastrecht een geen variabel transporttarief dat afhankelijk is van hoeveel kWh je afneemt. Ergo, de netbeheerder maakt het financieel niks uit of je nou wel of niet saldeert.
Verder is er denk ik wat verwarring over de termen 'slimme' en 'domme' digitale meter. Volgens mij zijn dit de types meters:
1. ferraris-meter, die kun je niet meer krijgen
2. digitale meter met communicatie-module ingeschakeld zodat 6x/jaar de meterstanden uitgelezen worden --> slimme digitale meter
3. digitale meter met com-module uitgeschakeld --> domme digitale meter
oftewel, het is dezelfde hardware, enkel een andere instelling.
edit: ik begrijp heel goed dat mensen bang zijn dat de salderingsregel afgebouwd wordt. However, waarom levert dit zoveel wantrouwen naar de netbeheerders op? Hebben zij er veel bij te winnen? Lijkt me vooral een keuze van de overheid (die niet echt van duurzame energie houdt als het hen energiebelasting kost...)
[ Voor 12% gewijzigd door Fr33z op 12-03-2015 09:16 ]
Deze heb ik telefonisch geweigerd bij Enexis, de oude meter kan gewoon blijven hangen.
Het uitwisselen van de ferraris door een slimme meter kost landelijk gezien bakken met geld.
Een keer raden waar straks het geld vandaan gehaald gaat worden om dat alles te bekostigen.
8,5 kW hout / 5,5 kWp zon / 5,6 kW multisplit L/L WP
Verwijderd
de netbeheerders lezen alleen stand 3 en 4 af als je bent aangemeld bij terugleveren.nl
dit is wat hun zelf als standpunt noemen
mijn ouders hebben dit niet gedaan ze hebben immers geen pv
dus waarom word dan alsnog 3 en 4 uitgelezen.
het gaat erniet om dat dez tellers op 0 blijven staan maar dan men eenzijdig besloten heeft om deze ook iedere maand te gaan uitlezen . moeten wij eens proberen voor elkaar te krijgen omdat we wel pv hebbe. genoeg horrorsituatiaties te lezen hier.
wat dacht je van het geld wat per aansluiting al 30-100 jaar betaald wordt aan de netbeheerder, o.a. voor de meter? Het is toch niet zo dat netbeheerders INEENS overvallen worden door afgekeurde meters die ze moeten vervangen?Speksteenkachel schreef op donderdag 12 maart 2015 @ 09:30:
18 maart zouden ze hier een slimme meter komen plaatsen.
Deze heb ik telefonisch geweigerd bij Enexis, de oude meter kan gewoon blijven hangen.
Het uitwisselen van de ferraris door een slimme meter kost landelijk gezien bakken met geld.
Een keer raden waar straks het geld vandaan gehaald gaat worden om dat alles te bekostigen.
Zo slim is die nieuwe meter overigens ook niet. Zo'n mooi stuk technisch vernuft als een Ferrarismeter gaat zonder problemen meer dan 25 jaar mee. De slimme meter gaat dat zeker niet halen, véél jaren minder is de verwachting.Fr33z schreef op donderdag 12 maart 2015 @ 09:33:
[...]
wat dacht je van het geld wat per aansluiting al 30-100 jaar betaald wordt aan de netbeheerder, o.a. voor de meter? Het is toch niet zo dat netbeheerders INEENS overvallen worden door afgekeurde meters die ze moeten vervangen?
A'dam PVOutput
De brief was een standaard die gebruikt wordt bij afkeur, de ontvanger was alleen verrast erdoor
Het gesprek met Enexis was wel opmerkelijk, het was gewoon op het randje af van misleiding.
Tijdens gesprek werd ook nog een meter zonder GPRS aangeboden om te plaatsen.
Ik had net uitgelegd dat er ook zonder GPRS zijn, als die wil weigeren om ook dat woord te gebruiken (ieder zijn keuze) en daarop dan niet op in te gaan.
Enxis-flyer G3-PLC
Deel netbeheerders stelt grootschalige uitrol slimme meters uit en wacht op G3 PLC
@Fr33z
In de huidige meter ontbreekt het lokale logboek en deze wordt met het toekomstig besluit elektriciteit en gas (AMvB) ook maar ten dele , zonder meterstanden, ingevoerd in 2016.
In geval van een fout in de keten, heb je als klant het na kijken
Bij een geschil prevaleert p4 meterstand boven de P1 meterstand (zie informatie code die is wettelijk zonder discussie verankert is in de nieuwe wet E&G vanaf 2016)
(kortweg: het doet er niet toe wat je afleest aan meterstanden, die via P4 ter beschikking wordt gesteld aan je leverancier wordt gebruikt en die betaal je)
@ThinkPad Vanwege de aanwezigheid van een batterij in de meter is de lifetime van een slimme meter vaak korter dan 25 jaar, als ook vanwege herijkings interval door de fabrikant-certificaat
Eilandbedrijf met netondersteuning , all-electric || Deye 12KSG04LP3 met 580Ah-LFP 51,2V (Seplos 3x48100-10C +48200-10E) || hulp-Deye 12k SG04LP3 met 280Ah-LFP 51,2V || 19.4 kWp PV || Zonneplan EPEX-klant
Volgens mij is het:Fr33z schreef op donderdag 12 maart 2015 @ 09:14:
Verder is er denk ik wat verwarring over de termen 'slimme' en 'domme' digitale meter. Volgens mij zijn dit de types meters:
1. ferraris-meter, die kun je niet meer krijgen
2. digitale meter met communicatie-module ingeschakeld zodat 6x/jaar de meterstanden uitgelezen worden --> slimme digitale meter
3. digitale meter met com-module uitgeschakeld --> domme digitale meter
oftewel, het is dezelfde hardware, enkel een andere instelling.
1. ferraris-meter, die kun je niet meer krijgen
2. digitale meter met communicatie-module ingeschakeld zodat 6x/jaar de meterstanden uitgelezen worden --> slimme digitale meter
3. digitale meter met communicatie-module ingeschakeld --> NIET uitgelezen behalve bij verhuizingen en switchen energiemaatschappij. Administratief "domme" meter. Er is dus zeker communicatie naar netbeheer.
Zolang niet bijna alle oudere draaischijf meters zijn vervangen kunnen ze het niet maken om de salderen aan te passen, dit om ongelijkheid te voorkomen.
@swapevent : Wanneer een netbeheerder een slimmemeter uitleest, dan leest hij ALTIJD 4 standen uit.Verwijderd schreef op donderdag 12 maart 2015 @ 09:31:
@weidevogel
de netbeheerders lezen alleen stand 3 en 4 af als je bent aangemeld bij terugleveren.nl
dit is wat hun zelf als standpunt noemen
mijn ouders hebben dit niet gedaan ze hebben immers geen pv
dus waarom word dan alsnog 3 en 4 uitgelezen.
het gaat erniet om dat dez tellers op 0 blijven staan maar dan men eenzijdig besloten heeft om deze ook iedere maand te gaan uitlezen . moeten wij eens proberen voor elkaar te krijgen omdat we wel pv hebbe. genoeg horrorsituatiaties te lezen hier.
volgens mij dan 5, als je gas hebt.weidevogel schreef op vrijdag 13 maart 2015 @ 08:09:
[...]
@swapevent : Wanneer een netbeheerder een slimmemeter uitleest, dan leest hij ALTIJD 4 standen uit.
Panasonic 7kW J-Series Split + 190 liter SWW, 2750+2100Wp Oost-West
We kennen de volgende types meters: ( Uit 2, 3 en 4 kun je kiezen.)Fr33z schreef op donderdag 12 maart 2015 @ 09:14:
Verder is er denk ik wat verwarring over de termen 'slimme' en 'domme' digitale meter. Volgens mij zijn dit de types meters:
1. ferraris-meter, die kun je niet meer krijgen
2. digitale meter met communicatie-module ingeschakeld zodat 6x/jaar de meterstanden uitgelezen worden --> slimme digitale meter
3. digitale meter met com-module uitgeschakeld --> domme digitale meter
oftewel, het is dezelfde hardware, enkel een andere instelling.
1. ferraris-meter, die kun je niet meer krijgen
2. digitale meter met communicatie-module ingeschakeld zodat 6x/jaar de meterstanden uitgelezen worden ( of vaker indien je dit zelf wilt) --> slimme digitale meter
3. digitale meter met com-module uitgeschakeld --> dit is nog steeds een slimme meter, waarbij administratief is bepaalt, dat de meter niet mag worden uitgelezen. Alleen de software wordt nog af en toe ge-update.
4. Domme digitale meter. Deze meter heeft geen communicatie module.
Daarnaast kun je in de meterkast ook nog "oude"digitale meters tegenkomen welke niet geschikt zijn voor het registreren van teruggeleverde elektriciteit. Let hier dus op bij de aanschaf van pv-panelen.
Verwijderd
hoe verklaar je dan de "horror"verhalen dat men in bezit van slimme meter en zonnepanelen aangeschaft heeft toch zo'n enorme moeite hebben met verrekenen
er zijn genoeg verhalen bekend van mensen waarbij later bleek dat stand 3,en 4 niet werd uitgelezen
zelfs niet nadat ze zich gemeld hadden bij terugleveren.nl
en dan met de eindafrekening het een hoop moeite kost qua verreking
iedere keer hoor je hetzelfde verhaal als men verhaal gaat halen bij de betreffende energieleverancier
deze verwijzen altijd door naar de netbeheerder omdat men stand 3,4 nog niet aan het uitlezen was
en dan gaan ze bij andere het wel uitlezen terwijl die zich daarvoor nooit aangemeld hebben
het blijft administratief een zootje
@swapevent. dat kan ik natuurlijk niet, omdat je daarvoor elke situatie individueel moet gaan bekijken bij zowel de netbeheerder als bij de leverancier.Verwijderd schreef op vrijdag 13 maart 2015 @ 09:37:
@weidevogel
hoe verklaar je dan de "horror"verhalen dat men in bezit van slimme meter en zonnepanelen aangeschaft heeft toch zo'n enorme moeite hebben met verrekenen
er zijn genoeg verhalen bekend van mensen waarbij later bleek dat stand 3,en 4 niet werd uitgelezen
zelfs niet nadat ze zich gemeld hadden bij terugleveren.nl
en dan met de eindafrekening het een hoop moeite kost qua verreking
iedere keer hoor je hetzelfde verhaal als men verhaal gaat halen bij de betreffende energieleverancier
deze verwijzen altijd door naar de netbeheerder omdat men stand 3,4 nog niet aan het uitlezen was
en dan gaan ze bij andere het wel uitlezen terwijl die zich daarvoor nooit aangemeld hebben
het blijft administratief een zootje
Belangrijk is, dat je bij de netbeheerder aangemeld moet zijn als terugleverklant. De netbeheerder registreert dit in het Centrale AansluitRegister. Hierin kan een leverancier controleren of de klant kan terugleveren.
Daarnaast is het salderen een taak van de leverancier. Het verkrijgen van meterstanden is ook een verantwoordelijkheid van de leverancier.
Dat staat dus los van wat de netbeheerder doet. De netbeheerder zal bij elk verzoek gewoon 4 standen van de e-meter opleveren. Daarna is het aan de leverancier......
Verwijderd
Snap ik. Elke situatie waarin het niet goed gaat is er 1 teveel.Verwijderd schreef op vrijdag 13 maart 2015 @ 10:40:
en juist dat gedoe tussen leverancier en netbeheerder maakt dat ik zo tegenstander ben van t zogenoemde slimme meter gebeuren tis net de belastingdienst technisch is het mogelijk maar het werkt gewoon niet goed
https://www.liander.nl/co...me_meter/privacy/weigeren
Even formuliertje invullen en klaar.
Anoniem blijven dat is heden ten dage een echte uitdaging met al die smart devices.
Als je de informatie folders mag geloven is het allemaal machtig prachtig maar zitten de voordelen vooral aan hun kant. Vind het zelf niet erg om jaarlijks die meterstand even door te geven.
Mijn meter is in 2011 nog vervangen door een nieuwe ivm aansluiting op stadsverwarming, woon hier zelf sinds 2012. If it ain't broke, don't fix it?
De punten die je leest op het grote web om het te weigeren hebben voornamelijk met deze redenen te maken:
- Schade voor de gezondheid (alu hoedje?)
- Saldering (doe ik niet, woon in appartement)
- Privacy
- Security
Die laatste 2 punten vind ik dan wel belangrijk. Het enige wat ze zelf zeggen is dat ze er zorgvuldig mee omgaan. Uuuh ja, dat heb ik eerder gehoord. Daarnaast lees ik dat ze je op afstand kunnen afsluiten (bijv. bij wanbetaling), die is ook best eng. Heb de afspraak met nog maar een weekje verschoven om er over na te denken om hem dan wel of niet te laten plaatsen.
De kill-switch zou er niet meer in zitten -> http://www.privacynieuws....jaar-breed-uitgerold.html
En de mogelijkheid om het op afstand uitlezen uit te zetten is niks waard, zie bijv. Dutchsat in "Slimme meter weigeren. De mogelijkheden. Blindvermogen?" (zijn er meer die dat gedaan hebben), de communicatiemodule wordt helemaal niet uitgeschakeld of weggehaald.
After the first glass you see things as you wish they were. After the second you see things as they are not. Finally you see things as they really are, and that is the most horrible thing in the world...
Oscar Wilde
Lijkt me handig als die meter af en toe een tijdsynchronisatie krijgt.......
Lijkt me ook handig dat in geval van storing iemand al van afstand kan kijken of het probleem voor of na de meter zit.....
En het uitschakelen is uit de software gehaald.
En zolang je met een pinpas betaald en internet op gaat, zou ik niet te moeilijk doen over privacy.....
Verwijderd
Het knipperpatroon van de data-led is wel compleet anders sinds ik hem heb ingepakt, dus ik vermoed dat het zin heeft gehad, maarja..
Dus jaaaaa je mag je ouwe meter houden,maar doen er echt alles aan om je dan te straffen.
Bladzijden vol hoe mooie het allemaal is , een piepklein regeltje hoe je kan weigeren.
Ik geloof ook dat je schijnvermogen moet gaan betalen en ik heb pas 1 iemand gehoord die minder hoeft af te tikken.
En dat is misschien een werknnemer van stedin want die hebben belang om het positief voor te stellen.
Vraag: wie heeft hem al een poos en hoe verhoud het verbruik zich tussen vroeger en nu?
Gr Candy
Zo zal niet iedereen schijn/ blindvermogen hebben.
Hangt af wat je zoal aan apparatuur hebt,triac/tyristor of solid state relays zullen waarschijnlijk meer gaan kosten,ik las ergens led verlichting ook en spaarlampen dus ben benieuwd.
Wat ze met zo'n meterje ook kunnen doen is de mensen even een paar weekjes op hoog verbruik zetten kunnen we toch niet controleren je verbruikt 10 kw maar de meter zetten ze software matig op 15 kw
Met die software kunnen ze alles doen wat ze willen,en de topmanagers strijken een lekkere bonus op vanwege de goede bedrijfs resultaten.
Draaf ik door ,ja maar ik wilde alleen aangeven dat het kan.
En met de oude kon dat niet.
Gr Candy
Stappenplan van de energiebedrijven:
1. Zorg eerst dat iedereen zo'n super handige mooie digitale meter heeft.
2. Maak de beprijzing zo ondoorzichtig mogelijk met per uur veranderende prijzen, blindstroom wel of niet berekenen, lagere vergoeding voor zonnepanelen.
3. Start een marketingcampagne waarin je zegt dat je de allergoedkoopste bent om 4 uur 's nachts in de winter bij volle maan
Een wappie is iemand die gevallen is voor de (jarenlange) Russische desinformatiecampagnes.
Wantrouwen en confirmation bias doen de rest.
Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.
Ik zou een onderzoek vragen.Proton_ schreef op zaterdag 15 augustus 2015 @ 17:06:
Mijn verbruik is verdubbeld sinds ik mijn ferraris heb ingeruild voor een digitale meter.
OepsDat ik toen ook een elektrische auto ben gaan rijden heeft er vast niks mee te maken...
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
Iedereen neemt ook blindvermogen af. Niet veel in absolute termen, maar zeker meetbaar.candy1 schreef op zaterdag 15 augustus 2015 @ 15:55:
Zo zal niet iedereen schijn/ blindvermogen hebben.
Een oude beltrafo bijvoorbeeld kan zo 8 VAr vragen.
En als het blindvermogen toeneemt (lijkt me niet overigens) dat het netwerk er op aangepast moet worden (nu niet aan de orde) lijkt het me wenselijk dat die kosten worden doorgerekend naar die mensen die dat nodig hebben.
Tenslotte is er eenvoudig wat aan te doen, een moderne PV-omvormer kan PFC doen ook als de zon niet schijnt.
Afgezien van het feit dat de firmware volgens mij niet remote aan te passen is (en dan zal je zeggen 'alles kan gehackt'):Wat ze met zo'n meterje ook kunnen doen is de mensen even een paar weekjes op hoog verbruik zetten kunnen we toch niet controleren je verbruikt 10 kw maar de meter zetten ze software matig op 15 kw
Een digitale meter kun je elke 10 seconden uitlezen.
Veel mensen doen dat ook, omdat hier eenvoudig support voor is in domoticapakketten.
Je verbruik is op die schaal goed voorspelbaar en toe te rekenen aan verschillende devices (vandaar de privacybezwaren). Een stap van 10% zou al heel goed zichtbaar zijn en binnen een uur alarmbellen doen rinkelen.
Inderdaad. De oude was veel slechter controleerbaar, gezien de topics hier over op hol geslagen draaischijven die jarenlang onopgemerkt verlopen.En met de oude kon dat niet.
Een digitale meter heeft een hoop nadelen, de privacyissues vind ik reëel en remote afsluiten is doodeng (kan dus ook niet meer), maar ik denk niet dat we bang hoeven zijn dat de meetkwaliteit achteruit gaat.
Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.
Die van mij slaat regelmatig op hol. Gelukkig achteruit en dat blijft nog steeds een mooi gezicht...... ( en zeker niet onopgemerkt)Proton_ schreef op zaterdag 15 augustus 2015 @ 20:07:
[...]
Inderdaad. De oude was veel slechter controleerbaar, gezien de topics hier over op hol geslagen draaischijven die jarenlang onopgemerkt verlopen.
[ Voor 3% gewijzigd door drielp op 16-08-2015 01:04 ]
4285 Wp op ZO, 1200 Wp op schuur en 880 Wp op NW, DWTW en 7 kW houtkachel
Kan dus wel en is hier gebeurt op mijn verzoek.Afgezien van het feit dat de firmware volgens mij niet remote aan te passen is (en dan zal je zeggen 'alles kan gehackt'):
Ik had eerst alles op hele kWh en nu 3 nullen achter de komma.
18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 2400AC 11,5kWh🔋,Hyundai Kona 64kWh 🚗, Peblar Home ⛽
Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.
18950Wp🌞, Atlantic 270V3💧, Pana 5J🔥. Zendure 2400AC 11,5kWh🔋,Hyundai Kona 64kWh 🚗, Peblar Home ⛽
Slimme energiemeter, weigeren??
Ik gooi dit topic op slot, daar graag verder.
Dit topic is gesloten.
![]()