Erv schreef op donderdag 12 februari 2015 @ 11:01:
Twee vraagjes:
1: De camera heb ik vaak op burst staan voor snelle momenten. Nu worden deze burst-foto's allemaal in een aparte map opgeslagen. Kan dat anders, kunnen de foto's allemaal in één map opgeslagen worden?
2: De accu gaat lekker lang mee, in ieder geval 2 dagen. Nu meen ik dat het voor Li-Ion beter is om de accu vol te houden, klopt dat? maw, wat is beter: elke dag opladen, of leeg laten lopen?
1. Volgens mij niet, maar ik had zelf het idee dat de shutter lag bij burst hoger was dan bij de gewone stand, dus ik heb burst eigenlijk altijd uit staan.
2. Het beste is volgens mij om hem niet helemaal leeg te trekken, maar als je hem bij 80% 's nachts oplaadt is dat ook niet goed, want bij 100% blijven doorladen is ook slecht voor de accu. Ik leg hem dan even een kwartiertje 's ochtends aan de lader, dan is hij ook nagenoeg vol. Hij laadt toch best snel op vind ik.
Voorbeeld, mijn laptop (samsung series 9) heeft een stand dat hij hem maar tot 80% oplaadt, welke je dan aan zet als je hem veel aan het stopcontact gebruikt, en dat doe ik. Sinds ik hem heb is de batterijduur van dat ding voor mijn gevoel nog geen minuut afgenomen, dus misschien zit er wel wat in.
Beide kan ik helaas niet onderbouwen met bronnen/links, maar is meer iets wat ik zelf gemerkt heb. Misschien heb je er wat aan.