Wat ik eigenlijk wilde illustreren, maar enigzins vergat door m'n flauwe grapje, is het contrast met het topic waar ik met m'n opmerking naar refereerde.
Daar werd de koper meteen verketterd, want 'hij zou het wel eens gesloopt kunnen hebben', en hier wordt er al (zij het enigzins voorzichtig) naar de koper gewezen 'die het ook wel eens gedaan zou kunnen hebben'.
Volgens mij heeft het helemaal geen zin om je vermoedens uit te spreken jegens eenieder van de partijen op basis van een eenzijdig verhaal, dus dan kun je er het beste vanuitgaan dat beide partijen te goeder trouw handelen.
En nog een tikkeltje ironischer, waar men in het andere topic meteen riep dat het 'garantie tot de deur' is, wordt de verkoper hier her-en-der geacht meteen het geld over te maken, omdat de verzending toch zeker zijn risico is.. (well, volgens mij was de eerdere conclusie dat dat inderdaad meestal zo is, maar ik wil de algemene neiging tot partij kiezen voor TS even hilighten).
Ja, in beide gevallen zou TS gek zijn als 'ie een topic opent terwijl hij zelf schuldig is, en hier zou dat al helemaal een bizarre poging zijn, maar dan nog kun je je vermoedens m.i. beter voor je houden en enkel concreet advies geven
Verder kun je concreet weinig doen, behalve afwachten en het probleem bij de koper neerleggen (en begripvol blijven zolang je geen concrete aanwijzingen hebt dat hij niet te goeder trouw is). Hij kan het op zijn beurt weer met PostNL uitvechten..
Oh, en om m'n 165-euro-grap toch even in z'n context te zetten: eigenlijk was het deels serieus, ik kan me ook hier goed voorstellen dat de verkoper niet heel erg happig is om meteen alle schade te vergoeden, we zouden zo weer eens tegen dezelfde schuld vs. verantwoordelijkheidskwestie aan kunnen lopen
[
Voor 9% gewijzigd door
Thralas op 09-08-2014 23:16
]