Hier naast de Macan een Q3, heerlijk om niet persé een keuze te moeten maken en dat beide auto’s geschikt zijn voor alle ritten met een gezin met 3 kinderenkx22 schreef op zondag 15 maart 2026 @ 08:47:
[...]
Is het echter neit dubbelop om een Macan en een GLC te hebben? Ik neem aan dat de GLC de leasewagen is?
Ja de Q3 is een stuk kleiner dan de GLC. Met de GLC en Macan heb je precies 2 “gelijke” autos. De Q3 is bij jou de boodschappen wagen en de Macan hoofdauto voor tripjes.GeeMoney schreef op zondag 15 maart 2026 @ 09:33:
[...]
Hier naast de Macan een Q3, heerlijk om niet persé een keuze te moeten maken en dat beide auto’s geschikt zijn voor alle ritten met een gezin met 3 kinderen.
Nu heeft alles met kosten te maken, maar als het niet uitmaakt qua kosten is het niet erg.
Dubbelop in welk opzicht? Zelfde grote, etc? Ik rij in beiden dus wil twee fatsoenlijke auto's. En mijn vriendin wil ook gewoon een beetje gelijkwaardige auto.kx22 schreef op zondag 15 maart 2026 @ 08:47:
[...]
Is het echter neit dubbelop om een Macan en een GLC te hebben? Ik neem aan dat de GLC de leasewagen is?
De GLC is inderdaad de leaser en (daardoor) de hoofd familycar. Fijne en mooie auto, maar ook totaal niets spannends aan. De privé auto willen we iets waar we wel met zijn 4'en in kunnen. Ik hoef niet perse een SUV, al is het wel praktisch, maar mijn vriendin heeft daar wel een hele sterke voorkeur voor. En ik wil dan graag wel iets wat me iets doet. Er zijn maar weinig EV's waar ik hebberig van wordt. Misschien de nieuwe i3 die van de week wordt gepresenteerd, maar dat zal ook wel weer een lease kiloknaller worden, dat vind ik dan ook weer jammer.
Heb ik van de week gereden (GTS) maar ik heb daarna exact hetzelfde stuk gereden met de Taycan en toen was ik toch wel onder de indruk van de base Taycan. Maar goed, da's mijn mening natuurlijk. Ik vond het gewoon niet zo'n prettige wagen om een beetje de sporen te geven en dat is wel waarvoor ik persoonlijk de P wagens rijd, anders pak ik wel *insert generic SUV*. De Macan 4 vond ik ronduit teleurstellend. Maar test hem vooral, wellicht stel jij andere eisen. Als gemakkelijke cruiser is de Taycan een hele fijne wagen, die verkies ik ruim boven de 911.VidaR-9 schreef op zondag 15 maart 2026 @ 08:07:
[...]
Ik heb nog niet met een Macan gereden, maar ik heb niet de illusie dat een Macan net zo dynamisch rijdt als een Taycan. De GTS schijnt het meest dynamisch van alle uitvoeringen te rijden, maar die ligt buiten budget.
Ideetje opgooien, ix3 neue klasse? Schijnt een enorm goeie wagen te zijn, binnenkort ook even langs BMW om te ervaren wat ze daar neer zetten.VidaR-9 schreef op zondag 15 maart 2026 @ 08:07:
[...]
Zij hoeft trouwens niet perse een Macan hoor, een iX1 oid is ook prima. Het Macan idee komt uit mijn koker, omdat ik het een mooie en gave SUV vindt waar ik zelf ook met plezier in zou rijden. De GLC is ook een fijne auto, maar doet me verder niets. Een Macan is een van de weinige SUV's die me hebberig maakt.
Ook zo.VidaR-9 schreef op zondag 15 maart 2026 @ 08:07:
De kogel is zeker nog niet door de kerk en we hebben ook geen haast, uiteindelijk is de oriëntatie en zoektocht ook gewoon leuk.
Tuurlijk, afschrijven doen ze, maarja, je wil ook wat heVidaR-9 schreef op zondag 15 maart 2026 @ 08:07:
Alles gezegd hebbende, ik vermoed dat ondanks dat de huidige situatie betekent dat het hard gaat met de kilometers op de Taycan, financieel gezien het nog steeds goedkoper is dan een nieuwe of jong gebruikte Macan aanschaffen uiteraard. Het is vooral praktisch en ook wel fysiek (ben ook al 40 he)
Je Q3 mist 2 letters voor * Q3*GeeMoney schreef op zondag 15 maart 2026 @ 09:33:
[...]
Hier naast de Macan een Q3, heerlijk om niet persé een keuze te moeten maken en dat beide auto’s geschikt zijn voor alle ritten met een gezin met 3 kinderen.
Overigens herkenbaar hoor, hier heb ik de vrouwlief deze week voor het eerst verplicht om de 911 mee te nemen ipv de Taycan (terwijl ze regelmatig in de Taycan rijdt), en toen ze thuis kwam was het toch wel "wat een handig overzichtelijk auto'tje, rijdt makkelijker dan de Taycan". Dus misschien is een 911 de oplossing voor je.VidaR-9 schreef op zondag 15 maart 2026 @ 08:07:
[...]
En mijn vriendin ervaart die nadelen nog veel sterker, die rijdt er enkel in omdat het moet en op dagen dat ze naar haar werk gaat zonder afspraken buiten de deur. En dat is in de praktijk gewoon erg onpraktisch. Als zij een dag thuis is, maar in dorp verderop wat boodschappen moet doen ga ik dus met de privé Taycan 220 km op en neer naar werk voor eigen rekening, zodat zij met de leaseauto een paar km verderop de boodschappen kan doen. Met onze GLC heeft ze totaal geen problemen om de stad in te gaan, ik verwacht dat de Macan redelijk vergelijkbaar is qua afmetingen en overzicht.
Ik ben heel benieuwd. Misschien valt het inderdaad wel tegen. Een vriend van me die ook een Taycan rijdt was ook niet erg enthousiast. Ik moet zeggen dat ik sinds ik de Taycan rijdt überhaupt nog geen auto's heb gereden die beter rijden voor mijn woon-werk verkeer. Ik hoop dat de Macan een beetje in de buurt komt, en dan iets praktischer rijdt in de plaatselijke ritjes.tomtom901 schreef op zondag 15 maart 2026 @ 10:45:
[...]
De Macan 4 vond ik ronduit teleurstellend. Maar test hem vooral, wellicht stel jij andere eisen. Als gemakkelijke cruiser is de Taycan een hele fijne wagen, die verkies ik ruim boven de 911.
Autoblog was best positief over de Macan als daily die ze als duurtester hadden.
Ik lees overal dat het een een goede en populaire auto is. Was ook erg druk rondom die auto toen ik vorige week bij de BMW dealer was. Maar zelf vind ik dat geen mooie auto - echt geen optie.Ideetje opgooien, ix3 neue klasse? Schijnt een enorm goeie wagen te zijn, binnenkort ook even langs BMW om te ervaren wat ze daar neer zetten.
Ik geef de i3 meer kans, mits die niet zo'n zelfde scheef scherm in het interieur heeft, dat trek ik niet.
Voor een 911 rijden we dan net wat teveel met de tweede auto - wordt wel erg prijzig dan. Ook omdat de auto dan al wat ouder is en met meer kilometers. Ik heb vorige week bijna een jonge Boxster T gekocht met weinig kilometers, maar toen ik akkoord gaf was hij net verkochtOverigens herkenbaar hoor, hier heb ik de vrouwlief deze week voor het eerst verplicht om de 911 mee te nemen ipv de Taycan (terwijl ze regelmatig in de Taycan rijdt), en toen ze thuis kwam was het toch wel "wat een handig overzichtelijk auto'tje, rijdt makkelijker dan de Taycan". Dus misschien is een 911 de oplossing voor je.
Dat was een goede deal, zowel qua prijs als qua auto/kilometers (werkelijk als nieuw) en zal niet meer zo snel voorbij komen ben ik bang. Dat durfde ik best aan om te proberen voor een jaar, eventueel zelfs als derde auto.
Dan luistert jouw vrouw hopelijk beter dan die van mij.kx22 schreef op zondag 15 maart 2026 @ 10:00:
[...]
Ja de Q3 is een stuk kleiner dan de GLC. Met de GLC en Macan heb je precies 2 “gelijke” autos. De Q3 is bij jou de boodschappen wagen en de Macan hoofdauto voor tripjes.
Nu heeft alles met kosten te maken, maar als het niet uitmaakt qua kosten is het niet erg.
Hier stond een link voor een Goldcard 1 jaar gratis + 20.000 punten.
Nee mijn vrouw reed tot voor kort altijd in haar i3, tot die echt kapot begon te gaan. Nu een Tesla 3 voor haar gehaald en ze is er heel tevreden mee!Morpheusk schreef op zondag 15 maart 2026 @ 13:09:
[...]
Dan luistert jouw vrouw hopelijk beter dan die van mij.Pakt altijd de hoofdauto… pak zelf voor boodschapjes wel de andere auto.
Ze gaat liever niet met grotere auto's rijden.
Tunneltje, altijd leuk..
Nog steeds blij met de Iskander uitlaat.. Met de kleppen dicht netjes stil en beschaafd.. Met de kleppen open zelfde klank als de "standaard" Porsche sportuitlaat (PSE) maar dan luider en feller vooral in de hoge toeren.. Nog meer baby-GT3.. Uiteindelijk gaat er qua geluid niks boven een atmosferische Porsche 6-cilinder boxer motor (imho)..
Ik heb een Model 3 en overweeg een Taycan CT gen 1, maar ben huiverig voor de range. Hoe is jouw ervaring en heb je wellicht wat getallen? Bij 100% batterij, is het dan 300km in de praktijk op de snelweg ongeveer?stfn345 schreef op zondag 23 november 2025 @ 21:53:
Wij hebben een Taycan Cross Turismo 4s en een E-Tron 55. Buiten het feit dat ik zenuwachtig wordt van de kwaliteit van de elektromotoren van de E-Tron, is het ding ook nog redelijk onzuinig.
Mijn vriendin heeft ongeveer hetzeflde verbruik in de E-Tron in ECO mode, als ik met de Taycan in sport/plank-mode heb. Uiteraard is de Taycan wel iets gestroomlijnder en _iets_ lichter.
Maar goed, ze is heel tevreden met de E-Tron en ik met de Taycan en laden doen we toch met dynamische tarieven, dus onder de streep boeit het verbruik niet zo heel erg.
@GeeMoney mooie auto hoor.
In ander nieuws: zijn hier toevallig Taycan eigenaren die 21" Cross Turismo velgen op de Taycan hebben liggen? Ik overweg mijn 20" Turbo Aero velgen te vervangen door deze set. Ze zijn een stuk meer open, dus ik vraag me af wat dat qua verbruik doet, maar vooral wat het doet voor comfort.
Mixed Reality dev
Hieronder cijfers van mijn verbruik met winterwielen 20" van afgelopen week/maand.Ik heb een Model 3 en overweeg een Taycan CT gen 1, maar ben huiverig voor de range. Hoe is jouw ervaring en heb je wellicht wat getallen? Bij 100% batterij, is het dan 300km in de praktijk op de snelweg ongeveer?
Taycan 4S CT J1.1 2024
Veelal snelweg ritten 90km+ enkele reis.
Geen Model 3 cijfers, maar bij 'normaal' rijden valt het me niet tegen.
Met straks zomerbanden erop zal het beter worden.
/f/image/GFvhnHC0UbMbfsitEUsqrqX4.png?f=fotoalbum_large)
Taycan 4S Cross Turismo Volcano Grey 2024 (J1.1) | Kia EV3 Plus Advanced Aventurine Green 2025
Heb de stap ook gemaakt, 300km red je prima, vaak zelfs nog wel wat meer. Het is een auto die aanzienlijk minder zuinig is dan de Tesla, maarja, dan heb je ook wat.Menesis schreef op woensdag 25 maart 2026 @ 21:36:
[...]
Ik heb een Model 3 en overweeg een Taycan CT gen 1, maar ben huiverig voor de range. Hoe is jouw ervaring en heb je wellicht wat getallen? Bij 100% batterij, is het dan 300km in de praktijk op de snelweg ongeveer?
Is wel echt veel verbruik. Nu weet ik niet het verschil tussen winter en zomerbanden (heb zelf altijd all season)PrimaBB schreef op donderdag 26 maart 2026 @ 09:44:
[...]
Hieronder cijfers van mijn verbruik met winterwielen 20" van afgelopen week/maand.
Taycan 4S CT J1.1 2024
Veelal snelweg ritten 90km+ enkele reis.
Geen Model 3 cijfers, maar bij 'normaal' rijden valt het me niet tegen.
Met straks zomerbanden erop zal het beter worden.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Wat rijd jij (CT/ST/4/4S)?kx22 schreef op donderdag 26 maart 2026 @ 15:44:
[...]
Is wel echt veel verbruik. Nu weet ik niet het verschil tussen winter en zomerbanden (heb zelf altijd all season)
Waar rijd jij (lokaal/snelweg)?
Meerendeel vertrek ik 's ochtends om 6:30 met stoelverwarming/kachel op 20C. Dat zijn wel de minder zuinige ritten. Check mijn post met verbruik van 23-03. Heen (24.9kWh) vs terug (21.5kWh).
Bij mijn vroege ritten rijd ik behoorlijk door.
Heeft allemaal behoorlijk impact op verbruik met lagere temperaturen.
Vandaag weer gewisseld naar de zomer set. Met wat hogere temp zal het verbruik snel richting 20kWh/100km gaan.
Maar waar kom jij op uit?
[ Voor 8% gewijzigd door PrimaBB op 26-03-2026 16:07 ]
Taycan 4S Cross Turismo Volcano Grey 2024 (J1.1) | Kia EV3 Plus Advanced Aventurine Green 2025
Ik rijd veel woon-werk met mijn Macan waarin 90% snelweg is en cruise op 107km/h .
Maar die is gek genoeg een pak zuiniger dan je Taycan. Ik heb alleen maar zomerbanden overigens.
:strip_exif()/f/image/lBkAmpwpUAZlT37ojgz3n1Zu.jpg?f=fotoalbum_large)
Buitentemp en wind heeft inderdaad een behoorlijke impact.
Onder de 10 graden buiten en accu zit ik ook op zo'n 24-26kWh/100km op mijn woon-werk ritten.
Zodra het boven de 10 graden is dan zakt hij verbazingwekkend makkelijk richting die 20kWh/100km en zelfs daaronder.
Dit zijn droom getallen ten opzichte van mijn vorige E-tron 55 waar ik in 204k kilometers slechts 3x een verbruik in de 19kWh/100km wist te realiseren
.
Ik kijk uit naar de zomer in ieder geval
Momenteel op een 80% lading 340km bereik.
Maar die is gek genoeg een pak zuiniger dan je Taycan. Ik heb alleen maar zomerbanden overigens.
:strip_exif()/f/image/lBkAmpwpUAZlT37ojgz3n1Zu.jpg?f=fotoalbum_large)
Buitentemp en wind heeft inderdaad een behoorlijke impact.
Onder de 10 graden buiten en accu zit ik ook op zo'n 24-26kWh/100km op mijn woon-werk ritten.
Zodra het boven de 10 graden is dan zakt hij verbazingwekkend makkelijk richting die 20kWh/100km en zelfs daaronder.
Dit zijn droom getallen ten opzichte van mijn vorige E-tron 55 waar ik in 204k kilometers slechts 3x een verbruik in de 19kWh/100km wist te realiseren
Ik kijk uit naar de zomer in ieder geval
[ Voor 32% gewijzigd door GeeMoney op 26-03-2026 16:15 ]
Dat zijn mooie cijfers inderdaad.GeeMoney schreef op donderdag 26 maart 2026 @ 16:13:
Ik rijd veel woon-werk met mijn Macan waarin 90% snelweg is en cruise op 107km/h .
Maar die is gek genoeg een pak zuiniger dan je Taycan. Ik heb alleen maar zomerbanden overigens.
...
Mijn cruise staat wel tandje hoger op 115km/h
We gaan het zien komende maanden. Ik heb mijn Taycan nog niet kunnen rijden met zomerse temp.
EDIT: Ik rijd de laatste tijd veelal met chassis=sport en suspension=low. Niet in sport mode.
Misschien heeft dit, ondanks lagere CW waarde
[ Voor 14% gewijzigd door PrimaBB op 26-03-2026 16:42 ]
Taycan 4S Cross Turismo Volcano Grey 2024 (J1.1) | Kia EV3 Plus Advanced Aventurine Green 2025
Denk dat je de macan moet vergelijken met de j1.2, niet met de eerste generatie die 5 jaar ouder is. 4wd verlies je ook nog is wat dacht ik.GeeMoney schreef op donderdag 26 maart 2026 @ 16:13:
Ik rijd veel woon-werk met mijn Macan waarin 90% snelweg is en cruise op 107km/h .
Maar die is gek genoeg een pak zuiniger dan je Taycan. Ik heb alleen maar zomerbanden overigens.
[Afbeelding]
Buitentemp en wind heeft inderdaad een behoorlijke impact.
Onder de 10 graden buiten en accu zit ik ook op zo'n 24-26kWh/100km op mijn woon-werk ritten.
Zodra het boven de 10 graden is dan zakt hij verbazingwekkend makkelijk richting die 20kWh/100km en zelfs daaronder.
Dit zijn droom getallen ten opzichte van mijn vorige E-tron 55 waar ik in 204k kilometers slechts 3x een verbruik in de 19kWh/100km wist te realiseren.
Ik kijk uit naar de zomer in ieder gevalMomenteel op een 80% lading 340km bereik.
@Driehoek dat zal ongetwijfeld meespelen ook die generatie verschil in efficiëntie, ook de nieuwere E-tron’s zijn wat zuiniger dan mijn eerste generatie.
Ik heb een Macan Turbo die ook 4WD is.
Ik heb een Macan Turbo die ook 4WD is.
Ik ben ook recent toegetreden tot de Taycan-club. Heb in Duitsland een basis Taycan gekocht van 2024 (facelift) met 25k op de teller. Geïmporteerd met hulp van DAS import (top!)
Hiervoor had ik een nieuwe Tesla Model Y premium longe range, gekocht in aug 25, maar dat vond ik echt een ramp van een auto, dus heel snel afscheid van genomen. Omdat ik wel elektrisch wilde blijven rijden, kwam ik uit bij de Macan of Taycan. Uiteindelijk de Taycan gekozen omdat ik toch bijna altijd alleen in de auto zit en mijn vrouw dit ook leuker vindt.
- Qua rijervaring bevalt die supergoed. Itt de meeste vind ik het een hele praktische, wendbare auto, maar dat kan komen omdat ik achterwielbesturing heb (geen idee of dat veel uitmaakt).
- Ook het verbruik is prima, ik haal met gemak 500km - vergelijkbaar met de longe range Tesla.
- Ik kan niet thuisladen, dus laad bij Ionity of op straat en dat werkt allemaal naar behoren (al is het niet zo soepel/goed/goedkoop als de superchargers).
Wel wat kleine dingetjes.
- Ondanks melding 'niet-rokers' auto is dat duidelijk wel het geval. Wat natuurlijk absoluut niet kan voor een Porsche dealer.
- Verder heb ik er comfort-toegang op zitten (hoef je de sleutel niet uit je tas te halen). En die werkt prima bij naderen van de auto. Alleen niet als je wegloopt, dus ik heb al heel vaak gehad dat mijn auto is blijven open staan. Sowieso vind ik het Tesla systeem veel beter (met een kaartje en een pincode voor starten).
- Ik heb ook automatisch parkeren. Maar dat werkt voor geen meter. Hij draait veel te scherp in. En ik vraag me af of dat door de achterwiel-besturing komt. Maar volgens Porsche customer service hebben ze dat nog nooit gehoord.
- In verband met de verzekering wilde ik het Porsche security pakket a €300 per jaar nemen. Maar volgens customer service bieden ze dat niet aan in Nederland. Heel vreemd. Nu ga ik maar een peilzender laten inbouwen.
Maar ondanks die kleine dingen, echter superblij met de auto !
Hiervoor had ik een nieuwe Tesla Model Y premium longe range, gekocht in aug 25, maar dat vond ik echt een ramp van een auto, dus heel snel afscheid van genomen. Omdat ik wel elektrisch wilde blijven rijden, kwam ik uit bij de Macan of Taycan. Uiteindelijk de Taycan gekozen omdat ik toch bijna altijd alleen in de auto zit en mijn vrouw dit ook leuker vindt.
- Qua rijervaring bevalt die supergoed. Itt de meeste vind ik het een hele praktische, wendbare auto, maar dat kan komen omdat ik achterwielbesturing heb (geen idee of dat veel uitmaakt).
- Ook het verbruik is prima, ik haal met gemak 500km - vergelijkbaar met de longe range Tesla.
- Ik kan niet thuisladen, dus laad bij Ionity of op straat en dat werkt allemaal naar behoren (al is het niet zo soepel/goed/goedkoop als de superchargers).
Wel wat kleine dingetjes.
- Ondanks melding 'niet-rokers' auto is dat duidelijk wel het geval. Wat natuurlijk absoluut niet kan voor een Porsche dealer.
- Verder heb ik er comfort-toegang op zitten (hoef je de sleutel niet uit je tas te halen). En die werkt prima bij naderen van de auto. Alleen niet als je wegloopt, dus ik heb al heel vaak gehad dat mijn auto is blijven open staan. Sowieso vind ik het Tesla systeem veel beter (met een kaartje en een pincode voor starten).
- Ik heb ook automatisch parkeren. Maar dat werkt voor geen meter. Hij draait veel te scherp in. En ik vraag me af of dat door de achterwiel-besturing komt. Maar volgens Porsche customer service hebben ze dat nog nooit gehoord.
- In verband met de verzekering wilde ik het Porsche security pakket a €300 per jaar nemen. Maar volgens customer service bieden ze dat niet aan in Nederland. Heel vreemd. Nu ga ik maar een peilzender laten inbouwen.
Maar ondanks die kleine dingen, echter superblij met de auto !
Gefeliciteerd met je auto!basko schreef op zaterdag 4 april 2026 @ 19:35:
- In verband met de verzekering wilde ik het Porsche security pakket a €300 per jaar nemen. Maar volgens customer service bieden ze dat niet aan in Nederland. Heel vreemd. Nu ga ik maar een peilzender laten inbouwen.
Het Porsche Security pakket is zeker wel beschikbaar in NL, inclusief klasse 5 certificaat. Dat heb ik namelijk op mijn Taycan geactiveerd ivm verzekering.
Je zou het systeem eens kunnen laten keuren bij Porsche dealer. Dat certificaat (2x voor klasse 3 en klasse 5) heb je nl sowieso nodig.
Ik zou sowieso een losse peilzender doen, scheelt ook nog kosten vaak.basko schreef op zaterdag 4 april 2026 @ 19:35:
Ik ben ook recent toegetreden tot de Taycan-club. Heb in Duitsland een basis Taycan gekocht van 2024 (facelift) met 25k op de teller. Geïmporteerd met hulp van DAS import (top!)
Hiervoor had ik een nieuwe Tesla Model Y premium longe range, gekocht in aug 25, maar dat vond ik echt een ramp van een auto, dus heel snel afscheid van genomen. Omdat ik wel elektrisch wilde blijven rijden, kwam ik uit bij de Macan of Taycan. Uiteindelijk de Taycan gekozen omdat ik toch bijna altijd alleen in de auto zit en mijn vrouw dit ook leuker vindt.
- Qua rijervaring bevalt die supergoed. Itt de meeste vind ik het een hele praktische, wendbare auto, maar dat kan komen omdat ik achterwielbesturing heb (geen idee of dat veel uitmaakt).
- Ook het verbruik is prima, ik haal met gemak 500km - vergelijkbaar met de longe range Tesla.
- Ik kan niet thuisladen, dus laad bij Ionity of op straat en dat werkt allemaal naar behoren (al is het niet zo soepel/goed/goedkoop als de superchargers).
Wel wat kleine dingetjes.
- Ondanks melding 'niet-rokers' auto is dat duidelijk wel het geval. Wat natuurlijk absoluut niet kan voor een Porsche dealer.
- Verder heb ik er comfort-toegang op zitten (hoef je de sleutel niet uit je tas te halen). En die werkt prima bij naderen van de auto. Alleen niet als je wegloopt, dus ik heb al heel vaak gehad dat mijn auto is blijven open staan. Sowieso vind ik het Tesla systeem veel beter (met een kaartje en een pincode voor starten).
- Ik heb ook automatisch parkeren. Maar dat werkt voor geen meter. Hij draait veel te scherp in. En ik vraag me af of dat door de achterwiel-besturing komt. Maar volgens Porsche customer service hebben ze dat nog nooit gehoord.
- In verband met de verzekering wilde ik het Porsche security pakket a €300 per jaar nemen. Maar volgens customer service bieden ze dat niet aan in Nederland. Heel vreemd. Nu ga ik maar een peilzender laten inbouwen.
Maar ondanks die kleine dingen, echter superblij met de auto !
Ik geloof je direct. Maar dit was het antwoord van Porsche custlomer service:VidaR-9 schreef op zaterdag 4 april 2026 @ 19:52:
[...]
Gefeliciteerd met je auto!
Het Porsche Security pakket is zeker wel beschikbaar in NL, inclusief klasse 5 certificaat. Dat heb ik namelijk op mijn Taycan geactiveerd ivm verzekering.
Je zou het systeem eens kunnen laten keuren bij Porsche dealer. Dat certificaat (2x voor klasse 3 en klasse 5) heb je nl sowieso nodig.
Dear Mr.,
Thank you for your patience in regards to the purchase and activation of the Car Security package service.
Our Technical Department has confirmed that the purchase and activation of the service are not related to the unplanned disturbance.
Additionally, I have been informed that the Car Security Package is not available for the Porsche Taycan model on the Netherlands market.
Therefore, I kindly recommend contacting your Porsche Centre, who will be able to advise you on possible alternative solutions.
I am hoping that your Porsche Centre will find the alternative solution any time soon.
I sincerely appreciate your patience and understanding throughout this process.
If you have any questions meantime, please do not hesitate to contact me at any time.
Yours sincerely,
"
Het probleem is dat de bestellingsknop online niet werkt/reageert (bij mij), daarom heb ik klantenservice gevraagd. Toch wel bizar dat ze je gewoon het bos insturen.
Wat is daar het voordeel van? Ik heb me er nooit in verdiept eigenlijk en gewoon het af-fabriek alarm gebruikt.tomtom901 schreef op zaterdag 4 april 2026 @ 21:18:
[...]
Ik zou sowieso een losse peilzender doen, scheelt ook nog kosten vaak.
Scheelt kosten is 1, mijn peilzender van Moving Intelligence is 180 euro per jaar versus 300 van Porsche en ik heb in dat geval een app erbij waar ik beide auto’s in kan hebben en zelf ook contact op kan nemen met de alarmcentrale enz. Porsche doet dat natuurlijk ook niet zelf maar besteed dat gewoon uit, dus dan zit ik liever direct bij die partij.VidaR-9 schreef op zondag 5 april 2026 @ 09:23:
[...]
Wat is daar het voordeel van? Ik heb me er nooit in verdiept eigenlijk en gewoon het af-fabriek alarm gebruikt.
Maar installatie is ook niet gratis lijkt me? Bij Porsche kan je zelf toch ook contact opnemen en modussen instellen met eindtijd bij transport, onderhoud, etc.tomtom901 schreef op zondag 5 april 2026 @ 09:31:
[...]
Scheelt kosten is 1, mijn peilzender van Moving Intelligence is 180 euro per jaar versus 300 van Porsche en ik heb in dat geval een app erbij waar ik beide auto’s in kan hebben en zelf ook contact op kan nemen met de alarmcentrale enz. Porsche doet dat natuurlijk ook niet zelf maar besteed dat gewoon uit, dus dan zit ik liever direct bij die partij.
Voor mij zal het kostentechnisch sowieso niet meer rendabel zijn voor de Taycan. Maar goed om te onthouden voor een volgende auto.
Je kan alles in eigen gebruik nemen, maar er is ook nog zoiets als gebruiksgemak (1 app VS allemaal losse apps) en… wat als iets niet werkt en verantwoordelijkheid.
Mijn alarm is gewoon ook via Porsche, werkt uitstekend, en al paar keer “loos” alarm gehad. Altijd correct direct gebeld geweest door de diensten, maar bleek 1 X de detailler te zijn, andere keer op de transportwagen
Ik was vroeger ook veel meer bezig met alles zelf uit te pluizen, in eigen beheer te nemen etc.. ondertussen stap ik er meer en meer vanaf als de prijs in lijn ligt, en kies ik voor gebruiksgemak.
Mijn alarm is gewoon ook via Porsche, werkt uitstekend, en al paar keer “loos” alarm gehad. Altijd correct direct gebeld geweest door de diensten, maar bleek 1 X de detailler te zijn, andere keer op de transportwagen
Ik was vroeger ook veel meer bezig met alles zelf uit te pluizen, in eigen beheer te nemen etc.. ondertussen stap ik er meer en meer vanaf als de prijs in lijn ligt, en kies ik voor gebruiksgemak.
Never ever financial advice...
Installatie op je taycan was ook niet gratis, heeft in jouw geval de eerste eigenaar betaald. In mijn geval heb ik dat dus alsnog zelf betaald.VidaR-9 schreef op zondag 5 april 2026 @ 09:47:
[...]
Maar installatie is ook niet gratis lijkt me? Bij Porsche kan je zelf toch ook contact opnemen en modussen instellen met eindtijd bij transport, onderhoud, etc.
Is iets voor te zeggen, maar dit is tech (mijn vakgebied) en dan heb ik graag de touwtjes in handen.kazzzdafke schreef op zondag 5 april 2026 @ 13:50:
Ik was vroeger ook veel meer bezig met alles zelf uit te pluizen, in eigen beheer te nemen etc.. ondertussen stap ik er meer en meer vanaf als de prijs in lijn ligt, en kies ik voor gebruiksgemak.
Ah, ik dacht altijd dat het er gewoon al standaard op zat en alleen kwestie was van activeren.tomtom901 schreef op zondag 5 april 2026 @ 16:09:
[...]
Installatie op je taycan was ook niet gratis, heeft in jouw geval de eerste eigenaar betaald. In mijn geval heb ik dat dus alsnog zelf betaald.
Ik ben daar vrij zeker vantomtom901 schreef op zondag 5 april 2026 @ 16:09:
[...]
Is iets voor te zeggen, maar dit is tech (mijn vakgebied) en dan heb ik graag de touwtjes in handen.wie weet verandert dat met de jaren
Never ever financial advice...
Gisteravond heb ik een beetje zitten spelen met de configurator van de nieuwe Cayenne. Ik moet zeggen dat de prijs me alles meevalt. Nu ga ik niet voor de meest ruige uitgebreide versies, maar als ik het dan vergelijk met een redelijk gelijk uitgevoerde Macan is de meerprijs maar ~12K. En dan toch wel veel meer auto. Ik vind hem alleen minder mooi dan een uitgaande Cayenne of een Macan. Maar ik heb hem nog nooit in het echt gezien.
Binnenkort maar eens rijden. Iemand hier al gereden?
https://porsche-code.com/PT2S7LY2
Binnenkort maar eens rijden. Iemand hier al gereden?
https://porsche-code.com/PT2S7LY2
@VidaR-9 wel appels met appels vergelijken denk ik. Je config is dan ook wel erg “kaal”. Is dat op je Macan ook zo? Denk dat als je voor de normale Macan gaat je die helemaal kan aankleden met opties om dan alsnog 10-15k goedkoper uit te komen dan je huidige kale Cayenne?
Wat helemaal gaat schelen is als je een Macan pakt waar net de kop af is en 3-9 maanden oud is. Dan nemen de verschillen helemaal toe maar dat is dan ook nieuw vs “gebruikt” natuurlijk.
Mijn exacte config op de Cayenne kwam 44k duurder uit op de Cayenne destijds. (2 maanden geleden).
Wat helemaal gaat schelen is als je een Macan pakt waar net de kop af is en 3-9 maanden oud is. Dan nemen de verschillen helemaal toe maar dat is dan ook nieuw vs “gebruikt” natuurlijk.
Mijn exacte config op de Cayenne kwam 44k duurder uit op de Cayenne destijds. (2 maanden geleden).
[ Voor 44% gewijzigd door GeeMoney op 10-04-2026 07:57 ]
Dit is wel echt een kale frits ja. Ik vind het ding om eerlijk te zijn niet om aan te smoelen, lijkt net een chinese worst.
Dat valt dus wel mee. Want de Macan heeft ongeveer zelfde specs en scheelt maar 11K.GeeMoney schreef op vrijdag 10 april 2026 @ 07:55:
@VidaR-9 wel appels met appels vergelijken denk ik. Je config is dan ook wel erg “kaal”. Is dat op je Macan ook zo? Denk dat als je voor de normale Macan gaat je die helemaal kan aankleden met opties om dan alsnog 10-15k goedkoper uit te komen dan je huidige kale Cayenne?
Wat helemaal gaat schelen is als je een Macan pakt waar net de kop af is en 3-9 maanden oud is. Dan nemen de verschillen helemaal toe maar dat is dan ook nieuw vs “gebruikt” natuurlijk.
Mijn exacte config op de Cayenne kwam 44k duurder uit op de Cayenne destijds. (2 maanden geleden).
Macan is kaal 90; Cayenne 110. Maar de Macan mist dan al zaken als leer en luchtvering om het gelijk te trekken (+ nog wat klein grut). Dan is het start verschil nog maar 15.
https://porsche-code.com/PT1MKNF9
Jong gebruikt vind ik nog duur. Komt dan ook gedeeltelijk omdat daar opties opzitten die ik niet perse hoef. En bovendien hebben veruit de meeste Macans de sportstoelen en die wil ik juist niet.
Veel dikker wordt hij alleen niet qua uiterlijk. Normaal ben ik bijv wel fan van sport design pakket, heb ik op mijn Taycan ook. Maar dat doet op de Cayenne bijna niks qua looks. Het enige voordeel is dat je dan de dikkere wielen kan kiezen, maar dit is ook al 22”.tomtom901 schreef op vrijdag 10 april 2026 @ 08:02:
Dit is wel echt een kale frits ja. Ik vind het ding om eerlijk te zijn niet om aan te smoelen, lijkt net een chinese worst.
Qua interieur heb ik niet echt must haves anders dan wat is aangevinkt. Tuurlijk is meer leuk en mooier, maar allemaal nice-to-haves, zal hier niks op missen.
[ Voor 5% gewijzigd door VidaR-9 op 10-04-2026 10:08 ]
Acc, chrono, volledig leer, stoelverwarming voor en achter (deze zou ik serieus overwegen in het kader van resale)VidaR-9 schreef op vrijdag 10 april 2026 @ 10:02:
[...]
Dat valt dus wel mee. Want de Macan heeft ongeveer zelfde specs en scheelt maar 11K.
Macan is kaal 90; Cayenne 110. Maar de Macan mist dan al zaken als leer en luchtvering om het gelijk te trekken (+ nog wat klein grut). Dan is het start verschil nog maar 15.
https://porsche-code.com/PT1MKNF9
Jong gebruikt vind ik nog duur. Komt dan ook gedeeltelijk omdat daar opties opzitten die ik niet perse hoef. En bovendien hebben veruit de meeste Macans de sportstoelen en die wil ik juist niet.
[...]
Veel dikker wordt hij alleen niet qua uiterlijk. Normaal ben ik bijv wel fan van sport design pakket, heb ik op mijn Taycan ook. Maar dat doet op de Cayenne bijna niks qua looks. Het enige voordeel is dat je dan de dikkere wielen kan kiezen, maar dit is ook al 22”.
Qua interieur heb ik niet echt must haves anders dan wat is aangevinkt. Tuurlijk is meer leuk en mooier, maar allemaal nice-to-haves, zal hier niks op missen.
Ondertussen zou een mens toch verwachten dat dat al grotendeels standaard zou zijn op deze wagens, niet?
Never ever financial advice...
Das een andere discussie, die ik overigens geheel met je eens ben.kazzzdafke schreef op vrijdag 10 april 2026 @ 11:14:
Ondertussen zou een mens toch verwachten dat dat al grotendeels standaard zou zijn op deze wagens, niet?
ACC zit er al op (nog zo'n verschil met de Macan)tomtom901 schreef op vrijdag 10 april 2026 @ 10:44:
[...]
Acc, chrono, volledig leer, stoelverwarming voor en achter (deze zou ik serieus overwegen in het kader van resale)
Volledig leer hecht ik persoonlijk geen waarde aan op die interieurdelen - dat is me geen 3.500 euro waard
Stoelverwarming gebruik ik niet, maar zal mijn vriendin wel veto'en
Sport Chrono eens, zou ik er wel opnemen idd
Sport Chrono inderdaad, ik zou Drive Assist zeker nemen en verwarmde/geventileerde voorstoelen. 4-zone Climate, elektrische laadkleppen, tenminste Bose audio en vol leer inderdaad. En zo vergeet ik nog wel wat optiesVidaR-9 schreef op vrijdag 10 april 2026 @ 12:09:
[...]
ACC zit er al op (nog zo'n verschil met de Macan)
Volledig leer hecht ik persoonlijk geen waarde aan op die interieurdelen - dat is me geen 3.500 euro waard
Stoelverwarming gebruik ik niet, maar zal mijn vriendin wel veto'en
Sport Chrono eens, zou ik er wel opnemen idd
Ik zou even wachten en dan straks een jong gebruikte op de kop tikken die wel net even lekkerder is aangekleed. Of het moet je echt geen bal uitmaken en alleen om de buitenkant gaan, dat kan ook en dan lekker doen waar je je prettig bij voelt maar verwacht dat verkoop/inruil wel lastiger gaat zijn op termijn.
Nieuwe auto's en dus ook Macans schrijven flink af. Ik heb zelf een jong gebruikte (5 maanden 5k kilometers) op de kop getikt waar 28k van de nieuwprijs af was en ik nog extra velgen upgrade er ook nog bij in had wat ook 3k was.
Al met al dus slechts in 5 maanden tijd 31k van zo'n wagen af. Ik heb 2x nieuw besteld maar die eerste afschrijving laat ik nu aan anderen over.
Cayenne zie je nog niet en reken erop dat een jong gebruikte pas begin volgend jaar wat op gaat duiken verwacht ik.
PS. zet ook even die dakrails op je Cayenne, net als op je Macan keuze. Dan komt er weer 2k bij maar zijn ze wel wat gelijkwaardiger ook.
[ Voor 26% gewijzigd door GeeMoney op 10-04-2026 12:36 ]
Jij hebt ook een kneiterdikke Macan, die schrijven bak meer af dan gewoon een Macan 4. Ik vind dat in ieder geval tegenvallen vooralsnog. Maar ben nog niet echt gaan praten, wellicht is er nog flink wat extra mogelijk tov de advertentieprijzen.GeeMoney schreef op vrijdag 10 april 2026 @ 12:20:
[...]
Sport Chrono inderdaad, ik zou Drive Assist zeker nemen en verwarmde/geventileerde voorstoelen. 4-zone Climate, elektrische laadkleppen, tenminste Bose audio en vol leer inderdaad. En zo vergeet ik nog wel wat opties.
Ik zou even wachten en dan straks een jong gebruikte op de kop tikken die wel net even lekkerder is aangekleed. Of het moet je echt geen bal uitmaken en alleen om de buitenkant gaan, dat kan ook en dan lekker doen waar je je prettig bij voelt maar verwacht dat verkoop/inruil wel lastiger gaat zijn op termijn.
Nieuwe auto's en dus ook Macans schrijven flink af. Ik heb zelf een jong gebruikte (5 maanden 5k kilometers) op de kop getikt waar 28k van de nieuwprijs af was en ik nog extra velgen upgrade er ook nog bij in had wat ook 3k was.
Al met al dus slechts in 5 maanden tijd 31k van zo'n wagen af. Ik heb 2x nieuw besteld maar die eerste afschrijving laat ik nu aan anderen over.
Cayenne zie je nog niet en reken erop dat een jong gebruikte pas begin volgend jaar wat op gaat duiken verwacht ik.
PS. zet ook even die dakrails op je Cayenne, net als op je Macan keuze. Dan komt er weer 2k bij maar zijn ze wel wat gelijkwaardiger ook.
Cayenne jong gebruikt zal nog wel even duren inderdaad.
Ik vermoed trouwens dat mijn vriendin wel een voorkeur heeft voor de Macan, omdat ze de Cayenne te groot vindt.
Zelf ben ik helemaal verliefd op deze auto overigens; maar krijg vooralsnog niet nog een keer karmijn erdoor
https://finder.porsche.co...l=cayenne&order=price_asc
Mega ja!VidaR-9 schreef op vrijdag 10 april 2026 @ 12:52:
[...]
Zelf ben ik helemaal verliefd op deze auto overigens; maar krijg vooralsnog niet nog een keer karmijn erdoor![]()
https://finder.porsche.co...l=cayenne&order=price_asc
Ik vind een Macan EV niet zo hard afschrijven, of ik kijk op de verkeerde plek. Ik kijk zelf (nog) niet naar de Turbo, dat gaat wat te ver voor mij.
Staan trouwens alle Porsche occassions bij de Porsche centra, gewoon op de hoofd Porsche website?
Ik heb ook met de Cayenne config gespeeld, ik kom op ~150k met de opties die ik zou willen. Ik vind dat persoonlijk wel meevallen voor een Cayenne. Wel klote dat ze PAR niet als optie bieden, zal dus een S moeten worden (als het geen Macan wordt)
Staan trouwens alle Porsche occassions bij de Porsche centra, gewoon op de hoofd Porsche website?
Ik heb ook met de Cayenne config gespeeld, ik kom op ~150k met de opties die ik zou willen. Ik vind dat persoonlijk wel meevallen voor een Cayenne. Wel klote dat ze PAR niet als optie bieden, zal dus een S moeten worden (als het geen Macan wordt)
Je moet alle losse Porsche dealer websites afgaan wil je niets missen is mijn ervaring.mister_S schreef op zaterdag 11 april 2026 @ 17:59:
Ik vind een Macan EV niet zo hard afschrijven, of ik kijk op de verkeerde plek. Ik kijk zelf (nog) niet naar de Turbo, dat gaat wat te ver voor mij.
Staan trouwens alle Porsche occassions bij de Porsche centra, gewoon op de hoofd Porsche website?
Ik heb ook met de Cayenne config gespeeld, ik kom op ~150k met de opties die ik zou willen. Ik vind dat persoonlijk wel meevallen voor een Cayenne. Wel klote dat ze PAR niet als optie bieden, zal dus een S moeten worden (als het geen Macan wordt)
Ze schrijven wel aardig af maar niet zoals de Taycan inderdaad. Kijk eens naar een S of Turbo die 6 maanden oud is en aardig in de opties zitten, die zijn zeker 25k goedkoper dan de cataloguswaarde en dan is er dus nog 9 van de 10x ruimte ook.
Mijn hobby porsche (996) heeft sinds vorig weekend kuren, start soms wel, meestal niet, mijn diagnose tool piwis geeft storing op de startblokering.
Is hier iemand bekend met een bedrijfje die ECU's en immobilizers van porsche kan controleren en eventueel maken.
prijsopgave van een porsche dealer is alles vervangen en opnieuw inleren inclusief sleutels voor 3500 euro, dat moet volgensmij wel goedkoper kunnen...
Is hier iemand bekend met een bedrijfje die ECU's en immobilizers van porsche kan controleren en eventueel maken.
prijsopgave van een porsche dealer is alles vervangen en opnieuw inleren inclusief sleutels voor 3500 euro, dat moet volgensmij wel goedkoper kunnen...
In welke regio zit je? Ik zou eerst bij een specialist langsgaan, ook al heb je zelf PIWIS. Daarnaast zijn er weleens problemen met slechte massakabels, die zou ik ook (laten) controleren.
Vanmorgen een rondje gelopen door Porsche centrum in de buurt. Stond een gebruikte Macan die wel aardig naar mijn smaak was. Thuis eens opgezocht en bij Porsche kan je de occasion ook direct bekijken in de configurator. Verschil met catalogusprijs was maar 10K. Terwijl de auto 5 maanden oud is en 15k km had gereden. Dan vragen ze toch gewoon veel te veel?GeeMoney schreef op vrijdag 10 april 2026 @ 12:20:
[...]
Nieuwe auto's en dus ook Macans schrijven flink af. Ik heb zelf een jong gebruikte (5 maanden 5k kilometers) op de kop getikt waar 28k van de nieuwprijs af was en ik nog extra velgen upgrade er ook nog bij in had wat ook 3k was.
Al met al dus slechts in 5 maanden tijd 31k van zo'n wagen af. Ik heb 2x nieuw besteld maar die eerste afschrijving laat ik nu aan anderen over.
Ja, dat is gewoon teveel.VidaR-9 schreef op zaterdag 18 april 2026 @ 11:24:
[...]
Vanmorgen een rondje gelopen door Porsche centrum in de buurt. Stond een gebruikte Macan die wel aardig naar mijn smaak was. Thuis eens opgezocht en bij Porsche kan je de occasion ook direct bekijken in de configurator. Verschil met catalogusprijs was maar 10K. Terwijl de auto 5 maanden oud is en 15k km had gereden. Dan vragen ze toch gewoon veel te veel?
Zeker met zoveel kilometers.
Gisteren liep ik bij Severs Woerden door de showroom en die had ook een rits Macan’s staan, niet echt gelet op de prijzen maar qua configs zagen ze er volgens mij wel goed uit. Bedenk mij alleen dat je dan niet zomaar Porsche Approved erop hebt.
[ Voor 18% gewijzigd door GeeMoney op 18-04-2026 11:27 ]
Nee, maar die zijn wel dusdanig jong dat ze nog in de fabrieksgarantie zitten. Dus dan kan je evt wel zelf Approved erop krijgen. Kost wel weer knaken natuurlijk.GeeMoney schreef op zaterdag 18 april 2026 @ 11:26:
[...]
Ja, dat is gewoon teveel.
Zeker met zoveel kilometers.
Gisteren liep ik bij Severs Woerden door de showroom en die had ook een rits Macan’s staan, niet echt gelet op de prijzen maar qua configs zagen ze er volgens mij wel goed uit. Bedenk mij alleen dat je dan niet zomaar Porsche Approved erop hebt.
Daar staan wel een paar mooie uitvoeringen inderdaad.