Deze week heb ik besloten over te gaan van mijn vertrouwde iPhones/Ios naar Android.
Voor mij een flinke stap (nooit android gehad), maar ben gewoon toe aan wat nieuws en ik heb het vermoeden dat de aankomende iPhone 6 mij weinig nieuws gaat brengen.
(De voornaamste redenen zijn dat ik miracast naar mijn tv wil, ir-blaster, een 5"+ fullhd scherm, knock-on, etc.)
Na tig reviews bekeken te hebben kwamen er voor mij twee kandidaten uit: De LG G2 en de HTC One M8.
Twee toestellen in compleet verschillende prijscategorieën, maar dat is nou juist waarom ik ze beide koos.
Qua specificaties zijn ze flink aan elkaar gewaagd, de ene heeft een iets snellere processor, de ander een betere camera, etc. etc. Het zijn de kleine dingen waar de verschillen in zitten.
Qua design gaat mijn hart naar de m8. Voelt degelijk, net als alle iPhones die ik gewend ben.
Was alleen érg bang voor de krasgevoeligheid van de aluminium (gun metal look) achterkant van de m8.
Want áls ik dat toestel zou kiezen, dan zou dat voornamelijk om het veel mooiere design gaan, en daarom zou ik er dan ook geen hoes om heen willen.
Proef op de som genomen en een dummy gekocht (

). Zo kan ik ervaren hoe hij qua gewicht voelt, hoe hij in mijn broekzak zit en hoe krasbestendig hij is.
In de broekzak draagt hij fijn. Ik merk niet dat ik zo'n 'groot' toestel op zak heb. Dit komt denk ik door zijn fraaie afgeplatte/afgeronde hoeken. Hij lijkt veel te wegen maar weegt stiekem hetzelfde als mijn piepkleine iPhone 4s (154gram vs 160gram).
De aluminium achterkant beschadigd helaas bijzonder snel/makkelijk. Als test bijv een sleutelbos in mijn zak gestopt bij mijn telefoon en er zo wat mee gelopen. Hem wat hardhandig op andere voorwerpen gelegd en nog wat krastesten gedaan. Niks bijzonder heftigs. Gewoon wat met dagelijks gebruik zonder hoes op kan treden.
Resultaat (putjes en krassen):
Mijn hemel, als dat al na een dag of wat zou gebeuren met het echte toestel, dan zou ik flink verdrietig zijn.Hebben anderen hier aansluitende of tegensprekende ervaringen mee?
Dit zou voor mijn nml de keus richting een plastic achtige LG g2 makkelijker maken. Daar zou ik gewoon een hoesje voor kopen, zodat je die lelijke zwarte(of witte) plastic achterkant niet ziet en bijna voor de helft van het geld klaar zijn (LG +/- 350,- HTC +/- 600,-)