Om dit topic (wat allang niet meer OVH is) weer tot leven te brengen, wil ik hieronder even mijn ervaringen delen met jullie.
OneProvider.com en Online.net zijn allebei onbetrouwbaar. Dit komt niet direct door OneProvider, maar door Online.net. De locaties in Frankrijk* en Amsterdam zijn van Online.net en staan als 'resell' op OneProvider.com.
OVH, Kimsufi, SoYouStart heb ik positieve ervaringen mee (m.b.t. defecte hardware). De support is matig, maar altijd beter dan de support van Online.net. Hetzner.de is de beste hosting partij m.b.t. dedicated servers (mijn ervaring) en is zeer snel, betrouwbaar en straight to the point.
Mijn advies: neem geen servers af bij Online.net of OneProvider als je data belangrijk is.
Gebruik deze servers dus niet als cloud- of backuplossing.
Mijn verhaal:
Ik heb twee Start-3-L servers besteld via OneProvider vóór black friday.
Een van deze servers was binnen enkele uren geleverd en ik heb een paar LXD containers verhuisd naar de server. Na enkele uren gaf ZFS aan dat er problemen waren met de tweede SSD en na wat testen, zag ik verschillende errors voorbij komen.
0x0009 2 30 Transition from drive PhyRdy to drive PhyNRdy
0x000a 2 32 Device-to-host register FISes sent due to a COMRESET
0x000b 2 24 CRC errors within host-to-device FIS
0x000d 2 0 Non-CRC errors within host-to-device FIS
0x000f 2 24 R_ERR response for host-to-device data FIS, CRC
Dit is verder geen probleem (zou je zeggen). Ik heb netjes een ticket gemaakt met alle informatie om de SSD te vervangen. De ZFS en raid array zijn ontkoppeld van de kapotte SSD en ze hebben toestemming gekregen om de SSD te vervangen (en de server uit te zetten)
Het probleem van Online.net in Amsterdam: (Edit: Na 4 dagen)
Hello,
The DC is letting us know they cannot take action on this server as it's in Amsterdam. Hence the replacement they are now proposing to us.
Let us know how you wish to proceed.
Regards,
R. (weggehaald)
Ze hebben geen medewerkers in Amsterdam lopen om hardware te vervangen. Ik wil best een week wachten, geen probleem. Maar ze hebben geen andere mogelijkheid dan de server te vervangen.
Waarop ik kritische vragen ging stellen. Wat als het moederbord kapot zou gaan en mijn data staat in RAID1 op de SSDs? Ben ik dan mijn data kwijt? Daarop kreeg ik geen antwoord of een alternatieve oplossing van OneProvider, wat ik deels begrijp.
Daarom ging ik naar het forum van Online.net om vragen te stellen. Mijn post werd direct verborgen en gearchiveerd met de verdediging:
Thanks! Unfortunetly, I did not know it was a ticket from OneProvider.
In this case, this is completely different. You have to see with their support as we are seperate companies.
We do resell them servers, but in this case, they are our customers, and you are their customers. Please reach them by ticket if you have any questions.
Dit begrijp ik.. maar Online.net is niet duidelijk over de omgang met gegevens op de SSD's of servers. Het lijkt er dus op dat Online.net geen 'goede' partij is om zaken mee te doen. Ze verwijzen direct naar OneProvider, terwijl het zonder OneProvider ook moeizaam zou gaan.
RAID1 heeft dus geen zin bij Online.net. Wat het probleem in AMS ook is.. je krijgt vrijwel altijd een nieuwe server terwijl je data nog op de oude server staat. Maar dat is jouw probleem.
---
Update:
Ik heb een dispute geopend voor het bedrag van de komende 2 maanden, omdat ik de server voor 3 maanden heb afgenomen en de SSD niet wordt vervangen (eerste maand betaal ik). Ze hebben hierop een reactie gegeven en mijn server is bevroren en ik ben in overtreding, TOS.. blabla.. Prima
Volgens de support:
De servers in Parijs en Amsterdam zijn gebaseerd op gedeelde racks van 40 servers.
Om de schijven te verwijderen, moeten we het hele rack afsluiten
Ik heb uitgelegd dat RAID1 volledig nutteloos is, als de hardware in dit geval kapot gaat (mobo, ram, voeding etc.). Ik wil redundantie en de optie om het component binnen de opgegeven SLA-tijd te repareren/vervangen, zoals elk datacenter doet (OVH,Kimsufi,SoYouStart,Hetzner etc). Dit is niet mogelijk en de kans is aanwezig dat ik de toegang tot mijn gegevens zal verliezen bij een defect. En dat is het punt waarover ik struikel.
Ze kunnen de SSD niet vervangen, maar de SSD's hangen bij een defect nog wel in het rack met al mijn data. Hoe weet ik dat die SSDs niet worden gebruikt en wat er met de data kan gebeuren? Ze kunnen de SSD alleen vervangen als een rack wordt uitgezet..
Oftewel: Mijn persoonlijke data wordt onnodig opgeslagen op een SSD en bewaard zonder mijn toestemming en zonder dat ik weet hoe zij hiermee omgaan. Mag dit? Nee. Kansloze partijen, echt waar. Ze reageren ook niet op deze vragen, omdat ze weten dat het schadelijk is.
[
Voor 18% gewijzigd door
Anoniem: 524929 op 11-12-2019 16:27
]