Wat is dat nou weer voor onzin om games uit het verleden op te moeten noemen voor een nieuwe console?Jumpiefox schreef op woensdag 12 juni 2013 @ 09:55:
Wat een onzin, beetje dat always online lopen verdedigen, kon ie niks beters verzinnen? Het moet gewoon een keuze zijn klaar, noem voor mij maar alle games op die _alleen_ een online component hebben en offline niet te spelen, en daarna een lijstje met alle games die je offline kan spelen.
Dat eerste lijstje komt niet eens in de buurt joh, ik kan er nauwlijks wat opnoemen dus hoezo je moet online zijn? Ja als je MP wilt spelen maar zelfs MP games hebben 95% van de tijd een SP component.
Het is gewoon complete onzin om te zeggen dat het niet andes kan en de toekomst is, want dat is het niet. SP blijft ook altijd bestaan.
Betere vergelijking zou zijn om te kijken welke games er voor de X1 allemaal online gaan, antwoord: vrijwel allemaal.
Games als Watchdogs of Forza hebben gewoon een dikke (vrijwel verplichte) online component. Dus ja, dat is wel logisch. Dat er SP-games blijven komen, wil niet zeggen dat het merendeel van de games niet online mag gaan. Dat vind ik wel erg makkelijk om te zeggen. Als je stil blijft staan bij wat sommigen in huis hebben, dan hadden we ook al uit moeten gaan van mensen die geen stroom hebben of mensen die nog met een ouderwetse beeldbuis zitten te gamen. 1080p nemen we nu toch ook al wel als standaard? Moeten we dan nog steeds bij oude beeldschermen blijven hangen? Nee, we gaan verder, simpelweg omdat de gemiddelde consument verder is dan een aantal jaar geleden.
Mijn telefoon hangt ook al 24/7 aan het internet, waarom mag mijn console dat niet zijn? En waar voorheen een console puur voor gaming werd gebruikt, is het nu ook al steeds verder uitgebreid als mediacenter. Nu een mobieltje ook al meer kan dan bellen, waarom mag een console dat dan niet zijn?
Dat jij dat niet wilt hebben, wil niet zeggen dat anderen er niet op zitten te wachten dat hun singleplayer ervaring wordt beïnvloed door de internetverbinding. Dat vind ik meer next-gen dan alleen wat mooiere graphics en dat is nou ook precies wat ze bij Microsoft als uitgangspunt bedoelen: ze willen nieuwe ervaringen bieden, niet simpelweg verdergaan waar de huidige generatie gebleven is.
Die nieuwe Forza met een drivatar is gewoon heel origineel. Het is nog even afwachten hoe goed het gaat werken, maar ik vind het wel goed uitgedacht. Persistant worlds zullen we straks vaker gaan zien. Ik denk dat ze bij microsoft goed weten wat momenteel de populairste games zijn. Ze kunnen een goede afweging maken tot hoeveel consoles zijn aangesloten op het internet en hoeveel daarvan ook online spelen. Naast simpelweg consumentenonderzoeken kn je dan kijken dat als dit aantal groter is dan 50%, dan kun je de stap wel degelijk maken (misschien een slecht voorbeeld, maar ik bedoel dus dat ze met statistieken prima kunnen afwegen of de stap gezet kan worden). Ze zullen er heus wel onderzoek naar gedaan hebben hoeveel % van de gamers niet beschikt over een internet verbinding (al dan niet de mogelijkheid hebben om er 1 aan te leggen naar de console toe).