Ik denk dat je al het maximale uit je PC hebt gehaald door de videokaart al een keer te upgraden. Als je een nog snellere videokaart zou kopen, dan zal de langzame CPU er voor zorgen dat je veel minder dan het maximale uit je nieuwe videokaart kan halen.
Zie hier een benchmark die jouw CPU vergelijkt met een moderne CPU (de i5-3570K is bij uitstek een van de beste CPUs voor gamers).
http://www.anandtech.com/bench/Product/33?vs=701
Zoals je ziet is de i5 4-5x sneller in alle benchmarks. Gedeeltelijk komt dat doordat moderne CPUs 4 cores hebben, en jou CPU maar 2 cores. Maar ook omdat nieuwe CPUs per core ook weer een stuk sneller zijn (twee keer of meer).
Je videokaart is geen monster-kaart.Maar wel vrij nieuw. Die kan nog wel een 1-2 jaartjes mee.
Je zou dus kunnen beginnen met een nieuwe CPU. Helaas betekent dat meestal (en zeker ook in jou geval) dat je er ook een nieuw moederbord en nieuw geheugen (RAM) bij moet kopen. Over 2 weken komen de nieuwe Intel processoren (en moederborden) uit. Die processoren heten "Haswell". Ze gaan i3-4xxx, i5-4xxx en i7-47xx heten. Als ik jou was, zou ik daar even op wachten. Er zullen over 2 weken veel artikelen en benchmarks uitkomen, en die zullen het je makkelijker maken om te kiezen.
Verwachte prijzen zullen ongeveer hetzelfde zijn als de prijzen van de huidige generatie. 150 euro voor een goede mid-range CPU, 220 euro voor de snelste gamer CPU (i5-4670K). 80-100 euro voor een goed moederbord. En RAM kost ongeveer 60 euro voor 8GB tegenwoordig. Totaal: 300 euro voor een hele goede gamer combinatie. 400 euro als je de snelste gamer combinatie wilt hebben.
Stroom verbruik van je huidige CPU is max 89W.
Stroom verbruik van een nieuwe Haswell CPU is ongeveer hetzelfde, iets lager misschien.
Je kunt dus waarschijnlijk je oude voeding (PSU) blijven gebruiken.
En natuurlijk je huidige kast, je huidige toetsenbord en muis, je huidige harde schijf, etc.
Zelfs je huidige Operating System (Windows) kun je hergebruiken, als je de DVD/CD nog maar hebt.
Je hoeft enkel CPU/moederbord/RAM nieuw te kopen.
En dan over 1 a 2 jaar, als je weer nieuw budget hebt, kun je weer een nieuwe videokaart kopen. Tegen die tijd zal je nieuwe Haswell CPU zeker nog snel genoeg zijn om het nog een tijdje uit te zingen.