En wat komen we daar tegen? Bij de allerbeste in-ears tussen de $50 en de $100 staat meteen de Sennheiser Momentum In-ear.
http://theheadphonelist.c.../sennheiser-momentum-ear/
En laat de CX 5.00 nou dezelfde drivers gebruiken als de Momentum in-ear, met slechts een andere tuning. De Momentum in-ears hebben wat meer diepe bass. De CX 5.00 heeft wat minder bass in het algemeen, en bij de bass die er is ligt de nadruk wat meer op de midbass en upper bass. Gewoon een iets andere tuning van dezelfde driver. De CX 5.00 en Momentum in-ear klinken beide uitstekend. Een gelaagd en gedetailleerd geluid, een vrij grote en brede soundstage.
De midrange is voor mij nog altijd het belangrijkste onderdeel van muziek. Indien je zelf de gelegenheid had gehad om eens naar de CX 5.00 te luisteren en naar de Piston v2, dan begrijp je wel waarom ik de Piston v2 niet aanraadt. Er valt gewoon geen lol te beleven aan de midrange van de Piston v2. Terwijl de CX 5.00 alles heeft om de midrange goed te laten klinken: niet teveel bass, brede soundstage, veel detail, gelaagd geluid, goede separatie van instrumenten, natuurlijke klank. De midrange van de Piston v2 is echt ontzettend veiled: teveel bass die doet leaken naar de midrange, alles klinkt overdreven vol en
bodied, de soundstage is heel klein/intiem, weinig detail, niet zo'n gelaagd geluid, weinig separatie, onnatuurlijke klank.
"Het lijkt mij dat Tweakers wel iets verder willen kijken dan het aanbod van de lokale witgoedboer."
Verder kijken levert niet per se betere producten op. De originele Piston was echt ontzettend bassy, en qua middenbereik viel er echt geen lol te beleven. Toen kwam de Piston2 die al wat minder extreem bassy is, maar nog steeds een goede 20 decibel bassnadruk heeft. Die had al iets wat je een middenbereik kan noemen, maar nog steeds niet geweldig natuurlijk. Toen kwam de Piston 3 die eindelijk een bijna fatsoenlijk middenbereik had, maar nog steeds bepaald niet uitblinkt. Wat bij de Piston 3 toch opvalt is dat het geluid niet zo gelaagd is, de soundstage klein/intiem is, het hoogbereik niet echt gedetailleerd. De bass is er wel, maar heeft geen
texture. De Piston 2 had overigens ook totaal geen
texture in de bass zitten, de bass was vooral heel hard.
En dan: wat als de Pistons kapot gaan? Kun je dan makkelijk even op de site van Xiaomi een RMA aanvragen zoals dat bij Sennheiser kan?
Die grafiekjes zijn altijd leuk maar compleet anekdotisch. Één meting, één exemplaar.
Bij een merk als Sennheiser meet je bij een ander exemplaar vrijwel hetzelfde hoor. Misschien dat er bij Xiaomi grote verschillen tussen de exemplaren zitten, maar dat hoort eigenlijk niet zo te zijn...
Je laat ook voor het gemak de externe factoren zoals mate van isolatie, gebruikte tips en de vorm van het oorkanaal buiten beschouwing.
Als je langer dan drie seconden naar de metingen had gekeken dan had je gezien dat de mate van isolatie ook gemeten is. Je ziet per frequentie hoeveel demping er is. Hier heb ik veel meer aan dan een geschreven review waarin ze zeggen "gemiddelde isolatie" of zoiets, ik zie veel liever de meetresultaten.
Ze gebruiken gewoon de standaard tips. Indien je oorkanaal een rare vorm heeft, gebruik dan foam tips of koop een custom IEM. We kunnen niet de reviews gaan schrijven naar sterk afwijkende oorkanalen.
De Piston 2 wordt door de meesten dan ook aangemerkt als een warme in-ear met een lichte v-curve, maar niet als een 'basshead' in-ear met een te overheersende basweergave.
In dat geval ga ik de koptelefoons van beats ook beschrijven als een lichte v-curve en een warme koptelefoon.

Nee, even serieus. Een in-ear met een bassnadruk van zo'n 5-10 decibel kun je zo beschrijven. Zodra we het over een goede 20 decibel hebben is zo'n beschrijving niet meer accuraat.
Leuk voor de leek die snel iets uit het rek wit trekken bij de Media Markt, maar voor de kenner een faliekante miskoop qua prijs/kwaliteit en bouwkwaliteit.
Er zijn anders genoeg positieve reviews van "kenners" te vinden hoor. Maar wat altijd nog het belangrijkste is (voor jezelf dan) is wat je er zelf van vindt. En in-ears als de Sennheiser CX 3.00, CX 5.00 en Momentum in-ear klinken gewoon geweldig.
Ik weet nog dat ik van een Sennheiser CX300II naar een Brainwavz ging en me echt verbaasde hoe ongelofelijk slecht de Sennheisers warren in vergelijking met de Brainwavz, terwijl ze nog een stuk duurder waren ook..
De CX 300II heb ik nog nooit aan iemand aangeraden. Het zijn bepaald geen dure in-ears, ze zijn al voor 20-25 euro te koop. Een stuk goedkoper dan recente modellen als de CX 1.00, CX 2.00, CX 3.00, CX 5.00 en Momentum in-ear. Al deze recente modellen klinken stukken beter dan de CX 300 II.
Ik raad niet zomaar een in-ear aan omdat deze van Sennheiser is. De meeste oude modellen van Sennheiser zoals de CX 300 en CX 300 II vind ik niks. De recente modellen die klinken echter heel goed en raad ik dan ook vaak aan.
Er zijn ook andere mainstream-merken die hele leuke in-ears hebben hoor. Probeer bijvoorbeeld maar eens de Sony MDR-EX650AP. Daar komt een heel leuk geluid uit. Het koper verkleurt alleen na een tijdje, dan wordt het groen. Dat is wel een minpuntje van deze in-ears, maar ze klinken prima.
[
Voor 6% gewijzigd door
dusty-2011 op 13-11-2015 19:15
]