Bedankt voor je reactieBluepenguin schreef op maandag 15 juli 2013 @ 00:37:
[...]
Leuk dat je hier bent!
[...]
Je zou voor de tijd dat je nog een nieuwe in-ear aan het uitzoeken bent, nog eens een poging kunnen wagen met rijst. Tenminste, ik neem aan dat je na een keertje sporten of een regenbui het huidige onduidelijke geluid hebt gekregen? Met de kunstrubber opzetstukjes er af, zou je eens de dopjes een paar dagen in een klein bakje met droge rijst kunnen leggen, soms helpt het om het geluid weer helemaal terug te krijgen. Meestal niet, en helpt het om het 'onderwater' effect te verminderen, maar verder niet echt.
[...]
Net als veel hoofdtelefoons heb je bij in-ears een behoorlijke isolatie. Weet je zeker dat je in-ears zoekt, en niet ook hoofdtelefoons mee wilt nemen in de overweging? Of is de isolatie die de CX300 biedt niet té zwaar, oftewel je kunt zowel in-ears als veel hoofdtelefoons kiezen?
[...]
Op zich is de CX 400 wel redelijk de meerprijs waard. Waar de CX 300 II een vrij ongecontroleerde bass heeft, is die bij de 400 een stap gecontroleerder, iets minder overheersend en detailrijker. Geldt ook voor het midden gebied, iets meer detail en waar de mids bij de 300 redelijk op de achtergrond staan, komen die ietsje beter tot hun recht bij de 400. Het hoog is bij geen van beide een sterk punt, al is de 400 ook daarin een klein ietsje beter.
Komt er op neer dat beide in-ears geen geweldige prijs / kwaliteitsverhouding hebben vanuit het perspectief van een audioliefhebber. Mocht je het bass-rijke geluid wel mooi vinden, dan is de CX 300 II (en de CX 400 II op z'n eigen manier) het geld redelijk waard. Het blijft toch wat klankbeelden betreft een behoorlijk stuk persoonlijke voorkeur.
[...]
In de TS staat voor aankoopadvies een aardig lijstje van punten die handig zijn om je goed te kunnen helpen. Als ik je goed begrijp dan zoek je het volgende:
• Wat voor oordopjes heb je nu, en hoe bevallen die? >> CX 300 II + bevalllen behoorlijk goed
• In-ears of oordopjes? >> in-ears
• Hoe heb je de balans tussen de lage, midden en hoge tonen het liefst? (klankbeeld) >> kun je hier nog iets over vertellen? Zoek je een vergelijkbaar, bass-zwaar geluid, of wil je een keertje iets nieuws proberen?
• Welke muziekgenres luister je het meest naar? En welke af en toe? >> kun je hier iets over zeggen?
• Hoe wil je jouw oordopjes / in-ears gaan gebruiken? Bedoeld voor thuis, in het OV, bij het sporten of ... ?? >> als ik je goed begrijp wil ze voor onderweg en op je opleiding gebruiken?
• Heb je een merkvoorkeur? >> kun je daar nog iets over vertellen?
• Wat is het budget? >> In eerste instantie zei je 50€ als maximum, maar minder is beter. Nu is het max. €80,-. Je bedoelt daarmee "het maximum is 80, maar minder is beter' of bedoel je nu 'ik zoek in-ears tussen de 50 en 80 euro'? Voor rond de 15 à 20 euro en tot bijv. max. 30 à 40 euro zijn er namelijk heel verschillende in-ears aan te wijzen als het meest interessant.
• Heb je verder nog eisen / verwachtingen bij je nieuwe oordopjes? >> Heb je naast dat de oordopjes vrij stevig gemaakt moeten zijn, nog aanvullende wensen / eisen / verwachtingen?
Een koptelefoon is voor mij geen optie omdat ik oordopjes gewoon veel makkelijker vind om mee te nemen. Ik neem ze letterlijk overal mee naar toe en oordopjes kan je dan gemakkelijk overal opbergen en met een koptelefoon kan dat niet. Over je nek hangen vind ik niet lekker zitten dus daarom heb ik de voorkeur voor oordopjes.
Het waterige geluid is slechts een van de dingen. De linkerkant ligt helemaal open en bij de headphone jack is die opengescheurd. Rijst gaat dan niet helpen
• Hoe heb je de balans tussen de lage, midden en hoge tonen het liefst? (klankbeeld)
De bass mag minder maar moet wel hoger zijn dan m'n huidige Nokia oortjes. Daar ontbreekt het gewoon en dan ga je het toch wel missen
• Welke muziekgenres luister je het meest naar? En welke af en toe?
Ik luister het meeste naar Indie (bijna alles wat daar onder valt) maar ik luister ook veel naar oude muziek van voor de jaren 90 ( The Beatles, Johnny Cash en alles wat daar zo'n beetje tussen zit) Ik luister verder ook nog naar rock en jazz. Dit zijn toch wel de genres die het meest aanwezig zijn in mijn collectie.
• Hoe wil je jouw oordopjes / in-ears gaan gebruiken?
Thuis, op de fiets, in supermarkt, op school, kortom overal
• Heb je een merkvoorkeur? >>
Alleen afkeur maar die merken gaan jullie toch niet opnoemen hier. Chinese merken zou ik ook wel uit willen proberen als ze goed zijn.
• Wat is het budget?
Max rond de 80 maar ik wil wel een goede prijs kwaliteit verhouding hebben
• Heb je verder nog eisen / verwachtingen bij je nieuwe oordopjes?
Goed helder geluid en dat ze lang moeten mee gaan. Ik heb geen zin om een flink bedrag uit te gaan geven en ze vervolgens na een half jaar al weer in de prullenbak te kunnen gooien