Ik heb een paar praktische probleempjes met mijn nieuwe EvoHome installatie.
Mijn loodgieter heeft enkel de aansluiting van de OpenTherm module op onze Daalderop HR-ketel gedaan. Hij gaf zelf al aan dat hij niks van EvoHome afkent, dus ik heb al de rest zelf gedaan (die config is uiteindelijk zo moeilijk niet...).
Ik heb 4 zones:
- keuken/living: open ruimte met 4 radiatoren, met elk een HR92
- bureau beneden: 1 radiator, dus 1 HR92
- badkamer: 1 radiator en 1 handdoekdroger, elk een HR92
- bureau boven: 1 radiator, dus nog 1 HR92
Verder hebben we nog old-skool thermostatische kranen in onze garage, berging, hal, toiletten en slaapkamers. Die ruimtes worden niet volledig verwarmd, dus hier hoeft geen HR92. Die warmen wel mee met de rest.
Probleempje 1: keuken/living
1 van de 4 radiatoren bleef koud. Een 2de werd minder warm dan de andere 2, die wel goed warm werden.
Wat zou hier de oorzaak van kunnen zijn? Zelf vermoed ik doordat er een tussen de HR92's onderling qua meting een kleine temperatuurvariatie zit. Dat de ene dus z'n kraan dichthoudt omdat die denkt dat het al warm genoeg is, terwijl de andere (op amper 1m afstand) z'n kraan toch volledig open draait.
Maar ik had verwacht dat de 4 HR92's als 1 geheel zouden werken? Te koud = alle 4 open, warm genoeg = alle 4 dicht? Nee?
Probleem 2: bureau beneden
De radiator en HR92 zit in een hoek van de ruimte. De HR92 slaat sneller af dan we zouden verwachten.
Misschien moet ik hier -1°C instellen in de calibratie van de HR92?
Probleem 3: bureau boven
De HR92 slaat op de gevraagde 20°C af, maar z'n gemeten temp loopt nog verder door tot 24°C. Een thermometer op 1,5m afstand geeft aan dat het toch maar net 19,5 ~ 20°C is.
De HR92 doet er een hele tijd over om terug onder 20°C te zakken, ondanks dat de restwarmte in de radiator al behoorlijk gezakt is. Het is precies alsof de warmte teveel lokaal rond de radiator blijft hangen en zich niet verspreid over de ruimte. Nochtans is de radiator niet echt dicht omsloten door kasten of zo.
Probleem 4: badkamer
Ik denk deze zelf opgelost te hebben door de HR92 van de handdoekdroger -1°C lager te calibreren. Er zit zo'n 3m tussen deze en de grotere radiator. Die zijn HR92 gaf 1°C minder aan, waardoor de ruimte net niet voldoende opgewarmd werd. Ik hou dit nog effe zelf in de gaten.
Heeft iemand wat praktische tips voor me hoe ik deze opstelling nog wat beter kan afstellen?