Als iemand die al heel wat jaren met mensen in de VS samenwerkt kan ik zeggen dat zij zich ergens wel bewust zijn van verschillende tijdzones, maar echt niet weten hoe de vork in de steel zit en waarom je bijv. best al je servers in een wereldwijde organisatie gewoon op UTC zet. Dat zou me al heel wat jaren heel wat miserie besparen.LA-384 schreef op zaterdag 14 december 2024 @ 21:50:
Het grootste issue is denk ik dat de vs met zijn 4 tijdzones al enigszins gewend is aan rekening houden met verschillende tijden.
Hier in Europa is er eigenlijk maar 1 tijdzone en dan heb je nog te maken met verschillende landen die zelf mogen bepalen of ze wel of niet stoppen met zomertijd.
Waar het in de vs voor 95% van de mensen dus waarschijnlijk geen echte verandering geeft, kan dat hier in Nederland zomaar heel anders zijn. En voor de hele EU zeker ingewikkelder.
In de EU zijn er meerdere tijdzones, hoe je er bij komt dat er maar 1 zou zijn is mij een raadsel. Denk maar aan Ierland en Portugal die 1u achter lopen op ons bijvoorbeeld. En ga je naar het oosten van Europa, zoals Finland en Griekenland, dan zit men net 1 uur voor op ons. Dat zijn dus ook al direct 3 tijdzones.
Landen mogen op dit moment ook niet zelf bepalen of ze meedoen aan de zomertijd of niet. Binnen de EU is dat gewoon een verplichting. Het enige wat ze gaan mogen doen volgens het voorstel dat momenteel in de ijskast licht, is dat ze zelf mogen bepalen of ze permanent op zomertijd danwel op wintertijd blijven.
Wat heel de discussie betreft waar wij naartoe zouden moeten in de lage landen is het voor mij heel eenvoudig: permanente wintertijd. Tot aan de eerste wereldoorlog zaten wij hier met Britse tijd, in WO I heeft Duitsland ons (BE) voor het eerst de klok doen verzetten, wat we na WO I terug hebben gedraaid, maar met WO II heeft de bezetter ons opnieuw de klok doen verzetten, en na de oorlog zijn we daarna op Berlijnse tijd blijven zitten.
En telkens ik naar landen trek waar men geen zomertijd kent, verbaas ik me er van hoe vroeg het daar in de ochtend licht is, en hoe vroeg het daar 's avonds donker is. Als zij zo kunnen leven, waarom wij dan niet? Het meest gehoorde excuus dat ik altijd tegenkom is dat het toch beter is als het lang licht is voor wanneer je 's avonds gezellig met vrienden en familie op je terras zit. Maar weet je wat ik dan vaak denk: ik wou dat wat jullie sugereren werkelijkheid is, en dat als het donker wordt jullie uit elkaar gaan. Want elke zomer wordt ik tot ver in de nacht wakker gehouden door mijn buren die geen rekening houden met het feit dat anderen wel nog gewoon moeten gaan werken. Dus dat argument is gewoon flauwe kul.
No keyboard detected. Press F1 to continue.