readytoflow schreef op zondag 23 juni 2013 @ 17:54:
Edit:
Ik bedenk het me nu ter plekke: kunnen er de komende jaren AC dongles komen die je via TB of USB kan gaan gebruiken waardoor 802.11AC op de huidige rMBP ook gehaald kan worden? Of zit de bottleneck hem ergens op het moederbord/chipset (of waar dan ook, zo technisch ben ik niet). Dan zou ik een belangrijke dealbreaker voor een 2e hands rMBP weg kunnen strepen.
Ik zou van AC dongles niet zo veel verwachten als van een ingebouwde chip.
Namelijk: ac leunt erg sterk op meerdere spatial streams, en in een dongle is de ruimte beperkt voor meerdere antennes, bovendien zitten ze dan (vrijwel) op dezelfde plaats omdat een dongle zo klein is. Dus zal je effectief eigenlijk maar 1 spatial stream hebben.
Niettemin moet je er ook niet te veel van verwachten, als je gewoon een gigabit ethernet kabeltje inplugt ga je hoe dan ook sneller zijn, en een stabielere snelheid houden. De latency is lager, zelfs als Apple hun drivers gefixt heeft en 256kB TCP windows gaan werken (zie de anandtech review voor meer achtergronden hierover). Dus het is niet dat je AC moet hebben voor dat soort snelheden, het kan ook gewoon bekabeld..
Hopelijk komt er ook snel een 10GigE adapter voor Thunderbolt trouwens, wordt zo langzamerhand wel tijd (gigabit Ethernet zit er al in sinds de PowerBook uit 2003 ongeveer).