Bundin schreef op vrijdag 06 april 2012 @ 16:02:
Wat is het einde? Is dat alleen de laatste 4min of is heel ME3 een lang einde van de trilogie? Als je van het eerste uitgaat is het inderdaad allemaal hetzelfde. Als je echter van het tweede uitgaat zijn er wel degelijk verschillen.
Aan het einde heb je:
- danwel Geth, danwel Quarians, danwel niemand op die home planet zitten (ME1 verhaallijn)
- wel of geen fertile Krogans (ME2)
- ergens in de universe wel/geen Rachni (ME1)
- een hoop minor characters al dan niet geholpen (1/2/3)
- een hoop voormalige squaddies wel of niet geholpen (1/2/3)
- het een en ander uitgevoerd met Cerberus (2/3)
- ontdekt waarom de Asari zo verdomd superieur waren (3)
- de laatste issues tussen Turians en Humans opgelost (vooral backstory)
- Collectors opgelost (merendeel in 2 afgerond, deels in 3 door background collectors te bevestigen)
Dan blijft alleen het Reaper-verhaal nog over in de laatste 5 minuten. De Reapers waren dan wel de Big Bad, maar in ME1 waren ze pas aan het einde een issue, in ME2 waren ze er vooral alleen op de achtergrond, pas in de Arrival DLC werden ze de "directe" baddies. en die verhaallijn wordt in principe prima afgerond met de keuzes op de Citadel. Okee, de laatste cutscene is zo'n beetje hetzelfde, maar dat betekent niet dat het hele "einde" hetzelfde is.
Half ME3 is wat mij betreft "het einde".
De huidige epiloog geeft al aan dat Humanity in zijn geheel het in ieder geval overleefd heeft, zich Shepard herinnert als legende. Best compleet als je het mij vraagt.
Wat mis je dan nog: een epiloog voor de ex-squaddies en een Normandy plothole. De plothole is erg slordig, had niet moeten gebeuren maar so be it. Ervan uitgaande dat de hele crew dan wel aan boord is hebben we ook nog een laatste locatie voor de crew. We weten alleen niet wat ze daarna zijn gaan doen. En dat is niet vreemd want dat weet de ouwe baas die met dat kind rondloopt ook niet. Het is immers een ander deel van het universum en de relays zijn aan puin.
Tuurlijk is die reis heel mooi en mass effect 3 is over het algemeen ook een geweldig spel in mijn mening, ook een geweldig verhaal en veel van de verhaallijnen worden goed afgesloten.... juist daarom is het algehele einde ook zo raar en niet in lijn met de rest van het spel.
Het roept meer vragen op dan het antwoord en het allerbelangrijkste van een eind het zorgt niet voor een gevoel van eindigheid.
HET issue en doel vanaf het einde van deel 1 is: STOP DE REAPERS
Als we van IT uitgaan: En nu? heb ik de reapers gestopt?
Als we niet van IT uitgaan en je kiest aan het eind:
Allereerst, hoe komt anderson voor je bij dat paneel, in een one way walk als hij na jouw de citadel inkwam?
hoe kan illusive man mij als een pop controleren? wie heeft de 7.1 biljoen mensen in de citadel uitgemoord en hoe kwam de citadel naar aarde? de illusive man kon dat alleen hielpen de reapers hem? had hij nog soldaten?
Wat is de herkomst van dat kind die mij even fijn over mijn keuzes uitlegt en waarom kan mijn shepard hem niet tegenspreken? waarom heeft hij de vorm van dat kind aangenomen?
Waarom zetten de reapers die beam uberhaupt daar neer? een reaper paste niet in de gang waar ik in geteleporteerd werd?
Ik heb net geth en quarians vrede laten sluiten cool he?....he wat?....synthetics killen altijd organics?....maar ik heb net? huh?......ok ik geloof je raar ghost kind , ik geloof je op je woord omdat ik je vertrouw na onze lange band van 5 minuten. laat ik maar snel een keuze maken.
zo kan ik nog wel meer bedenken.
maarja te overzien, over naar de keuzes.
Destroy:
Het enige somewhat logische eind na alle inlogica wat zich op de citadel afspeelde.
Mission acclomplished de reapers zijn gestopt!
Alles wat je met geth hebt gedaan geen functie want ze zijn dood/kapot.
De reapers zijn kapot, dus shepard heeft ondanks heavy losses iedereen van de reapers weten te redden. Sorry EDI en Legion (ook al was je al dood/kapot, het was voor niks) , het moest.
Control:
Kies je om de geth/EDI te redden reden voor control, weet je al helemaal niet wat er is gebeurd met iedereen in de galaxy, laten reapers die iedereen en alles kunnen controleren zich zo makkelijk zelf controleren? Weet ik niet, zal ik zelf maar moeten bedenken na het control einde.
Maar de reapers zijn waarschijnlijk onder controle denk ik, misschien, dus shepard wist iedereen van de reapers weten te redden, denk ik? Ja toch? hmmmmm
Synthesis:
Kies je Synthesis dan ben je de grootste klootzak in het universum, want je DWINGT iedereen synetetisch/organic life op. Je verandert het hele universums hele wezen, wie ze zijn op een genetisch level en wie weet wat voor een invloed het heeft op hun ziel/hersenen whatever, ik weet het niet door de informatie van dat eind. Diversiteit is weg van het universum.
"Ben je het daar niet mee eens? pech, je bent nu al half machine, omdat ik dat net beslist heb, ik was commandant shepard, the last true organic to die, haha."
En dan nog? Zijn de reapers dan in 1 keer vredelievend? ik denk het niet hoor, misschien controleren ze nu gewoon het universum en kunnen ze evolueren zonder elke 50000 jaar organisch leven te harvesten en hun samensmelten met reapertechnologie?
Ik zie de reapers wegvliegen, dat is alle informatie die ik heb, hebben ze nu andere doelen? of moesten ze poepen, omdat ze nu organisch zijn? Aan dat eind te zien heb ik geen idee.
Alle eindes hebben het probleem dat de relays kapot gaan.
Dit is een huge deal voor de inwoners van de galaxy, maar we krijgen letterlijk niks van die impact te zien, maar dat vind ik op zich nog niet zo heel erg.
Wel had ik graag wat meer info gehad over waarom joker vlucht, al die eindes hadden toch de reapers verslagen? waar vlucht je van? wacht...... gaan alle shepen in de lucht ook zo neerstorten zoals jij door de crucibel? stort de hele galactic force op dit moment op aarde neer terwijl jij op het paradijs neerstort??? damn you joker!!!
En nu? Is die paradijs planeet goed genoeg om het leven van alle species op de normandy te ondersteunen?
En iedereen van de normandy moet met elkaar kezen om de bevolking te laten groeien? hopelijk vinden ze elkaar aardig
Ik heb veel vragen na dat rare eind, welke ik ook kies!?
slecht eind denk ik.