Ze hebben ook een model met een recht oculair. Nadeel daarvan is dat je hem of op ooghoogte moet zetten, of meer moet bukken achter je statief. Bovendien kan je zo'n 'angled' oculair ook naar links of rechts kantelen wat weer handig is als je bijvoorbeeld een raamstatief gebruikt in de auto. Ik heb veel gewerkt met die Fieldscope van mijn pa die ook een angled oculair heeft en dat vind ik persoonlijk juist erg prettigwiteken schreef op zaterdag 16 februari 2013 @ 17:59:
Nice. Ik hoop dat je nog meer ervaringen deelt, want zo'n lens2scope vind ik ook wel interessant. Een nadeel lijkt me wel dat het oculair in een hoek staat tov de lens. Ik heb op de Photokina verschillende spotting scopes getest, en ik vond het gewoon niet handig. Maar je zal daar waarschijnlijk wel aan wennen?
Hoe zit het met de optische prestaties, want in feite is het toch gewoon een 10x (?) TC?
Of je het een 10x TC kan noemen weet ik niet. Vergroting wordt bij verrekijkers en scopes doorgaans aangeven als ??x, maar wat daar precies de basis van is hoe je dat vergelijkt met vergrotingen bij camera's durf ik niet te zeggen. Ik weet wel hoe je de vergroting van een objectief + lens2scope kan omrekenen naar diezelfde maatstaf. Dat doe je door het aantal mm's van het objectief te delen door 10. Met mijn 300mm objectief wordt het dus een 30x scope. De Fieldscope van mijn pa heeft een 25x-60x zoom-oculair. Die we meestal op 25x hebben staan omdat je anders een boel scherpte en helderheid verliest.
Zoals ik al aangaf: optisch is het prima in orde. Ragscherp (in elk geval met mijn 300mm F/4 dus) en alleen aan de randjes wat CA. Redelijk vergelijkbaar met de Fieldscope op 25x, naar mijn idee ietsje scherper. De Fieldscope is dus alleen iets helderder door het grotere frontelement. Ook met een 1.4 teleconverter ertussen is ie prima bruikbaar. Naar mijn idee beter dan wanneer je het oculair van de Fieldscope naar +/- 40x draait.
Nadeel is natuurlijk dat als je dat ding op je lens hebt zitten, dat je geen foto's kan maken zonder eerst te wisselen. Ik denk dat ik in het veld mogelijk mijn 70-300VR daarom met de lens2scope ga gebruiken en de 300mm F/4 gewoon op mijn camera laat zitten. De 70-300VR geeft op 300mm niet zo'n beste resultaten, maar op 200mm is ie goed bruikbaar met de lens2scope om de omgeving te verkennen en vogels te spotten, terwijl camera+300mmF4 gewoon paraat blijft om te fotograferen zodra er iets interessants binnen bereik komt.
Als er interesse voor is wil ik wel een apart topic hierover openen waar we verder kunnen discussiëren over dit product
[ Voor 47% gewijzigd door Orion84 op 16-02-2013 18:55 ]
The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr