derx666 schreef op maandag 12 december 2011 @ 22:51:
ik kan LRP ondertussen wel schieten... In de MX5 was het altijd al horror daar, en in de Skip is het niet veel beter.
Net de 1e paar rondjes op Oulton gereden met de Skip... NICE !!!
Ik zie wel carnage aankomen met die chicanes en bandenstapels aldaar

Denk eerlijk gezegd dat het een rustige week gaat worden in de Skip , niet iedereen zal die baan hebben nl en voor dat je bij de bandenstapels bent is de helft al uitgevallen denk ik.
@Nick , ga straks eens kijken of ik je progje aan de gang krijg , btw ben een beetje met de telemetry aan het spelen is best wel uit te komen eigenlijk , zeker handig voor vleugelauto`s mbt bottoming , maar heb ook wat runs gedaan om fuelgebruik te bekijken .
bv Indy op michigan gebruikt in de outlap 2,2L (op gang komen) ,
daarna op snelheid 2,0L ook zelfs wanneer de tank leger wordt
en bij pit-in ong 1,7L
en een hele ronde met 100km/h (gele vlag) met tweede versnelling 0,59L en met zesde versnelling 0,55L (dus versnelling scheelt bijna niks , maar langzaam rijden dus best wel veel).
Bij de Lotus op Sebring is eigenlijk gewoon elke ronde hetzelfde , outlap(maar 0,1L minder) en inlap (0,4L minder) schelen maar heel weinig en snellere rondes gebruiken altijd een heel klein beetje meer.
Dus de voorspelling doen adhv je snelste ronde , zou best precies uit moeten komen.
[
Voor 44% gewijzigd door
enchion op 12-12-2011 23:54
]