Wij zijn met zijn 2en thuis en 1 grote kat en ik geef per week zo'n 50/60 euro uit aan boodschappen.
Ik doe de boodschappen (anders wordt het een zooitje) en beperk dit tot slechts 1x per week boodschappen te doen, ik ben ook degene die (altijd) kookt aangezien mijn vriendin niet zo'n keukenprinses is, ze is goed in andere dingen

.
Vaak eten we 1x per week bij haar moeder en eens in de 2 weken bij haar vader. (mijn ouders wonen tijdelijk in het buitenland dus die zie ik niet zo vaak op het moment).
Op vrijdagen eten we altijd frietjes, (normaal met mijn ouders, die betalen dat dan) nu met mijn zusje en haar vriend en dan wisselen we elke week af wie dat betaald.
Toen wij in het begin gingen samen wonen kochten we altijd van die knorr pakjes zoals bijv. kip tandoori etc. vaak zijn/waren die in de aanbieding voor bijv. 1+1 gratis. Deze kosten echter al gauw 4/5 euro per pak, en wat zit er dan in? Een zakje rijst en wat zakjes met kruiden. Erg duur stiekem dus, maar ik snap het gemak ervan.
Ik hou van koken dus ik heb online allerlei kruiden gekocht, bijvoorbeeld bij de kruidenbaron kun je nu 1kg paprikapoeder kopen voor 13,95 (als je goed zoekt kun je het ook voor een 10tje krijgen) bij de AH betaal je voor die potjes zomaar 3 euro voor 38gr, reken maar uit.
Ik heb dus besloten om nooit meer pakjes te kopen zoals die van Knorr en zelf mijn kruidenmixen te maken.
Dit maakt het koken zoveel leuker, lekkerder en uiteindelijk gezonder (in mijn optiek) aangezien je zelf in de hand hebt hoe zout je het bijvoorbeeld maakt en daarbij bespaart dit je echt mega veel.
De gerechten die ik uit die knorr pakken at en nu dus zelf maak zonder pakje of zakje maak ik vaak in wat grotere hoeveelheden, wat ik na het eten over houd vries ik in en eten we de week erop nog eens.
Dan nog wat andere dingen die ik doe om de kosten van boodschappen laag te houden:
- Ik koop schoonmaakartikelen/wasmiddel/vaatwasmiddel/vuilniszakken etc. alleen in de aanbieding of bij 123schoon (bulk), dit kost je 1x wat meer maar dan ben je wel vaak gelijk voor langere tijd klaar.
- Ditzelfde doe ik ook voor shampoo/tandpasta/deo (of ik koop deze als ik in Duitsland ben bij mijn ouders)
- Google de (langer) houdbare dingen die je normaal koopt eens, het zal je verbazen hoe vaak je deze ergens echt spotgoedkoop kan bestellen.
- Probeer zo veel mogelijk bij 1 dezelfde supermarkt ineens te kopen in plaats van naar 3 verschillende te gaan. En ga 1x in de week.
- Plan wat je wilt eten in de week, maak een lijstje en koop enkel de dingen die je hebt opgeschreven.
- Kruid je eten zelf, je hebt die (veel te dure) kant en klare kruidenmengsels helemaal niet nodig.
- Koop echte groente (kroppen sla, bloemkool, broccoli, ui, paprika, prei, etc) in plaats van voorgesneden, dit is echt geldklopperij. Bijv Albert Heijn, een krop ijsbergsla kost 1,25 weegt circa 600/800gr. een zakje voorgesneden ijsbergsla van 200gr kost 1,50. je belazert jezelf.
Ik verzeker je, als je zelf je eten gaat kruiden en het een beetje goed doet, zal je partner tegen je zeggen dat je gerecht veel lekkerder is dan in een restaurant.