Hmpfg. Als overheden nu BTC willen controleren of saboteren, hoeven ze alleen maar de energiebelasting te vertienvoudigen (of x20, x100, noem maar een factor). Probleem opgelost. (en voor de slimmerikken die dan ergens in Afrika gaan zitten minen; succes met het omwisselen van je Zimbabwaanse dollars).
De voorgaande post met "zij van Goldman die de wereld stieken in hun macht hebben" reageer ik niet eens op.
Ik zag hier eerder ook al iemand met veel "de oude JP Morgan" citeren. Wel apart om te zien dat de grootste tegenstanders van het huidige monetaire systeem schijnbaar ook het meeste gewicht aan dergelijke figuren hechten.
Toen ik mijn klasje deed (= de introductieperiode bij een van die eeeeeevil banken), werd er een citaat van Warren Buffet gepresenteerd, met de vraag wie het daar (on)eens mee was.
En om maar even stoer te doen; ik gaf als enige (nou ja, in ieder geval als eerste) van de groep aan dat het gebruikte citaat compleet nergens op sloeg. Daarna gaf de presentator toe het citaat zelf aangepast te hebben naar iets wat nooit kan kloppen, om te testen of wij nog in staat waren om zelf na te denken, of dat we allemaal als een stel schapen achter de naam van "De Grote Warren Buffet" aan zouden lopen.
waarmee ik niet wil zeggen dat die hierboven aangehaalde stelling van Rothschild onzin is, of dat het onzinnig is om lering te trekken uit de uitlatingen van dergelijke historische figuren; ik wil wel de nuancering aanbrengen dat "dit is gezegd door iemand die heel slim/goed/belangrijk is of was", geen argument is
[edit]
En om inhoudelijk te reageren op het argument dat "de financiële elite er alles aan gaat doen om de doorbraak van BTC te voorkomen"; nee natuurlijk niet, waarom zouden ze (we

).
In de voorgaande posts werd al druk gepraat over het introduceren van escrow voor het laten functioneren van BTC transacties. Raad eens wat banken doen? Vanuit commercieel bancair perspectief is het belangrijkste verschil tussen BTC en de Euro, dat er geen ECB als lender of last resort op kan treden. Dit heeft verstrekkende gevolgen voor je financiering c.q. liquiditeitsplanning, maar daaromheen zijn er nog meer dan voldoende diensten en winstmogelijkheden te vinden.
Juist vanwege het deflationaire karakter van BTC zal er een hoge vraag naar werkkapitaal / liquidieit zijn vanuit de economie (als BTC ooit mainstream gaat worden), en daar valt als bank flink aan te verdienen. Dit omdat de economische bedrijvigheid vele malen meer waarde zal vertegenwoordigen dan met de hoeveelheid BTC bereikt kan worden. De omloopsnelheid van geld zal dus enorm hoog moeten zijn (want anders zou je enorme deflatie in de hand werken en dus een langdurige economische depressie krijgen); banken zijn bij uitstek geschikt om de omloopsnelheid van geld te faciliteren. ("ka-tsjing!")
[
Voor 65% gewijzigd door
Seraphin op 18-04-2013 13:07
]
Take life with a grain of salt. . . . add a slice of lime and a shot of tequila.